Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

marcelkatt
27. nov 2010

@zuzulatko a kedy bude ten deň "D" ?

zuzulatko
27. nov 2010

@marcelkatt Ahojky, ten den "D" este nie je presne zvoleny, ale chcela by som okolo 20 augusta 🙂

Podla mna ste mali dobre menu na svadbe, aj ja som nad podobnym rozmyslala.
Budem muste prepocitat priblizne kolko toho kupit, myslim aj zakuskov a aj slaneho peciva, aby zostalo a mohla som aj nieco zabalit. Je to ale robota. 😅
To mate blbe vztahy, ale poviem ti, tak to byva, a nie si sama, co ma v rodine takychto ludi. Isto maju nejake komplexy 😉.

marcelkatt
27. nov 2010

@zuzulatko jasné, no už som si za tých 6 rokov zvykla, že sa nedočkám úprimnosti a pomoci z mm strany. No na šťastie mm to vidí a stojí pri mne....

zuzulatko
27. nov 2010

@marcelkatt Tak to máš ešte dobré 🙂 , lebo niektorí muži to síce vidia, ale sú natoľko "zaľúbení" do svojej rodiny a nimi tak ovplyvnení, že si nevychádzajú s manželkami potom.

zuzulatko
27. nov 2010

@marcelkatt ale aj tak ťa obdivujem, ja by som to asi takto nevydržala. Musíte sa mať veľmi radi 😉 🙂

marcelkatt
27. nov 2010

@zuzulatko vieš moja,môj manžel od detstva trpel doma, vždy bola sestra uprednostňovaná, jemu sa málo venovali, zle sa učil, kašlali na to.. Nepoznal základné veci, by si sa čudovala koľko vecí sa naučil pri mne akoby ja som bola jeho matkou. Ale nevadí no. Manžel môj ma požiadal o ruku po pol roku známosti, myslím si, že aj preto, že chcel konečne žiť iný život, preč z domu, neviem. Ale som rada, že sme svoji, že ho mám. On miluje moju rodinu, už teraz sa teší do PD keď pôjdeme na sviatky, lebo tam nechcem obhajovať moju rodinu ho berú normálne, ocino ako syna a moji súrodenci si s ním rozumejú tiež. To ma teší. Jeho rodina, hlavne teda mama je milá len pred druhými.

zuzulatko
27. nov 2010

@marcelkatt Tak tvoj manžel mal veľké šťastie, že sa dobre priženil. Ale tak by to aj malo byť. Tak držím palčeky, nech Vám to tak vydží 😉

marcelkatt
27. nov 2010

@zuzulatko Ďakujem. Aj Tebe veľa šťastia moja želám, aby si bola viac usmiata ako smutná, aby si mala okolo seba iba skutočných a úprimných priateľov a milujúcu rodinku. 😉

irsina83
autor
27. nov 2010

@marcelkatt skor pocas tehu, teraz ku koncu, neviem ale ked si ok tak potom dobre. hej kvoly kontrakciam 🙂 ale som rada ze ti pomohol 🙂 🙂
@zuzulatko ahoj, my sme mali z nasej strasny 45 ludi a z manzelovej 20 (oni su mensia rodina). Svadbu sme mali v hoteli Prestige tu v tt.

my sme mali predjedlo rolu z listkoveho cesta plnenu syrovym kremon
hlavne jedlo vrkoc z bravcovej panenky s brusnicovou omackou ale prilohu si nepamatam, tusim daco zo zemiakov ale neviem ci pecene alebo krokety.
druhe jedlo bolo plnene kuracie s nivou a to bola polka prs v trojobale a plnkou a polka na prirodno a poliate omackou so zemiakovym pyre, samozrejme obloha
o polnoci svedske stoly, pecene prasiatko a tatarak, mali sme aj cokoladovu fontanu s ovocim na spajdliach a ovocne misy, zeleninove salaty...
malinovky sme mali v malych flaskach a to cappy dzusy, tonic, zazvorovy tonic, kofola, cocacola , bonaqua vsetky tri druhy... a alkohol vodka, hruska, karpatske brandy special, pivo, vino sme mali od matysaka, nejake likery, fernet original a citrus a nejaka whisky
samozrejeme boli torty, zakusky, slane pecivo

pozvanky sme posielali cca 3 mesiace pred svadbou.

marcelkatt
27. nov 2010

tak simisi to už ma za sebou malej mieri sú 3550g a 48 cm a narodila sa o 15:45

marcelkatt
27. nov 2010

@irsina83 môžem macmimor 500 teraz?

irsina83
autor
27. nov 2010

@marcelkatt jeeejjj tesim sa, som rada, krasne miery 🙂
zlatko ja neviem co je to za lieky, nepoznam to.

marcelkatt
27. nov 2010

@irsina83 no na candidu, mám pocit, že zase to mám a mám tie lieky doma, idem leták prečítať..

irsina83
autor
28. nov 2010

@marcelkatt veru pozri a mozes ich??? ako sa citis maminka ??? ufam, ze dobre...a o chvilu kocikujes 🙂

marcelkatt
28. nov 2010

@irsina83 vraj sa nemôžu v 1 trimestri, ale nedala som si, nejak to ustúpilo.... Zajtra idem na tie anesteziolog vyšetrenia.. Čo ma čaká? EKG a ešte?

irsina83
autor
28. nov 2010

@marcelkatt zlatko ja neviem co ta caka, ja som rodila v 31tt 😅 ja vlastne ani neviem aky je to pocit byt tehu v osmom a deviatom mesiaci...mat velke a plne brusko 😅

zuzulatko
28. nov 2010

@marcelkatt Dakujem Ti moc 🙂 ... aj ja Tebe zelam, aby si mala okolo seba len tych uprimnych a milych ludi. Ty aj ked si hovorila, ze akych mas svokrovcov, ale mas stastie aspon v muzovi, pretoze ten, podla tvojich slov, je milujuci manzel 🙂 Takze sa drzte a plodte :D 🙂

zuzulatko
28. nov 2010

@irsina83 Dakujem za info a inspiraciu pri jedle 🙂 Musela to byt super hostina 🙂

marcelkatt
28. nov 2010

@zuzulatko 🙂

marcelkatt
28. nov 2010

@irsina83 no uvidím zajtra, teda ak ma vôbec vybavia

aduskatt
28. nov 2010

@marcelkatt tak snad, ked je pondelok, tak by ta mali vybavit, nie?

bambulka4
29. nov 2010

Ahojte dievcata, kedze je to uz davno co som prebalovala svoje dieta, pouzivaju sa este dnes obycajne bavlnene plienky a balenie babatiek nasiroko kvoli nozickam?

bettynka222
29. nov 2010

@bambulka4 no pouzivaju sa, ale uz je system ovela premyslenejsi - pozri www.prebalovanie.sk alebo plienka.sk
bali sa nasiroko, ale to ti povie az ortoped v 3-6 tyzdni, takze to mas cas. mozno nebude treba. a pod k nam do sukromnej, ved uz sme tam vsetky 😉

dulkagabulka
29. nov 2010

@marcelkatt čaka ta interne predoperačne vysetrenie..teda EKG, pohovor s internistom, zakladna biochemia, krvi a moču,prip . podla priania operatera....a potom pohovor s anesteziologom, vyplniš dotaznik 🙂 to by malo byt vsetko

marcelkatt
29. nov 2010

@dulkagabulka no pohovor, dotazník vyplnený u anesteziológa, krv mi nakoniec vzali u obvodnehého - samé okolky kto to má zobraťa podobne behala som z dverí do dverí 😒 a interné patrím k dr Dvoržákovi a tam len na časenky, žiadne prednostne, že tehotná, alebo za poplatok. Vraj o 7mej časenky dáva a treba prísť skôr, lebo už ráno pred 6teu stoja pred poliklinikou. No ja mám 3 ročné dieťa, nemám ho s kým žiaľ nechať, aby som si tam išla postáť.
Tak idem vďaka jednej kočke tehulke tu z koníka do BA, kde mi všetko porobia prednsotne a hneď. Pôjdem vlakom ráno.

dulkagabulka
30. nov 2010

@marcelkatt držim palce...pri vsetkom 😀

marcelkatt
30. nov 2010

@dulkagabulka Ďakujem veľmi pekne 🙂

bambulka4
30. nov 2010

@bettynka222 Do ktorej sukromnej?

lilusic
30. nov 2010

Ahojte dievcata

Irsinka ,Bettynka ake velke uz mate babetka uz tolko casu ubehlo cosi tu svami pisem alebo vas citam 😀

Vitajte tu nove dievcata ci snazilky alebo tehulky-

U mna stav nezmeneny stale sme v snazilkovany. Caka nas tretia inseminacia.Neviete mi niekto poradit ako sa da dosiahnut vecsia sliznica ci nieco na to existuje?

Dnes som bola v Ba a dost ma to zarazilo ked mi povedala doktorka ,ze clostylberg mi pomaha a mam vajicka ako maju bit ale ked mi dala merional injekcie tak mala som lepsiu sliznicu ale zas horsie vajicka tak tomuto nerozumiem a este ktomu nedostala som 3 mesiace mrchu ale tehotna som neni:( tak mi pichla vyvolavacku tak som zvedava ako dopadneme do tretice dufam ,ze sa zadary🙂
A nahodou ste neboli niekto vo Vrbovom u tej bylinkarke alebio nepoculi ste o nej ake je ci je dobra?

Dia a ty ako sa mas dlho som ta tu nevidela?

falin
30. nov 2010

@lilusic - clostil niekedy znizuje sliznicu. Mne k nemu davali estrofem, ten je na rast sliznice a vzdy pekne narastla. Drzim palceky
Kam chodis do BA (do ktoreho car) ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre