Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

8808
28. jan 2011

ahojte mamičky.. nechysta sa niektora v blizkej dobe rodit v ziline?? 😝

mariannet
28. jan 2011

@mika1821 hmm...ja som zase mala tusaka, ze to bude dievcatko 🙂....ale to bolo mozno ovplyvnene aj tym, ze mm chcel dievcatko.....a trafili sme sa........dufam 🙂 ......a s tou glukozou sa netrap, tak pojdes zajtra 🙂.....ved to je jedno, ktory den to vypijes a zoberu ti krv......ked som bola ja na glukozu, tak tam dosla jedna kocka, ktora tam bola den predtym, zobrali jej moc, dali vypit glukozu a po 2 hodinach mala dojst na krv....a to tam zabudla prist 😀 tak myslim, ze tvoj pripad je este ok 🙂

mariannet
28. jan 2011

@8808 ahoj ja 🙂....ale az v marci......ty si o cosi skor 🙂

8808
28. jan 2011

@mariannet no .. asi tak... mala som ist okolo 12.2.. ale doktor povedal ze do konca tyzdna pojdem.. a vcera mi uz odisla ta "hlienova zatka" tak uz len cakam kedy sa mi bazen vypusti.. ked som bola dva roky dozadu rodit, tak som chytila super babu na izbe, tak bolo dobre.. ale potom odisla.. a uz sa tam akosi nedalo nadviazat rec s mamickami..t ak bolo smutno.. kukam teraz ci sa niekto nechysta(O: a co cakas ty ak mozem vediet?

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mika1821
28. jan 2011

@mariannet Ma objednala na utorok🙂uz som si to do kalendara vymalovala🙂)...A ake meno mate pre dievcatko? My by sme chceli pre dievca Ema a pre chlapca sa rozhodujeme medzi Jakubom a Markusom..

nataliasarron
28. jan 2011

@8808 aj ja ... ale az zaciatkom marca takze ma predbehnes 😉
babky, ale sa nam to krati coooo 😵 😵

mariannet
28. jan 2011

@8808 fuha...no tak to uz vela casu nemas.....to sa mi veru nestretneme....potom daj vediet, ako to vyzera teraz u nas v nemocnici a ako ti to prebiehalo.....vy kukam, ze budete mat chlapceka....u nas to bude dievcatko (ak sa lekar nepomylil 🙂 )
@mika1821 my chceme malu Vivien......keby to bol ale chlapcek, tak by bol po tatovi, Viktor, ten sa hadam podari druhykrat 🙂......no ked to mas takto pekne vymalovane, tak to isto nezabudnes....inak Emka je tiez velmi pekne meno- chces s jednym alebo dvoma M?

mariannet
28. jan 2011

@nataliasarron krati veru krati.....a to ja som o nejake 3 tyzdne po tebe 🙂 .....dnes som bola obzerat kuchynu, tak som zvedava, s akymi cenovymi ponukami na mna vybehnu......

mika1821
28. jan 2011

@mariannet Staci jedno🙂) rychlejsie sa ho nauci pisat🙂) Krasne mena ste vybrali🙂) Inak co som pozerala v kalendari, co popridavali mena, tak som otvarala usta....napr. Hvezdoň, Adelgunda, Kunigunda, Stojan, Borivoj... to je normalne kniha vtipov a nie kalendar🙂)

mariannet
28. jan 2011

@mika1821 dakujem 😀 tak to mi ani nehovor....ja som tiez minule citala cely rozsireny kalendar a skoro som padla na rit......take meno ako skolastika (to akoze dietatu budu hovorit, skola pod do skoly???),,.....naozaj sila s tymi menami......a to mi teraz frflu, ze ved nie je to meno v kalendari (v podstate je, len poslovencene).....ja by som inak tiez uvazovala nad Jakubkom, keby sme uz jedneho v blizkej rodine nemali 🙂....
ja som dnes bola na socialke.....ty riadna byrokracia u nas......po porode musis zaniest rodny list (kopiu aj s originalom aby si to tam vedeli skontrolovat)....a este sa treba zahlasit u okienka cislo 3.....prihlasit sa, aby sa pocas MD platilo na dochodok- v takom elektronicky poprepajanom svete by som aj cakala, ze to maju prepojene....no asi este na to nenastal cas 🙂

8808
28. jan 2011

@mariannet no co som bola v juli 2009 tak bolo dobre.. hlavne co sa tykalo personalu.. sme sa kolko krat aj posmialy s upratovackami.. a sestricky ci na gynde ci na detskom uplne super.. len jedna sa mi nepacila, ale ta bola na inom poschodi.. takze ked som porodila uz som ju ani nevidela (:a ake mate meno pre malicku??

8808
28. jan 2011

@nataliasarron ani mi nehovor.. .to cakanie je hrozne.. viem ze to ma byt vraj do konca januara.. ale tak .. kedy .. dnes, zajtra, vecer, rano.. to caaaakaaaanie.. kokos.. sa mi nechce... aj ked viem ze ked budem na sale, budem chciet aby to este pockalo, alebo uz som to mala za sebou.. katastrofa...normalne sa uz tesim aj do nemocnice, lebo ma to doma uz sere.. kazdy jeden den rovnaky.. hlavne ked je muz v robote, tak nuda riadna..

nataliasarron
28. jan 2011

@mariannet ... aj ty si bola dnes na socialke? 😀 ja tiez ... som bola zaniest papiere k materskej ... joj, pre mna vsetko ine len nie behanie po uradoch....

nataliasarron
28. jan 2011

@8808 tak budeme drzat palce ... ja mam este par tyzdnov cas tak hadam si to este v klude doma uzijem a drobec sa vypyta az na termin ... este nam nedodali dvere do bytiku 😀 sme ich neskoro objednali tak hadam stihneme aj montaz 😀 😀 😀 😀

mariannet
28. jan 2011

@8808 Vivien....uz som to pisala vyssie 🙂.....dufam, ze aj tentokrat budes mat take dobre skusenosti s personalom 🙂.....tebe to inak dobre posunuli zo skoro polky februara na koniec januara......dufam, ze moj pripad to nebude, lebo mam este dost veci povybavovat a dokoncit.....
@nataliasarron ano aj ja dnes 🙂...a praveze som tam tak super prisla, ze pri mojom okienku nikoho nebolo a ked som uz bola vybavena uz tam stala sora 🙂......
Ozaj baby vy uz mate kociky doma, alebo ich budete brat z predajne az po porode?.........

nataliasarron
28. jan 2011

@mariannet no ked som bola ja tak boli predo mnou traja ludkovia 😉 takze sa to celkom dalo 😵
no my by sme chceli brat kocik buduci tyzden 😉 uz aj s vajickom 😉 uz sa tak tesiiiiim 😵

mika1821
29. jan 2011

@mariannet My sme sa snazili vyberat tiez mena ktore v rodine niesu🙂).. A socialka no koment...v tom naju taky hokej..
Ty si platis to dobrovolne nemocenske? ja hej, a uz mi ostava len modlit sa aby krpec vydrzal v brusku do 22.aprila, inak budeme nahraty... Nevies ako je to s platenim materskej? trebars mam termin 7.maja, na materksu ma vypisal od 27.marca a ako to teda bude s vyplacanim materskej ?kedy mi mi ju prvy raz daju?

zabka1611
29. jan 2011

@mika1821 prvu matersku dostanes az mesiac po narodeni....🙂

zabka1611
29. jan 2011

@8808 pozeram že už budeš mať druhe babo..kde si pred tym rodila? inak mna by zaujimalo ako to vyzera v ziline...ci je tam porodnica rovnako krasna ako v cadci 🙂

zabka1611
29. jan 2011

@mika1821 noo..teraz tak premyslam...najskor sa vyplaca prispevok pri narodeni spolu s pôrodnym / doklad dostanes na matrike/ a do 2tyzdnov rodicovsky....rodicak inak chodi vzdy kolo 12. v mesiaci 🙂

mika1821
29. jan 2011

@zabka1611 dik za info🙂)

zabka1611
29. jan 2011

@mika1821 za malo 😉

8808
29. jan 2011

@zabka1611 no rodila som aj predtym v ziline.. trocha som sa bala ako to tam bude vypadat, ale nakoniec to nebolo take zle.. chcela som ist tiez do cadce, ale mali sme to blizsie do ziliny.. no a idem tam znova.. na normalne neplatene lozko..jasne ze novej cadci s nic nevyrovna, ale tak.. nam staci standard(: ked si predstavim kolko by manzel prevozil ked by kazdy den chodil hore - dolu, a este aj pre mamu do ziliny, kedze my byvame v kysuckom novom meste.. a este aj rodina co by chcela prist.. tak som to nechala na zilinu.. ja som tam bola spokojna (O:

8808
29. jan 2011

@nataliasarron vies ako.. ty chces.. a babo chce inac(: ja som tiez chcela aby sme rodili az okolo valentina, lebo toto babo malo byt manzelovy k narodeninam ktore ma 16.2 a vidis.. uz sa pomaly pyta na svet.. (: ale nevadi, hlavne nech to mame rychlo za sebou, nech to moc neboli a nech je vsetko zdrave, krasne,.. take ako ma byt.. nie?? 😀

8808
29. jan 2011

@mariannet ale.. aj keby bolo, vybavis neskor.. tak ci tak budes behat po uradoch.. a nech sa narodi hlavne zdrave, nie?? (: a krasne meno, aj moja spoluziacka ma vivi, a teraz cakame v rovnakom termine druhe babo, akrut ze ona ma zasa dievcatko, a teraz bude timea tusim, alebo sofia.. neni som si teraz ista.. a co mas este za vybavovacky, hm?

zabka1611
29. jan 2011

@8808 šak jasne, ked to mate bližšie tak neni čo riešiť!! ja som ležala v Čadci aj s inymi kočkami a bolo super...neviem si predstavit byt tam len sama a este si za to aj platit!! tie peniazky sa daju aj inak vyuzit...a nie na par dni v nemocnici 😀 😀 Pri druhom chcem isto tiež čadcu..izby su krasne vymalovane...maš tam telku, radio..super..personal noo...podla toho ake su smeny...jedna sestrička tam bola teda nenormalne drza a chladna..taki ludia by na tomto oddeleni nemali čo robiť!! :( jej by som teda moje dieťa do ruk nedala...

delphinium
29. jan 2011

Ahoj holky, poradily byste mi prosím adresu nějaké zdravé výživy v Žilině? Ráda bych malé nakoupila nějaké křupky, kaše a tak. Děkuji za rady. Lenka

8808
30. jan 2011

@zabka1611 ja som taku mala kym som lezala pred planovanou vyvolavackou na inom poschodi..kokos.. mne proste byva brutal zle ked vidim injekcie, krv.. a ona kokos.. ze ako chcem ist rodit, starat sa o dieta, bla bla bla.. no neprijemna totalne.. ale ked ma previezli uz na gyndu kde boli po porode.. uzas..jedna na novorodeneckom bola obzvlast super.. moja mala nechcela spat okrem navstevnych hodin, cely cas plakala, brutal.. a musela som tam byt este o jeden den dlhsie lebo malej vychadzali nejake zle zapalove testy.. tak tam za mnou chodila celu noc, pomahala mi, postrazila mi ju lebo ju chcela dat na brusko aby si mala trochu oddychla, a vtedy trebalo na nu davat pozor, a ja by som zaspala aj so zapalkami v ociach.. no uzasna.. nikdy nezabudnem.. aj ostatny personal.. fakt super..
ale tiez by som chcela cadcu.. .. len ta dialka...a este aj moja mama by neprezila keby malo v rodnom liste- narodeny v cadci.. 😀 hlavne ze ona je kysucanka od malicka, akurat co sa vydala potom do ziliny.. ze ona by sa na kysuce neevratila (: a ci sa ja nehambim ked poviem kde byvam.. 😝 a ja ze nie.. lebo tu mame sukromnie, aj ked byvame v panelaku, ale nikto nas tu nejako moc nepozna, je tu viac zelene, klud, ziadne detiska na bavorakoch co robia pre bytovkou tuc- tuc na plne gule.. som vyrastala na solinkach, a nikdy viac by som sa tam asi ani nevratila.. pokial by som to nemala vyhodnejsie z hladiska byvania.. a ty kde vlastne byvas ak smiem vediet(:

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre