Vráble 2

dadadulka
6. júl 2009

Hurááá... máme tu novú témičku 🙂
Prajem nám veľa úspechov, dobré a zdravé detičky, tehuľkám bezproblémové tehuľkovanie
a nech sa pekne rozrastáme... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

teuska
20. jún 2011

@katidida kamoska mi odporucala ZOO v Zline, kedze mam na Kysuciach rodinu, mozno to vyuzijem a spojim. Vraj je super. My sme boli uz davnejsie, nie je dobre, ked je velmi teplo, lebo zvieratka boli poschovavane, myslim tym Bojnice a potom tusim zacalo aj prsat, takze sme z toho mali len terarium 😀 V Bratislave sa mi pacil aj ten dino park
@dadulajda naozaj je to super v dome, vybehnes von s malym kedykolvek, ak vas to prestane bavit idete dnu, nam by mala prist tento tyzden trampolina pre deti, tak sa tesim ako sa vyblaznia. A maly moze chodit do skolky aj do Vrabel, ak by si nebola spokojna s dedinskou, ale niekedy je taka dedinska skolka vyhoda, lebo ma menj deti, vsetci sa poznaju, zalezi na tom, comu davas prednost 😉

katidida
20. jún 2011

@teuska Niečo už s tou ZOO vymyslíme, prinajhoršom ak sa nám nepodarí ZOO na Slovensku, tak sa chystám pozrieť známych v Mníchove a tam už teda je ZOO 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
Nádhera, nádhera, nádhera 😉 🙂 🙂 Je obrovská a je tam všetko a keď ju chceš vidieť celú, tak ti na to treba celý deň, také obrovské to tam je.
@dadulajda Tak, tak, dom je dom a vlastný dvor a záhrada pre drobcov na nezaplatenie 😉 😀 😀 Čo sa týka nášho maľovania, nejakú farbu som už kúpila-nejakú broskyňovú.Pôvodne som bola rozhodnutá pre nejakú žltú, ale nejak ma ten môj muž zneistil, že veď máme aj detskú žltú a že či aj spálňu zas žltú.... ☹ 😅 😅 Ale aj tak ešte stále poriadne neviem že čo a ako a ešte keď teraz píšeš, že si robila 2 kombináciu, tak zase špekulujem, či by to aj tak nejako nebolo dobre.Veď ak máš nejaký dobrý nápad, kľudne daj tip 😉

dadulajda
23. jún 2011

@teuska ahoj, wau trampoliina?!? to je podla mna pecka! 😀 ja som bola vo Walse opatrovat 3 deti a tie keby nemali tu trampolinu asi ich nezvladnem. to som tam zatvorila a bol pokoj...no len po case prisli nato,ze je strasna haluz ked mi zaviazu oci a nahanam ich tam, tak potom nechceli skakat bezo mna 😒 schudla som tam asi 5 kil vtedy a uz som chytala vyraz anorexicky 😝 😖 ale aj ja chcem aby mali deti vlastny priestor a citili, ze su doma a mohli sa hrat ako chcu.zato je dom lepsi. a aj to, ze ked byvas v dome, si automaticky niekde na dedine, takze nie je take riziko pustit ich na cestu, alebo na dlhsie von.
@katidida no ja by som ti poradila, ale to by si mi musela asi najskor poslat fotky izby aby som ti blbost nepovedala 🙂 nasi maju spalnu marhulovu a obyvacku broskynovu 😀 sice nevidim v tom rozdiel, ale mamina tvrdi ze je 😖 a hodi sa to tam.ale to su velke miestnosti, s obrovskymi oknami a balkonmi, na mensej ako je moja izba by to asi nevyniklo. Ale ak mas tak rada zltu, mozes spravit rozne odtiene..alebo to oziv tapetovym pasom.tie su teraz peckove spravene.moderne, umyvatelne, s krasnymi vzormi..ja som robila v podniku kde sme to mali a som rozhodnuta si to dat ako dekor do miestnosti 😉

teuska
23. jún 2011

@dadulajda naozaj je to super, uz som ju aj odskusala, parada 🙂

teuska
23. jún 2011

baby chystate sa na jarmok? Ma byt nejaky program?

katidida
24. jún 2011

@teuska Ja sa chystám, chcem vidieť čo to tam bude zač 😉 Bude to naša premiéra 😀 na Vrábeľskom jarmoku.Len ešte uvidíme čo bude,malý mi začal veeeeľmi teplotovať a teplota sa mu drží ako kliešť a nie a nie ju zraziť dole,žiadne Nurofeny, Brufeny,Paraleny a ani zábaly a sprchy nepomáhajú ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 V noci už som bola zúfaláááá.A to som sama zdravotníčka 😉 Bežíme ku lekárke, som zvedavá čo nám povie,lebo okrem vyskokých horúčok nám nič nie je.Jaj držte palce baby.

teuska
24. jún 2011

@katidida aby to nebola ta 6.choroba, vyzera, ze mi ju mame tiez uz 2.krat, ale nas maly nastastie nemal velmi vysoke teploty

dadulajda
24. jún 2011

@teuska ja by som chcela ist ale neska ma chytili nejake krce v brusku dole, tak lezim uz 4 hodiny a cakaaam...co bude 😖

@katidida nie je po ockovani? to byva vtedy... co povedal dr.??

teuska
24. jún 2011

@dadulajda tak pekne lezkaj, nech malinky este chvilku u teba ostane, ja som tiez mavala krce a uzivala som magnezium 2 tabletky3krat denne

dadulajda
24. jún 2011

@teuska no to viem to je tvrdnutie..ja mam pokrocile stadium-uz mi ani lezat nepomaha. 😒 ja berem tiez 3x denne uz od 6. mes.lebo som sa zacala otvarat. teraz skusam trosku chodit, ale nie je to stale dobre. dufam ze noc prezijeme doma a ked hej tak bol plany poplach 🙂 potom dajte vediet ako bolo na jarmoku 😉

teuska
25. jún 2011

@dadulajda ako sa mate? dyfam, ze ste doma obaja o.k.
Na jarmoku sme boli pozriet dnes doobeda, videli sme indianov a pocuvali sme nejaku ludovu hudbu, pobehala som po obchodoch, a uz sme doma 🙂
@katidida ako sa mate? a co maly? u nas uz vyrazky ustupuju

dadulajda
25. jún 2011

@teuska dobry, no je to lepsie, uz trochu chodim, ale aj tak sa necitim dobre. Voda neodisla, takze na pohotovost sme nesli 😒 tak deti si to uzili na jarmoku. ja som sa tesila na cukrovu vatu, ale nejdem radsej provokovat 😖

teuska
25. jún 2011

@dadulajda no cukrovu vatu som tam nevidela, takze nemas co lutovat 😉 Teraz ma napadlo, ze raz mala dcerka cukrovu vatu a zacalo prsat a ona sa cela roztopila 😀 Pekne si lazkaj nohy vyloz hore a oddychuj, este sa nachodis ked bude Patko uz behat 🙂

katidida
27. jún 2011

@teuska
@dadulajda Čaute baby,tak ako ste trávili víkend?Čítam, že jedna na jarmoku 🙂 a druhá chúďatko doma s bolesťami 😒 , bez cukrovej vaty 😀 My sa už máme tiež dobre, doktorka malému nič nezistila,tak isto ako aj ja 😨 Poprosila som ju nech mu napíše diazepam-aby nedostal kŕče pri takých vysokých teplotách a tiež sme sa dostali až k tomu, že na pohotovosti by mu pri takej vysokej a neustupujúcej teplote pichli, len Novalgin,tak som ju poprosila,či by nám nemohla nejaký ten Novalgin poskytnúť,že veď ja si ho už pichnem aj doma,keďže som od fachu 😉 Hneď sa začala inak tváriť 😵 , že veď to som mohla hneď povedať.Tak takto sme my dopadli pri pani doktorke.Zlatá bola,nabalila nás injekciami a striekačkami s ihlami. A predstavte si, ten môj malý sa asi zľakol a prestal v piatok poobede teplotovať úplne-až doteraz.Tak, to hádam už nezarieknem a bude dobre.Aj na jarmoku sme boli v sobotu doobedu, troška sme pochodili, ja som si kúpila kráááásne záclony-aj do mojej novej spálne 😉 deti samozrejme cupitali s balónmi,niečo sme tam zjedli a bolo po paráde.Poobede sme boli na oslave PRVÝCH narodenín u známych v Nitre, tak sa decká celkom unavili a vyšantili a večer už iba odpadli a v zlomku sekundy zaspali.Celú nedeľu som riadila moju novovymaľovanú spálňu 😝 😝 😝 a pekný víkend za nami 🙂 🙂 🙂

dadulajda
29. jún 2011

@katidida ahoj, tak vidim ze si sa fakt nenudila. A doktorka ma potesila ze ta hned takto nabalila..lebo to vacsinou si myslia ze ony jedine su najlepsie a este sa mohla do teba pustit akoto, ze teda nevies co s malym... 😖 ale tak umudril sa drobec tak dufajme ze uz bude dobre. 😉 No ja si zase ten jarmok budem musiet odlozit o rok, nevadi uz. Ale ako hovoris o tych zaclonach, ja by som chcela kupit nejake syte zavesy, lebo mam len biele zaclony v Patovej izbe a dost to presvita aj cez zaluzky...len som nenasla nic pekne este... 😒 a inak dala som sem fotky kocky tak si pozrite kludne! 🙂 🙂 a vy ste co dali teda do tej spalne? ake farby? ci len jednu?

teuska
29. jún 2011

@dadulajda nadherna izbicka a super idu tie farby k sebe. Inac tie zavesy som videla aj ja, boli tam nadherne, vedela by som si vybrat, ale ja tiez cakam az budeme prerabat, ale to zrejme asi az ked sa vratim do prace
@katidida to je fajn, ze si to maly rozmyslel 😅

dadulajda
2. júl 2011

ahojte, ako sa mate? ja som ostala v piatok uplne sokovana co ten moj maly vyvadzal..uz tyzden mi je zle, ale v piatok to bolo take silne, ze sme museli ist k dr. a ten povedal, ze maly sa uz vazne pyta von. 😒 mam uz bolestive kontrakcie od stredy a kazdy vecer dufam ze sa vyspim a kazde rano dakujem ze este to nebolo 😀 ale mam taky pocit ze buduci tyzden bude kriticky. tak stale len lezim, uz mam chrbat prelezany ako stara babka 😖 lebo ani na boku tomu malemu neni dobre. aj promocie som musela zrusit, lebo to by som tam rovno porodila.taaakze uz len cakame a dufame ze co najdlhsie vydrzime 😉 a vy ako vikendujete?

katidida
2. júl 2011

caute kocky,ani nevies dadulajda ako na teba a tvojho PATKA myslim a stale si tak v duchu myslim,ze hadam si este neporodila.v stredu telefonovala manzelova sestra,ze jej v utorok zacala odtekat plodova voda a ze teda vo stvrtok ide rodit a to mala termin tiez az niekedy v auguste ☹ Chlapcek vazi 1370 gr. Niesom teraz doma,isli sme s detmi k mojej mamine,tak mam net len na mobile,tak pisem len na rychlo ani tie fotky neviem poriadne pozriet,tak sa tesim,ked ich doma kuk. Drzte sa a ozaj pevne verim,ze este pobudnete nejaky ten cas pokope.Nezabudni sa ozvat. Teuska kde si predtym pracovala?

teuska
4. júl 2011

@dadulajda aj ja drzim palce, nech este chvilku ostanete pokope, ale ked uz ma viac ako 2 kg, tak by to malo byt dobre aj tak. Nech vsetko stastne dopadne. 😉 🙂

@katidida preco sa pytas? Pracovala som v Klasove. 😉 Pozname sa? 😅

katidida
4. júl 2011

@dadulajda
@teuska ahojte baby,už sme doma 🙂 Ako sa máte?Čo máte nové? Teuska len tak som sa pýtala,bola som zvedavá 😉 Určite sa nepoznáme,prisťahovala som sa sem z úúúúplne iného kraja 🙂 🙂 🙂 A naposledy som pracovala v Mníchove.Len tak som sa spýtala na tú prácu, aby som sa aspoň nejak rozhľadela aj tu, že aké sú tu možnosti zamestnania a kde 😀 A čo konkrétne v tom Klasove???To je dedina, nie???

@dadulajda Ešte ste pokope??? Dúfam, že áno, ale ako už písala aj Teuska, keď má už malý cez 2 kilá, tak to už bude v pohode a ani s pľúckami by to už nemalo byť až také zlé, veď už mu do pôrodu v termíne chýbajú len 2 týždne.Držím palčeky 🙂

dadulajda
5. júl 2011

@katidida ahojky, hej este sme pokope. robim co mozem. ale vcera sme boli z predporodnej pozriet porodnicu v nr a bol to poriadny vylet pre nas. kde sa dalo som si aspon sadla. No takze som si to pozrela, co ja viem, cakala som nieco trosku ine, hlavne ked to bolo vraj prad 2 rokmi prerabane..niektore veci nechapem.akoze preco je vzdycharen na zaciatku a por.saly na konci chodby. A vysilena po tolkych hodinach si tam po svojich musim este dojst..a tiez tam bolo kopec ciganov na chodbe co kricali, no zazitok zase bol 😉 Ale tak nejak sme to zvladli a potom zvysok dna prespali. Maly stale kope, zlcnik a branicu mam uz dobitu celu! 😀 ale aspon viem ze je v poriadku. Len sa cudujem kde tolko miesta este ma, ze sa tak kruti 😅 zajtra idem do poradne, to bude vylet cislo 2.takze dufam ze dokino nas potesi ze sa dalej neotvarame. 😝
A co s tou svagrinou tvojou? ako je jej. a co maly? v poriadku vsetko? urcite je v inkubatore, vsak? no dufam ze vy ste si to u maminy uzili, decka sa vybehali a ty si si trosku oddychla. Babka musela byt rada ze ich vidi 🙂

katidida
7. júl 2011

@dadulajda Ahoj,Neviem čo je so "švagrinou" neozvala sa- ona rodila totiž v Rakúsku.A malý je podľa mňa určite v inkubátore,lebo dosť málo vážil 😒 Nič v zlom, ale podľa mňa si za to môže asi aj trochu sama, že mal takú nízku pôrodnú váhu-lebo fajčila!!! 😖 😖 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
U maminy bolo fajn aj mne aj deťom.Včera sme konečne našli nejakú dovolenku pri mori,kde nám vyhovoval aj termín, aj izba pre 3 dospelých (ide s nami aj mamina) a dieťa (Tomáško) Nelka miesto nepotrebuje-je infant 😀 do 2 rokov.Ideme na Chalkidiki, tak sa tešíííííím ako malá 😉 😀 18-teho júla odchádzame a lietadlo nám má letieť ráno 5:50, tak si trochu robím starosti ako to zvládnu deti 😒 😒 😒 , nám dospelým sa vnedeľu pomaly ani neoplatí ísť spať 😀 Už sa teším na more a slniečko 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
A čo vy??? Čo povedal doktor na kontrole?
@teuska Ahoj, no čo, už si naplánovala tú ZOO ???

dadulajda
7. júl 2011

@katidida cawes, a akoze ona je co za babu ked huli a ma mimino??? ma 12 ci co?!? 😠 😠 😠 ja nechapem hentake...ach.... sice aj ja poznam par bab co boli mamou ako 18 rocne a tak sa aj chovali...alkohol, cigarety len tak frcali a tie deti sa narodili zdrave! ale aj tak pocas zivota sa im to podla mna prejavi na plucach alebo srdci....
Ale neriesme...som rada ze ste nasli taku perfektnu dovolenku!! 😀 😀 jooj jak by som sa isla omocit ku moru...hmmm.. 🙂 🙂 a odkial letite? deti v aute zaspia, neboj oni to zvladnu. Tomasko to moze uz chapat pockaj ti vecer nezaspi! 😀 a to idete uprostred sezony? sila ze ste nasli este volne terminy. tak nech vam vyjde aspon pocasie a more je teplucke a vela vela fotiek potom...ja mozno budem v tych dnoch kukat z nitrianskej nemocnice 😒 vcera sme boli na poradni a ujo dr.povedal, ze tento tyzden to nebude...fuch aka som rada. 😝 a bud.tyzden mam znova a to by sme uz aj mohli...tie promocie som bola neska zrusit ☹ ma to aj trochu mrzi.ale v tom teple by som tam nevydrzala..a tolko ludi spotenych... ja sa zatial opalujem na balkone a obcas nakuknem sem.tak sa drzte a uzivajte teple dni kym su 😉 😉

katidida
11. júl 2011

@dadulajda Awoj, letíme z BA, takže tam autom budeme raz dva, len mám trocha obavy, že ako to tam niekde v BA prežije naše auto odparkované 😀 Ale hádam to bude v poho.Už sa vytešujem fakt ako malá 😉 Po tieto horúúúúúúúúúce dni si nacvičujeme plávanie v bazéne na dvore 😀 😀 😀 Voda sa super zohriala a deti z nej nechcú ani von 🙂 Budem na teba myslieť na tej dovolenke, že či si ešte doma alebo už niekde v pôrodnici sa vytešuješ z Paťka 🙂 Zatiaľ ale ešte chytaj bronz na balkóne 😉 Ty počúvaj, skoro som zabudla, nevieš náhodou kedy bude v Lúčnici COUNTRY BÁL????? Vraj tam býva každý rok v lete.Chceli by sme sa tam možno skočiť pozrieť 🙂

katidida
16. júl 2011

@dadulajda Ahoj,akosi sa neozývaš, normálne si pomaly začínam myslieť, či už nie si v pôrodnici 😨
@teuska čawes, ani o tebe som už dlho nepočula 🙂 Kde ste sa stratili baby ??? 😉 😀 😀

dadulajda
16. júl 2011

@katidida ahooooj, mne to uplne dako vyletelo ze som mala spravu. Lebo vacsinou len kuknem a ked nestihnem odpisat hned, zabudnem uz potom. 😒 No este sme doma, aj ked uz je to take "roznofarebne" s nami. 😀 😝 Bola som v stredu na poradni a setko dobre, setko drzi zatial, uz mam vysadene Magne, tak mi tvrdne brusko kazdych 5 minut. Niekedy je to uz dost otrava, lebo nepomaha ani lezat. 😒 Asi si uz fakt umyjem okna na izbe. Dr. povedal, ze dalej sa neotvaram a tento tyzden to ASI nebude, ale mam mat hore zadok. (tak ma bolia krize ze mu kaslem na vankuse pod zadkom) 😅 a oznamil mi ze ma 2 tyzdne dovolenku, ze budem chodit ku jeho kolegovi...tak som bola trosku smutna, lebo moj dr.je strasne dobry na mna a ten druhy mi je nesympaticky...taky holohlavy chlap velky jak hora! 😕 no a neska som sama doma, tak mam nakazane lezat, aby nemuseli letiet ku mne, lebo drahy robi a ostatni su najblizsie tak 70km odomna... 😖 ale kontroluju ma cez telefon kazdu hodinu 🙂 Bola som vo stvrtok u svokry, prosim ta mala dojst neskor z roboty a hovori mi "chrobacik vydrz to uz nejak ja o hodinu pridem"!!!! ja som len pozrela na ten telefon..je si ista s kym hovori?? 😨 no tak starej asi doslo ze jej nosim vnuka alebo co...neviem,mozno mekne. lebo mam termin 8.augusta a dali si just dovolenku od 6. aby tu neboli..a teraz mi povedala ze ju to mrzi! no chytala som soky proste! 😀 a u vas co noveho? deti si uzivaju teplucko, co? 🙂 neboli ste na podhajskej? som pocula ze je desne draha tento rok... 😒 ja mozem o kupku uz len snivat...fnuk ☹ aaa na ten Country som sa zabudla popytat tak teraz sa spytam a napisem ti. 🙂 🙂

teuska
20. júl 2011

caute babenky 🙂 Nebola som doma, bola som u nasich, ja nie som odtialto. Len som sa nestihla rozlucit.

@dadulajda to je super, ze ste este pekne spolu 🙂 Drzim palceky a myslim na vas. Pozeram, ze uz 38.tt, to sa uz kludne moze narodit. Aj mne sa dcera narodila v 38t.

@katidida kedy idete na dovolenku? Na tom country bale sme jeden rok boli aj my s manzelom, este za slobodna, vtedy to bolo asi koncom juna a bolo super, len to bolo uz pred asi 12 rokmi 😀

dadulajda
20. júl 2011

@teuska ahoooj a ako? uzili ste sii?? deti cele rozblaznene, rozmaznane kolacikmi 😉 Viem si predstavit babkinu radost. 😀 No a vies co, akurat neska som bola na poradni a dr.ti mi povedal, ze tak toto v juli nebude. Ja oci! 😕 😨 sak uz mesiac mam kontrakcie?!? a este ku tomu moj dr. ma dovolenku teraz 2 tyzdne, takze ma druhy vysetroval..takze teraz neviem co si mam vybrat. 😒 ale mamina ma buduci tyzden dovolenku, tak mi slubila, ze budeme okna umyvat!! 😝 😝 😉 😀

dadulajda
20. júl 2011

@katidida ozaj a pytala som sa ti na ten country bal, a ze byvaly starosta ho zrusil, takze uz asi 4 roky nebol...ale tento rok je novy a vraj ten organizuje kazdu sobotu vecer na strelnici na Lucnici western vecery. Ze na platne pusta nejaky film...tak tam chodia ludia co mi vraveli 🙂 🙂

teuska
25. júl 2011

@dadulajda ahoj. Ako? Este je malicky v brusku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre