Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

diapozitiv01
19. okt 2009

Betus, je mi hrozne luto co sa ti stalo,, ☹ ,,,to ze mas trombofiliu sa zistilo hned pri prvom potrate??
asi ti neodporucili hned otehotniet... takze na dalsie tehu (samozrejme ked sa ten tumor vstrebe) tak budes brat injekcie proti zrazaniu krvy? bola si aj na genetickom vysetreni??

Inac ze chodis Eliasovi je super, je to asi najvychvalovanejsi gynekos v tt, ja som chodila piknovi,,, ale teraz som ho zmenila na Strbu, ale tiez asi neviem ci som spravila dobre, lebo som pocula vselico, ze sa velmi zmenill,, teraz som nasla ze moj dalsi gynekos z blavy robi raz tyzdenne v budmericiach...

Smrt takeho maleho babatka je strasna, a najviac ked ho donosis, ked ho porodis, ked ho pocujes plackat, mozes sa ho dotykat, on ti drzi prstik svojou malou rucickou a bum zrazu tu nieje ,,, 😔

bettynka222
19. okt 2009

dius no ano krv mi na hematku brlai po prvom potrate, ale vysledky prisli az ked sa pocas toho druheho uz vsetko kazilo. ale kedze to boli dva potraty tak strasne kratko za sebou, tak injekcie nedostanem, lebo to bolo proste rizikove a taaaaaak.
no o piknovi osm pocula ze je dost o nicom a na strbu som tiez pocula jeden negativny nazor....ale od baby, ktora zas do neba vychvalovala stefanikovu z nemocky a pritom mne a aj mnohym mojim jamaratkam prave ona narobila vela zleho 😔
a prislo sa na nejaku pricinu? prepac uz si presne nepamatam na tvoj pribeh, bolo ich tam viacero....

diapozitiv01
19. okt 2009

u nas to bolo jasne, vrodena vyvojova chyba srdiecka, nas pribeh mam v albume,,
vrodene vyvojove chyby nebyvaju genetickeho charakteru, takze len tolko,, proste volaco sa doserie a srdiecko sa nevyvinie tak ako ma,,,

irsina83
autor
20. okt 2009

dobre ranko kocky,

bettynka vitaj medzi nami. je mi strasne luto to co sa ti stalo...keby si chcela ja mam jedneho velmi dobreho lekara, mojej svokre zachcanil zivot,(tym ta nechcem vystrasit) len ona mala nador v maternici a trnavsky gyndos (neviem ktory) jej len daval vselijake lieky s tym ze sa to vstrebe a potom jej bol odporuceny tento a ten sa az zhrozil a hned jej vybavil operaciu a nador bol vo velkosti detskej hlavicky...co dodat...nieje lekar ako lekar. Betty a neboj ten tumor neznamena ze je to rakovina, bola som teraz v nemocnici a jedna zena mala tiez tumor na vajecniku a ono je to s skutocnosti cysta co mi hovorila, ze to maju odborny vyraz...ak budes chciet poslem ti do IP kontakt. Drzim ti palce 😉

diapozitiv01
20. okt 2009

Dobre ranko babulky 🙂 ,
veru nie je lekar ako lekar,,

irsina83
autor
20. okt 2009

ahoj nataly,

ako sa mame dnes rano? ja pojdem este asi lahnut. Nataly je normalne ked mi ustupili neprijemne bolesti prsnikov, uz mam len mierne. je to ok? krce mi tiez uplne ustupili...sem tam mam len take slabe ako na ms... dufam ze je to v poriadku...

diapozitiv01
20. okt 2009

Ahoj Iris, nie som MUDR 🙂 co je inac skoda...
ale krce by si urcite nemala mat, takze je to v pohode. a tie cecusky, no tie hormony vplyvaju vselijako. Ale najlepsie je ked nic neboli,, co aj znamena ze hormony su v rovnovahe a nemal by byt ziaden problem...

nelly3
20. okt 2009

bettynka222 - ty chodis k eliasovi vsak, aj ja a aj mne minule povedal, ze mam tumor, predtym som chodila do blavy ku gynekologovi a ten , ze cysta a elias na mna, ze tumor 😕 a povedal mi, ze vsetky take utvary oni nazyvaju tumor. ja mam tiez "tumor" -cystu endometrioznu, ja mam endometriozu, jednu mi uz vybrali pred 5 rokmi a znova ju mam, ale to je tou endometriozou jednou hnusnou. teraz som bola na prvom IVF -neuspesne, a pri odbere vajicok v narkoze mi ju lekarka vysala, ale asi ten obal ostal, takze sa moze znova plnit 😠 no a onkomarkely mam tiez zvysene, elias nic nato nehovoril lebo to je tiez pricina ked je cysta atd.

irsina83
autor
20. okt 2009

natalka,

lekar mi nedviha mt,mala som sa objednat na piatok... pevnu linku nema tak neviem... este nemam ani spravu z nemocnice. krce uz nemam a prsia ma bolia ako kedy...ale to je v pohode...
nelly ahoj , neviem ci si tu uz bola ak nie tak ta vitam medzi nami 😉

tigi
20. okt 2009

ahojte babulky

betynka ahoj, je mi velmi luto co sa ti stalo a ako to vsetko dopadlo. videla som aj temu na hemorag. tumor, ktoru si zalozila a dufala, ze ta niekto pozitivne povzbudi. ja s tym nemam skusenosti, tak som sa nemohla vyjadrit. je to sila, ked sa zenska snazi o miminko a namiesto babenka dorazia taketo problemy. drzim ti moc palce aby sa ta potvora vstrebala a bola si v poriadku.

irsi neboj, je dobre ze nemas krce, nemusi to znamenat ze nieco nie je v poriadku. moze to byt prave tym ze budes znasat tehu bezproblemovo a vsetko bude o.k. 😉

ixi tebe drzim moc palce na pondelkovy odber krvi, nech je to pozitivne.

ixi
20. okt 2009

ahojte babulky 😎
betynka,,, 😔 😔 😔 dufam ze vsetko dobre dopadne a hlavne sa skus troska ukludnut,viem ze to je tazke...drzim palce 😉
irsi vsetko je ok 🙂
tigi dakujem 😉

irsina83
autor
20. okt 2009

kocky dakujem.

bettynka volaco som nasla o cystach na vajecniku... neviem ci ti to pomoze ale za kukes nic nedas...

http://www.zdravie.sk/sz/content/461-30639/Cyst...

irsina83
autor
20. okt 2009

idem si uvarit drzkovu, mnam, neviem sa dockat 😀 😀

diapozitiv01
20. okt 2009

jaj Iris, ze polievocka, aj ja chcem 🙂 , uz som hladna ako vlcik,,,
Ako sa hovori tehotenstvo nie je choroba, nemalo by boliet, takze ak nieco boli tak je nieco v neporiadku.. Ale dost veci ovplynuju hormony,
Ja sa urcite s kazdou malickoustou poradim s gynekos,, radsej ho budem otravovat aj 20x a ako nieco zanedbat ,, takze takeho pravidla sa drzte aj vy..
A samozrejme vela zavisi aj od pristupu lekara, takze ked sa jeden nepaci, hned zmenit na dalsieho,,,

irsina83
autor
20. okt 2009

konecne spriaznena dusa na drzkovu 😀 😀 kazdy hovori fuj drzkova ale ked je dobre uvarena tak je mnam 😀

snazim sa mu dovolat ale nedviha co u neho nebyva zvykom... lenze ked hovoril ze je pn tak asi preto... vsak hadam do piatka sa mu dovolam 😉

lenca.b
20. okt 2009

ahojte babulky no ale robite chute s tou drzkovou polievockou mnamka dala by som si len by som si to jedla sama moj manzel by mi to nespapal

irsina83
autor
20. okt 2009

lenka vitaj do klubu, zalozime fanklub DRZKOVICA MNAM 😀 😀 moj mm to zje a pride aj brat s tatom... len mamina ju nelubi... 😒

lenca.b
20. okt 2009

no ja tusim musim povedat starkej ta ju vari skvelu 🙂 len skoda ze tam asi tak mesiac nepojdeme ☹

irsina83
autor
20. okt 2009

to nevadi staci nahlasit objednavku, xixi, moja starka ju neznasa, vlastne ja som jedina co ju viem varit z celej rodiny 😉

falin
20. okt 2009

bettynka - vitaj. Je mi luto ze mate taketo problemy. Inac Nelly ma pravdu s tym tumorom. Mne Elias povedal ze mam tumor, tiez som sa zhrozila a vysvetlil mi ze je to endometricka cysta. Najprv mi daval lieky,ale nezmensovala sa, tak ma poslal na laparku. Tam mi ju odstrtanili a dalsi mesiac sa nam zadarilo KET-ko 😉

Drzim palceky, nech je to dopadne oki.

irsina83
autor
20. okt 2009

bettynka aj ja ti drzim strasne palce, bude to dobre...ono ked sa to sere tak na kopu ale potom zacne svetit slniecko s peknym obdobim 😉 len ja by som asi necakala na vstrebanie hlavne po svokrinej skusenosti...vsak uvidis ako sa to bude vyvijat... ako spomenula diuska tak treba zmenit lekara ak sa ti ten tvoj nezda ok....

nelly3
20. okt 2009

falin super, a pri IVF sa asi tiez nepodarilo, takze mam nadej pri KET-ku 😉 strasne sa aj tak bojim sklamania ako teraz ked to nevyslo ☹ tebe ju pri OPU neodsavali? lebo mne hej.

anicka1983
20. okt 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂
bettynka, vítam ťa a je mi ľúto čo sa ti stalo, ale verím, že sa to na dobré obráti 🙂

irsina83
autor
20. okt 2009

nelly drzim ti palce moc,moc, moc 🙂

ahoj anicka 🙂

irsina83
autor
20. okt 2009

hallllo je tu niektooo???

falin
20. okt 2009

nelly - nadej zomiera posledna 😉
Kolko mate mrazacikov? Kedy planujete ketik?
Viem ze to sklamanie velmi boli, zoparkrat som si tym presla, ale oplati sa bojovat. Som vdacna ze mame malu, je to najvacsi zazrak.

A ohladom cysty: To bolo pri prvom IVF v r.2003, pri OPU som ju nemala, bola som potom na KET, tiez cysta nebola a v 2004 na preventivke mi ju dr. objavil, najprv mi dal lieky, ale ked nezabrali, bola potrebna laparoskopia.
Tu mi robili zaciatkom septembra 04 a v oktobri som bola na dalsom KET-ku a podarilo sa 🙂
Teraz sa snazime o druhe a zatial nic. Uz mame za sebou vsetky 3 poistovnou "preplacane" cykly IVF za sebou

😖

falin
20. okt 2009

iris - ja som tuuuu 😵 ale zachvilu idem domov, huraaa 🙂
ako sa mas?

irsina83
autor
20. okt 2009

falin ahooj, nestihla som ta prepac. ale domka ti bude lepsie 😀 see you zajtra 😀

bettynka222
20. okt 2009

ahoj irsi, dkaujem za privitnaie 😉 a gratulujem k tehulkovaniu 😵 no bol by si zlata, keby si mi poslala kontakt na toho pana doktora. mne totiz ten moj nedal ani lieky na vstrebanie 😕 a pritm on je vlemi doby, al eais nemal moc pacientok s tmyto problemom. tumor totiz zvykne narast skor pred prechodom a lekarom je jedno, ze zene v prechode kvoli tomu, ze tumor narasite do velkych rozmerov vezmu vajecnik alebo maternicu....ale ja ju budem este potrebovat ☹ a inak k tym bolestiam prsnikov...mna boleli teda riadne, aj som vela vracala, a ajtak to zle dopadlo, takze priznaky nie su zarukou uspesneho tehu....verim ze u teba slabe priznaky budu znamenat pravy opak 😉

diusik a nemohla to sposobit nejaka viroza na zaciatku tehu? neviem si prdstavit co prezivas...najhorsie je presne ako pises, ked si babatko mozes pohladkat, ked mas nadej, ze vsetko bude v poriadku....to je omnho horsie ako ked sa narodi mrtve ☹ 😢 😔

nelly a tiez ti nedal lieky na vstrebanie? a kolko trvalo kym sa to vstrebalo? ja sa inak obavam, ze mam endo tiez. ten tumor je totiz krvavy, takz evlastne sa asi sliznica chcela usidlit tam,z e?

tigi dakujem, si zlata. stvrtok idem dalsiemu dokimu, tka snad mi nieco k tomu povie 😉

bettynka222
20. okt 2009

ixi dakujem za povzbudenie...trosku som sa uz upokojila, ale vtedy, ked som isla do ambulancie s tym, ze nam povoli snazilkovanie a on na mna s tumorom, co sa bude vstrebavat tri mesiace a potom vudime co dalej.....tak to ma dost sklamalo ☹ ale uz to neriesim. tie mesiace nejak pretrpim a teda "uvidim co bude dalej"

falin dakujem. len mne nedal ziadne lieky na vstrebanie...tomu fakt nerozumiem, ved sa moze aj zvacsit ☹

ahoj anicka aj tebe dakujem z aprivitnaie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre