Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

sasettka
17. jún 2010

@irsina83 mam sa relativne fajn, dakujem za opytanie 😉 a ty co? ako sa ti paci mamickovska uloha? 😵
nanuska je asi totaaaaalne zablokovana, alebo co 🙂))) a mozno sa tu znovu zjavi pod inym nickom, bacha na to 😅

@bettynka222 pri grcani sa ti zacalo darit priberat? tak to je haluz 🙂)))
a chcela si vidiet satocky? no tak tu som ti ich odfotila 🙂)))

sulky
17. jún 2010

@sasettka , jeeej ahooj, iba nahodou som v prehlade tem zbadala tuto temu a zrovna posledny prispevok od teba 🙂

sulky
17. jún 2010

@sasettka ,kde si ich zohnala? 🙂

sasettka
17. jún 2010

@sulky nazdaaaaaaaaaar 🙂))))
v obchode oproti poste 😉 ale bolo to 49 ku 51% s jednou super suknou, takou elegantnou....by sa k nej pekne hodili tie vecicky od teba....ale neuveris, saty boli skoro o polovicu lacnejsie, takze vyhrali 😀

irsina83
autor
17. jún 2010

@bettynka222 ako si dopadla moja???volala si vargovi???
@fattamorgana meranie krku a nosovej kostky, ten skreening naznaci ze ci je baby ok, da sa tym odhalit downov syndrom 😉
@sasettka mamickovanie je krasne, su to sice starosti ale velmi krasne 😉 nieje nad to ked vdim usmev na tvaricke mojej malickej 😉 mas sa na co tesit 😉 nadhera. 😵 😵

bettynka222
18. jún 2010

sasetka no kraaaaaaaasne 🙂 ja fialovu mozem 🙂 a ako sa mi podairlo zacat proiberat? ved je ot logicke 😀 ked osm trpela nechutenstovm, tak som chudla, akonahle nechutesnstvo preslo, zacala osm viac gracat, ale tym padom aj viac jest 😉 nikdy nevygrcas vsetko 😀 a po kazdom dogrcani sa som sa navyse zasa najedla predsa...no ale o grcani uz stacilo 😀 lebo mi bude zle 😀 😀 😀

kikus a nevolalai sme nahodou spolu, hmmmm? jaaaj,a le to az dnes, tak nic 😀 a vargovi som zavolat zabudla...ale uz to neriesim 😉 ved sa to nejak vyvrbi pri porode

dulkagabulka
18. jún 2010

bettynka222 ...uz sa ti to blizi 🙂 drzim ooobrovske palce..potom daj vediet,ako bolo

bettynka222
19. jún 2010

ahoj gabiiiiii,

som ta tu uz dlhsie vyzerala 🙂 som ti vtedy hovorila, ze na prehliadke nam zakazali amt viac ako jednu osobu pri porode? ☹ mm sa ma stale vypytuje ze kedy sa stretneme...ale co ked tam nemozes byt....

dulkagabulka
19. jún 2010

@bettynka222 ...tesim sa,ze si to takto krasne dotiahla do posledneho mesiaca 🙂 ..a ...veru...ktovie...mozno tam budem 🙂 ...chystam sa totiz na prax 🙂

bettynka222
19. jún 2010

ahaa, no to by bolo fajn 😵 ale neviem este ako dopadneme - malinky sa totiz zle otoil - tlaci mi chrbatikom na chrbticu a teda ma tvaricku nahor....tka sa mu vraj nebude dat rotovat....snaizm sa o nejake cviky, raz aj odisiel do boku,a le dnes sa zase vratil.... 😒

dulkagabulka
19. jún 2010

nuz...deti dokazu aj nemozne 🙂 ...PA vravela,ze zazila pripad,kedy sa dieta pocas porodu pri polohe matky na 4 otocilo z KP do spravnej polohy...takze myslim,ze aj to tvoje chybne natocenie by sa snad dalo.......uvidis...pekne sa s Matkom rozpravaj , predstavuj si,ako je v spravnej polohe a cvic.. 🙂 🙂 🙂

bettynka222
19. jún 2010

gabi o tom som už počula, ale povedz mi kto mi v TT dovolí rodiť na všetkých štyroch, hmmmmm? a do dunajskej sa ísť bojim keď je tu táto komplikacia. a dohovarame mu, aj cvicim, včera sa dal trosku nabok, ale dnes je spat....

dulkagabulka
19. jún 2010

nie...zle som to asi napisala...to nebolo pri "tlačeni"...to bolo pri prvej dobe porodnej... 🙂 ..a tu mozes stravit podla svojich predstav i tu 🙂 ..snad 🙂

bettynka222
20. jún 2010

áno to je pravda že počas prvej doby môžem robiť "čo chcem" len rozdiel je v tom, že pre kp je iný dôvod ako pre zadné postavenie. ja mám nejak čudne naklonenu panvu a začínam mat podozrenie, že to nejak súvisí 😠

dulkagabulka
20. jún 2010

@bettynka222 ..mozem ta upokojit,ze po zacani porodnej cinnosti je velka pravdepodobnost,ze sa otoci do spravnej polohy...tomu napomaha ten postoj na 4, tiez klak s podsadozvanim panvy, ci kruzenim alebo pohupovanim panvy, tiez chodenie..tiez hladenie bruska smerom od boku k prednej stene,ale musi to byt sprevadzane tvojim dobrym pocitim....ty sama budes , ak nebudes mat epi, citit čo bude lepsie...tie stahy a postupny zostup hlavicky ta budu akoby "same" nasmerovavat presne do tych pozicii,ktore budu Matkovi ulahcovat prechod na svet....porod je komunikacia a spolupraca...nie teba a tvojho porodnika ,ale teba a tvojho dietatka...Matko ti da jasne najavo,co je pre neho dobre...si vnimava a intuitivna,len sa tomu potom otvor....ver mu a ver sebe, ze vsetko bude dobre...ja ti verim 🙂

bettynka222
20. jún 2010

moja no potesila si ma 😵 ale zas som citala nejaky clanok od duly z USA a ta sa vyjadrila,z e porod dietata v takejto pozicii je neporoditelny bez EPI, lebo uz ta prva doba je nunosna kedze babatko tlaci omnoho vacsou casotu hlavicky ako by malo (a halvne mu takto nepasuje do toho panvoveho otvoru 😒)
pocuj a ked tam ides na prax, tak to by ta s nami mohli pustit co myslis? nespytas sa? ja sa mzoem opytat mojej gyn, ci by to vel,i vadilo keby som mala dve sprievodne osoby, - ale vrchna sestra ma vtedy hned zrusila.... 😝

dulkagabulka
20. jún 2010

ked mi dovolia praxovat, zrejme tam budem moct byt..tento tyzden to poriesim...zajtra dam vediet čo a ako...

čo sa tyka "neporoditelnosti bez epi"...nuz...viem,ze tie bolesti su vacsie, hlavne na chrbtici...ale k tomu sa nevyjadrujem...iba by som sa tej duly spytala, ako asi rodili tie miliardy žien v minulosti s takymto postavenim plodu,ked neexistovalo epi?? 🙂 🙂 🙂 ale to iba na odlahčenie....
podla mojej literatury sa stava,ze sa pocas porodu dieta otoci do spravnej polohy...želam ti,aby sa maličky otočil...venuj pozornost tomu,čo CHCEŠ a nie tomu,čo nechceš...lebo taky je zakon vesmiru..splni ti to,na čo budeš mysliet, aj ked to bude mat predponu NE--- vesmir totiž taku predponu taku nepozna 🙂 🙂 🙂 ..skratka predstavuj si,ako sa maličky otača, skus nejake cviky..na inu alternativu ako spravne postavenie..na inu alternativu nemysli..teda skus to aspon...
a keby to nevyšlo...želam,aby si bola v dobrych rukach 🙂

dulkagabulka
20. jún 2010

bettynka, chcela som ti tym iba povedat, aby si sa dopredu netrapila niečim čo este nie je.......ak to bude, potom sa rozhodneš podla toho,ako sa budeš citit...napr.aj pre ten epi... 🙂

dulkagabulka
21. jún 2010

@bettynka222 ...vybavene...mozem ist...len este neviem,kedy presne pojdem...par dni si na to vyčlenim 🙂 ..ty si na tom ako?

bettynka222
21. jún 2010

ahoj gabi 🙂
babtko sa nakoniec natocilo pekne nabok, takze uz ho len spravne usmernit pri porode a bude to 😵 no a ako sme na otm? vraj mi davaju amximalne tyzden - kvoli placente. akoze oficialne osm mala termin az 3.jula, ale ja som mala ovulaciu skor ako na 12 DC, a aj embrijku to tak od zaciaktu vychadzalo, tak som si to tyzden posunula....a dnes dr sama povedala, ze maximalne ten tyzden

irsina83
autor
21. jún 2010

@bettynka222 moja ja uz na teba myslim kazdy den co a ako...uz som nervozna aj za teba 😀 daj mi vediet alebo co 😖

sasettka
21. jún 2010

@bettynka222 myslime na tebaaaaa 😉

dulkagabulka
21. jún 2010

noo..na prietokoch je to vidno..zrelost placenty...matejko je mudry a pri porode to pojde jedna radost 🙂 tesim sa s tebou 🙂

bettynka222
22. jún 2010

@irsina83 halvne ze ja nie osm nervozna 😀 konecne si balim kabelu na sestonedelie. teda skor mam v obyvacke tkay vacsi vybuch veci porozdelovanych do roznych sackov 😀 ale zajtra sa uz faaaaaaakticky zbalim 😀

@sasettka dakujemeeeee 😵

@dulkagabulka prietoky su celkom ok, ale placenta uz nie. vraj uz len do toho pondelka ma nechaju tak, pricom teda termin je az tu sobotu.....no som zvedava. ved to by mi porod spustili aj ine veci co robim a ked nespustaju, tak nepomoze ani vyvolavcka...no paci sa mu u mna 😀

dulkagabulka
22. jún 2010

nuz..paci 🙂 .... a co robis aby sa spusti ten porodl?? 🙂

bettynka222
22. jún 2010

ale ja nerobim nic pre spustenie porodu, ale vraj tepla vana, sex, dlhe prechadzky porod spustaju...ale to by som rodila uz v 6 mesiaci 😀 len som myslela,z e ked to je vraj uz cele nachystane (som trosku otvorena a maly zosutpeny), tak teraz by to malo nieco s pravit - apson tvrdnutie bruska...ale nic 😕

dulkagabulka
22. jún 2010

🙂

lalia21
22. jún 2010

@bettynka222 držkám moooooc palčeky-synček tu bude už čo nevidieť 😉

bettynka222
24. jún 2010

@dulkagabulka co ten smajlik , hmmmm? k tomu vyvolavaniu? 😀 inak maly je KP....uz to fakt nechapem. robi v brusku velke upratovanie asi 😀 pocuj gabi, myslis ze ho pojdu v pondelok vyvolavat? do toho sa mi teda moc nechce 😠

@lalia21 dakujeeeeem 😵 potom si na rade s tehulkovanim ty 😵 a vsetky co tuzia po babatku

dulkagabulka
24. jún 2010

@bettynka222 ....nuž, to ja neviem či pojdu v pondelok vyvolavat...obvykla prax, ak si zazmluvniš lekara, či lekárku je, že ti porod vyvolá ked je v službe...to je to riziko zazmluvnovania...ale ako prvorodičku ta uplne chapem, sama som to vtedy tak riešila .....tak dufajme,že to doupratuje a uloži sa v spravnej polohe...ešte može 🙂 šibal jeden 🙂
dnes mi konečne prišli "dulie" tričká na prax...este som sa nerozhodla,či pojdem tento tyžden,alebo až buduci...
tak zatial bettynka moja sa drž a opatruj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre