Vráble 2

dadadulka
6. júl 2009

Hurááá... máme tu novú témičku 🙂
Prajem nám veľa úspechov, dobré a zdravé detičky, tehuľkám bezproblémové tehuľkovanie
a nech sa pekne rozrastáme... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

retaux
2. okt 2009

Klaudi: veru, nevoľnosti. A každý deň sú a skoro stále. Pri Lucke to bolo iné. Síce som často grckala, ale teraz mi je zle, len ma naťahuje, stále by som spala. Ani neviem, čo je horšie.

Zuzi: Len či sa pani Tomanová v tom vyzná 😀

Imis: Lebo sme pozerali minule TV reláciu a tam hovorili, že sa to bude dávať len prvým deťom. A pán poslanec XY sa rozčuľoval, že čo je to za hlúposť, že veď rodina s dvomi deťmi by práveže mala dostať viac a nie s jedným 🙄 🤐 Asi sa v tom fakt nikto nevyzná.
Ale garáž pre autobus sa vybavuje ťažko 😀

O aute sníva aj MM stále. My nemáme, stále si musíme požičiavať buď od našich alebo od svokrovcov a to je teda riadna otrava. Fakt by sa nejaké zišlo. 😒

retaux
2. okt 2009

Lucka bola od rána už doma ako 100 čertov 😠 O takomto čase už sme dávno vonku. Neviem, čo s ňou budem robiť cez zimu, asi sa zbláznime alebo budeme mrznúť vonku. 😅 Volala som mamine, že keď ide do mesta, nech ju vezme trochu vyvetrať, tak som ju vychystala, obliekla a keď si pre ňu prišla, tak roboši zahlásili, že oni idú na pol hodinu na obed 😠 😅 😀
Tak teraz obedujem aj ja. Maminka zlatá mi doniesla.

klauduska
2. okt 2009

luci...no,ja som mala to iste,strasne som bola unavena a spala som,kade som chodila-ako sa vravi....a zle mi bolo kazdy den tiez! 😒 Hm,len to vydrzat,kym to prejde.... 😒
luci a s tym aftom...ked ho budete mat,budu zasa ooovela vacsie vydavky ako:poistka,benzin,drobne opravy,vacie opravy,toto vylepsit.....hento vylepsit.... 😉

imis...tak ty to mas takto vymyslene!!!Ty bedarka,taky dosah zasa nemam.... 😒 Aj nase msui odolavat lastovicim a netopierim hovienkam.... 😀 😀 😀 (gramatika neviem ci je spravna,ale pochopili ste,ze?)-luci oprav ma!

retaux
2. okt 2009

Imis: a špeciálne pre teba som pridala do môjho albumu fotku štyroch bratov Gulášových 😀

imis
2. okt 2009

Uz som kukala luci.No sa picnem,ved oni su rovnaki vsetci styria. 😀 😀 😀 😀

imis
2. okt 2009

Ale ked sa tak lepsie zahladim,tvoj je najväcsi fesi.Ktovie,ako este vyrastu dorastenci!? 😀

retaux
2. okt 2009

Dorastenci sú presné kópie svojich bratov 😀 Dominik sa narodil holohlavý a potom mal blond vlásky (ešte stále ich má bledšie) a bol taký bacuľko a Paťko zasa čierne vlasy, chudučký. A takisto vraj boli aj starší, keď boli malí.

retaux
2. okt 2009

Klaudi: to nám je jasné, ale už by sme to auto fakt potrebovali. Benzín si vždy platíme, lebo by nám bolo blbé pýtať od rodičov auto a ešte si ani benzín nezaplatiť. Ja by som ho až tak nepotrebovala, ale MM už dosť áno. 😒
Len neviem, či sa ho chudák aj dočká.

Gramatika správna. 😀

retaux
2. okt 2009

Imis: a teraz už vieš, ktorý je ten môj? 😀

imis
2. okt 2009

Jasan-v pravo hore! 😀

imis
2. okt 2009

Teraz to je lahko,ked su vsetci spolu,ale ked ish zase jednotlivo postretam.Jaj,budem to mat gulas 😀 😀 😀

retaux
2. okt 2009

Šikula 😀

marek
2. okt 2009

Retaux s tým rodičovským si pozri tému Paragrafy, tam je toho popísané.Ak si bola zamestnaná pred tehotenstvom s Luckou a zamestnanie ti stále trvá, tak by si mala mat materskú (VZ budes mat pravdepodobný-nejaký priemer-podľa toho koľko by si zarábala v tomto čase-to ti zamestnávateľ vypíše), tak ak budeš riadne poberať materskú tak by si potom mala mať aj ten zvýšený rodičovský.

marek
2. okt 2009

Ale podľa nového už pri poberaní rodičovského nebudeš môcť pracovať ani na dohodu ako to bolo doteraz, že sa mohlo pracovať.

imis
2. okt 2009

marek dik. Ozaj marek a nie si ty nahodou zuzka?

Baby,ani som len netusila,o co som pocas dvoch rokov stravenych v kancli prisla.Ten damsky magazin vysielali vzdy? Ved dnes tam junak tak krajal cibulu,ze som so salkou postala na polceste k ustam. 😀 😀 😀

retaux
2. okt 2009

Ďakujem, Marek. Tak som potešená, normálne. 🙂 Teda, ešte si to idem overiť.

Imis: ty si číslo 😀

imis
2. okt 2009

Jak cislo,luci. Vies co to je,ked po case zistis,ze si sa obetovala firme a nevies ani cibulu nakrajat 😀 😀 😀

klauduska
2. okt 2009

tak som spat,bola som sa napapat a trosku poklebetit v praci...este len 2 dni doma a uz som to bez nich nevydrzala... 😀 😀 😀 stretla som aj zabinku,vraj to dopadlo dobre a vyradili ich zo sledovania... 😉

marek...tak toto nie je bohvieco,pretoze mi kazdy na koniku tvrdil,ze na dohodu mozem robit a brat aj plny RP.Skoda,takto to bude len tych 25% ...z coho vlastne?

marek
2. okt 2009

Presne si trafila🙂), prečo poznáš ma, lebo ja tebe áno tak z videnia.Ja pochádzam z Kmeťova.Dnes ráno som ťa videla išli ste asi do škôlky.Chcela som si to meno vo vizitke zmeniť, lebo som myslela keď som sa prihlasovala, že sa to nebude zobrazovať(myslela som že to heslo🙂)), ale bolo mi povedané že by sa mi vymazali všetky albumy aj na mojasvadba a na modrejstreche, tak som to nechala tak.

marek
2. okt 2009

Klaudi ešte ten nový rodičovský nie je schválený.Malo by to byť od 1.1.2010.Pamätám si keď si sa to pýtala, vtedy sa ešte nevedelo že to takto vymyslia, lebo oni stále niečo vymýšlajú.Ak budeš chcieť podľa toho nového zákona poberať ten výšší rodičovský,tak ževraj nemôžeš mať iný príjem a to dokonca ani na dohodu, ale treba počkať keď to bude schválené.

imis
2. okt 2009

zuzi,jasnacka. 4 trieda na zakladnej a plavecky v Novych Zamkoch,hm?

klauduska
2. okt 2009

hm,dik marek...teraz ani neviem co by bolo lepsie v mojom pripade...ci vyssi RP alebo nechaju stary a mozem robit na dohodu.... 😒
Inak su to dobry mumaci!!!Hlavne,ze dochodci mozu robit aj brat dochodok bez kratenia!!! 😠 😠 😠 A mamickam, ktore sa staraju navyse o male dieta nedopraju vylepsit si???Ako fakt na hlavu postavene..... 😠 😠 😠

imis
2. okt 2009

No vidis klaudi,ako to je. Bud sa staras maximalne o dieta a davas mu jest cestoviny v akcii,alebo pracujes a nevies potom ani cibulu nakrajat 😀

marek
2. okt 2009

Imis:To nemyslíš vážne, že to si ešte pamätáš, si dobrááááá 🙂

imis
2. okt 2009

Jasne zuzi,ja si pamätam (od skolky) vsetko-okrem matematiky 😀 ,takze 4 trieda je brnkacka. Pridi niekedy na "nase" stretko,ved co sa uz tu narozpravame 😉
Ozaj babule,kedy dame stretko? A vobec! Kde ste zase? Je pol druhej-uz sa nepracuje,tak co sa deje?

dadadulka
autor
2. okt 2009

ja varím 😝

zuzu80
2. okt 2009

ja idem asi kavu zaliat 🙂

imis
2. okt 2009

No vidis dada,cele doobedie nic nerobis,len na konovi sedis a teraz o pol druhej varis 😀 😀 😀 😀 😀
Neblazni-kasli na varenie-na chladnicke mam letak z PAPAJ. Vladko sa bude zalizovat 😉
Klaudi,teba som sa chcela opytat-fusak uz dorazil? Moj este nie. Prave som tam volala a ze behem pristiho tydne urcite dorazi. to uz hovoria treti tyzden. som uz zvysila hlas na nu a reklamu som im slubila,ze im taku spravim.............no a slubili maly darek na omluvu 😀

imis
2. okt 2009

zuzi,cil som dopila,ako som na toho cibuliaka pozerala.Ale daj si!

klauduska
2. okt 2009

imis...jasan,dorazil!uz som pomaly aj zabudla,ze prisiel....je odlozeny v skrini.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre