Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

zuzajdica
26. feb 2009

ja uz dokojila a idem hajat..tak bruuu baby 😀

kutina
27. feb 2009

Ahojte babulky,

zrejme ma nepoznáte - možno trošku z prvých strán. Založila som MC v Žiline - MC LEVÍK. Ešte nie je otvorené, pretože dorťahujeme určité veci. Čítala som tu, že sa venujete baby signs? Našla by sa niektorá, ktorá by bola ochotná spraviť si kurz a viesť ho potom pre mamičky s deťmi u nás v centre?
Resp. privítame hociaké nápady a taktiež čo najviac členov. Bližšie info dám prostredníctvom mailu, resp. sa môžme stretnúť ak by ste mali záujem. Plánujeme tam veeeeľa vecí, len musí byť ochota pomôcť. 🙂
Internetovú stránku tiež dorábam, dúfam, že od apríla už budeme fungovať. Ak máte niečo, prosím píšte mi do IP, pretože veľmi málo navštevujem forum - chodím už totiž do práce .
Teším sa na stretnutie. Papa a prajem pekný deň Vám aj deťúrencom.

marina.o.
27. feb 2009

dobre ranko 😉

zelmirka1
27. feb 2009

dobre ranko
aj ked ja som hotova lebo maly zle spinkal a od 5 vystrajal...vedel tak krasne spinkat a normalne to zabudol neviem co mam robit... ☹

a_rianna
27. feb 2009

ahojte... vy nočne vtačiky 🙂 ja teda o 9 tej zalahnem do postele a spim a ž kym a maly nezobudi xixi pozriem si panelak vždy ked ide o 8 smej... a potom hajde do hajan... a dneska nam tomasko dal darček spal od 19:30 do 6:45 normalne som sa rano pozerala na hodinky že kolko je hodin xixixi

Kutina to MC levik bude kde ??? niekde v centre? celkom dobry napad.

no a dneska nam zasa krááásne sneži rozmýšlam či vobec niekedy skonči tato zina či to už bude nafurt.. ach jaj

marina.o.
27. feb 2009

zelmirka,vcera sme to prehnali.Mali sme ist spat.Nastastie adelka prespi tych 11 hodin v kuse.Ked zacne Misko papat,das mu vecer nejaku sytu kasicku a bude spat ako dudok.Adelka sice spi po 180 ml nutrilonu.

arianna,ty tusim nekojis a v noci ho musis krmit?

a_rianna
27. feb 2009

no marina.... on sa mi budi niekedy a 6 x ☹

tak sa mu snažim davať papať len 2 x mliečko a potom čajik, ale mne sa tak zda, že si zvykol zaspať na flaške.. je mu jedno kolko tam ma ml a čo tam ma hlavne nech si potiahne... a ked som sa snažila ho uspať len na cumliku.. že mu nedam flašku tak on vydrží byť hore aj 2 hodinky kym mu nedam ason 20 ml čajiku... takže lietam do kychyne a naspať... hm....

a plakať ho nechcem nechať... jednak by sa vynervačil a jednak si viem predstaviť susedov keby tominko spustil revy v noci.... aj 3 - 4 x... no... takže musime davať flasku...

a najhoršie je že on zaspi len vo svojej postielke ked si ho dam medzi nas do postele tak on sa začne hrať a nezaspi až kym ho nepreložim do postielky.

marina.o.
27. feb 2009

to mas pomaly horsie ako keby si ho kojila.Kazde dietatko ma iny manier.Nasa mala zasa cez den vyzaduje max.pozornost.Nic pri nej neurobim.Som rada,ked jej nieco pripravim na obed...ja nemusim aspon schudnem 😝

a_rianna
27. feb 2009

no dobra dieta.. 🙂
poznam jednu mamičku, kt. ma chlapčeka, kt vyžadoval pozornosť ( teraz ma rok aj niečo ) a ona pri nom sa dostala na taku vahu kt nemala ani za slobodna 🙂 ona mala prve jedlo niekedy až o 16 stej podvečer 🙂

no a s tou nocou... to si aj ja vravim že keby som kojila preložim do postele dam cicu a nacucka sa...ale takto musim isť do kuchyne.. pripraviť.. ešte moj muž vždy vstane a nakrmi ho.. ja len pripravim mlieko... .

marina.o.
27. feb 2009

a tak ja sa vzdy aspon naranajkujem 😉
esteze je tatino taky solidarny.Ja ked som este kojila,tak to bolo tak dvakrat za noc.Mam pocit,ze to bolo hrozne davno...leti to s detickami.

a_rianna
27. feb 2009

no ved to. Tak každe dieťa je ine, niektore sa budia často niektore nie. Aj ked ja som si davala, že do pol roka a potom snad bude spavať cele noci. nestalo sa tak. tak čo už narobim, ved on niekedy určite bude spavať cele noci 🙂

Inak aj ja som do dotaznika pre nereus dala, že pokročile k urzy by mali byť lacnejčie aspon o tu 1000.- Sk. Tak som zvedava, ked im to tam napíšu viacere mamičky, či s tym niečo spravia. Ale mohli by.

a...

marina.o.
27. feb 2009

ja a mgurnak sme to tiez uviedli,tak mozeme cakat...

marina.o.
27. feb 2009

arianna,ja som sa tak rozpisla,ze mi riadky nestacili 😝

zelmirka1
27. feb 2009

ahojte
no marina mne bolo zbytocne ist spat lebo aj tak sa maly budi...
ja neviem tiez sa nahovaram ze preto ze kojim tak mu rychlo travi a chce v noci papat ale to je asi individualne
niektore deti ani po kasi nespia celu noc...ja chcem vydrzat do pol roka a potom uvidim co ako...
marina ty nevies co mas ked sa vyspis...jasne celodenna pozornost je tazka ale v podstate ani ja toho moc neurobim lebo sa malemu venuje ale to nevyspatie ma nici...
inak ja ho niekedy ukludnim len hladenim v postielke, on nema hlad ale budi sa nevie sam zaspat...

ale ranajku a obed ja si veru dam...ved nemozem hladovat aby som mala dobre mliecko

a_rianna
27. feb 2009

v tom dotazniku??

no ja som dala hviezdičku a pokračujeme na druhej strane xixixi

ja som uviedla aj to že inst. su super. ale mne sa nepači jednanie osob v kancli.
a inak všimli ste si tam tu novu stenu? super 🙂
a som čitala že mgurnak napísala aj detske stoličky? to na čo? lebo ja si neviem predstaviť, že ked budu detičky vačšie tak tam obsedia? alebo to myslela na papanie stoličku?

oni to tam každy den totižto odpratuju, lebo tam asi ešte nietko iný chodi. tak asi by tie stoličky nemali kde dať. Aj tak je to naročne každý den skladať tie puzzle a potom to tam zasa vystierať fuha.

a inak ja som podotkla aj počet detičiek v bazene, Teraz nas je sice 5 čo je super...ale zažitok z prveho kurzu mi stačil na to aby som podotkla, že ideal je 4 - 5 deti...

marina.o.
27. feb 2009

zelmirka,ja si to cenim,ze v noci spim.Ale ten den je desny...teraz sa nahodou hra a to sa cudujem.Ked bola este v perinke,tak si pamätam,ze som ju mala v kuchyni na stole a varila som.Ked som kojila musela som aj ja jest ale potom sa to nedalo.Myslim si,ze aj pre nespravne stravovanie som prisla o mlieko.
Vonku je dobra divocina a to som chcela ist dnes na normalnu prechadzku.Lebo je to len plavaren a naspät.

a_rianna
27. feb 2009

inač mne sa tomino od soboty zahra pekne sam, bolo obdobie asi od 4 - 5 mes do terajšej soboty že som musela byť pri nom , teraz mu vysypem na deku more hračiek a on sa tam hra aj 1 - 2 hodky ale ako kedy....

a_rianna
27. feb 2009

marina ty tiež už nekojiš? a tebe začala spavať ked ste prešli na UM?? a ake davaš?

a_rianna
27. feb 2009

ja som kazala mužovi dnes prisť domov skor že pojdeme aspon do maxu nech si kupi rifle...a aspon sa tam poprechadzame a dame kavu.. lebo dneska je to fakt des vonku

marina.o.
27. feb 2009

Ty si sa este viac rozpisala 😀 ja som tiez spomenula administrativu,aj pocet deti 5...stolicky myslela na krmenie.Tie by tam trebalo.Keby tam aj boli,myslim,ze to nie je az take hrozne zdlhave upratat.Je to baby plavanie,tak nech to je prispôsobene detom.V oddycharni ich mame krmit a kde si ju mam posadit.Vcera som ju krmila v tom velkom kresle.Este poriadne nesedi,tak tam trpela chudatko.

a_rianna
27. feb 2009

a to jej už tam nedavaš mlieko?? lebo ja mu dam vezmem vždy len mlieko....

no na krmenie by tam veru mohli dať zo 2 - 3 stoličky... sak tam maju aj nočniky ak ste si všimli 🙂 tak ked už tam mysleli na toaletu tak mohli teda aj na stoličky na krmenie....

marina.o.
27. feb 2009

kojila som cca dva mesiace.Ako som uz spominala v noci to bolo 2- 3 krat.Teraz davam nutrilon a odvtedy spi pekne.Stalo sa,ze sa zobulila ale to fakt zriedka.

a_rianna
27. feb 2009

sa kukam na kamere ako sa tominko hra s ručičkami sa zobudil a je stale ticho...tak ho pozorujem cez kameru..to je ale roztomile ako sa zahra s ručičkami 🙂

marina.o.
27. feb 2009

no veru,ked nocniky dali,tak by sa patrilo najsk;r najest 😀 😝
Davala som mlieko ale to mi tam nechce pit a vzdy plakala.Vcera som zobrala sunarek a piskoty a spapala to len taky fukot.
Musime ist papat,lebo mi rozmlati klavesnicu... 😀

gabrielkaa
27. feb 2009

Biela, veru tu je basa 🙂. ak vies kde je danovy urad na ulici janka krala, tak oproti je areal basy a tou ulickou ked pojdes tak ta je kolmo na hlboku.
ahoj Zuzka, takze MC Levik, napis nieco viac. dlho si sa neozvala, a napis nieco o svojej pediatricke 🙂

zelmirka1
27. feb 2009

ariana tu ho sledujes na kamere ? to ako ze si v inej miestnosti ?
no teda takto mu porusovat sukromie... 😉

andulka26
27. feb 2009

bre ranko, my teraz spime , ale noc bola hrozna. A to ani zuýby nejdu. Zobudila sa okolo pol druhej a do tretej sa prevalovala v posteli a mrncala. Normalne bola vyspata, zato o mne sa to neda povedat. Tvarila som sa ze spim, tak mi natahovala vlasy, skriabala ma po tvari. Po hodinke aj cosi ju to omrzelo, lebo videla, ze to nema vyznam a zaspala. No ja som dnes rano ako vygrcany rezanec 😖 A to sa chystam upratovat a potom ist s malou na prechadzku. Neviem sice ako sa mi to podari pri dnesnom pocasi, no uvidime.

Je fajn, ze ste pospominali vselico do dotaznikov. Len ktovie ci to budu brat vazne alebo je to len take na oko

kutina, dalsi dobry napad. 😉

gabrielkaa
27. feb 2009

marina, ty uz davas piskotky? segrina doktorka, a vseobecne pediatri radia zaradit lepok az neskor okolo roka...myslim, ze tak nejak v 8-9 mesiaci...teda aspon co som pocula.
inak vsimli ste si, ako pred chvilkou snezilo? to keby ma zasiahla jedna taka megavlocka co padali, tak som komplet osprchovana 😀

marina.o.
27. feb 2009

a sme napapani 😉 10 minut a jablko s piskotami su tam 😀

marina.o.
27. feb 2009

gabrielka,to su od ukonceneho 6.mes.,su bezlepkove 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre