• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Trnavčanky snažilky šup sem

13. januára 2015 
betty - nevieš, ako dopadli? myslela som na ne, hádam sú obe OK
13. apr 2010 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile: bettynka..ano..pridavam sa a vyjadrujem to iste čo ty :slight_smile:
a este nieco...spravna poloha sa NEDA NAPLANOVAT...teda neda sa naplanovat, ze pre mna bude spravna poloha posediačky..alebo že pre mna bude spravna poloha postojačky...atd..atd...spravna poloha je prisne INDIVIDUALNA a je to presne ta jedina, do ktorej sa tvoje telo dostane uplne same, bez rád a návodov...
zo skusenosti porodnych asistentiek, ktore nechaju polohu na mamičku vychadza, že asi 80-90% žien rodi v KLAKU..bud na 4 alebo v klaku s oporou trupu vpredu..zvyšok postojačky, pripadne vo vani, pripadne počupiačky...všetko je individualne...
:slight_smile:
13. apr 2010 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky irsinka je este na pooperacke, boli ju brusko velmi, malinku zatial videla len an foto - je nadherna :dizzy_face: a uz sa vyhrieva v inkubatore. vsetky vas pozdravuje a dakuje, ze na nu myslite :wink:

gabi mne je jasne ze poloha v sede nie je ta naj, ale je to to najprirodzenejsie co v TT porodnici ponukaju....tak beriem apson to :grinning: a inak mas pravdu s tym klakom, som si ksusala viacere polohy, a klak mi pripada ten naj naj naj. ani drep nie je na zahodenie :grinning: ale zas v nom dlho nevydrzim.....
13. apr 2010 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja viem....doležite je,ze vobec uz je aspon ta jedna možnost...postupne to pojde k lepsiemu..dufajme.. :slight_smile:
13. apr 2010 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeee byttynka :slight_smile: irsinka je už maminkou? :slight_smile: srdečne jej blahoželám! :dizzy_face: celý den som na ne myslela,držím irsinke palčeky :wink: no tomu verím že malinka je nááádherná :dizzy_face: Hlavne nech su obe zdravunké a aby sa im darilo a malinka pekne priberala :wink:
13. apr 2010 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gabi no ale v mnohych malych nemockach je moznosti ovela viac....a hlavne na vychode a na strede slovenska - tam alternativne pristupuju k porodom aj velke nemocnice...to lem zapad je nejkay pozadu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

lalia ano ano, uz je maminkou. ale este bude dlho trvat kym si elinku popestuje :frowning2:
13. apr 2010 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nezabudaj,ze prve duly su prave z vychodu...tam to začalo, lebo ony to začali mamičky učit...a nasledne to mamičky začali vyžaovat...na začiatku to nešlo..ale postupne postupne dokonca vyčlenili aj samostatnu vzdycharen pre "prirodzene" matky :slight_smile: , postupne dovolili rodit v inej polohe..postupne aj napriek tomu,ze vyhlasovali ze je to blbost, začalii prikladat babatko po porode na mamičkine bruško a mamičku od babatka absolutne neodlučia....skratka chce to čas...a hlavne to chce mamičky, ktore si to budu vyžadovat...ten tlak musi vyjst ZDOLA...
13. apr 2010 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oki, ja vyzadujem, bolo mi to odobrene...a viem ze aj dalsie baby z materskeho centra ziadali sed, dopulzovanie pupocnika, samoprisatie....snad nam to teda bude umoznene :slight_smile:
13. apr 2010 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dopulzovanie ..to som velmi zvedava...a samoprisatie? nuz akorat tak prisatie..ale v takej podobe ako ked sa spaja APOLO a SPUTNIk..teda babo zašnorovane v perinke a zvrchu ti ho daju prisat na prsnik a po minute odtiahnu s argumentom,ze "to by tam bol aj dve hodiny" :unamused:
bettynka, ak sa to podari niektorej z mamičiek, daj mi vediet...nuz a ten film co mas..to nie je ten orgazmisticky porod..to je iny
13. apr 2010 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oki tak ho kuknem :wink: no uvidime ako sa budu tvarit, ked tam mm bude mavat s porodnym planom :grinning:
13. apr 2010 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lepsie je porodne prianie :grinning:
13. apr 2010 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ej bistu, to tu ake temy, ze porod vo vsakovakych polohach....zas som sa dozvedela nieco nove :sweat_smile: orgazmicky porod? to znie dobreeeeeeeee :grinning: :grinning: :grinning:
14. apr 2010 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Helou, vidím, že tu rozoberáte pôrod... no aj ja som si ten svoj veru vysnívala a len ti Betty poradím, že priprav sa v každom prípade i na možnosť, že môžeš skončiť sekciou... Ja som na to pripravená nebola a mala som z toho riadnu depku... Všetko, čo som si študovala, bolo len o prirodzenom pôrode... :unamused: :sweat_smile: Ale želám ti, ostatným kočkám a sebe tiež, aby sme ten prirodzený a nekomplikovaný pôrod v budúcnosti zažili...
14. apr 2010 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babulky :wink:
Bettynka prosím ťa,nevieš nič nové o Irsinke?či jej je už lepšie :frowning2:
14. apr 2010 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sasettka..mne sa to sice nestalo :unamused:..pri porode.. :wink: ..ale mojej kamoške ano..zažila pri porode orgazmus :grinning: ..nuž a v tom filme ,o ktorom vravela bettynka ,su take porody :slight_smile: :grinning:
14. apr 2010 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky velmi rada by som vam priniesla nove info o irsinke...ale moc toho nemam. vcera som videla fotecku malej, je zlatunka :dizzy_face: ale irsinka mi odpisala az dnes, tak preto som nic nepisala. uz je jej po cisarskom trosku lepsie - fyzicky, ale je jej velmi smutno, pretoze k nej nema pristup. k stavu malickej sa lekari este vyjadrovat nechcu...

sjuzi no tak popri nehodnej porodnej polohe ma najviac desi ta sekcia...a o nej si teda nic dopredu radsej zistovat nebudem :stuck_out_tongue_closed_eyes: aj ja ti prajem aby dalsie porody boli bezproblemove :wink:

saset no ale v TT orgazmus pri porode asi nezazijes :sweat_smile: ja idem buduci tyzden omrknut tu dunajsku. som veeelmi zvedava ako to tam vyzera. ale zas neviem ci to je dobry napad ist tam rodit vzhladom na vzdialenost...
15. apr 2010 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
drzim malinkej palce nech je silna :slight_smile: kolko vazila a merala?
15. apr 2010 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maci pisala som jej že na ňu myslite :wink: keď bude mat nejaké infosky na zverejnenie, určite vám ich sprostredkujem.
15. apr 2010 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
betty , uz si pozrela ten filmik??

sasett...a ja si myslim,ze aj v TT mozes ten orgazmus zazit :grinning: :grinning: :grinning:
15. apr 2010 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gabi este nie...som hrozna viem. ale za vsetko moze ten rozhaseny spanok v poslendych tyzdnoch - dnes rekord, az 4 hodky :grinning: no ale lepsie ako dve, nie? :wink:
no a k tomu orgazmu v tt porodnici...si si istaaaaa? :grinning: ale asi iba na ruzovom kresle, ze? :grinning: alebo na posteli v lubovolnej porodnej polohe....ale s nohami vyvesenymi hore, no neviem.... :grinning:
15. apr 2010 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takze sa mam potom pytat do ruzoveho kresla? okeeeeeeeeeeeeej :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale nie, bohuzial velmi neviem, co si mam predstavit pod tymi porodnymi polohami, co tu spominate....este sa mam velaaaaaaaa co ucit :sweat_smile:
15. apr 2010 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sasettka aj snažilky,dievčata mila....v auguste asi začne cvičenie pre tehulky..teda plavanie pre tehulky spojene s cvičenim....v kvapke..zatial sa pripravuje projekt.....budem tam chodit ako poradkyna ..takže tehulky, co sa estelen chystaju, mozete sa tesit, tam povieme o tych polohach :grinning:

bettynka :grinning:
15. apr 2010 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bettynka, skusala si medovku alebo valerianu??myslim čajik...možno by ti pomohol :slight_smile:
15. apr 2010 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
betty...uplne najsamviac :grinning: doležite je upokojit sa...existuju take relaxacie pre tehulky..ktore sa daju aj pri porode podom využit...ak budeš mat zaujem,možeme vyskušat :slight_smile:
15. apr 2010 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gabi jasne že všetko vyskusame :wink: a tie cajiky akože na to spanie? kúpila som si trstinovu melasu a pijem rooibos a malinikovy čaj - vraj mi to dvihne zelezo a budem zase spať. zatiaľ pojem len salku denne, odkedy sa tie dávky maliniku zvyšujú, až od 36 tt?
škoda že to cvičenie v kvapke nezačne skôr :angry:

sasetka gabika ťa naučí aj polohy aj dýchanie aj ti poradí keď budeš chcieť, neboj nič :wink: a nezabudni si potom kúpiť cajik z ostruziny malinovej na otvorenie porodnych ciest :wink: jaj no ale aby ti to kreslo dovtedy nepremalovali :grinning: ale musíš sa udržiavať v kondicke, inak aj na ňom skončíš v lahu
15. apr 2010 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zabudla som dokončiť vetu - skončíš v lahu a bude po orgazme :grinning:
15. apr 2010 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nooo reči o pôrode,pôrodných polohách,kreslach...zatial nič pre mna :frowning2: :cry: no mrška mešká už 8 dní... :unamused: nedalo mi to,tak som si na 6.ty den po meškaní spravila testik-z jednou čiarkou-no dve som ani nečakala ale tak chrobáčika v hlave som mala,tak som skúsila... :unamused: :frowning2: noo tak už len čakám kedy sa "milostivej "uráči :rolling_eyes: :grinning: :angry: dávam jej ešte týžden a potom možno zbehnem na gyn..ale ako sa poznám tak sa "dovalí" do týždna..a potom...potom zbehnem gyn a skočíme na snažilkovanie už po tejto mrške :grinning: -ked sa to tak poposúvalo-ved o takomto čase som už mala mať po nej :sweat_smile:
no teeeda pôrodný orgazmus? :astonished: :sweat_smile: :grinning:
15. apr 2010 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lalia k dr určite chod a povedz jej aj o tej ms. a nezabudni sa na preventivku objednať na 12 DC
pocuj veď si zatiaľ uzi ten postelny a potom príde aj porodny :grinning:
15. apr 2010 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Samozrejme pôjdem :wink: nooo postelný užívam užívam :wink: :grinning: :wink: noo ale že je aj pôrodný počujem prvý raz :grinning: žeby som si nakoniec užila aj pri pôrode? :grinning: :grinning: :grinning:
nooo jasnačka objednám sa na 12DC :wink: no moja ms je taka-že raz šlape ako hodinky a inokedy príde o 2 dni skôr alebo o týžden neskôr....pomaly sa mi to upravuje..ale niekedy si robí ms čo chce :rolling_eyes: :angry:
15. apr 2010 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak na to tu dr upozorni - nech zistí či v niečom nie je problém. ach idem sa pokúsiť spať, ráno ma čaká glukozovy test, tak som zvedava či zvladnem celu noc bez jedla :confused:
15. apr 2010 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok