Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

kacenka83
9. mar 2009

lucaska dakujem, ale my uz mame doma vytlacene mena sucasne aj staroslovanske a nic z toho 😒
ja chcem simona, no akosi mi neprechadza, mozno v slabej chvilke 😉
kala myslim, ze milanov sa teraz moc nerodi takze v tomto smere budete originalni 🙂

kala12
9. mar 2009

simonko sa aj mne paci, ale bohuzial sestrin maly sa tak vola, tak nemozeme dat. Aj Risko je pekne, aj Adamko.

Ja som tiez nechcela najprv Milanka, ale muz uz zacal Terezku ucit, ze babo v brusku je Mino, tak potom MM argumentoval, ze uz sa tak musi volat, ked aj Terezka to vravi, ze hadam ju nebudeme mylit. 😠

lucaska
9. mar 2009

kala,tak pekne to manzelik vymyslel--------- 😅 😅 😅

adkag
9. mar 2009

ahojte,

tak s menami sme mali aj my velky problem,este cestou do porodnice sme sa dohadovali ako sa bude nakoniec babo volat.

kala,porod bol ovela kratsi, aj ked kontrakcie som mala uz od 9 vecer,ale take slabsie,nemusela som predychavat,len ma pravidelne trosku bolelo v podbrusku. potom som isla na poradnu k dr. ci mam ist do nemocky,povedala ze som na 4 cm otvorena, ze si mam dat teplu sprchu, pobalit sa a vyrazit do porodnice. tak som si dala sprchu,v nej mi kontrakcie ustupili,tak som myslela ze sa to zastavilo,ale ked som vysla zo sprchy tak uz to boli take prave kontrakcie,ktore som musela aj predychavat, to bolo nieco po 10 rano, to bol este muz v robote, tak som mu volala nech pride, dosiel okolo pol 12, to uz boli kontrakcie kazde 3 minuty, tak sme isli. prisla som do nemocky okolo 12, otvorena na 6 cm, prepichli mi vodu a mala sa narodila o 13:36. takze ta zaverecna faza a bolestive kontrakcie boli kratsie ako pri kubkovi,ale celkovo to az take kratke nebolo,ale zase tie nocne kontrakcie boli v pohode.
a co sa tyka porodnice - sestricky ako ktore, niektore mile,niektore od veci, hlavne na novorodeneckom,tam ma jedna zhucala ked som mala malu kupat,tak mam z toho taky blby zazitok. ale tych par dni sa da vydrzat. rodil ma wallenfels, ten bol mily,aj dalsi doktori co chodili na vizity.
podla mna je tiez zbytocne zajednavat si doktora, neviem o tom zeby v nasej nemocke bol niektory vyslovene zly a ozaj je tam len na chvilku.
mala som aj muza pri porode, je to super, b ol aj pri kubkovi, jemu sa tento porod zdal viac v pohode ale mne veru nie 🙂 .

erka12
9. mar 2009

ked sa bavite o druhom porode,ten bol teda rychly, take prave kontrakcie som dostala okolo pol 4 rano,okolo 6 sme sli do nemocky a filipko sa 7.17 narodil 🙂
tie datumy a cas narodenia maju nasi chalani zaujimave misko 7.7. o 6.16 a filipko 2.2. o 7.17 🙂

martinano
9. mar 2009

ahojte
tak ja som mala prvy porod,ale fakt rychli, boleli makrize uz dlhsie ale to nic nebolo a od prvej ozajstnej kontrakcieas za hoinu bol maly na svete,ale tu hodinu som ani nevedela ako presla
kala pekne menoste vybrali fakt originalne,teraz davaju strasne mena niektore tov su priamzazitky a k priezviskamsa to totalne nehodi.my sme chceli dievca mala to byt simonksa,ked nam poveali,ze chlapec, tak som vobec netusila, nechalasom tona manzela.ten chcel matejka,alebo martinka, potomzahlsil,ze to bude martinko tak bolo rozhodnute.a super sa hodi k priezvisku 😉
kala ty to zvladnes uplne super myslime na teba

minkak
10. mar 2009

Ahojte kocky,dnes sa nekavickuje?

Kala pekne meno ste vybrali,dobre to ten Tvoj mangelik vymyslel 😉

U nas pred chvilockou bola postarka,doniesla nam rozhodnutie zo skolky,beru nas 😉

lucaska
10. mar 2009

ahojte,my sme dnes mali upratovaci den, tak som sem ani nemala cas kuk..................

minkak, tak uz mas doma coskoro skolkarku........... 😉 idete dnes cvicit?????

kala12
10. mar 2009

Ahojte,
miri aj nam prislo, ale od septembra nas este nevezmu, lebo to budeme mat len dva a pol roka. Az od aprila najskor. ☹

Baby ja mam asi pricviknuty nerv, dolu nad pravym stehnom ma to taha az dozahu k ladvinam, nemozem poriadne ani na nohu naslapnut. Otrasne, chodim po byte ako mrzak. ☹

Adkag tak to si mala super porod. A Natalka sa podoba na Kubka? Ci je uplne ina? Ja si myslim,ze nas maly je cela terezka, teda aspon na 3D to tak bolo vidiet, presne ta ista pusinka aj nostek, aj to celo zamracene. 😀

Matka, dakujem ze na mna myslis. Ty si este na Sk?

minkak
10. mar 2009

Lucaska no skoro 😅 sranda....neveriiiiiim.....taaaaak to uslo..... ☹ ani neviem ci sa mam tesit alebo co.....kala,tak Vas neberuuuu,no teda tusim Ti aj zavidim 😅 chuuuuda tak Ty si taka ubolena,tak len opatrne!!!

Lucaska no ved neviem,mala zase strajkuje,zase nespime......a mne je dnes nejako blbo ☹
a vy ako uz Vam je lepsie?

kala12
10. mar 2009

miri a chystas sa do prace?

lucaska
10. mar 2009

kala-----tak to ti nezavidim,mne tiez niekedy cvakne nerv na lavej strane ledva sa pohybujem ..........

minkak,trosku som nascipana aj ja........lucas uz chvalabohu nema teplotu ale straaasne kasle a soplik mu steka..
ja som este ani prihlasku nedala, neni casu 😝 😀

minkak
10. mar 2009

kala no mala by som ist,uz sa ma nevedia dockat 😀
lucaska tak sa teda pekne liecte!!!!nech ste cim skor fit 😉
Ja som bola pozriet hviezdu uz tam bolo tichucka ja cela spokojna,pridem tam a ona sedi na zemi a hra sa achhhhh

adkag
10. mar 2009

kala,natalka sa vobec nepodoba na kubka,je ciernovlasa,kubko blondak,uplne su kazdy iny.kubko sa vraj podoba na manzela a natalka je skor do rodiny mojho tatina 🙂 .

zuzanamv
10. mar 2009

Ahojte,
Minka, máte šťastie, že vás prijali, lebo vraj je straaašne veľa detí.
Na dve triedy vraj 60 😒

Adka, ako sa vám darí s kojením a šatkovaním?

adkag
10. mar 2009

zuzi,satka je super,len sa musim este poriadne naucit viazat ju. a papame celkom pekne podla vahy,cca tych 60 ml,co si myslim ze je ok.uvidime co nam povie doki na poradni.dik moc za pozicanie, moc nam to pomohlo.

zuzanamv
10. mar 2009

Tak super, som rada!
Myslim, ze by malo babo spapat denne okolo 100ml na kilo vahy, ak si dobre pamatam.
Takze cca 4kg babo 400ml za den. Ak kojis cca 7krat za den, tak je to uplne v pohode.
Satka chce prax, ale hlavne, ze sa v nej malinkej paci!

adkag
10. mar 2009

natalka ma cca 3 kg tak by mala spapat 300 ml podla toho,kojim cca kazde 2-3 hodky,v noci kazde 3.tak hadam ma dost.aj ked ona aj trosku vygrcka.
no ta satka chce veru prax,snad mi to casom pojde lepsie.zatial som skusala len tu kolisku v krizi s kapsou ci ako sa to vola,co si pisala.zatial som vertikalne polohy neskusala,nevies od kedy sa mozu pouzivat?

zuzanamv
10. mar 2009

No, niekde sa pise, ze aj od narodenia, videla som na youtube videa, ako tak nosia aj novorodencov, dokonca aj na chrbte, ale co ja viem.. ja by som to asi nerobila.
Inde som citala, ze ked uz babo trochu drzi same hlavicku.
My sme tak od 3 mesiacov nosili.

kacenka83
10. mar 2009

kala citam, ze mas cviknuty nerv... ja som s tym dnes skoncila na pohotovosti, pred obedom ma "seklo" a ja som nemohla ani na nohu stupit, chodit s velkymi bolestami, sediet ani nehovorim, az som od bolesti plakala...
no jedine co mi ako tehotnej dali bol Ibalgin, ten zabral, ale desim sa toho ked sa to vrati, teraz uz fungujem normalne, ale dokedy??? tebe co zabralo?

inak bola som dnes na poradni, tak na 100% cakame chlapceka, je to taky maly exibicionista 😉 a vazi uz 1600g a zatial vsetko v poriadku tak som rada...

minkak super, ze vzali veroniku do skolky 🙂

erka12
10. mar 2009

kacenka,gratulujeme k chlapcekovi,dalsi chalan do partie 😀

baby tehulky drzte sa 😉

minkak,tak aj vy idete do skolky?

kala12
10. mar 2009

Ahojte baby,

Dilema vyriesena, ideme rodit do Tn. 😀 😀 😀 Zajtra idem k doktorovi na poradnu a uvidime, kedy to vypukne. Ja by som uz vsak bola najradsej, keby do konca tyzdna bol maly vonku. Lebo koncom mesiaca ma muz okruhliny, tak aby sme stihli este cosi povybavovat ,aby som uz bola aj doma a trosku aj aky taky rezim aby sme mali. 🙂

kala12
10. mar 2009

kati tak kubko bude mat partaka, to mas super, nemusis ani vybavicku menit. 😉

erka12
10. mar 2009

kala,to uz rodit,ale to ubehlo,drzte sa 😉

dannynka
autor
10. mar 2009

ahojte 🙂

kala ty sa este nechystas do porodnice 😀

katka gratulko ku chlapcekovy 🙂 ,my este stale nevieme co cakame 😅 😀

martinano
10. mar 2009

ahojte
aoeste som tu
kala to uz sa blizi prod, to seknutie myslim, neboj zrazu to povoli a bude drobec nasvete
ja som nemala satku,ale asi v mesiaci sme kupili klokanku ohromne to bolo, mato spal vsetko som si porobila
adkag ja neviem moja pracovnaskusenost, kazde babo papa inak a inak si potiahne,riad sa tym co ti drobec hovori, ked bude hladny uvidis,hlavne,ze papa
inak deti to su strasy spekulanti
nas krpec sa uzvsade vysvera,chvilku sanepozeramm uz cosi vymysla 😠
pisem ako blbec klavesnicu mam trosku pokazenu niekedy nedam medzeru mozem to aj rozbit.
kala neboj zuzka ti pomoze pr iporode a ked tam nebude bude niekto iny keby sa cosi dialo brnkni mi, cislo mas.
minkak tak ides do prae a mala do skolky, jasi to neviem predstavit,ale uz aby som si zacala zvykat a co vlastne ides robit, myslim povolanie?
vraj je fakt vela deti, v nm mam znamu riaditelku v skolke vraj animinuly rok nepobralivsetky deti aj tento rok to iste

lucaska
10. mar 2009

ahojte, kacenka tak gratulko---traja chlapy v dome , budes mat co robit...... 😅 😅 😅

kala,drziiim palceky a vsetkym tehulkam nech to mate co najskor a uspesne za sebou , zvladnete to v pohodicke.

kala12
10. mar 2009

danny ja uz len zbalim papuce, vezmem sobasny list a mozeme ist... 😀 😀 😀 Pobalena som uz asi dva mesiace.

zuzanamv
10. mar 2009

Jej, Kala, to už máš ozaj za pár! Držím palce!

dannynka
autor
10. mar 2009

kala-tak supis,ja este nemam nic zabalene ani oprate pre mimi,stale si hovorim ze mam este cas 😅 😝 😀 ozaj a to som nevedela ze treba aj sobasny... 😕 staci kopia ci musi byt original?nech si nachystam 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre