V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lynn77
10. nov 2009

kasen, normalne jsem se k ni na prebalovaku nahla a chtela ji nakapat do nosu a to je vetsinou boj jak s chobotnici, no a ona jak se metala, tak mi norlane kopla do prsa a ja ho mela docela fest nalite, ted tam mam normalne takovy cerveny flek, jako kdyz tam mam zanet, boli to jak prase, to me nenapadlo, ze z toho muze byt zanet

jinak, krasna fotecka a mne strasne se*e, ze jsem s vami nemohla jit, dneska mi je fakt naprd, tak uz jsem to i obrecela, nevim, tento tyden je pro mne snad nejhorsi od porodu, a to pry se to ma zlepsovat, u nas je to naopak, ja jsem se na tu prochazku strasne upla, ze konecne uvidim nekoho jineho nez manzela a malou, vubec nikam nechodim, protoze bud je mala nemocna, a ted do toho toto. V sobotu jsme se doma zhadali jak psi do toho vseho. Pry poporodni depka je jen v sestinedeli... v sestinedeli mi tak blbe nebylo ☹

jedine plus zatim, ze mala je vzhuru, takze predpokladam, ze bude celou noc ted jancit, parada, to zas bude noc ☹ si to asi hodim ☹

emamamamu
10. nov 2009

😀 😀 😀 😀 kasenko neprovokuj voe...😀 😀
mala cumi na kolotoc, uz jsme ji strcila do zadku teplomer aposrala se jako zamlada...ale zelene...:-/

sturnus_vulgaris
10. nov 2009

Omlouvam se, ze sem vstupuju (ehm, podle terminu jsem mela byt "srpnovka", podle narozeni dcery jsem "zarijovka" 🙂)...

Pro Lynn: Ja mela zanet nekdy v druhem tydnu po narozeni, jak asi vis z jine diskuze 🙂. To misto bylo hodne cervene a ten cerveny flek mel tvar vysece kruhu (spicka u bradavky, sirsi strana v podpazi). Takze pokud ten flek vypada takhle, mohlo by se jednat o zanet. Ale! Aspon u meho zanetu jsem mela opravdu hodne vysokou teplotu (40°C) a celkove jsem se citila naprosto mizerne (zimnice, rozostrene videni, trochu az halucinace), mela jsem strach, abych za par hodin vubec napr. vstala z postele. Navic to misto bylo opravdu tvrde, bolestive a horke. Jestli mas teplotu do 38°C, bud jsi chytla chripajznu, nebo mas v tom prsu retenci (mohla vzniknout i tim kopancem).
Flek se mi na prsu udelal pred nejakou dobou z trochu silnejsi masaze, proste jsem si ho pohmozdila. Jinak T. me do kozen kope co chvilu, takze to bych musela mit zanet uz x krat (ano, deje se tak casto pri zachazeni s jejim nosanem 🙂).

kasenka228
10. nov 2009

role: ale jo, sjely jsme to jak profici, dolu je to hracka 🙂
lynn, neboj, zase brzo (pristi tyden?) vyrazime! Pro me to byl taky celkem relax, proste zmena, ne porad ty same trasy a sama
Lynn, tak s tim skoc k doktorovi anebo do zeleniny 😀 pry pomaha to oblozit zelim rikali v porodce....
emo, tak super, ze teplomer pomohl...

emamamamu
10. nov 2009

kasen no teplomer pomohl na jeji vykak..ale obavam se, ze na plac mi pomuze jen sebevrazda...😀

mauik a jaky ti ukazala uvaz?

sturnus_vulgaris
10. nov 2009

Lynn, tip na zeli jsem taky slysela, pak jeste tvaroh, led, slivovicovy obklad (nakapat napr. na kapesnik). Mne osobne nepomohlo ani jedno, slivovicovy obklad trochu (musela jsem T. zajimave vonet 😀). Ten jsem pouzivala jeste nedavno, kdyz jsem v prsu citila takovou zvlastni tuhost a bolest po kazdem kojeni. Sla jsem s tim i k doktorovi, protoze jsem se bala, ze tam mam porad nejaky zanet. Predepsal mi na to Secatoxin, protoze byl toho nazoru, ze mi tam nejake mleko zustava a proto to tuhne. Je fakt, ze po tom Secatoxinu ta bolest prakticky hned zmizela, obcas si ho dam, kdyz mam pocit, ze mi tam zacina neco tuhnout (ma to pry ucinek jako anti-pumpa - stahne to mlecne zlazy a roztahne kanalky), ehm, na navodu pisou, ze se nesmi uzivat pri kojeni, ale toho si pry nemam vsimat.

afinka01
10. nov 2009

Ahoj holky,
tak co srazík, vydařil se vám??? Koukla jsem na fotečku....prý jak totáče, dva druhy kočárků 😉 😉 😉 Ale sluší vám to,maminky 🙂
U nás dnes řev od 15hod a před chvílí malá usnula, fakt síla, chtěla jsem si odpo chvíli lehnout a šup už to bylo a řvala řvala jak tygr. Pak jsem to vzdala, vykoupala jí, a bez jídla už usnula ☹

role
10. nov 2009

Lynn, hlavně si nechoď pro antibiotika. Já jsem takhle přišla o mlíko.
A nebuď smutná, že jsi s náma dneska nemohla být. Příští týden chceme dát tu Stromovku, tak půjdeš taky ne?

emamamamu
10. nov 2009

ale musis si vzit gumaky, nas nezastavi ani horda blata...!😀

sturnus_vulgaris
10. nov 2009

Ja ATB na zanet dostala a mlika mam, ze bych potrebovala jeste jedno dite 🙂 - prechodne ho bylo trochu min, a to bylo jedine obdobi, kdy jsem mela pocit, ze ho mam tak akorat ☹ (stejne jako kdyz ma mala rustovy spurt). Ale souhlasim, ze se zanet (resp. retence) daji kolikrat v pohode zvladnou i bez nich, takze rutinni nasazeni ATB rozhodne neee.

role
10. nov 2009

jéé, já mám příští čtvrtek kyčle, takže to nemůžu na sraz. ☹

kasenka228
10. nov 2009

a tak co ten sraz v patek??? To by se mi hodilo asi nejvic...
o blate Emo ani nemluv, mam pekne za.ra.nej kocarek a stoji v chodbe, nejak jsem to zapomnela venku ocistit, tak se bojim co na to hlava rodiny az prifrci 😅

emamamamu
10. nov 2009

ja na to dala navleky na kola a je mi dobre...😀
zitra jdeme k te doktorce...:-/ to budu muset oprasit trochu...😅
dost co male nedavam najist, jeste ji vozim ve spinavem trakari...😀

role
10. nov 2009

V pátek bych to brala taky.
Já mám bláto nejen na kočárku ale i na kalhotách a dokonce na bundě. S váma zase někam půjdu. 😉

kasenka228
10. nov 2009

a to delaj, jo? Jako ty navleky na kolecka? Hmmm, to jsou veci....
Emus, majo, co patek? Lynn? Bibn? Kdyz bude hnusne, muzeme zase najit nejakou kavarnicku... ja byla v jedne dobre na Palmovce... taky asi pro vsechny dalka, coz? Ale bylo to o dost vetsi...

lynn77
10. nov 2009

sturnus, nejdriv to moc cervene nebylo a ted je to takove kolecko nebo elipsa, proste jak mi tam tu nohu otiskla 😉 , spis si taky myslim na retenci, ze se to tam nejak nakoplo do toho kanalku a ted se to tam mele, teplotu mam stale tak kolem tech 37,3, dala jsem jeden paralen, ted si asi budu muset dat dalsi, mazel prinesl tvaroh, tak jdu obkladat. Je fakt, ze mi je mizerne taky, ale boli me klouby a svaly, tak se mi to zda spis taky na tu chripku.... ale jinak treba v krku me neboli, rymu nemam, doufam, ze mam nejaky praseci mor nebo neco takoveho 😉

fiha, tak blato ja ee, mam bezovy kocarek 😅

bibnka
10. nov 2009

Ahoj holky,

tak předně, příští pátek můžu. přijedu kamkoliv, když se tam bude dát autem a dobře zaparkovat. Palmovka je pro mě super. Já pojedu jakoby od Teplic, takže ta strana prahy je pro mě samo lepší.

Holky, chtěla jsem se zeptat na moučnivku. Tomášek to měl na jazyku, vyléčili jsme to genciálkou, ale teď se mu objevila (asi) na rtíkách zevnitř. Má tam takové bílé, jako by mléčné puchýřky. Ale docela hodně. navíc mě pekelně bolí bradavky. myslíte, že je to ta moučnivka zase, nebo je to něco jiného? Nemohly by to být afty? Ale pije hezky, zdá se, že ho to nebolí.

Zítra jdeme k dr., jsem zvědavá, co mi na to řekne.

majamisutka
10. nov 2009

přece nebudeme jen vysedávat, já jsem pro pořádnou procházku, kdyžtak pláštěnky a holinky to jistí 😀
já můžu klidně i ten pátek, ale dala bych tu stromovku 🙂

akinom55
10. nov 2009

Ahoj žienky,
tak vám vyšiel super zrazík... to je fajn, trochu závidím.... ja chodím sama von a stále tie isté trasy,takže ma to občas už riadne nebaví... to počasie tiež moc na nálade nedáva ( u nás na severe hnusne sychravo)....zajtra ideme na kyčle, tak držte palce, chcela by som už prestať baliť naširoko, i keď mám pocit, že ortopéd zo starej školy nás nechá preventívne pokračovať.... 😝

majamisutka
10. nov 2009
kasenka228
10. nov 2009

no tak klidne Stromovka, muze byt...
Akinom, my ze sirokeho baleni dopadli takto: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

kasenka228
10. nov 2009

no hezky holinky 🙂

kasenka228
10. nov 2009

holky, me se zda, ze se Terezce nejak zmenil plac, od vcera pri nem tak jako nejak vic sípe, obcas si zakasle, ale zda se mi, ze teplotu nema... je to duvod letet k doktorce...treba jen mutuje? 😕 😅 😀 😒

bibnka
10. nov 2009

Kasen, to co popisuješ, se mi přesně stalo s Robinkem, když měl 2 měsíce. Ale mně se tehdy zdálo, že ještě jakoby chraptí. ty zvuky, které vydával, byly prostě jiné. byla z toho viroza, u dr. jsem byla, ale stejně mi nic nedal. Ale poslechl si ho, jestli nemá něco na pruduškách. Jestli to nepoleví, já bych k dr. šla.

A prosím tě, jaktože máte tu dečku? já jak jsem byla u našich, tak jsem to ěnjak nezaregistrovala. my máme dávat preventivně jednu látkovku, kterou jsem dala asi 3x 😅

kocanda2009
10. nov 2009

ahojky, slusi vam to na fotecce maminy - teda spis vypadate jak starsi segry 😀 ze ema a kasenka 😀 😀
mauik - no ja nakonec smisek rikam i tomu nasemu ale vzdycky si v duchu reknu ze tim myslim to jak se krasne usmiva a ne to co se rika.... 😀
bib - taky jsem dnes pozorovala presne jak pises zespodu rtiku bile flicky a bradavky mne stipou ci pali - to teda nevim jestli neni tim jak si rad dlouho dudla...ale kazdopadne mi predtim pomohlo si je mazat canestenem (clotrimazolem)
kasenka - jezisi co to ma chuderka mezi nohama? aspon ze to ma takovy vesely obrazek 😀 😀

kasenka228
10. nov 2009

Bib, my byly u doktorky vcera, kvuli necemu jinemu, to si ji poslechla a v poho, ale zacla to delat az odpolko, ten divnej sipavej brekot, tak nevim... tak ja zitra koupim teplomer (ten nas je naprd) a kdyz bude mit teplotu, tak tam skaknu, ted myslim, ze teplotu nema....
No, decku jsme dostaly v patek... my jsme mely nalez uz v 6ti tydnech, 3 latkovky a cvicit, vsechno jsem delala fakt poctive, abdukci mela porad, cvicily jsme jak divi, ale stejne jsme vyfasly decku, ze pry tam zlepseni je, ale dal tomu budeme venovat pozornost a vzhledem k velikosti miminka, ze to je na decku....

bibnka
10. nov 2009

Kocanda, u nás se ale nedudlá. my kojíme max 7 min a dost. nedudlá nikdy, skoro nikdy u prsa neusne, takže tím to nebude. Říkáš canesten? já to zkusím. A mazala jsi to po kojení a pak umyla teplou vodou? Protože mě bradavky taky pálí jak čert, myslím, že tam mám tu kvasinku ☹ 😠

kasenka228
10. nov 2009

koc: ten obrazek, tak ten me dojal... kdyz jsem prebirala tu decku, tak by do nej nejradsi kopla nebo ho odparala, prislo mi to na ty vopicarne jak provokace!

bibnka
10. nov 2009

Kasen, oni na to hočličky trpí víc. my měli nález dobrý, látkovka je jen preventivně. Ale co, hlavně, že to pomůže, za pár měsíců se tomu budete smát.

Jinak Robinek tehdy taky neměl teplotu, ale pak začal kašlat, což bylo nepříjemné, protože kašlal i u jídla a dusil se. Na to jsme už tehdy dostali sirup. uvidíš, když se ti to nebude zdát, zajdi k dr. znova i bez teploty.

kasenka228
10. nov 2009

bib: ja vim, nejvice na to trpi prvorozene dcery... a ja to mela taky a muj tata taky, takze se neni moc cemu divit...
No ona ted zakasle tak 1-2krat do hodiny, coz mi neprijde moc, a nevim, jestli to neni treba jen nejaky mlicko co ji tam vadi, ona totiz dost ublinkava....no tezko rict

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre