V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kloti
26. apr 2010

zuziiiiiii, blahozelame, to je skvele...my sa zatial valkame, koprcame, jakubko uz dokaze sam sediet, ale posadit sa este nie...a na lezenie budeme musiet tiez trosku dozriet...musime zistit, ako skoordinovat rucky s nozkami a pojde to 😉 nuz, ale, mozno bude v najblizsich dnoch prekvapkooooo 😀

gabinka79
26. apr 2010

My si na sedenie budeme musieť, určite, počkať dlhšie. Sofinka sa posúva do zadu a prevaľuje sa rôznymi smermi. Dnes jej už musíme znížiť rošt postieľky o stupienok, pretože začala špekulovať, ako má ohrádku preliezť. Ručičkou sa chytí ohrádky a pokúša sa na ňu vyložiť nôžku. Zdá sa mi to dosť nebezpečné, preto ju spustíme trocha nižšie. 🙂

kloti
26. apr 2010

gabi...ti nasi mali spekulanti su fakt uzasni 😀 jakubkova postielka uz poriadne vrzgoce - pri vecernom zaspavani v nej stvara neuveritelne huncutstva - az sa musim z toho smiat 😀 ...tak pekne spinkanie 😉

zuziiiicek17
26. apr 2010

My uz mame davno postielku nizsie a aj to ju dam asi onedlho uplne dole,lebo sa mi tam postavy a chce to nejak prelizt 😀
A dalsia novinka,dnes sa uz stavial na styri a dkonca sa aj posuval,sice len trosku,ale mam pocit ,ze do mesiaca mi bude stvornozkovat po celom dome 😀

ewwe
26. apr 2010

ahoj tak my po banane kakos uplne ok
my sa este neplazime, ale dnes uz tam bol naznak, lebo davala nohu tak ako na lozenie, len sa odrazit, ale brusko je tazsie, tak ostava prilepene k zemi 😀

zuziiiicek17
26. apr 2010

Mimochodom to uz mozu nase deticky kukuricne chrumky ? lebo ja neviem

ewwe
26. apr 2010

ano mozu od ukonc. 6 mesiaca, ale su skor na zabavu ako na jedenie 😀

zuziiiicek17
26. apr 2010

No ,ja mu ich sem tam dawam v kociku ,ale newedela som ,ci to je dobre 🙂

gabinka79
26. apr 2010

Naša malá funguje na štyroch už nejaký ten týždeň. Ale zatiaľ nevie skoordinovať rúčky a nôžky pre pohyb dopredu, tak sa len tak pohojdáva. Miško je riadny chlap, keď už má tak pekne pevné nôžky. Aj Ninka krásne sedí. My sedenie nemáme ešte tak vycvičené. U nás letí prevaľovanie sa a najmä posúvanie sa dozadu a hojdanie sa na štyroch. 🙂

ewwe
27. apr 2010

gabi nina mi zacala sediet zo dna na den, jeden este padala dozadu a na druhy uz hopala sama, u nas je to tak ze ona zacne nieco robit bez naznakov alebo pripravy, ako s otacanim, jeden den ani naznak ze by sa chcela otocit a na druhy sa uz tocila ako vrtula,

gabinka79
27. apr 2010

Takže Ninka Vám robí také prekvapká.....? 🙂

bobocka
27. apr 2010

jej mamiky,vy mate super sikovne deticky 🙂 to my sa este furt valame zo strany na stranu,no konecne sa mi michalko aj rozplazil a krasne mu to ide.riadne je rychly.a aj na brusku sa krasne toci (360 da ani neviem ako 🙂 )no na styri sa este vooobec nechyta. a sedenie-o tom ani nehovorim.on krasne sedi mne na kolenach-vystrety chrbatik,pevny-no akonahle ho idem dat posadit sameho,hned sa zosmykne na chrbat.no nic,na to sedenie si my este pockame.ale nozicky ma zato super silne.ked ho potiahnem za rucicky z lahu akoze do sedu,tak o sedeni ani slova a hned sa na nohy postavi.a niekedy si ho postavim na nohy (ked sedim a iba ho o seba oprem,tak ze ho nedrzim vobec ,sam sa krasne na tych svojich nozickach udrzi 😉. inak ako je to u vas s jedenim ovocia (teda u vsich deticiek myslim).tak ja som dneska malemu spravila jablcko s mrkvou a do toho som mu dala tri keksiky sunarku (tie sa super rozlozia a fajne su) a misko to vobec nechcel.ked mu dam zemiak s karfiolom,tak a ide za tym zabit,no toto mi nechcel.ked mu spravim jablko s bananom,tak len hlavou kruti,ze nechce.a brokolica s mrkvou-tak s tym vobec nema problem.ja to nechapem.on chce tu 'hnusnu' zeleninu bez chuti a fajne sladke ovocie mi odmieta...no napriklad sunarku jablkovo bananovu chce a aj kasicku ryzovobananovu ma velmi rad...ako je to u vas?a kolko toho vase miminka spapaju?u nas je to kadejako.raz da dokopy aj 500ml denne a inokedy do neho ledva 250dam ☹ .

ewwe
27. apr 2010

gabi hej take prekvapenia mi udeluje

bobo mne nina spapa zeleninu vzdy 200-250 ml, teraz sme zacali ovocie, zatial jablko zjedla prve dni raz dva, dnes nezjedla ani polovicu sklenicky, pluvala, tak som dojedla, mne to chuti 😀 , vcera som jej dala jablko s bananom, to papala, ale dnes rano mala osypane lica, neviem ci z bananu, alebo zo slniecka, alebo ze mala surove jablcko len tak na hryzenie do rucky, tak dnes som banan radsej vynechala, musim to odsledovat, tak neviem

gabinka79
27. apr 2010

My mávame na desiatu/skorý obedík zeleninu a na olovrant ovocie. Posledné dni sa malá rozpapkala (klopem na drevo) a nemám problém ani so zeleninou, ani s ovocím. Problémy po zavedení ovocia boli so stolicou, ale posledné dva dni je to v poriadku. Dúfam, že to takto ostane. Ja jej stravu nemeriam, takže neviem povedať, koľko spapká v ml. Ja jej urobím toľko, koľko si myslím a keď zje, som rada a keď nezje, nič sa nedeje🙂.
Ewwe, niekde som čítala, že banán je alergén. Neviem, či je to pravda. My sme, okrem zápchy, (myslím, že banán k tomu dopomohol) s banánom problém nemali. Dnes sme mali jabĺčko s banánom. Uvidím, aká reakcia bude zajtra.

saza007
27. apr 2010

ewwe - moj maly mal reakciu na jablko. na zaciatku som si nebola ista, nakolko ma aj ekzem, ale minuly tyzden som mu spravila po dlhsom case nieco s jablckom a zareagoval v priebehu niekolkych hodin. Banan bol ok.

ewwe
27. apr 2010

saza a teraz co, uz nikdy nedam banan, ci pockat napr. mesiac a skusit zas?

bobocka
27. apr 2010

ak je reakcia na jablko,tak moze byt reakcia na isty druh.ja som dala najprv malemu zelenkave jablka a z toho sa mi strasne vyhadzal a doktorka povedala,ze mam pockat kym sa mu kozicka zlepsi a skusit znova.potom som mu dala tie zlto cervene co skoro ako zhnite vyzeraju a super.ziadna reakcia.tak isto to moze byt aj s bananom.ci je supka zelenkava a banan este trpky alebo riadne zlta s tymi hnedymi bodkami a banan super sladky 🙂.

saza007
27. apr 2010

ewwe - pockaj, kym reakcia zmizne, skus opat a ak si budes ista, ze je to banan, alebo jablko, tak na urcitu dobu prestan davat. (ja skusim opat o taky mesiac, mozno dva). S najvacsou pravdepodobnostou z toho vyrastie a bude to neskor v pohode tolerovat.

ewwe
28. apr 2010

no baby ona dnes vyzera este horsie ako vcera, tie pupaky scerveneli, vyzera ako marfa z mrazika 🙂

bobocka
28. apr 2010

neboj nic ewwe.moj misko mal tiez otrasnu reakciu.od pasa hore bol posiaty flakmi-no ako cucfleky to vyzeralo.takmer tyzden trvalo kym to zmizlo,pokial ninka nebude mat este nejake neprijemne symptomy-hnackovanie,teploty,tak este par dni vydrz.ak sa to zhorsi,chod s tym radsej k pediatricke.

ewwe
28. apr 2010

bobo ine priznaky nema, iba tie osypane cervene lica 😒 dufam ze to skoro zmizne

lujsa
28. apr 2010

Ahoj maminy,

mozem sa k vam pridat?Tiez mam septembroveho synceka 😵

petraas
28. apr 2010

Ahojte, a ja mám zasa septembrovú dcérku Nelly Sofiu ktorá nám len radosť robí. Je to naše slniečko celkom šikovné až na to lozenie, to sa jej zatial nechce a zúbky sú taktiež v nedohladne ale inak je to malá šikulka 🙂

ewwe
28. apr 2010

jasne pridajte sa a kecajte s nami

bobocka
28. apr 2010

maminky,tak ja mam slusne nervy teraz ☹ .misko bol v ohradke a tak nejak ostro sa otocil a hlavou na spodok sa udrel (asi).ja som to len pocula.hned som k nemu pribehla,no on vobec neplakal ,tvaril sa,ze nic.to bolo uz pred troma hodinami.zrenicky ma ok.neni malatny ,trosku sice pregrckol,ale to preto,ze sa nappkal a potom sudy ozivot valal,tak sa mu to v brusku pomiesalo.ta podlozka v ohradke je sive makka ,ale aj tak.manzl nieje doma a ja sa bojim 😢.misko fakt vyzera byt ok,ale a tak ☹ mali steniektora skusenost s detickmia udretim hlavicky?
celeho som ho prezrela,ziadan rca ani zcervenani ,tak ja neviem 😢

kloti
28. apr 2010

bobocka, verim, ze misko bude ok...zatial som nemala taku skusenost, tak drzim palce...majte pokojnu nocku a pekne rano 😉
Jakubkovi vysli dalsie zubocky - dokopy mame 5 - do serie nam chyba uz len jeden rezacik 😀 a vcera prisiel na to, ze sa da zubkami aj vrzgat, tak teraz ma paradnu zabavku - je zlatunky, ked zatne tie malinke biele skrupinky a vrzgoce a vrzgoce...

emily3
28. apr 2010

bobocka neboj , moji experti padaju ako hnile hrusky...Marek mal dva krat rozbitu hlavu, ze mu museli zasivat, ale inak mu nic nebolo...len ho sleduj ci sa nieco zmeni v jeho spravani..inak je to ok. tak pevne nervy s detmi.....Lucka je uz expertka.teraz v pondelok sme na nu len cumeli...proste sme ju posadili na zem a ona sa vybrala na prechadzku po byte..obyvac, chodba....zo dna na den jej to ide lepsie a uz sa stavia na nohy a ked ju drzime za ruky, urobi par krokov.

zuziiiicek17
28. apr 2010

Bobo ,nestresuj 🙂 Moj Misko vypadol mojej babke z anicky a je uplne v poriadku a nie raz nie dvakrat si este otrieskaju nase deti hlavicky 😉 teraz akurat prichadza ten cas ,ked toho bude neurekom .Tak sa neboj,ked ani neplakal ,tak sa nic nestalo .A ak by j plakal ,tak to je vacsinou zo zlaknutia

bobocka
29. apr 2010

ahoj zuziiicek,no tak sme preckali noc-nic som nespala,co som ho stale kontrolovala ci dycha.tak ci tak sa budil kazde dve hodiny-takmer na minutu presne 😀 .uz duhy den totizto spi v postielke.manzel je na sluzobke,tak zavadzam nove vychovne metody 😀 .misko stale zaspava pri kojeni,no uz ason spi v postielke,co je uspech.nemozem mat vsetko naraz 🙂 .inak michalko je dnes super zivy,riadne vystraja,tak teda to udretie asi az take zle nebolo.no ale bolo to prvykrat,ak som sa riadne zlakla ☹

bobocka
29. apr 2010

jej kloty ,emily3 zlate ste.uz je to ok.ale bala som sa poriadne ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre