V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
11. dec 2010

@adrikat a inak ty si zilincanka a ja som so zilinou veru riadne prepojena.detstvo som tam travila.vies ako je na tom hornom namesti hotel grand,tak za hotelom cez cestu je trznica a vedal tej trznice je sklenarstvo svihalek a to sklenarstvo vlastni moja rodina 🙂 moja stara mama bola svihalekova a otec tam este donedavna pracoval 😉
http://web.stonline.sk/svihalek/ ked si das historiu firmy,tak tam budes mat foto troch muzov a ten na pravo je moj otec-ladislav antol 😉 sila,aky je ten svet maly 😉

bobocka
11. dec 2010

@adrikat ja malemu spievam po anglicky a sem tam na neho hovorim,ale skor pre moj dobry pocit,nech sa necitim jak psycho sama na seba hovorit anglicky nech nezabudnem.moja kamaratka tu v bb vlastni sukromnu anglicku skolku,tak ak budu bubaky,tak dam miska tam.aspon budem vediet,ze je v dobrych rukach a ona ucila aj v skolke v londyne.ma bohatu prax 😉 ja som na zaciatku chcela hned hovorit na miska po anglicky,ale bobco mi to ztrhol.ze zijeme na slovensku a tak bude mat michal prvy jazyk slovencinu.na anglictinu ma casu dost a s nasim zakladom mu to pojde lepsie,budeme mu pomahat atd.a bobco ma pravdu.nakoniec som rada,ze je prvy jazyk slovencina.ale bolo by to mile,keby sme sli buduce leto do bognoru a misko by na kevina (mojho managera) po anglicky spustil 😀 ten by nevedel kolka bije 😀 😀 😀 a hlavne mame kamaratov madarov,fakt skveli priatelia z butlinsu a oni ziju v pesti a casto nas navstevuju a maju o rok starsieho syna.teraz to tak necitit,ale ked budu chalani starsi,bolo by lepsie keby hovorili jednou recou,ale misko po slovensky,milan po madarsky...no casom si veru chalani nebudu mat co povedat 😒 .ale ja sa aspon udrziavam v tej anglictine.sice malo hovorim,ale pisem vela po anglicky a kazdy den pozeram friends a project free tv.dnes bola u mna kamaratka co zije v londyne a ma noveho priatela a on je z JAR a v maji ho k nam prinesie,tak sa uz dockat neviem 🙂 sice budem tarat piate cez deviate,ale aspon pospeakujem co to 😝

bobocka
11. dec 2010

@adrikat a ked spominas M&S ,nezda sa ti,ze na slovensku su sialene drahi? podla mna maju aspon o tretinu vyssie ceny ako v anglicku.tiez mame v europe (bystricke sc) M&S a bola som riadne vytocena tymi sumami 😠

adrikat
11. dec 2010

@bobocka pekne si to opisala,jasne ze viem o com hovoris. primark je super. vobec by som ta nevysmiala,sama som tam nakupovala rada. este pred odchodom sme tam boli na nakup. 😉
ten obchod co spominas oproti virginu sa vola BHS a tam sme sa tiez vzdy zastavili. churchill square shopping centre sa to vola. a tu ulicku kde je pearcing a vela malinkych zaujimavych obchodikov ,to su lanes-y tade sme chodili pesi do mesta,tam boli krasne veci a tiez dost drahe. ani nevies ako nam chyba ten brighton. inac ja neviem ci ste mali niekde blizko asdu, ja som rada nakupovala veci george. nebolo hadam nakupu co by som tam nieco nekupila na oblecenie. tu mi chyba taky nejaky obchod s lacnymi a kvalitnymi vecami,ale to sa asi nikdy ani nedockame. dufam ze vam to vyjde v lete a dostanete sa vsade kam chcete. pojdete aj smalym? a poletite alebo autom sa chystate?
vidim ze plany mate podobne ako my,aj ja by som rada o rok skusila dalsie dieta. samozrejme ak sa podari. ja som antikoncepciu nikdy nebrala,tiez sa spolieham na muza 😕 a este nesklamal. ja si tiez neviem este predstavit dve deti teraz mat. a mne bolo na zaciatku tehotenstva taaak strasne zle,ze som bola 5 tyzdnov pn,co som nemohla nic robit.schudla som 7 kg za tu dobu a midwife mi poradila si kupit naramok proti nevolnostiam. tak som zoslabla ze som sa normalne triasla ked som sla po schodoch. neviem ako by som sa postarala o malu ak by sa to opakovalo.
ty si pisala ze este kojis,to je super.ja som kojila do 9 mesiacov. vy ste s manzelom tiez dlho spolu,my uz 13 rokov a teraz v decembri mame 8 vyrocie svadby,strasne ten cas leti.
ano mas pravdu s M&S a podla mna je to to iste aj s H&M. ale nechapem ako to tak robia,ze v uk je to lacnejsie a tu ovela drahsie a pritom tu menej zarobime. ved to je proti logike. strasne ma tento system slovensky vytaca. ja som zistila dokonca ze niektore veci su lacnejsie objednat z anglicka aj s dopravou ako kupit tu. a to uz je vazne vrchol. takze ja objednavam cez ebay a niektore firmy posielaju bez problemov baliky. samozrejme ze nenakupujem vo velkom,ale par veci uz som si takto objednala a usetrila aj polovicu.

weiya
11. dec 2010

baby,neblaznite,kolko hodin co nespite ? 😀

bobocka
11. dec 2010

@weiya a ty co sa pytas,tiez ponocujes mamina 😀

adrikat
11. dec 2010

@bobocka svihalek,ved to je najlepsie sklenarstvo v ziline,jasne ze poznam a tvoj otec aky fesak 😉 no to je vazne maly svet. normalne si ma prekvapila ako sa dobre orientujes. a preco si vlastne v bb? alebo su vasi v ziline? ved ty si zo slavnej rodiny.
aj ja som myslela ze budem na malu po anglicky hovorit ale mne to pride divne. mam taky spievajuci hrniec a s tym jej spievam,ale tiez ju nechcem zatial zatazovat nejako. aj zopar takych dteskych kniziek som jej kupila,velmi jednoduche aby sa naucila zaklady ked bude vacsia. to mas vyhodu ze mas kamaratku co vyucuje aj.
my mame tiez kamaratov,oni su anglicania,vlastne nasi susedia z uk a maju rovnako staru dcerku a jednu o rok starsiu,tak s nimi ak sa budeme navstevovat by som bola rada aby sa mala dohovorila. dokonca mam kamarata skota,ktory sa ozenil so slovakom a ten vie velmi dobre po slovensky. to je sranda,lebo ja mu po anglicky nerozumiem. ten skotsky akcent je hrozny.
tiez pozerame friend a scrubs a vela filmov co mame po anglicky aby sme nezabudli.ale mam trosku tiez obavy ze budem splietat ked sa osobne zas stretnem s niekym. ale to nevadi,hlavne ze rozumiem a odpovedat uz nejako zvladnem.

@weiya ja za to nemozem,mne takto sibe a rano som ako matoha. ale ty tiez nespis 😅

bobocka
11. dec 2010

@adrikat ja nemyslim BHS.to som moc nemala rada.trosku starecky to na mna posobilo.vies ten schopping centre malo dva vstupy. a ked vojdes tym vstupom co je blizsie k tomu velkemu boots,tak tam po lavej strane bol pineapple a na konci tej vstupnej chodby,kde sa zatacalo do prava a na tom rohu bolo zlatnictvo,tak tam bol oproti taky zvlastny obchod s nabytkom.ale takym kusovym a boli tam aj obrazy a lampy a riady a taniere a salky...take originalne to bolo.tam som sa sem tam chodila tarat.BHS bola tam pri eskalatoroch.ja som tiez nakupovala cez ebay,ale len kym som dostavala matersku z uk,teraz mam na ucte nieco maro cez libru 😀
tak vy ste uz riadne dlho spolu s muzom 🙂 a fuuuha,ty si mala riadne tehu.schudnut 7kg,no sa ti ani necudujem,ze si bola strasne slaba.ale ono sa hovori,ze jedno tehotenstvo a jeden porod musi byt tazke.tak ty si si to uz odbila.druhe uz bude parada fantazia 😉
@weiya a ty co este hore?ovecky ratas? 😀 😀 😀 zas sa ti spat neda?

weiya
11. dec 2010

@bobocka
@adrikat 😀 no nemozem spat,som sem nakukla a vy si tu takto pekne pisete kocky 🙂

bobocka
11. dec 2010

@adrikat ze moj otec aky fesak 😀 ta foto ma minimalne 15 rokov.moj oco ma uz sesdesiat 😀
ja tiez skotom malo rozumiem.hlavne takym zarytym co sa nie a nie akcentu zbavit 😀 a na strednej som mala spoluziaka z australie,co sa za asi tristvrte roka naucil po slovensky krasne hovorit.dal sa dokopy s jednou z mojich najlepsich kamaratok a ona je uz 9 rokov v australii a su dva roky manzelia 😉 a dodnes sa doma len po slovensky rozpravaju.svadbu mali v bystrici a mali tu asi 40 australcanov(tak sme speakovali zavodne) a tony mal svadobny prihovor v slovencine.sklonuje sem tam kadejako,ale inak hovori krasne.a to je slovencina riadne tazka 🙂
no zo slavnej ako slavnej rodny 🙂 .my sme bystricania a ked po revolucii vracali majetky,tak moj otec isiel do ziliny a zacali na firme makat co bola riadna fuska veru.tak chodil domov na tyzdnovky a ja som tam na prazdniny chodievala. a scrubs aj ja zboznujem.na www.cucirca.com mozes pozerat tie najnovsie casti. a ja chodim na project free tv.tam pozeravam bones,greys anatomy,lie to me,big bang theory,cougar town,criminal minds,two and half men,how i met your mother,desperate housewives,extreme makeover home edition,americas next top model... a najnovsie x factor.na tom som si riadne ficala ked som bola v anglicku.zajtra je finale,tak som zvedava kto to vyhra-team matt 🙂 ja si kazdy den pustam od matta first time ever i saw your face.neskutocne krasne piesen a v jeho podani akoze uf...goosebumps

https://www.youtube.com/watch?v=D-5M93tovEs
bobocka
11. dec 2010

@weiya no ja uz dlho nebudem.pred chvilou bobco zo spalne vybehol,vankus otlaceny na tvari 😀 ,ze ci mam vsetkych doma,ze este takto neskoro hore strasim 😀 .este nejaku stvrthodinku a pojdem ja chrupkat 🙂

bobocka
11. dec 2010
https://www.youtube.com/watch?v=kqCUlbuUJmk

a este jedna chutovka od matta 🙂 koze ako ten chlapce taha,to sa neda 🙂

weiya
11. dec 2010

@bobocka 😀 starostlivy manzel 🙂 ten moj ani nevie,ze nespim 😀

weiya
11. dec 2010

@bobocka ozaj som si nevsimla ci ti dal niekdo link na toho psa,toto je on 😀 http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2845701nasa mala ho ma u svokri a ze rada ho taha za sebou 🙂

bobocka
11. dec 2010

@weiya to je ten lepsi pripad.ja zajtra cely den budem pocuvat,ze co sa nevyspim a potom rano dospavam a po nociach elektriku palim. 😀

bobocka
11. dec 2010

@weiya jeeeej,ty si senzacna,dakujem krasne 🙂

weiya
11. dec 2010

@bobocka aj ja dakujem 😀 nemas zaco 🙂

bobocka
11. dec 2010

@weiya a ty za co dakujes 😀 😀 😀

weiya
11. dec 2010

@bobocka tu mas radsej tento link http://www.najnakup.sk/Porovnaj_hracky-pre-najm... lebo ten predtym je mimiaukcia,tak aby nezmizla od tia skor lako bobcovi ukazes 🙂

bobocka
11. dec 2010

no nic damy.idem ja na kute.zajtra budem mat ocicka jak vevericka 😀 ale dobre mi je tu s vami 😉 tak zas zajtra-teda dneska 😀 dobru noc maminky 🙂

weiya
11. dec 2010

@bobocka za tu senzacnu 😀 😀 😀

bobocka
11. dec 2010

@weiya zlata 😉 dakujem este raz 😉

weiya
11. dec 2010

@bobocka dobru bobo,ja idem tusim pradlo pozvesovat a poskladat 😀

bobocka
11. dec 2010

@weiya jaaaj, za senzacnu? 😀 ja mam pre teba len same dobre privlastky prichystane 😉
ale ozaj uz ,dobru noc 🙂

bobocka
11. dec 2010

@weiya ty si sisi,na to sa neda nereagovat 😀 ze pradlo o pol stvrtej v noci zvesat a skladat😀 😀 😀 tak dnes budem zaspavat s usmevom na tvari 😀

weiya
11. dec 2010

@bobocka uz som raz aj o pol piatej skladala 😀 a potom sa mi tak fajin podarilo zaspat 🙂 dobru dobru 🙂

adrikat
11. dec 2010

@bobocka
@weiya no to je lepsie ako ja,ja som zas o jednej pradlo vesala na balkone akoby nic a akurat jeden sused isiel do roboty. dufam ze ma nevidel,ved si pomyslia ze mi sibe 😅

adrikat
11. dec 2010

@bobocka uz viem co myslis-ten obchod s nabytkom. jedna kmaratka tam robila ale si neviem spomenut na meno tiez. ano aj tam sme sa chodili pozriet. ja som vliezla do kazdeho podobneho obchodu. dokonca aj debenhams sa dal,len ceny boli dost vysoke. ale ked mali akciu tak to slo. ja mam odtial ten parny hrniec co stale reklamuju tefal. ze vraj novinka a ja ho mam uz roky a hlavne cena bola vtedy 60 libier a tu stoji 120 eur. ved je to az hrozne ako dokazu dat raz taku cenu u nas. inac ani my uz nemame peniaze na ucte,ale platime zo sk uctu.
inac mne sa sesternica vydala do australie,ale jej manzel vie povedat iba dakujem a par veci a to je vsetko. tiez mali svadbu na slovensku.chudaka ho navliekli do kroja o polnoci,som sa smiala ked som fotky pozerala. inac dakujem ti veeelmi pekne za tu stranku na serialy. budem teraz pozerat. uz sa tesim. ja pozeram aj ghost whisperer a wampire diaries- to je dobreee. a skoro vsetko co ty. dost ma brali aj CSI. no a Xfactor ani nehovorim a aj american idol. to sa snazim pozerat aj teraz a Matt je dobry, vyzera to ze asi vyhra,je taky zvlastny,ze?
co sa tyka mojho tehotenstva a porodu,vazne to bolo tazke ale stalo to zato. ja som bola sama v nemocnici,lebo drahy nemal uz dovolenku a tu father leave dostal az po narodeni malej,tak nas prisiel zobrat z nemocnice aspon a bol s nami dva tyzdne. druhe ak bude dufam ze mas pravdu a bude super. mne je kolkorazy aj smutno ze som si tak nedokazala uzit to tehotenstvo ako ine mamicky.
inac viem ake to muselo byt tazke pre tvojho otca makat na tom obchode,ale odviedol dobru robotu. vazne,tu povies svihalek a vsetci vedia kto to je. a dnes je malo takych obchodov s takou dobrou povestou. fakt klobuk dole pred nim.

bobocka
11. dec 2010

@adrikat jasdne debenhams...tam som si po saty chodila 🙂 inak ten nas tony bol hlavna atrakcia na nasej stuzkovej 🙂 mali sme senzacny program aj vdaka nemu.my sme boli umelecka trieda,takze to fakt bolo super 🙂 vemi rada na to spominam. a vsetci vlastne.uz je 8 rokov po strednej a vsetci radi na to spominame. 🙂 tony bol senzacny 😉 jeho rodina a priatelia boli uplne hotovi, ked tak krasne s nami hovoril po slovensky na tej svadbe 🙂 a inak aj ostatni sa snazili,ale akurat tak nadavky im isli 😀 moja kamaratka sa vydala za chalana z JAR a 2 zimy dozadu tu bol,tak bol nadseny zo snehu a uplne sa zamiloval do halusiek.vsade kde sme isli hovoril len,ze chce jest halalušky a kofoľu 😀 riadne mile je to ,ked sa cudzinec snazi nasou recou hovorit 😉
no a odkazem otcovi,ze jeho robota marna nebola 😉 iste bude rad 🙂 teraz je uz na dochodku a svoj podiel predal svojmu bratrancovi frankovi,ale aj tak iste bude rad 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre