Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

fattamorgana
13. apr 2010

betty - nevieš, ako dopadli? myslela som na ne, hádam sú obe OK

dulkagabulka
13. apr 2010

🙂 bettynka..ano..pridavam sa a vyjadrujem to iste čo ty 🙂
a este nieco...spravna poloha sa NEDA NAPLANOVAT...teda neda sa naplanovat, ze pre mna bude spravna poloha posediačky..alebo že pre mna bude spravna poloha postojačky...atd..atd...spravna poloha je prisne INDIVIDUALNA a je to presne ta jedina, do ktorej sa tvoje telo dostane uplne same, bez rád a návodov...
zo skusenosti porodnych asistentiek, ktore nechaju polohu na mamičku vychadza, že asi 80-90% žien rodi v KLAKU..bud na 4 alebo v klaku s oporou trupu vpredu..zvyšok postojačky, pripadne vo vani, pripadne počupiačky...všetko je individualne...
🙂

bettynka222
13. apr 2010

babulky irsinka je este na pooperacke, boli ju brusko velmi, malinku zatial videla len an foto - je nadherna 😵 a uz sa vyhrieva v inkubatore. vsetky vas pozdravuje a dakuje, ze na nu myslite 😉

gabi mne je jasne ze poloha v sede nie je ta naj, ale je to to najprirodzenejsie co v TT porodnici ponukaju....tak beriem apson to 😀 a inak mas pravdu s tym klakom, som si ksusala viacere polohy, a klak mi pripada ten naj naj naj. ani drep nie je na zahodenie 😀 ale zas v nom dlho nevydrzim.....

dulkagabulka
13. apr 2010

ja viem....doležite je,ze vobec uz je aspon ta jedna možnost...postupne to pojde k lepsiemu..dufajme.. 🙂

lalia21
13. apr 2010

jeee byttynka 🙂 irsinka je už maminkou? 🙂 srdečne jej blahoželám! 😵 celý den som na ne myslela,držím irsinke palčeky 😉 no tomu verím že malinka je nááádherná 😵 Hlavne nech su obe zdravunké a aby sa im darilo a malinka pekne priberala 😉

bettynka222
13. apr 2010

gabi no ale v mnohych malych nemockach je moznosti ovela viac....a hlavne na vychode a na strede slovenska - tam alternativne pristupuju k porodom aj velke nemocnice...to lem zapad je nejkay pozadu 😝

lalia ano ano, uz je maminkou. ale este bude dlho trvat kym si elinku popestuje ☹

dulkagabulka
13. apr 2010

nezabudaj,ze prve duly su prave z vychodu...tam to začalo, lebo ony to začali mamičky učit...a nasledne to mamičky začali vyžaovat...na začiatku to nešlo..ale postupne postupne dokonca vyčlenili aj samostatnu vzdycharen pre "prirodzene" matky 🙂 , postupne dovolili rodit v inej polohe..postupne aj napriek tomu,ze vyhlasovali ze je to blbost, začalii prikladat babatko po porode na mamičkine bruško a mamičku od babatka absolutne neodlučia....skratka chce to čas...a hlavne to chce mamičky, ktore si to budu vyžadovat...ten tlak musi vyjst ZDOLA...

bettynka222
13. apr 2010

oki, ja vyzadujem, bolo mi to odobrene...a viem ze aj dalsie baby z materskeho centra ziadali sed, dopulzovanie pupocnika, samoprisatie....snad nam to teda bude umoznene 🙂

dulkagabulka
13. apr 2010

dopulzovanie ..to som velmi zvedava...a samoprisatie? nuz akorat tak prisatie..ale v takej podobe ako ked sa spaja APOLO a SPUTNIk..teda babo zašnorovane v perinke a zvrchu ti ho daju prisat na prsnik a po minute odtiahnu s argumentom,ze "to by tam bol aj dve hodiny" 😒
bettynka, ak sa to podari niektorej z mamičiek, daj mi vediet...nuz a ten film co mas..to nie je ten orgazmisticky porod..to je iny

bettynka222
13. apr 2010

oki tak ho kuknem 😉 no uvidime ako sa budu tvarit, ked tam mm bude mavat s porodnym planom 😀

dulkagabulka
13. apr 2010

lepsie je porodne prianie 😀

sasettka
14. apr 2010

ej bistu, to tu ake temy, ze porod vo vsakovakych polohach....zas som sa dozvedela nieco nove 😅 orgazmicky porod? to znie dobreeeeeeeee 😀 😀 😀

sjuzi
14. apr 2010

Helou, vidím, že tu rozoberáte pôrod... no aj ja som si ten svoj veru vysnívala a len ti Betty poradím, že priprav sa v každom prípade i na možnosť, že môžeš skončiť sekciou... Ja som na to pripravená nebola a mala som z toho riadnu depku... Všetko, čo som si študovala, bolo len o prirodzenom pôrode... 😒 😅 Ale želám ti, ostatným kočkám a sebe tiež, aby sme ten prirodzený a nekomplikovaný pôrod v budúcnosti zažili...

lalia21
14. apr 2010

Ahojte babulky 😉
Bettynka prosím ťa,nevieš nič nové o Irsinke?či jej je už lepšie ☹

dulkagabulka
14. apr 2010

sasettka..mne sa to sice nestalo 😒..pri porode.. 😉 ..ale mojej kamoške ano..zažila pri porode orgazmus 😀 ..nuž a v tom filme ,o ktorom vravela bettynka ,su take porody 🙂 😀

bettynka222
15. apr 2010

babulky velmi rada by som vam priniesla nove info o irsinke...ale moc toho nemam. vcera som videla fotecku malej, je zlatunka 😵 ale irsinka mi odpisala az dnes, tak preto som nic nepisala. uz je jej po cisarskom trosku lepsie - fyzicky, ale je jej velmi smutno, pretoze k nej nema pristup. k stavu malickej sa lekari este vyjadrovat nechcu...

sjuzi no tak popri nehodnej porodnej polohe ma najviac desi ta sekcia...a o nej si teda nic dopredu radsej zistovat nebudem 😝 aj ja ti prajem aby dalsie porody boli bezproblemove 😉

saset no ale v TT orgazmus pri porode asi nezazijes 😅 ja idem buduci tyzden omrknut tu dunajsku. som veeelmi zvedava ako to tam vyzera. ale zas neviem ci to je dobry napad ist tam rodit vzhladom na vzdialenost...

macka7
15. apr 2010

drzim malinkej palce nech je silna 🙂 kolko vazila a merala?

bettynka222
15. apr 2010

maci pisala som jej že na ňu myslite 😉 keď bude mat nejaké infosky na zverejnenie, určite vám ich sprostredkujem.

dulkagabulka
15. apr 2010

betty , uz si pozrela ten filmik??

sasett...a ja si myslim,ze aj v TT mozes ten orgazmus zazit 😀 😀 😀

bettynka222
15. apr 2010

gabi este nie...som hrozna viem. ale za vsetko moze ten rozhaseny spanok v poslendych tyzdnoch - dnes rekord, az 4 hodky 😀 no ale lepsie ako dve, nie? 😉
no a k tomu orgazmu v tt porodnici...si si istaaaaa? 😀 ale asi iba na ruzovom kresle, ze? 😀 alebo na posteli v lubovolnej porodnej polohe....ale s nohami vyvesenymi hore, no neviem.... 😀

sasettka
15. apr 2010

takze sa mam potom pytat do ruzoveho kresla? okeeeeeeeeeeeeej 😀 😀 😀 😝
ale nie, bohuzial velmi neviem, co si mam predstavit pod tymi porodnymi polohami, co tu spominate....este sa mam velaaaaaaaa co ucit 😅

dulkagabulka
15. apr 2010

sasettka aj snažilky,dievčata mila....v auguste asi začne cvičenie pre tehulky..teda plavanie pre tehulky spojene s cvičenim....v kvapke..zatial sa pripravuje projekt.....budem tam chodit ako poradkyna ..takže tehulky, co sa estelen chystaju, mozete sa tesit, tam povieme o tych polohach 😀

bettynka 😀

dulkagabulka
15. apr 2010

bettynka, skusala si medovku alebo valerianu??myslim čajik...možno by ti pomohol 🙂

dulkagabulka
15. apr 2010

betty...uplne najsamviac 😀 doležite je upokojit sa...existuju take relaxacie pre tehulky..ktore sa daju aj pri porode podom využit...ak budeš mat zaujem,možeme vyskušat 🙂

bettynka222
15. apr 2010

gabi jasne že všetko vyskusame 😉 a tie cajiky akože na to spanie? kúpila som si trstinovu melasu a pijem rooibos a malinikovy čaj - vraj mi to dvihne zelezo a budem zase spať. zatiaľ pojem len salku denne, odkedy sa tie dávky maliniku zvyšujú, až od 36 tt?
škoda že to cvičenie v kvapke nezačne skôr 😠

sasetka gabika ťa naučí aj polohy aj dýchanie aj ti poradí keď budeš chcieť, neboj nič 😉 a nezabudni si potom kúpiť cajik z ostruziny malinovej na otvorenie porodnych ciest 😉 jaj no ale aby ti to kreslo dovtedy nepremalovali 😀 ale musíš sa udržiavať v kondicke, inak aj na ňom skončíš v lahu

bettynka222
15. apr 2010

zabudla som dokončiť vetu - skončíš v lahu a bude po orgazme 😀

lalia21
15. apr 2010

nooo reči o pôrode,pôrodných polohách,kreslach...zatial nič pre mna ☹ 😢 no mrška mešká už 8 dní... 😒 nedalo mi to,tak som si na 6.ty den po meškaní spravila testik-z jednou čiarkou-no dve som ani nečakala ale tak chrobáčika v hlave som mala,tak som skúsila... 😒 ☹ noo tak už len čakám kedy sa "milostivej "uráči 🙄 😀 😠 dávam jej ešte týžden a potom možno zbehnem na gyn..ale ako sa poznám tak sa "dovalí" do týždna..a potom...potom zbehnem gyn a skočíme na snažilkovanie už po tejto mrške 😀 -ked sa to tak poposúvalo-ved o takomto čase som už mala mať po nej 😅
no teeeda pôrodný orgazmus? 😲 😅 😀

bettynka222
15. apr 2010

lalia k dr určite chod a povedz jej aj o tej ms. a nezabudni sa na preventivku objednať na 12 DC
pocuj veď si zatiaľ uzi ten postelny a potom príde aj porodny 😀

lalia21
15. apr 2010

Samozrejme pôjdem 😉 nooo postelný užívam užívam 😉 😀 😉 noo ale že je aj pôrodný počujem prvý raz 😀 žeby som si nakoniec užila aj pri pôrode? 😀 😀 😀
nooo jasnačka objednám sa na 12DC 😉 no moja ms je taka-že raz šlape ako hodinky a inokedy príde o 2 dni skôr alebo o týžden neskôr....pomaly sa mi to upravuje..ale niekedy si robí ms čo chce 🙄 😠

bettynka222
15. apr 2010

tak na to tu dr upozorni - nech zistí či v niečom nie je problém. ach idem sa pokúsiť spať, ráno ma čaká glukozovy test, tak som zvedava či zvladnem celu noc bez jedla 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre