Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

lalia21
28. okt 2010

@sasettka ja ked mäso nemusim teraz vôbec 😝 😝 ale jablka môžem aj na kila 😀 😀 ved uvidime-a možno už buduci piatok 😵 😵 😵

sasettka
28. okt 2010

@lalia21 ooo, no super, uz aby tu ten piatok bol 😉

ondre
28. okt 2010

ahojte baby. do akeho centra chodite?

lalia21
28. okt 2010

@sasettka 🙂 😉 😵 tešíme sa 😵

irsina83
autor
29. okt 2010

@aduskatt snazime sa 😀

irsina83
autor
29. okt 2010

@ada5185 ja mam 27, mala som 26 ked som otehu 😵 co sa tyka tej hrcky tak moja kamaratka ( rodili sme v rovnakom obdobi, ona ma dvojky chlapcov) ona mala hrcku na prsniku - nic zhubne ale predstav si ze sa snazili dva roky a nic a po operacii hned na druhy mesiac otehotnela...len si ju daj pekne do poriadku aj ta hrcka moze robit sarapatu 😉
@tigi si sikulka, verim ti 😉 😀
@sasettka sasetik ty uz si krasna tehulka ze 35tt 😀 normalne zavidim toto kuzelne obdobie, budes mat chlapceka 😉 moj odhad 😉
@bettynka222 drzim palce s odsavanim 😉 eluska mi zas vcera vecer vobec nepapala taka bola unavena ze spinkala az do pol siestej s prazdnym bruskom zlatusik...vsimla som si ze spanok vecer je jej prednejsi ako mliecko 😅 a dnes na veceru ledva 40ml.... ako ti spinuskal dnes ked ste boli v meste???
@lalia21 lalinka mozem potvrdit ze vsetko okolo babatka je krasne a stoji to za to 😉
@mididen drzim palce, chodis do nasej temy???

mididen
29. okt 2010

@irsina83, chodim vas viacmenej citat, daco sa priucit, nove dozvediet 😉, len parkrat som pisala, a vsetkym prajem len to krasne, co sa da... 😵

irsina83
autor
29. okt 2010

@mididen jaaj, prepac nepamatam si ta, teraz ani nemam tolko casu ako pred tym a chodim tak ako sa mi podari 😉 budem drzat palce a daj vediet ako sa dari 😉 alebo mam lepsi napad vitaj tu medzi nami a zapoj sa aktivne 😉

lalia21
30. okt 2010

@irsina83 irsinka tomu verím že je to krásne-už sa toho našho drobčiatka nevieme dočkať 😵 je to krasne ako sa mužik rozprava po večeroch z bruškom a ako sa nevie dočkať kedy už bude jar aby sme dieťatko mali pri sebe 😵

aduskatt
30. okt 2010

@tigi mne ho dal hned s tym, ze este ten den ho mam nasadit, bola som unho 8my den a vo stvrtok idem na kontrolny uzv

aduskatt
30. okt 2010

@ondre JA chodim do ISCARE do blavy na sulekovu

sasettka
31. okt 2010

@irsina83 nooo, a od zajtra 36tt 😎 idemeeeeeeeeeeee 😀 v utorok idem doktorkovi, tak urcite este kukne, ze co je noveho, ci pipik, abo nempipik 😀 inak okrem puchnutia noh a ruk a bolesti v krizoch sa citim velice fajn 😅 😵 prajem este prijemne sviatky, pocasie konecne vyslo, mam pocit, ze vzdy, ked chodim po cintorinoch, prsi a skoro az mrzne... teraz sa to da vydrzat, jedine ked vetrisko sfukuje sviecky, to ma vie dozrat 😀

dulkagabulka
1. nov 2010

@sasettka jeej..ale ti to ubehlo...tak sa bližiš k cielu..

irsina83
autor
1. nov 2010

@lalia21 juujj normalne si spominam ako to robil aj moj mm. hladkal brusko a rozpraval sa s malou 😀 bolo to super 😀 neboj dockas sa a aj manzelik, nech je len pekne v brusku co najdlhsie a ked pride ten spravny cas tak pride na svet 😵
@sasettka veru ako ti to krasne ubehlo, uz en mesiac a drobceka mas doma 🙂 ani mne sa vcera nedarilo udrzat sviecky horiet ☹ ale to patri k tomu. dnes ideme na trnavske cintoriny tak uvidime co to bude 😉 som rada ze sa citis dobre, ja uprimne zavidit tehulkam co to krasne dotiahli do konca, ale len v dobrom, mozno keby eluska vydrzala v brusku tak nemame tie hemangiomy ☹ tak ale co uz...musite to zvladnut nech ste len zdravucky 😉

dulkagabulka
1. nov 2010

@lalia21
na kurze laktačnej poradkyne nam vraveli,že uplne najsamlepšie čo može mamička urobit pre zbliženie otecka a novorodenca je = položit mu nahe teličko na jeho nahu hrud 🙂 🙂 🙂
nielen do ruky v perinke,alebo oblečene, podmienka je nahe dietatko /v plienočke/ na naheho tatina 🙂
je to pre muža neskutočný zázitok,lebo on zatial nemal s dietatkom taky bytostný vztah,ako mamička...a s mužmi to robí divy divúce 🙂

lalia21
1. nov 2010

@dulkagabulka už vidim svojho manžela ako z toho bude namäkko 😵 😵 aj to tak určite urobíme 😉 😉 som velmi rada že si takto vytvara vzťah k drobčekovi ked je ešte len v brušku-krasne ho hladka,rozpráva sa a velmi sa na dieťatko teší 😵
ani sa nenazdame a drobček bude medzi nami 😵
@irsina83 veru nech je v brušku čo najdlhšie a v spravny čas sa určite vypyta 🙂 ešte tu pre neho musime vela vecí porobiť kym príde medzi nas 🙂 No ale tí chlapi su proste užasny ked sa rozpravaju z bruškami a tešia sa ako male deti na narodenie dieťatka 😵 😵

lalia21
1. nov 2010

@sasettka juuuj už pomaly finišuješ 😵 😵 ako ten čas letí 😵 veru tieto sviatky bolo počasie fajn-dnes boli zrovna moji rodičia u nas-popozerali čo zatial mame pre drobčeka a ešte aj s nimi sme behli na cintorin k svokričkinmu hrobu..ale strašne rychlo sa už stmieva tak neboli dlho-lebo mali cestu naspäť pred sebou-a teraz cesty plne aut čo sa vracaju z cintorinou...
budete mať kraaasne vianoce v trojici 😵 😵

ondre
1. nov 2010

@aduskatt ahoj a ku komu patris? ja docentovi Valkimu. Gyn dochtorku ma v TT. mozno sme sa uz aj stretli.

aduskatt
1. nov 2010

@ondre aj ja Valkymu. Ja aktualne riesim gyn v TT, od mojho som min tyden odisla, tak som bezprizorna. vobec neviem, na koho sa obratit

aduskatt
1. nov 2010

@dulkagabulka skvely tip, urcite vyskusam.ak sa zadari otehotniet a donosit🙂

ondre
1. nov 2010

@aduskatt no tak mame spolocneho dochtora. v TT chodim dochtorke Skalickej. neni to nic moc, ale lepsie ako nic..mne zname prehovarali na jedneho dobreho dochtora v TT v gyn centre.neviem presne ako sa vola, ale ked mi ich vymenujes tak ti poviem ktory to je. prve dietatko mas tiez za pomoci BA?

aduskatt
1. nov 2010

prve bolo nahoda ako hrom🙂tvrdili mi, ze neotehotniem a zrazu po 4 rokoch, ked sme uz boli na ceste do CARU, sa objavili // 🙂
no, v gyn je ich vela, ale neberu uz.........napr dr Elias je tam.......potom tusim navratil a viac nepoznam

ondre
2. nov 2010

@aduskatt ano dneska mi kolegina povedala ze ma prehovarali aby som sla k Eliasovi.Tak skus tu Skalicku, len aby si na mna nenadavala. neni ta najlepsia dochtorka, no ani ta najhorsia. dneska tazko natrafis na dobreho lekara, ostalo ich na slovensku velmi malo.

maxiberuska
2. nov 2010

čaute baby, chodíte niektora k dr.Kovačičovi na poliklinike?

aduskatt
2. nov 2010

@ondre no, stacilo to tvoje, ze nie je najlepsia na to, aby som k nej nesla🙂

sasettka
2. nov 2010

@irsina83 irsinka, zvladate to krasne, mala rastie ako z mliecka, prajem vam len to najlepsie 😵
@lalia21 ano, preletelo to... hlavne posledne 2-3 mesiace.... teraz sa to asi trosku spomali a ja uz pomalicky zacinam cakat, kedy sa malinke vypyta na svet 🙂) uz mam niekedy take stavy, ze uz aby bolo vonku 😀

dnes na poradni som zas mala tu smolu, ze som sla dnu tesne pred 12, i ked som bola objednana na 11:20, trosku nestihali, tak ma doktorko aj trosicku odflakol, co ma mrzelo... totizto sa nam podarilo konecne aj s mm prist a chcel sa pozriet na miminko, ze ake je velke a taaak... a bohuzial na to nebol cas... ze nabuduce.. i ked pochybujem, ze sa nabuduce takto podari... ale skontroloval, co bolo treba, vsetko je v poriadku a to je hlavne 🙂

lalia21
3. nov 2010

@sasettka hlavné je to,že je maličke v poriadku 😉 aj môj mužik by chcel drobčeka vidieť na monitore-tak tento piatok sa mu to hádam podarí-a ak sa nam drobček pekne ukáže-tak snad sa dozvieme aj pohlavie 😵
ked sa aj ja nad tym tak zamyslim-len nedavno sme sa radovali že som tehotna,potom bola nemocnica a šup neviem ako a som v polovici tehotenstva 😵 😵
už som počula od viacerych tehuliek že posledny mesiac sa im vliekol najdlhšie-ale neboj-ani sa nenazdame a už budu vianoce-a to už budeš mať anjelika pri sebe 😵 😵 pomaly už aj darčeky začnem nakupovať pod stromček 😀

ondre
3. nov 2010

@aduskatt tak ti drzim palce aby si nasla gyn ako hladas

sasettka
3. nov 2010

@lalia21 no veruuu, uz tu mas polovicu, kraaaaaasa 😵 a co pohyby? citis uz nieco? 🙂
joj, darceky, ani mi nevrav, ja fakt neviem, kedy ich budem kupovat... a ci vobec 😀 jedine teraz, no.. a aj to mi doktor povedal, ze uz nemam moc chodit 😅 esteze existuju e-shopy 🙂)) ale zas, ja zboznujem tu atmosferu kupovania darcekov, vianocne trhy, strasna kosa, horuci punc... juuuuuuuj 😵

lalia21
3. nov 2010

@sasettka 😵 😵 ano ano pokopkavanie našeho drobčeka už cítim 😵 😵 je to ešte take slabunke ale kraaasne a čím dalej tym viac to budem cítiť viac a kopančeky budu silnejšie-aspon sa mi takto drobček každy den pripomína 😵 😵 aj ja zbožnujem tú atmosferu vianoc-tie vianočne trhy,vysvietene namestie....teším sa aj na tohtoročne vypekanie-už druhy rok budem na vianoce vypekať kopec medovníkov a potom ich zdobiť-zbožnujem to-pritom pustene radio a sem tam vianočna piesen...ach už ma nostalgia chyta 😀 😀 a najkrajšie je ked su vianoce biele-no to nie je vždy 😒 ale tieto vianoce budu ešte krajšie-naše drobatko bude v brušku a bude to kraasne 😵
už sa neviem dočkať piatka 😅 snad sa nam drobček ukaže v celej svojej kráse 😵
a aj si chodila na niake cvičenia alebo niake pripravne kurzy? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre