Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

ixi
7. okt 2009

ved to ze vsetko doplacanie zalezi od centra ja som za icsi+ zmrazenie platila 15 tisic

lenca.b
7. okt 2009

no sak to preto ja som si zvolila centrum kde sa najmenej doplaca uz len cakat a dufat ze to bola dobra volba ono by o tie prasule ani tak neslo len nech sa to podari 🙂

ixi
7. okt 2009

ved to ja kaslem na prasulky ale nech to vinde lebo neviem kde nahrabem na dalsie ivf ak by sa to nepodarilo

irsina83
autor
7. okt 2009

ixi velmi ti drzim palce.

kocky a z ktorej casti TT pochadzate? ja som zo zatvora 😀 sice byvam v opoji lebo tu mame byt ale na rok budem opat v TT 😀

lenca.b
7. okt 2009

ja byvam na prednadrazi 🙂 ale nie som trnavacka rodena 🙂

irsina83
autor
7. okt 2009

a leni odkial pochazas?

lenca.b
7. okt 2009

ja zo zvolena 🙂

irsina83
autor
7. okt 2009

a do tt si sa vydala? ako sa ti tu paci?

tigi
7. okt 2009

ja som inak rodena trnavacka, zila som tu do svojich 24 rokov, porom sme sa s manzelom prestahovali do rodinneho domu, par km od TT. 🙂

lenci preco nemas dobre skusenosti s Eliasom? nemusis odpovedat ak nechces, len ma to zaujalo.

diapozitiv01
7. okt 2009

Ahojte ja som taka predsnazilka, byvam nedaleko TT.
Este zatial mame so snazenim stopku, potrebujeme este par mesiacov na zotavenie a potom do toho ideme

lenca.b
7. okt 2009

nie studovala som tu a s manzelom sme sa sem nastahovali 🙂
tigi to by bolo nadlho vysvetlovat ale prvy dovod je jeho sestricka a ja som k nemu mala chodit ako sekundarna pacientka a po prvej navsteve som zistila ze u neho by moje otehotnenie mohlo trvat hoooodne dlho takze som radsej vsetko vzala do svojich ruk a dala si spravit laparku a isla som do normalneho centra kde mi snad pomozu

ixi
7. okt 2009

diapozitiv 😔 mas moj velky obdiv dufam ze sa vam podari babetko na 1 sup zasluzis si to

tigi
7. okt 2009

oukej lenci, mozno niekedy o tom pokecame ked sa stretneme na spolocnom stretku v TT. inak k tej jeho sestricke, ktoru tam mal este tak rok dozadu... radsej no comment, s touto co je tam teraz sa celkom da.

diapozitiv ahoj. drzim ti moc palce aby ste zotavili a aby ste mali zdrave babetko. ako pise ixi, zasluzis si to. 😔

diapozitiv01
7. okt 2009

Ixi,
dufam ze to tak aj bude, stasticko zelam aj tebe 🙂 za chvilu mate 3KET, vsak,,

lenca.b
7. okt 2009

tigi on tam ma novu sestricku? bo ja som tam bola v aprili toho roku a teda ak myslime tu istu ta mi teda usteddrila dobru rano na dusi 🙂 ale uz to berem ok proste niekomu chyba chrbtova kost

tigi
7. okt 2009

lenci tak potom to bude ta, co si tam zazila ty. ty kokso, a to tato sa mi zdala este celkom normalna oproti tej, co tam mal predtym... 😕 no ja som tam zatial chodievala iba raz do roka, takze som s nou zatial nemala nejaku zlu skusenost, uvidim aka bude, ked tam budem chodit raz do mesiaca...

lenca.b
7. okt 2009

osobne si myslim ze ked niekto pracuje na mieste kde sa nachadzaju zeny ktore maju problem otehotniet a su uz tak v dost zlom psychickom stave tak by sa ta osoba mala spravat setrne a ohladuplne a nie ti do telefonu povedat ze naco jej volam ze to mam riesit inde ze to nie je ich problem takze asi tak

tigi
7. okt 2009

lenci s citlivym pristupom maju podla mna problem viacere sestricky. 😠 napriklad: moja mama je tazko chora, chodi k neurologovi a mesiac sa mu nemohla dovolat, aby sa objednala. tak som teda skusila zavolat ja, sestricka mi to zdvihla a tak hnusne ma poslala "niekam" vraj ona ma objednanych pacientov na dalsi tyzden, aby mama prisla na casenku. no a ja jej hovorim, ze moja mama je tazko chora a nemoze prist rano a sediet tam cele doobedie kym ju doktor zoberie, vzdy sa objednava na konkretnu hodinu. a ona: "mam plno, pridite na casenku" a treskla mi s telefonom. akoze normalne som zostala v soku... ved mne je jedno ci by ju objednala o dva tyzdne, hlavne nech jej da termin, ale ona neeee, taka bola hnusna az strach. 😠 tiez by mohla byt citlivejsia voci starsim pacientom s bolestami 😠 niektore sestricky sa hold asi minuli povolanim.

diapozitiv01
7. okt 2009

Veru niektore sestricky si omylom vybrali svoje zamestanie, nie povolanie... 😠 . Take by som poslala kade lahsie. Len je sila ked to ten doktor nevidi, ale aj doktori su niektori tiez taki, pristup k pacientov, 0 bodov,
Napriklad ja som chodila prve tehotenstvo k Piknovi,,, tam to prave zachranovala sestricka. Potom co sa nam stalo som zobrala kartu a isla som k Strbovi, ten ma ani len poriadne nepozrel po sestonedeli. Este som isla na kontrolu do nemocky na Antolskej kde som rodila a tam to bolo o inom. Sice nebol ultrazvuk ale aspon vsetko poriadne pozrel, zvnutra, ranu,....
Teraz som zistila ze ti najslepsi doktori /aj moj gynkos z ANtolskej Doc. Korbel/ ordinuje 1 den v Budmericiach. Je tam gynekologicka ambulancia kde sa striedaju pocas tyzdna 3 lekari. Len si este mussim zistit ci tam maju ultrazvuk. Strba tam ma taku staru masinu,,,

irsina83
autor
7. okt 2009

diapozitiv vitaj medzi nami, citala som tvoke prispevky v inom fore a musim to povedat, ze mas moj velky obdiv za to ako to zvladas. klobuk dole. fakt ti drzim palce. na ako dlho mate prestavku?

leni, tigi ja som mala doktorku sklalicku strasne zlatu a aj sestricku a prt z toho ked 10 rokov mi nepovedala ze co mi je... jakt v dnesnej dobe aby bola zena opatrna. ale musim povedat, ze Varga u kt. som teraz je perfektny a aj hodinu bude vysvetlovat a kreslit a povybudzovat ked je to potrebne. a ma aj moderne vybavenu ordinaciu...ale hlavne ide o ten zaujem...

tigi to mi je luto, ja by som jej asi vynadala...

diapozitiv01
7. okt 2009

Iris,
klasika ze po cisarskom nam odporucil rok cakat /Doc. Korbel/ ale chceme zacat skor tak od januara -februara, vsak kde je napisane ze sa to podari na 1.sup...
Uz mi nabehol 2 cyklus tak sa vytesujem este aspon 4, aj ked cas sa strasne vlece.
A chceli by sme mat este tak 2-3 deticky. Ale Maximko zostane navzdy nas prvy syncek, nasa lasocka..

irsina83
autor
7. okt 2009

diapozitiv prave som si pozrela tvoj album a precitala list tvojmu syncekovi. Maximilianko bol nadherny a malicky urcite vedel preco vydrzal i napriek chorobe srdiecka tak dlho, chcel vidiet mamicku a otecka a aspon na chvilu vas potesit svojou pritomnostou, chcel citit vase dotyky. Je mi to nesmierne luto, teraz ho mate v nebicku a bude na vas davat pozor. Dufam, ze som sa ta tymto prispevkom nedotkla. drzim vam z celeho srdca palce nech vam vide vsetko tak ako si zelate. 🙂

irsina83
autor
7. okt 2009

diapozitiv,

to je samozrejme, maximilianko je vas syncek a aj bude.aspon to je dobre ze ste s manzelom v poriadku, nikde nieje napisane ze nemozete sa zacat snazit skor. viem ze moja znama mala dva potraty a po tom druhom jej kazali pol roka oddych a ona zostala tehu takmer ihned a ma zdrave babo, sice bola na rizikovom...
Urcite sa Vam to podari... mne zaberie liecba a aj inym kockam a vsetky tu budeme tehu 😀 😀

diapozitiv01
7. okt 2009

Iris,
to je v pohode, prave o tom musim hovorit, je to najlepsi liek, ako tym celym prejst...
Maximko bol prekrasny, sme sa bali skrz toho ze sa narodil v 34t, teda o 6 tyzdnov skor, ale nakoniec to nebolo toto ale zle vyvinute srdiecko ho zradilo, hoci ho mali operovat....

Doktor vravel tak rok, tak spravime dufam kompromis ze pol roka 🙂 , mozno aj o nejaky mesiac skorej...Velmi sa bojim reakcie gyndosa,,,

To by bola sila keby sme otehotneli skoro vsetky v rovnaky mesiac,, 😀 . Ale u mna je to realnejsie az zaciatkom buduceho roka.

irsina83
autor
7. okt 2009

dia,

ja dostanem lieky az od zaciatku novembra a vobec netusim ako budem na ne reagovat, ale musi nam to vist... ja som sa narodila mamine o 7 tyzdnov skor a som jak medved a to som mala sotva 2 kg...vsetko zalezi na stasti a okolnostiach...ale malo to tak byt. dost bolo mudrovaciek...
uvidis zachvilu sa budeme vsetky vytesovat... kolko mate s mm rokov?

falin
7. okt 2009

ixi - v pohodke, zdalo sa mi to veeeela. Inac az teraz pozeram do kalendara ze ty to mas zachvilku. Budem v pondelok silno drzat palceky 😉

ixi, irisina - ja chodim do Iscare BA. Ket (=transfer zmrazenych emryji) vyjde 150 E + cca 20 Eur lieky
IVF (= in vitro fertilize, umele oplodnenie), za visi od toho co vsetko potrebujes a ake lieky predpisu. Ja som platila minuly rok skoro 39.000 Skk, ale mala som viac liekov, tie mi ostali na dalsie ivf. Mala som aj ICSI.
Tento rok som platila 610 Eur (uz aj s liekmi, ale mala som menej liekov a dali mi nejaku zlavu na ICSI)

Kolko to vyjde samoplatcu, presne neviem, iba orientacne. IVF okolo 70-80 t Skk. Ket rovnako, lebo ten nepreplacaju poistovne (iba na lieky priplacaju)

anicka - blahozelam k vyrociu, pekne oslavte

diapozitiv01
7. okt 2009

Ja mam 29 a muzik 37.

🙂

falin
7. okt 2009

lenca - v BA je lacnejsi Ferticent, ale nemal zmluvu s mojou poistovnou, takze mi to moc nepomohlo ☹

irisina - ja byvam na zatvore (kusok za plavarnou) a pochadzam z centra mesta 😎

tigi - tak ta stara sestricka u Eliasa, to bolo nieco ine. Sa cudujem ze si ju tam drzal tak dlho. S touto mam zatial dobre skusenosti

falin
7. okt 2009

diapozitiv - vitaj, prajem ti rychle zotavenie. Je mi velmi luto co sa stalo, precitala som si tvoj list, krasne si to napisala a az mi slzy tiekli ked som ho citala. Maximilianko bol krasnucke babetko. Posielam ti vela energie, aby si sa statocne drzala. Musi to byt tazke

drobeca
7. okt 2009

ahojte, chodím na túto stránku už dlhšie, ale ešte som neprispievala. Chodím tiež do Iscare a som samoplátca. Len na poplatkoch centru ma to stálo cca 2000 Eur a to v tom neboli lieky.
vraj je aj nejaké nové centrum v Piešťanoch

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre