Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

fukylove
19. nov 2010

@streserka - Evi, ja som platila tehu kartu na cele tehu obdobie a potom som uz u neho neplatila nic 🙂 ani za 4D sono 🙂

matidami
19. nov 2010

@streserka, @pia22 ďakujem 😉 , asi skúsim Martin

streserka
19. nov 2010

@fukylove lebo kamaratka mi hovorila, (robi medicinskeho reprezentanta) ze on si kasuje aj za to, co preplaca poistovna. Mozes dat blizsie informacie kolko ta tehu karta stala a co vsetko si tam mala predplatene? 😉

streserka
19. nov 2010

Vcera som sa bola pozriet kde je MC levik. Bola som dost sklamana z priestorov - hovorim o vonkajsich, dnu som sa nedostala. Najskor ma zarazilo, ze to bolo na poschodi - mala som kocik, tie zeleza, ktore dali na schody mi nepasovali na moje kolesa. Vysla som len tak tak.... a hore bol pub. Blizko dveri MC 😕 😕 😕 . To ma fakt sokovalo. Bola som sa tam pozriet poobede, neviem ci je ta krcma otvorena aj rano kedy chodia deticky. WC bolo spolocne asi aj pre pub, MC, calunnictvo a tipos. Neviem, ale vyzeralo to tak, ak tam niekto chodi, tak ma opravte.
Skoda, ze MC su otvorene len urcite hodiny aj to len doobeda kedy moja mala spi. Kamaratka mi vravela, ze bola pozriet v MC v inom meste. Chodilo sa tam priebezne pocas celeho dna. Deticky sa vyhrali a pacilo sa im.

pia22
19. nov 2010

@streserka presne tak! Ja som tiez bola kuknut s drobcom v jednom MC a tam bol priestor na hranie spolocny s popoludnajsimi kruzkami. No nie ze by som bola precitlivela, ale maly este nechodi a kedze stale pcha ruky do pusiny, tak je hygiena kde lozi dost dolezita a toto mi teda velmi hygienicke nepripada. A co sa tyka casu tiez to nechapem, prevadz. hodiny su tam 9.00-11.30, kedy je okolo maleho a domacnosti najviac prace. No som dost sklamana.

zelmirka1
19. nov 2010

@streserka @pia22ja chodim do Levika uz dva roky a som spokojna, teraz sa prestahovali do inych priestorov ktore sa mne zdaju pekne, je fakt ze je to na poschodi co je blbe a vedlajsia krcma nic moc ale nie vzdy sa daju najst priestory na prizemi a v idealnej budove. Ale prostredie kde sa deti hraju je pekne, ciste, je tam dost toho aby sa deti vyhrali, moj maly sa tam zahra velmi pekne a ja si v klude pokecam s inymi mamickami. Co sa tyka otvaracich hodin je tazke najst aby vsetkym vyhovalo, musi tam byt vzdy niekto a vacsinou su to dobrovolnicky mamicky ktore to robia ako konicek, doobeda byva herna, tvorive dielne, take volnejsie aktivity a poobede su cvicenia, tanecna atd. Cez obed napriklad kazdy chce ist domov na obed a nikto nechodi. Co sa tyka hygieny chodim s malym do MC od 7 mesiacov a nikdy nebol chory, imunita sa postupne buduje aj tym ze je v kontakte so vsetkym okolo nas. Mne napriklad vyhovovalo ist doobeda lebo poobede sme vacsinou boli dlhsie vonku. Jasne ze zavisi od rezimu, vam este spia deticky 2x denne tak sa tazsie organizuje cas ale da sa to, aj rozne ine aktivity su najcastejsie doobeda. Mam prehlad co v Ziline funguje, chodila som na hudobnu do Yamahy, do Spektra na Vlcince, do Labyrintu, v Maxe je detsky kutik ktory funguje pooobede po 15 hod. a bola asi skoro vsade kde sa da ist s detickami takze mam skusenosti. Mozete vyskusat este Domcek play and cafe a samozrejme novinka v Mirage je detsky svet.

streserka
19. nov 2010

@zelmirka1 dnes sme boli v Mirage, taktiez je to pre vacsie deticky. Mala bola vyjasena, ze ma spolocnost. Deticki hiiikali, ze aaa babatko 😀 . Citila sa tam dobre, ale zial tiez tam nemali hracky pre najmensie deticky...

solinkarka
19. nov 2010

Vaw tu je tema mojho mestecka? tak to som nevedela 🙂

zelmirka1
19. nov 2010

@streserka to je inak problem v podstate vsade ked ides s mensim babetkom, moj ma dva roky a este sa mi casto stava ze mu starsie deti daju zabrat, nastastie v Mirage je to dost velke takze si nasiel svoje ale celkove deti od 3 rokov a vyssie su uz niektore dost divoke a je to narocne. Preto si myslim ze s mensim babetkom radsej do mensieho MC ako je Levik v case ked je tam kludnejsie a menej deti, su tam hracky aj pre male deticky. Inak dost zavisi aj od pocasia lebo ked je pekne vzdy pride menej deti a ked vonku prsi tak je zrazu vela deti vsade. Este mas male babo, ale neboj ani sa nenazdas a bude behat a to uz bude ine.
Ja som bola nedavno v novej palacinkárni oproti novemu trhu kde urobili detský kutik, ked sme prisli tak tam boli len dve deticky a pekne sa hrali a behom hodiny co som tam bola tam bolo zrazu tolko deti ze tam bola riadna trma vrma, asi preto ze to bolo poobede. 😉

streserka
19. nov 2010

@zelmirka1 problem je v tom, ze rano s nou moc nechodievam, lebo sa zobudi okolo 7hod a potom ide spat okolo 9,10,11tej, to presne neviem kedy, preto sme doma. A spi do 12tej, to jej medzitym dam varit obed a tak dokola. Takze rano na kafco by som si veru netrufla, i ked nema problem spat aj v kociku, ale doma je doma....

mariannet
19. nov 2010

Ahojte, baby viem, ze mam este aky taky cas, ale chcem sa opytat, ake mate skusenosti s rodenim v ziline?......najskor som myslela ze to bude CA, alezacinam realne uvazovat aj o ZA...ako je to s nadstandardom a proste co viete a mozte, napiste 🙂))
dakujeeeem

pia22
19. nov 2010

@mariannet nadstandart sme preberali 1 alebo 2 strany dozadu kukni tam, ale ak budes mat otazky kludne sa pytaj😉 Inak ja osobne nadstandart urcite odporucam🙂

mariannet
20. nov 2010

@pia22 no ved to si pisala aj mne 🙂.....tiez zabudam 🙂.....a je lepsie zazmluvnit si lekara alebo ani netreba?....ten nadstandard som sa uz rozhodla ze ano 🙂.....teraz teda este toho lekara 🙂.....

pia22
20. nov 2010

@mariannet mne ta tehotenska demencia akosi neprechadza ani rok po porode😉 A ktoreho lekara myslis zazmluvnit? Dievcata dnes sme boli v Detskom svete v Mirage. Bola som velmi prijemne prekvapena asi tam budeme chodit castejsie
🙂

streserka
20. nov 2010

@pia22 my sme tam boli vcera, ale hracky pre najmensie deticky nemaju a ani jedalenske stolicky a pultik na prebalovanie. So skupinou najmensich deticiek asi nepocitali.... Este stastie, ze nasa mala sa vytesovala, ze ma okolo seba 150 ludi 😀

mariannet
21. nov 2010

@pia22 ja neviem 🙂,,,,,v ZA nepoznam praveze ziadneho 🙂....chcela som len info, ci je lepsie si niekoho zaplatit, aby bol pri porode, aleboprist rovn ona porod a ktory lekar tam bude, ten odrodi?....
V Mirage sme vcera boli kuknut aj my......v detskom kutiku som sice nebola este, ale aj to ma caka 🙂....je to poriadne velke.....ale co ma tam zaujalo bol obchod, ze kuchyne.....maju ich tam naozaj krasne 🙂...a kedze som nebola tu este ani v Auparku, tak sme boli aj tam, ale bolo tam ludoprazdno....

martanka11
21. nov 2010

Ahojte, ak hladate info kam s detmi v Ziline, vela aktuaknych infos najdete aj tu www.sdetmi.com

pia22
21. nov 2010

@streserka my uz ako väcsi z najmensich😉 sme si tam vedeli najst fajn zabavu, ale tiez ho najviac fascinovali deti lietajuce okolo. Krmenie a prebalovanie nejako neriesim, snazime sa doma a ked treba, tak si najdeme nejaky kutik. Ale ine ma nastvalo. Citala som dnes ich cennik a od 25.11. je tam cena 1,80/hod, co sa mi zda dost, hlavne ked tam drobec bude so mnou a nie dlhsie ako 30-40 min.😒
@mariannet ja som lekara vopred neriesila, mam v praci pripad zaplateneho primara k porodu a nedopadlo to dobre. Ja som mala na lekara stastie a myslim, ze hlavne kusisko stastia je vtedy najdolezitejsie😉

pia22
21. nov 2010

@martanka11 dakujeme za info😉 V utorok je Noc tisicich zelani, tak dufam, ze nam to tento rok vyjde a budeme tam🙂

streserka
22. nov 2010

@pia22 Ano teraz bola akcia za 1 euro prva hodina....mozno, pri zvysenej cene uvidia ci sa im to oplati, ci opat neznizia cenu. Uvidime. Ja som prebalovaci pultik riesila preto, lebo sme boli v meste dlhsiu dobu a kym sme cakali na tatinka, tak som sla s malou do detskeho kutika, ze ju tam aj nakrmim a prebalim. No, ale uvidime co prinesie cas. 🙂

zelmirka1
22. nov 2010

prebalovanie v Mirage som riesila aj ja, ale vraj tam bude čoskoro prebalovací pultík tak uvidime 😉
cena je tam vyssia ale myslim ze aj tak budu mat plno, lebo v centre mesta vlastne nic podobne nie je a ked je zle počasie tak to urcite maminky vyuziju. Inak som minule potrebovala prebalit v Auparku a tam sice je prebalovaci kutik
ale sme tam cakali v rade 😀 😝 😀

lucka11123
22. nov 2010

ahojte maminky, vedeli by ste mi napisat v skratke ako to chodi v ZA v porodnici? hlavne co sa tyka lekarov, je lepsie sa s niekym dohodnut dopredu alebo to nechat na nahodu?! mam este cca mesiac do porodu a uz zacinam stresovat. ak mi viete nejako poradit tak piste dakujeeem 🙂

pia22
22. nov 2010

@lucka11123 tu sa s kočkami stále rieši pôrodnica, kukni tak 2-3 strany dozadu 😉 Ja som zazmluvneného lekára a neľutujem, zhora mi poslali toho "pravého", ktorý nám obom zachránil život 🙂 Pred pôrodom som v nemocnici neležala a tiež ani po pôrode na bežnom oddelení, takže k nim sa vyjadrovať nemôžem, po pôrode odporúčam nadštandart. Čo sa týka personálu, tak ako všade-podľa nálady, ale dalo sa to prežiť. Hlavné je, aby ste boli obaja v poriadku a mali to úspešne za sebou, vtedy sa dá prežiť všetko 🙂 Držím palce.

lucka11123
22. nov 2010

@pia22 dakujem pekne za odpoved 🙂 tiez si myslim ze uz ked nas tam dovezu nenechaju nas len tak .... niekedy je lepsie si nezajednavat doktora, ale tak tu v ZA ze ich je viac a su fajn, tak uvidime 🙂, tiez som pocula ze jednoznacne nadstandart o tom som aj uvazovala 🙂

pia22
22. nov 2010

@lucka11123 ak už chodíš na monitor, tak môžeš zbehnúť o poschodie nižšie na 3. posch., tam je nadštandart a staničná sestra čo býva na recepcii ti určite ochotne ukáže oddelenie 😉

lucka11123
22. nov 2010

@pia22 chodim na monitor ale ja mam sukromnika a ten ma vsetko u seba, vobec nechodim do nemocnice

mariannet
23. nov 2010

@lucka11123 Ahoj....ja to mam este za dlhsie, ale tiez som uz zistovala ako s porodnicou 🙂...a rozhodla som sa nezazmluvnovat lekara a jednoznacne nadstandard v Ziline....ako mi bolo povedane, asi aj tebe, ze niekedy je to ovela lepsie.....a mas pravdu, ze niekto sa o teba urcite postara......

lucka11123
23. nov 2010

@mariannet ahoj no uvidime, nemozu nas nechat len tak, moja sestra rodila minuly rok 23.12. tiez nemala nikoho dohodnuteho, maly sa narodil skor a doktora mala perfektneho, doteraz ho chvali, ako su tam 3 co som na nich nic zle nepocula. zajtra idem ku svojmu a chcela by som sa ist pozriet ako vyzeraju tie nadstandartne izby 🙂

mariannet
23. nov 2010

@lucka11123 super, tak mas to potvrdene aj od sestry 🙂....daj potom vediet ako tie izby......a k lekaarovi chodis ktoremu?

lucka11123
23. nov 2010

@mariannet OKI poviem ti ja mam Hartela, vyhoda je ze on ma vsetko u seba 🙂 nemusim nikde behat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre