V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
21. aug 2010

@petraas aha tu postielku co si chcela pre sofi,ale si vravela,ze tovar na nemeckyh hraniciach sa drzi,no proste ta postielka je aj tu na kkonikovi aha https://www.modrykonik.sk/bazar/detske-postielk... neviem ci si tuto s princeznami chcela.a ani cenu si uz napamatam.ja len tak bazar prezeram a zrazu toto 🙂

weiya
21. aug 2010

@bobocka tak to s tym tyzdnom blbcom mas pravdu 😒 nam sa tiez dnes prihodilo, ale nic malej neni, ani nezaplakala a zacala sa hrat, len ja som bola soknuta 😒 mame cestovnu postielku, kt. pouzivame ako ohradku a vacsinou byva pritisnuta pri posteli, mala sa poobede zobudila, dala som si ju na velku postel, pristvornozkovala k tej posteli, postavila sa o nu a zacala nadskakovat, tak som ju tak akoze pridrzala, no nachvilu som ju nehala tak , ale sedela som pri nej a chuda male sa prekotila dolu do ohradky, chvalabohu ze je tam matrac, a hracky rano odtial povyhadzovala na zem(nedala som ich naspet) a herecka sa tomu zacala smiat 😒 no ja som bola hotova... sekunda nepozornosti a bac...joj ale niekedy sa fakt citim ako nezodpovedna matka, lebo aj padov za den mame dost :/

weiya
21. aug 2010

@bobocka aj ja som kukla do bazaru 😀 😀 a minule ako sme spominali tie bodicka s napismi, tak my mame aj taketo neake 🙂 https://www.modrykonik.sk/bazar/predajca/eyya/ aj nase dvoje su tam odfotene, to som davala robit od tejto mamicky a su fajn 🙂 takze fakt sikovnejsia kocka nez som ja by si to dokazala aj s fixkami nakreslit ako si pisala 😉

lujsa
21. aug 2010

@bobocka davam opavie cca 2 tyzdne,ale len ked je napapany a zacne sa v kociku nudit.Viem,ze je tam vajce,ale dr mi uz davnejsie hovorila,ze mozem,tak som vyskusala,reakciu nema,tak asi vajecny bielok nebude problem. 😉 Dnes sme kupili Sedita piskoty a s tymi sa skoro zadrhol...S tou mojou reakciou-ja myslim,ze my mamy sme uz tak stavane,ze nepanikarime,ale koname.Skoro chlapi nevedia konat,aj ked pri inom babatku by im to problem nerobilo.

@weiya expertka mala,na vianoce mozete trampolinu kupovat 🙂 Nastastie mala makke pristatie 🙂

lujsa
21. aug 2010

@bobocka vyborny tip pre Petu,ta postielka-uplne nova a este lepsia cena 😉

bobocka
21. aug 2010

@weiya weiyi to sa neda ustrazit stale.deti nevedia co je zle a nebezpecne.im je jedno.vrhaju sa do cohokolvek.natalka je ok,nic sa jej nestalo 🙂 ja velmi dobre ale poznam ten pocit ked vidis dieta padnut,srdce sa ti zastavi a panika zacina 😒 .v ziadnom pripade nech ta ani len nenapadne si pomysliet,ze si neschopna matka!!!ani ma nestvi!!! si skvela matka.to je len hlupa sekunda .ak by sme chceli aby sa nase deticky nikdy neudreli ci nespadli,tak by sme ich museli vo vakuu drzat.kazde dieta sa odrie,raz menej raz viac,my sa len musime snazit obmedzit tie pady a urazy na minimum.no ani jednej matke sa to nepodari zrazit na nulu.nepoznam dieta co by sa nikdy neudrelo.u nas ten pad vyzeral hrozostrasne,ale nakoniec dosledky az take strasne nie su.vcera mal misko po uraze taky akoby dlhy hruby cerveny flak pri ocku ☹ som si myslela,ze to bude modrina,ze do rana mu oko opuchne ☹ no strasne veci som si predstavovala a do rana to zmizlo.ziaden naznak o tom.pri ocku ma maly asi polcentimetrovy fliacik a na hlavicke asi centimetrovu modrinu. a na nozickach ma tri modrinky take po dlzke asi ako suflik narazil.inak na nom nic nie je.fakt sme mali obrovske stastie.

bobocka
21. aug 2010

@weiya to body je supeeer!!!!! veru idem ja chytro body prevetrat na bazari,mozno najdem nejake s normalnou cenou pre miska 😉 dobry tip.dakujem 😉

weiya
21. aug 2010

@lujsa dobry tip lujsi 😀
@bobocka dobre bobo, nebudem ta stvat 😀 ale nie, ja viem ze to sa neda ustrazit, staci chvilka nepozornosti a je zle, hlavne teraz ked drobci objavuju novy svet 😅 babyyy ale urcite ste si uz vsimli akonam ti drobci chytro rastu 🙂 by som chcela aby z natalky bolo navzdy taketo vonaveee babatko 🙂 😀

weiya
21. aug 2010

inac aj ja dam raz za cas piskotku, sem tam aj jeden marina keks, a myslim ze v pohode 🙂 inac mala papa aj sunarky detske keksiki, ale ani tie nedavam casto.nechcem zvykat na sladkosti od mala, lebo ja som ina zavistlacka na sladke, bez niecoho sladkeho by som asi ani den neprezila 😀 😀 😝

bobocka
21. aug 2010

@weiya joj aj ja by som chcela aby misko ostal takyto malinky este aspon 5 rokov.on je taky rozkosny a ako ty pises vonavucky a pritulny a...moje pokla najvacsi 😵 🙂 ja inak stale hovorim,ze dokym som nemala dieta,tak som nepoznala takuto silnu lasku.ja svojho muza milujem,fakt ho milujem,ale to sa neda porovnat s laskou k miskovi.niekedy sa az sama zlaknem ake je to silne. 🙂 inak weiyi nasla som toto na bodynkach https://www.modrykonik.sk/bazar/detske-postielk... a aj toto https://www.modrykonik.sk/bazar/body-dupacky-ov... ale toto mi pride byt skor pr dievcatko,este aj ruzove body ma to mimi na obrazku) a aj toto https://www.modrykonik.sk/bazar/body-dupacky-ov... ale tam sa zas bojim aby to malicke nebolo,to je len 80tka. ach jaj 😒

bobocka
21. aug 2010

tak teda aj ja uz piskotku skusim ked te aj vy take odvazne a nic drobcom nebolo.dufam,ze aj u nas to bude v pohode 😉

weiya
21. aug 2010

@bobocka prvy link je zas postielka, tuto ma potlac aj v modro cervenej https://www.modrykonik.sk/bazar/body-dupacky-ov... a to posledne fakt aj na obr. vyzera male, to by bolo asi tak akurat na den narodenin 😉 ale hezke je, ja som si u tej pani davala, aj som pomaly zabudla na to 😀 som si mohla dat aj k malej k narodkam dat tak sparvit, davala som dve robit, jedno z kratky a druhe s dlhym a do dvoch tyzdnov mi ho spravila a poslala a dala som 9eur aj volaco aj s postovnym 😵 😵

weiya
21. aug 2010

@bobocka uz som ich aj minimalne tri krat prala a pejne drzi ta farba 🙂 ci co to je

bobocka
21. aug 2010

@weiya super,ze si mi nasla to body aj s modrou jednotkou,to som ja nejak prehliadla-slepuch som 😀 .dakujem krasne.zajtra ukazem bobcovi,som zvedava co mi na to povie.uz sme kupili miskovi ten liliputi ergonomicky nosic za 65 euro (do stredy ho mame 🙂 ) a dnes sme mu zajednali aj odrazatko-ale ake!!!!!ja som uplne nadsena.akoze mastne (drahe) fajne,ale podla mna kraaasne .tu je https://www.modrykonik.sk/bazar/201-detske-chod... 🙂

weiya
21. aug 2010

@bobocka kraaasne je odrazadko, a super ze aj pasy ma, my pasy nemame a aj sa bojim aby talka nevypadla, lebo pocas jazdy sa vyklana , cena je mastna ale sak pre nase deti vsetko 🙂 my chceme tojkolu kupit, ked uz odrazadlo mame, neviem sice ci to nebude zbytocne mat aj aj ale co uz 🙂 jaj a bude ladit ku gumimackovi misko 😀

ozaj od pondelka su v lidli v akcosi ovocne vyzivy hamanek, po necelych jedenast sk, tusi 35 centov, a aj jablkova s piskotami hamanek , necelych 14 sk , ta je uplne super, aj mne strasne moc chuti 😀 😀 pojdem zas na nakupi 😀

bobocka
21. aug 2010

@weiya s gumimackom veru ladit bude.ale ti poviem,ze ja som uplne psycho do zelenej.ja by som bola najradsej,keby som v zelenom svete zila-ako esmeralda som 😀 .fakt milujem zelenu,preto som aj tak velmo tlacila na bobca aby sme toto odrazatko kupili 🙂 . a jasne,ta lidlovska akcia je super.ja ovocne vyzivky velmo nekupujem.ovocie robim miskovi vzdy doma.za dokrmovacie obdobie cele som mu dala si 5 kupenskych vyziviek ovocnych a aj to som asi prehnala.ja aj kupensku dam,tak skor maskovu. a toho som si spravila fajne zasoby v tescu.tam je do konca augusta akcia 2+1 zadarmo.to sa riadne opati podla mna.tak mam doma zo 20 😀 .to je na dalsieho polroka dost 😀 .ja skor do lidlu idem po tie poistky detske.strasne su lacne .1.70 myslim.ja chcem poistky na dvere (stale sa bojim,ze si tam misko prsty privrzne a poistku na okno.tak z toho mam teda fakt poriadny strach.ze si raz prilozi stolicku k oknu,otvori ho a...(jasne,ze teraz by to nevedel,ale aj tak sa toho bojim) poistku na okno chcem na 100 percent.tak to isto do lidlu popozerat pojdem.no pojdem az dako poobede(aj ked lidl mam 10 min peso z domu) a potom pojdem aj tu bessku pozriet 🙂 to ma hned za lidlom 🙂 dufam,ze poobede tam este nieco bude.toto je detsky tovar,to hadam dochodcovia nechaju na pokoji 😀

weiya
22. aug 2010

@bobocka my davame aj do jogurtu bieleho ovocne vyzivy, raz so dala ze skusim a od vtedy nechce cisti 😒 ale vyzivky su u nas nenahraditelne 🙂 jaj to by asi aj za vagon zedla 😀 ked ide mm s malu von cez vikend, tak si zobere zo sebou a moze jej v pohode dat, lebo vzdy cez vikend vyrazia aj na po dna von 😀 do toho tesca by som mala aj ja este behnut, asi v pondelok ked mi to vide tak tam behnem, na kase, uz mame pomaly zjedene co som kupila, som kupila len tri, a aj tie masove prikrmi by som mala kupit do zasoby,malej najviac chutia aj tak jednotacke, tie tusim vyraba ovko.poistky som neake kupila v kauflande, minuli tyzden boli, za dve eura 😒 do zastrciek som kupila a neako nedzia v niektorych zasuvkach 😠 na jednu skrinku som si kupila, lebo ta sa neda dobre zavret, ta mi tam drzala ale len od rana do vecera 😠 este som na rohy stola kupila ale to sme este nedali, zajtra ich tam namontujeme, mala sa furt pri tych rohoch zdrzuje, tak radsej ich tam dam, som zvedava ci tie ma nesklamu a budu drzat, a este som kupila do suflikov neake poistky, tie sa aj s klincekmi musia montovat, aj v lidli take maju teraz mat. No a jasne ze poistky na okno chcem este dokupit, lebona siestom poschodi byvame a mala zboznuje pozerat z okna, a teraz bolo vela tych padov z okien 😒 tak radsej.ja bud pojdem okoo desiatej alebo poslem sestru, byvaju 5minut od lidlu aj kauflandu 😀

dobru noc bobo 🙂 idem si lazkat, no som zvedava ci sa budem mat kde natiahnut, dnes spi talka s tatinom na posteli 😵 😀

weiya
22. aug 2010

@weiya haha ved je tristvrte postele volnej, uplne su na sebe nalepeni 😀 😀 milacikovia moji 😵

bobocka
22. aug 2010

@weiya ja tiez miesam jogurt s ovocim.miskovi robim ovocie na piatu (vzdy nejake 3-4 druhy zmixujem) a co ostane ide vecer do jogurtu 🙂 .ale on mi aj cisty biely zje.za jogurtom sa ide zabit-najradsej ma hollandiu 🙂 ok teda,dobru noc ti prajem.ja este idem dopozerat poslednu cast criminal minds.normalne som za tyzden (mozno dva) stihla vypozerat vsetkych 5 serii a kazda ma min20-23casti 😀 maniacka?kdezeeeee 😀

briketa
22. aug 2010

Baby co chodite na plavanie. Naucili vas niekde ked date dieta do vody, zacne plavat, otoci sa na chrbatik a tak plava na hladine kym sa nadychne a zas pokracuje na brusku. Myslim toto:

https://www.youtube.com/watch?v=aseQsDBJS6c


Velmi by som chcela poprosit o postup ako ste to naucili, potrebujem to naucit malu.

tinnka9
22. aug 2010

@bobocka aj ja uz davam piskoty - maly ich ma strasne rad - bez reakcie. Myslim, ze skusit mozes 🙂 Ved uz budu mat rok 😉

tinnka9
22. aug 2010

Kočky, potrebujem poradit. Kedze maly je uz vacsinu casu na nohach, zas riesim tie nestastne boty ☹ . Na von som mu uz kupila Sante nakoniec, ale co ma mat na nohach doma, z toho som jelen 😖. Mame aj take sandalkove papucky, s pevnym clenkom a podrazkou, ale to ked mu obujem, mi pride, ze v tom nevie chodit a vobec sa nepusta chodit sam. Zatial nosi take botky na sposob liliputi, akurat podrazka nie je 3-vrstvova ale 1-vrstvova. Pokial stvrornozkoval a sem-tam sa postavil, som to neriesila. Ale teraz uz neviem... Myslite, ze v nich moze doma aj chodit? V tych nema problem chodit aj v priestore sam. Po spickach zatial nechodi. Len sa bojim sa, ci sa mu v nich spravne bude nozicka vyvijat. Poradite mi?

weiya
22. aug 2010

@tinnka9 ja by som ho aj naboso nechala, no teda v ponozkach myslim s protismikovou podr. napriklad 😉

salma22
22. aug 2010

@tinnka9 suhlasim s weiya tiez je davam na nozky len ponozticky s proti smykovou podrazkou a ze vraj je zdravsie chodit bosy tak len na von jej davam papucky na chodkanie sicenuz bola aj bosa 😀

ewwe
22. aug 2010

ahoj baby, tak dufam ze to urazove obdobie sa skonci, je to fakt blby pocit, ked sa drobcovi nieco stane a este k tomu pri nas
tie poistky do suflika mali minuly tyzden v bille po 9sk, ja mam tie na rohy stola, nalepovacie, ale prd drzia mala to odlepi jednou rukou, este mam na skrinky aby sa neotvorili a este chcem to na okno, hlavne do spalne a detskej, lebo meme postel pod oknom, tak asi tiez pojdem na nakupy

luppita
22. aug 2010

@weiya no baby ja tak citam tie vase nehody tak padam na rit, dufam ze naozaj nie je nieco vo vzduchu a nie sme na rade my. 😖
Aj ja idem v pondelok na zatah do lidlu, idem na plienky (su fakt super a zlacnene), aj po vyzivky, tycinky do usi, utierky, aj po tie bezpecnostne zalezitosti, ako pise @bobocka, dufam ze to nebude niaka umela hovadina, ked je to take lacne ... super odrazatko si vybrala, fakt moc pekne, aj ja som na zelenu, mame spalnu na zeleno vymalovanu (plus kovovu zelenu postel), v obyvke mame zelenu sedacku, aj maly ma zelenu stolicku na papanie .... no proste zelena je super.
u nas sa papaju piskotky uz asi od 9m, a uplna pohoda, vacsinou mi ich miesam z ovocim, rozdrobene, alebo do vyzivy.... sam ich este nevie papat, lebo si ju celu natlaci do pusi a to sa netopi tak super, ako tie chrumkove slize ... 🙂 @briketa vauky ze aka technika 🙂 , uplne super, aj ja by som chcela take nieco naucit drobca, ale uz je po lete, no od jesene ideme na kurz, tak som zvedava.
@tinnka9 no u nas samostatne este nechodi, ale je cely den doma v takych hrubsich ponoskach s protismykovou podraskou .... no ked zacne chodit, asi sa tiez poobzeram po niakych papuckach. ale este som to nepozerala, zatial sme riesili len boty na von. 🙂

kacenkalm
22. aug 2010

bre ranko,ste baby nemohli spat v noci? 😀
@bobocka pekne odrazatko,aj ja som blazon do zelenej,mame kocik zeleny,aj detsku izbu bude mat mala zelenu v kombinacii s bielou(nabytok),aj chranice v postielke mame zelene,aj baldachyn,no vsetko 😵
@tinnka9 tiez nechavam malu chodit na boso

luppita
22. aug 2010

baby dnes ma zavolala kamoska, ci si nechcem privyrobit a ist predavat listky na futbal.... 🙂 🙂 🙂 tesim tesim tesim, hlavne koli tomu, ze vypadnem a tato bude musiet krmit, prebalovat, kupat, veceru robit, uspavat.... este neboli sami tak dlho 😵 a ked je tato s nami doma, tak okupe, prebali (zasadne nekrmi), ale aj tak furt na mna nieco krici, kde je toto , kde je tamto a ako hento...... no aj ked je s nim on stale musim byt v strehu.... nas tato je dobry len na jasenie a hranie inak nic moc, co sa tyka beznych dennych povinnostiach. Som zlaaaa ale naozaj sa tesim, ze vypadnem a chlapi si budu musiet poradit sami. 😀 😀 😀

kacenkalm
22. aug 2010

@luppita super,aspon tato trochu pochopi ulohu matky 😎

luppita
22. aug 2010

@kacenkalm no on to dobre chape, co to vsetko obnasa, ale najradsej to chape zo sedu, lahu od PC..... 😀 😀 😀
baby maly urobil 4 kroky 🙂 🙂 🙂 tesim sa z toho moc, len som si ho tak postavila pred seba a pustila a on sa ku mne odkrokoval..... wej tesiva som moc. A nas tatik to prespal. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre