Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

andulka26
23. dec 2009

ahojte maminy, nie je cas akosi na MK,tak vam chcem aspon par slovami zazelat krasne sviatky plne pohody a radosti, kopec darcekov pod stromcekom, poslusne deturence a samozrejme manzelov 😀 ....... a pozor na kosti 😉

marina.o.
25. dec 2009

Ahojte maminky,zelam Vam krasne vianoce.Nech nam deticky robia len radost.
mia,dakujem.

blanco
25. dec 2009

Ahoj Zelmirka. Dakujem za info ale my sme mali staršie topanky len stary rodicia chceli kupit pod stromcek malej tak preto som sa pytala

zelmirka1
26. dec 2009

ahojte
tak aky bol Jezisko ? sa mi zdaju tieto sviatky uplne ine, bodaj by nie ked mame maleho a neda nam chvilku pokoja 😀 si pamatam ako som kedysi lenosila pri rozpravkach a tento rok som videla len dve aj to jednu ked maly spal.
Inak sme sa nasmiali, aj ked Misko je este maly tak sme dali darceky pod stromcek a zazvonili zvoncekom ze prisiel jezicko a on cely vyteseny chcel ten zvoncek a ziadne darceky ho nezaujimali 😀 😀 😀 ale nakoniec ked zistil ze dostal taky maly trenazer akoze soferuje auto tak bol hotovy, stale soferuje, ti chlapci fakt maju nieco v genoch co nam babam je nezname.
tak si uzivajte pohodicku doma s manzelmi aj drobcami 😉

taffy
26. dec 2009

Dievcatka, tak ak smiem, sa k vam pridavam. Moc casto sice na net nechodim a ak, tak len pozriet mailiky a tak. Ale obcas sem kuknem.

Nas maly dostal tatrovku a ked sa zobudi, vzdy k nej bezi. Tak sa s tatinom vozia po celej chalupe. Raz vozi Matka, potom zasa Lucku. A aj tatino je spokojny. Ako maly chlapec.

Zelam vam tie nakrajsie sviatky s vasimi drobcami (tie moje take su) a s manzelikmi, priatelmi...

mia81
26. dec 2009

ahoj taffy neviem ci si na nas pamätas ,stretavali sme sa na detskej JIS v Ziline.Ja som mala Kristianka (a doma dalsich 2 chalanov).Ako sa mas a co drobci?

zelmirka1
26. dec 2009

vitaj taffy jasne pridaj sa....jej dvojicky, u nas na Boriku kde byvam su tiez teraz dvojicky a ja vzdy s obdivom sledujem tu maminu na prechadzke lebo mne staci jeden lotrik doma a dvoch si ani neviem predstavit co je to za radost aj starost zaroven 😉

taffy
27. dec 2009

Mia, skoda, ze nemas viac fotociek. Ja som sa tam za tie 2 mesiace stravene na novorodeneckom stretavala s viacerymi maminami. Keby som ta videla - urcite ta spoznam 🙂 .
Mam sa fajn, aj ked mat dvojicky je poriadna fuska. Niekedy rozmyslam, ze pri jednom by som sa asi nudila. Ale teraz, ked su sviatky je to lepsie 😀 . Doma nas je plna chalupa (este stale byvame s rodicmi), tak si aj trosku oddychnem. No uz sa desim, ake to bude po sviatkoch. Mali su teraz rozpistani, lebo ich kazdy berie na ruky, tatino si chodi s nimi lahnut cez den (este stale spavame 2x do dna)... a neviem ako to s nimi potom zvladnem. Snad sa dame nejako do kopy ☹ 😅 ☹ .

mia81
27. dec 2009

ahoj taffy dam ti par indicii.Maly sa mi narod. v 33tt ,31.8. mal 2060g .Väcsinou sme sa stretavali na 3 posch. v jedalni.Bola som vecne smutna a uplakana (teda v depke)maly bol spavy ,lenivy papat ,dost schudol do toho doma bol syn (stredny chory)a k tomu zacal mat manzel zdrav. probl..Vy ste v tom case uz mali ist domov ,ale Lucka mala este zdrav. probl. takze na 4 posch. ti nakoniec ostal len maly.A neviem presne kolko mali nasi drobci ked sme sa stretli na neurologii .

Som rada ,ze som tu na teba natrafila rozmyslala som nad vami ako sa vam dari.No my uz mame 12 zubkov ,skoro 11kil a cez den spavame uz len 1x (ale spi tak 2 hod. a niekedy aj 3 hod.).A ako bol na zaciatku lenivy papat tak teraz by zjedol vsetko keby mohol .Je z neho taky maly cert (napodobnuje starsich ).

No a fotky tie sa chystam pri dat ,ale akosi sa k tomu nemozem dostat.Ja som na taketo veci anti talent takze musim poprosit brata.

taffy
29. dec 2009

Uz vieeeeem 😉 . Prepac, ze mi to tak trvalo. Ale ja mam hroznu pamat!!! A pamatam si aj ked sme sa stretli na neurologii. Myslim, ze vy ste sli domov este pred nami. A mna si tam susili a susili...
Lucke vtedy hrozila operacia, lebo mali podozrenie, ze jej odumiera crievko. Teda to podozrenie sa aj potvrdilo. Vtedy doviezli na JIS nejake male babo z Martina a s nim tam prisiel aj nejaky MUDr. z novorodeneckeho v Martine. Tak sa na to pozrel a povedal, ze sa s takymto prebiehom este nestretol a vraj ak do 3 dni nezaberu antibiotika, mala pojde k nim a budu ju operovat. Ani si nevies predstavit kolko som sa namodlila. Ale liecba konecne zabrala a aj na JISke tomu hovorili zazrak. Len mam tazke srdce na Dr. Pazicku a Calajovu - ony dve stale hovorili, ze ja som na vine, ze je to u Lucky tak ako je, ze pouzivam zle vlhcene obrusky, plienky, masticky... Az Jackuliakova a potom aj Stancikova sa zacali zaujimat o Lucku a im som strasne moc vdacna.

Teraz je Lucia taky maly certik - navonok by si povedala, ze je to taka kvetinka, nezne stvorenie, ale na druhej strane Mata skoro stale bije, hryzie, obcas je ako taky maly diablik - vie sa poriadne nasr... Ale inak je zlata. Chape ked jej pohrozim alebo ju okriknem.
Matko ten je taky sasko. Skoro stale vysmiate slniecko, aj ked vymysla, vsade sa stvera. Pride mi ze je taky citlivejsi. Ked ho Lucka bije, on iba drzi. Ked mu ona berie hracku, on necha nech mu ju zoberie a vobec sa ale nenahneva. No ked je to naopak... to by si mala pocut tie vresky.

Sikovno hod nejake fotocky. Aj ja sa chyastam. Som na vas zvedava!

fukylove
30. dec 2009

ahojte babulky 🙂

cez sviatky som si dala oddych s netom a pocitacom 🙂 tak sa hlasim teraz...

taffy - to s tou tvojou dcerkou - to existuju aj nejake "dobre" vlhcene obrusky, plienky, masticky???? lebo s marcovkami akurat riesime temu priprav veciciek do porodnice a potom doma... babeny kupuju kozmetiku a tak... ja som si kupila iba olivovy olejcek, mydielko a sudokrem na prdelku + plienky budem pouzivat jednorazovky + vlhcene utierky... kedze ma sestra 5mes. dcerku, tak som zistila, ze co sa tyka plienok a tych utierok su viac menej rovnake... akurat co by som asi nikdy pri nasom drobcovi nepouzila su tie najlacnejsie tesco plienky - tie mi pridu ako igelit s trochu savovu vrstvou... 🙂

tak som sa len chcela poradit 🙂

inak ste ako sviatkovali? 🙂

marina.o.
30. dec 2009

ahoj fukylove,
to co si si zatial nachystala celkom staci.Este by som Ti poradila aj lieh na pupocnik.Ja som mala tiez to iste a v pohode to stacilo.Pri Adelke som po mesiaci zacala pouzivat Johnson sampon aj telove mlieko.Pri Miske som pouzivala Johnson po tyzdni.Tie igelitove plienky su o nicom...ale v tescu maju aj newborn (take zelenozlte balenie) a tie su dobre.Mala som jedno balenie.Inak pouzivam len Huggies pre obidve baby 😀
My sme sviatkovali nie velmi dobre.Mna zacalo na stedry vecer boliet hrdlo a doteraz sa citim zle...male tiez posmrkavaju...

mgurnak
30. dec 2009

caute..aj my sme smrkati 😀 este stale sme u nasich na vyxode...mali sme uz ist dnes domov, ale tu napadal sneh tak som sa s malym vysantila na sankach...dufam ze zajtra cestu budu dobre....

violetka1
31. dec 2009

ahojte zenuchy!!
Vsetkym vsetko dobre prajem v Novom roku nech sa vam (nam) iba dari!! A bujare oslavy maminky!! 😀

anarida
1. jan 2010

Ahojte kočky
prajem Vám šťastný nový rok 😵 😉

taffy
1. jan 2010

Ahojte a zelam vam vsetkym kraaasny celucky novy rok 😀

Fukylove - ja som v nemocnici pouzivala tesco vlhcene obrusky celucky cas. Tento problem vznikol az ked sme mali ist domov, t.j. 2 mesiace po narodeni a plienky som tiez pouzivala cely cas rovnake (Happy - kedze len tie robia od 1-3 kg, mojim drobcom boli velke "newbornky", kedze ked sa narodili nemali ani poriadne kilo a pol). Takze ja som im stale tvrdila, ze to nemoze byt z tych plienok a z obruskov. Nakoniec sme v nemocnici nesmeli pouzivat ziadnu masticku, ani obrusky, len latkove plienky a po nich sa to zhorsilo az tak, ze ked sa mi mala pokakala, musela som jej ritku a cikulku umyvat len navlhcenou vatovou tycinkou - kedze nicim inym som sa tam nedostala a ak som jej nasilu roztiahla polky, vrieskala, kopala a ja som revala s nou. S tymi tycinkami tiez plakala, ale ja som mala pocit ze to bolo setrnejsie. No co uz. Mame to za sebou, obrusky, plienky (Babylove z DM su vynikajuce, aj cenovo), masticky - pouzivam stale, velky Sudocrem mam takmer na vsetko a v rezerve mam aj Imazol krempasta - ten je fantasticky na zapareniny (aj pod pazuskami a pod krkom), vyrazticky...

Inak - na tie tesco igelitove som sa kedysi ulakomila (nevsimla som si obal a namiesto fialovych som kupila modre). Ale som si nadavala.... A mam pocit, ze tie tesco ako zmenili farbu z fialovych na zelene, tak su trosku horsie.

A teraz nieco k sviatkom: konecne su za nami. Bala som sa ako prezijeme tie delobuchy. Mala sa v noci lakala, tak som musela ist k nej a moje uvitanie noveho roka bolo s nou v posteli a s modlenim, aby uz konecne pretsali strielat tie petardy a ohnostroje, lebo mi zobudia aj maleho a potom si to mozem rovno hodit. Manzelik siel so sestrami tiez cosi postrielat, tak som bola doma sama a mat dvoch uvrieskanych drobcov... po tom som vazne netuzila. Nastastie sa Matko nezobudil a Lucku obcas myklo. A Matko nam este vecer spravil, uzasneho zabavneho Silvestra - JOJ, Markiza a podobne programy mohli ist do pr... Tancoval, saskoval, predvadzal sa.... vsetci sme sa nasmiali. 😀 😀 😀
Takze este raz: krasny a stastny novy rok 😎

mgurnak
1. jan 2010

tak stastny novy rok maminky..aby nase deturence boli zdrave..to je najhlavnejsie...a tento rok mozme plodit zasa 😀 😉

valria321
1. jan 2010

mamičky všetko najlepšie do Noveho roku a hlavne vela zdraviaaa a šťastička z našimi drobčekami🙂))))

marina.o.
1. jan 2010

maminky aj ja nam prajem krasny novy rok.Zdravie pre nase rodinky a vsetko ostatne pride 😉
Nase baby prezili polnocne buchanice v pohode,ani sa nepohli.Akurat Adelka bola hore do 23:00...potom zalomila a spala az do rana bieleho 😀
Takze tak...
mgurnak, uz idete plodit? 😝 😀

marina.o.
1. jan 2010

valria,Tebe sa to uz krati.Drzim palce 😉

zelmirka1
1. jan 2010

ahojte
stastny novy rok 2010 prajem vsetkym.... 😉
moj maly sa nastastie nezobudil na tie delobuchy, ale zase sa zobudil o 3 rano a nie a nie spat, ja som vtedy spala asi dve hodiny takze som bola KO a cely den som hotova. Dufam ze dnes sa vyspim. Boli sme vcera s malym si zaplavat v Holiday Inn aby sme ho unavili 😀 😀 😀 a taky tam bol zlaty, je to nasa rybicka...ked som videla ako tam chystaju Silvestra tak mi trochu prislo luto ze by sme aj my isli sa zabavat keby bol maly vacsi. No hadam na buduci rok ho babicka postrazi.

valria321
1. jan 2010

marina.o. dakujem moja ved akurat som spominala že už by som drobca chcela mať pri sebe🙂)

mgurnak
2. jan 2010

marina...rok je predsa dlha doba...mae casu 😎 aj nas maly vydrzal az do 0,30 asi..strasne sa mu pacil ohnostroj, snazila som sa ho dat spat skor, ale pri tom hluku sa fakt nedalo...a potom spal s tatinom az do 11,00..no parada....
hadam sa coskoro uvidime marina....

marina.o.
2. jan 2010

mgurnak,hadam sa uvidime 😉 Vy ste teraz doma,alebo u svokrovcov?
valria,zachvilku budete aj doma,neboj 🙂
zeli na silvestra sme stretli Tvojich chlapov.Misko je zlatucky.

zelmirka1
2. jan 2010

ahoj marina, ano manzel mi spominal ze vas vsetkych stretol...a ako sa mate ? co Miska je dobrucka ? a Adelka neziarli trochu ze sa jej uz tolko nevenujes ?
moj Misko zacina dost vymyslat uz, a najnovsie vecer nechce zaspinkat sam ale len ak je niekto pri nom, no hruza, nemam nervy ho nechat plakat ale fakt neviem ako ho to naucit, doteraz zaspinkaval v pohode stacilo chvilocku ho pohladit. ☹

gabrielkaa
3. jan 2010

ahojte maminy, aj ja vam (sice trosku oneskorene, ale predsa) prajem stastny novy rok, a nielen ten ale aj mnoho dalsich a vela zdravia, stastia a trpezlivosti s nasimi drobcami. naaale marcelka, ze plodit zase 😀 . zeby mal marcelko coskoro surodenca? drzim ti teda palceky. ja zatial este nechystam. ked tak trosku neskor... 😵

mia81
3. jan 2010

ahojte aj ja vam prajem vsetko len to naj v roku 2010.

ahoj taffy chcela som napisat uz skor ,ale nedalo sa .No k tomu prepusteniu nas pustili 19 sept. pytala som sa domov (mal 2200g) dr. nas nechcela pustit aj sestriciek sa pytala na maleho ako papa a tak no nakoniec sa dala ukecat aj vdaka tomu ,ze som uz mala jedno predcasniatko .Poviem ti prvy tyzden nebol vobec ruzovy maly bol strasne spavy len by bol spal .50 ml papal /25-30min.(obcas som musela pouzit aj finty sestriciek ) cvicila som s nim na saci reflex a orofacialnu stimulaciu do toho odsavat potom aj malim som sa musela venovat ,ty boli s maleho hotovy .Po tyzdni sme sli na kontrolu ako prospieva a kvoli ockovaniu (lebo ze deti sa ockuju az ked maju 2300g).Aky bol lenivy na papanie tak teraz by zjedol vsetko co moze .Je z neho velke certisko .Babke skoro prevratil stromcek este stastie ,ze ho zachytila .Ma strasne rad zvieratka a strasne rad je vonku .

taffy
3. jan 2010

Zelka, s tym zaspavanim mame aj my problem. Dlho moji drobci vecer zaspavali oddelene - a zaspali uplne bez problemov. Lucku sme potom vzdy penasali do postielky. Lenze... potom sme si povedali, ze uz ich musime naucit zaspavat spolu a to sme si na seba uplietli bic. Najskor sme si museli lahnut s Luckou, lenze Matko na to prisiel a uz asi 3 mesiac mame zauzivane, ze s jednym si musim lahnut ja ☹ , s druhym muz ☹ . Dufam, ze ich to raz prejde. 😅

Mia, nebodaj musis maleho v papani brzdit 😉 . My sme sa tiez bali, ako dopadne stromcek u nas, ale nastastie az na nejakych par sklenenych gul, ktore padli za obet Matkovi, je to v pohode. jednu rozbil s lyzickou (robil bam-bam), z druhej odhryzol ten koncek, za co sa vesia (nastastie aj to dopadlo dobre a aspon vidis akeho mam doma papkaca) a tej tretej dal poriadnu poriadnu "facku", ze sa rozbila o salonku.
Inak s tym cvicenim - chodili ste aj na rehabku? Ja som cvicila az do augusta (teda 13 mesiacov) s Luckou a poctivo Vojtovku. S Matkom to bolo len tak sporadicky. mesiac musel cvicit, potom mesiac nie, potom zasa a tak sa nam to striedalo. Lucka zacala sama chodit az koncom novembra (to uz mala 16 mesiacov) a teraz ju nemozem zastavit. Len by sa prechadzala. Ale vonkku ma musi drzat za ruku. Inak vresti a vresti. Zato Matko ten mi stale uteka. Aj z neho je poriadne certisko. Asi to ti chalani mau v genoch. Akle radsej nech je akcny ako by mal byt s nim nejaky problem.

zelmirka1
3. jan 2010

no teda taffy to mate fakt srandovne, s jednym lahne muz a s jednym ty...este ze nemate trojicky 😀 😀 😀
dnes maleho ulozil muz a bol pri nom, ale ja mam pocit ze len vymysla, lebo nie je to ta srdcervuci plac proste sa hneva chce aby som pri nom ostala, tak akurat zvazujem ze to musime niako s nim poskusat aby zaspinkaval sam ako doteraz, mam pocit ze ma prekukol ze jeho plac nevydrzim 😀 .

Inak dnes sme boli s malym sankovat, tak sme sa nasmiali, lebo vyzeral ako kozmonaut v bunde a oteplovakoch, aj tak chodil ako kozmonauti na mesiaci a stale padal do snehu co sa mu pacilo. Ale koniec nebol dobry lebo zacal byt mrzuty tak sme sli domov a zabudli sme si kluce od domu, normalny horor, volali sme nasim aby prisli a kym dosli maly reval ako o zivot, neviem preco ale asi mu zmrzli rucicky lebo nechcel take rukavicky ktore som mu dala, znesie len take tensie a predsa len boli mokre ked stale bol v snehu. Ja neviem ake rukavicky mu mam kupit lebo na take male rucicky su len take v ktorych nemoze moc hybat prstami, co mu vadi a jeduje sa a zase vacsie ked ma aspon palcek samostatne tak mu padaju.

soldi
4. jan 2010

ahoj dievcata 🙂 neviete mi prosim Vas niektora poradit dobreho gynekologa u vas v ziline? takeho, co sa skutocne vyzna? hlavne, ked mam pcos? dakujem moc za pomoc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre