Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

michaella86
24. sep 2010

ahojte kocky ... ako sa tu mate? kedze som tu nova, tak sa trosku predstavim 🙂 som Michaella, mam 24, samozrejme som z TT a 8 mesiacov sa snazime o bejby ... aj ked mam pocit, ze sa to uz konecne podarilo, no nechem nic zakriknut 🤐 ... buducu sobotu by mi mala dojst mrsina mrchava a dufam, ze sa neobjavi 🙂 ... budem rada, ak si tu budem mat s kym popisat s rovnakym ''problemom'' 😀 prajem vam pekny dnik 😉

dulkagabulka
25. sep 2010

@michaella86 vitaj 🙂

michaella86
26. sep 2010

@dulkagabulka dakujem 🙂

bambulka4
1. okt 2010

@michaella86 Tak drzim palce aby sa neobjavila a ty si mala pozitivny tehu test 🙂

bambulka4
1. okt 2010

@fattamorgana ,
@marcelkatt vidim ze aj vam vysli zle tripple testy. Ja som momentalne o amnio ale este 2 tyzdne cakania su predo mnou. Ake ste mali vysledky, mne vyslo riziko downa 1:55.

marcelkatt
1. okt 2010

@bambulka4 my sme mali riziko NTD viac ako 1:5, čiže riziko na ráštep bruška, alebo chrbtice... Súhlasím to čakanie je najhoršie. Ale ver, že to bude ok, Teraz asi každej druhej vyjdú zlé tieto AFP testy, nechápem to.

bambulka4
1. okt 2010

@marcelkatt ved prave, a hlavne ja som o tychto testoch nic nevedela. Ked mi lekar volal ze kto z rodiny ma downa, alebo cakal postihnute dieta, tak mi nebolo treba viacej. Ale na genetike v BA ma upokojili, vysvetlili co a ako.
Pretoze to prve meranie v 12tt ked sa meria presvietenie sije som mala v norme. Buduci tyzden idem este na morfolog. UTZ tak hadam uz tam uvidi ze babatku nic nie je. Ale v podstate az na nete som si precitala ze tieto testy su dost nespolahlive.

marcelkatt
1. okt 2010

@bambulka4 aj my sme v 13tt mali všetko ok, len v 16tt tie AFP zlé.
Pri prvom synovi to bolo opačne, v 13tt zlé merania a v 16tt všetko ok. No našťastie sa narodil v poriadku.

bambulka4
1. okt 2010

@marcelkatt Ja som pri prvom nemala ziadny problem. Ani neviem ako som ho donosila a porodila A teraz toto....Straaasne chcem zdravie dietatko.

marcelkatt
1. okt 2010

@bambulka4 srdiečko je to ťažké, ale musíš veriť a nestresovať, lebo nielen sebe, ale aj miminku ubližuješ. Ja Ťa chápem ako aj každá, ktorá sme si to odžili. Ale fakt ver v zdravé dieťatko, uvidíš, je to len planý poplach.
My pri prvom sme len tie testy prvé mali zlé, ostatné všetko ok, až na komplikovaný pôrod. Teraz od začiatku tehotenstva problémy, krvácanie, tvrdnutie bruška, zlé AP testy a ešte aj lokalizácia placenty zlá. No tak dúfam, že aspoň pôrod bude dobrý. Držkaj sa a veľa síl Ti prajem a zdravého drobčeka!!!!!!

fattamorgana
2. okt 2010

@bambulka4 Ahoj, my sme mali riziko na Downa 1:80, tiež som z toho bola hotová a ja , čo som odmietala amnio, som na ňu nakoniec išla. To čakanie by ma zabilo, tak som si dala tie zrýchlené testy, to som mala výsledky už na 2. deň. Obdivujem ťa a držím palce, aby to aj u teba bol len planý poplach a aby všetko dopadlo OK. Ja som stresovala strašne dlho a ešte aj teraz ma niekedy napadne, či sa naozaj narodí zdravá. Ale dúfam, že áno.

bambulka4
3. okt 2010

@marcelkatt
@fattamorgana dakujem za podporu, vsak viete ake to je.... Ja sa snazim nestresovat, len niekedy ma to tak prepadne a potrebuje pocut aj od niekoho ineho ze to bude ok.
Inak nam ani nespomenuli ze za priplatok su testy aj skor. Tak ale co uz, este 1,5 tyzdna a je to iste. 🙂

michaella86
3. okt 2010

@bambulka4 dakujem, aj ked uz sa objavila a vlastne aj pomaly odchadza 🙂

bettynka222
3. okt 2010

@michaella86 ahoj a vitaj medzi nami 🙂
@dulkagabulka takmy uz sme dokojili - teraz dostava odsate mliecko z flase. uz som to viac nezniesla ako mi plakal na prsniku a poriadne sa nenajedol - mesiac je prilis dlha doba na takyto boj....pr emna prilis psychicky ycerpavajuce a pre malickeho nebezpecne ☹
@fattamorgana super ze vyslekdy vysli nakoniec dobre 🙂 uvidis, bude zdravucka ked to potvrdilo aj amnio. a aj ja osm odporca toho zakroku, ale keby mi vysli zle skriningy, ktovie ako by som sa rozhodla....asi by somto podsutpila...
@bambulka4 drzim palce nech vyjdu vyslekdy rovnako dobra ako aj u babuliek 🙂
@marcelkatt ahooooooj 🙂 uz je tu treti trimester 🙂 coskoro mi napises ake to je mat dve deticky...som zvedavaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂

dulkagabulka
3. okt 2010

@bettynka222 ...nikto ta za to nemoze odsudzovat... 🙂 len ty vies,co ste prezili spolu...a ty si s nim spojena neviditelnymi nitkami...hlavne nemaj vycitky..nech by dostaval hoc aj umelu vyživu, naj naj naj naj najdolezitejšia pre neho ej SPOKOJNA MAMINA... 🙂 🙂 🙂 Držim ti palčeky..dolezite je,aby st boli spokojni ..ty i on..a ak to takto vyhovuje, tak je dobre 🙂

inak...o mesiac ak sa zadari, uz budem certifikovana dula....jupííí...a vo februari aj laktačna poradkyna 🙂

michaella86
3. okt 2010

@bettynka222 dakujem bettynka 🙂

irsina83
autor
3. okt 2010

@michaella86 ahoj vitaj medzi nami...

caute kocky ako sa mate??? my sme boli opat v nemocke ale uz sme doma a bojujeme dalej :D
@bambulka4 ahoj vitaj. aj my sme mali zle afp, podozrenie na raztep a tiez sme boli aj na morfo...mala som viacej komplykacii aj sa mi malicka skor narodila ale dopadlo to dobre aj ked to mame trosku stazene lekarmi, vsak bettynka vie, ale dopadlo vsetko ok... neboj sa, bude vsetko dobre. a v ktorom tt si???

irsina83
autor
3. okt 2010

@bettynka222 ahoj moja zlata, ako sa mate??? Martinko pekne papa dnes???

irsina83
autor
3. okt 2010

@sasettka ahoj moja zlata ty uz mas krasne tt, o chvilu kocikujes 🙂 dame rande v kamenaci s kocikmy :D

bettynka222
3. okt 2010

@dulkagabulka jeeeeej to sa tesim 😵 viesm ako velmi ta to bavi 😵 😵 😵 😵 😵
no bol to hrozny mesiac...malicky stale plakal a ked dostal flasu,tak sa vkuse usmieval. ja som v poslendom case bola velmi nestatsna...a urcite to nebolo dobre ani pre babatko...myslim ze som to vydrzala dost dlho...mozno az prilis. ale hlavne z emu mozem dat moje mliecko takto...kvoli tym streosm som onho skoro prisla, ale uz ho mam zase dost - odkedy ma tu flasku 🙂
inak vyskusala som asi vsetko - aj suplementor...ale ani to uz nefungovalo - mal z kojenia traumu. a uspavat ho ked plackal od hladu a potom ho kojit v spanku....bolo to divne, neosobne, vycerpavajuce a hlavne sa poriadne neajedol. ale najhorsie bolo ajtak to, ze plakal ked som ho chcela nakrmit - akoby odmietal mna....bolo to hrozne a povedala som si, ze uz nikdy nebudem kojit....ale to ma prejde 😀

@michaella86 ty si snazilka vsak? ako dlho sa snazite? neboj nic, babatko pride...tusim vsetky babulky z tejto temy uz otehotneli 😵

bettynka222
3. okt 2010

@irsina83 ahoooooooooj 🙂 ano dnes je uz poriadne 😵 😵 😵 😵 😵 a ja konecne nemam tie strasne stresy,,,,,mozno nas uz aj zajtra dr pochvlai ze konecne pribera ako ma 😀

marcelkatt
3. okt 2010

@bettynka222 no veru, letí to naozaj veľmi rýchlo....

bettynka222
3. okt 2010

@marcelkatt uplne ine ako prve tehu, vsak? ach ja to este stale riesim - kolko deti, aky vekovy rozdiel a taaaaaaaaaak 😀

michaella86
3. okt 2010

@irsina83 dakujem 🙂
@bettynka222 ano, som snazilka, alebo som bola, neviem 😒 ... a snazili sme sa 8 mesiacov

bettynka222
3. okt 2010

@michaella86 tak snad si BOLA a uz budes tehulka 😉

michaella86
3. okt 2010

@bettynka222 no moja, skor to asi vzdam, vyskytli sa nejake problemy, do ktorych by som nerada priviedla prcka, chcem aby cele tehotenstvo priebehalo v poriadku a babo bolo stastne a momentalne, kedze ani jeho mamina nie je stastna by nebolo ani ono ☹

marcelkatt
3. okt 2010

@bettynka222 tak úplný rozdiel moja. Lebo teraz si už nemôžem oddýchnuť kedy chcem a potrebujem, ale musím sa prispôsobiť aj Erikovi. Ale tehotenstvo sme plánovali takto z MD na MD. Nech sa deti aj zahrajú spolu. Prvé sme plodili cca 3 roky, druhé na prvý pokus... A som rada. Síce mám teraz náročnejšie tehu, ale moc sa teším. Manžel si prial viac dievčatko, no nevyšlo... Vraj tretie 😀 😀

bettynka222
4. okt 2010

@michaella86 to mi je luto ☹ prajem ti, aby sa problemy co najskor vyriesili...inak babo zvycajne prichadza prave vtedy ked to najmenej cakame.... 😕 😨 🤐

@marcelkatt tak tomu veriiiiiiiiiiiiiiiiim 😀 ja sa trosku bojim mat doma naraz dve malicke deticky...ale zase babatka su tak strasne zlate....a tiez som chcela aj tri deti, tak potom to zas odkladat nie je najlepsie.

michaella86
4. okt 2010

@bettynka222 no dufam, ze úrave teraz poca tohto obdobia nepride, ale ak sa prihlasi, budemsa samozrejme tesit, aj ked by bolo mozne, ze s nim ostanem sama, ale kazdopadne sa o drobceka postaram a budem ho lubit najviac na svete, ved aj tak bude vytuzene 😉

bettynka222
4. okt 2010

@michaella86 som si aj myslela ze ide o toto ☹ a vyzera to naozaj tak beznadejne? ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre