Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

kaja17
30. aug 2011

ahojte, viete mi poradit detskeho zubara/ku, prijemneho k malym detom. Dakujem za kazde info 😉

sofi07
31. aug 2011

@ma.senka dakujem, hned zajtra tam skocim, prip. este dnes brnknem. Anetka tiez este nemala antibiotika,ides dat Miska do skolky na cely den? Anetka uz nejake skusenosti ma, od marca chodievala tak dvakrat do tyzdna do jasliciek na dve-tri hodinky a teraz v lete sme bpôi na takom adaptacnom programe Hrame sa na skolku, chodila tam dva tyzdne na doobedie, az na to lucenie to bolo ok, ako sa zavreli za mnou dvere, okamzite bolo po placi, potvora 🙂. ale stale zvazujem, ci ju tam necham aj spat.

ma.senka
1. sep 2011

@sofi07 dr.mrazovu ti fakt odporucam. Moc
deti uz neberie,ale babatka ano,tak povedz ze cakas
babo a ze obe deti chces k nej. Inak ked som prisla
z porodnice, na druhy den prisla osobne na navstevu.
Dnes to uz lekari moc nerobia aj ked by mali... pre mna
ako prvorodicku to bolo super...
Do skolky neviem ako sa zariadim. Zajtra ideme
prvy den, necham ho asi len do obeda. V pondelok
ale idem uz do prace,tak uz ho tam necham cely den.
Ak bude zle,pride pre neho moja mama. V skolke
mi ale povedali, ze treba od zaciatku tam deti nechavat
cely den,pretoze potom ze dost spekuluju. No a tie
prve dni placu vsetci. Tiez ze lucenie len kratko - pusinka
a ahoj a ist prec.. no teoriu zda sa ze ovladam dobre xixi 🙂
Uvidime ako to dopadne zajtra v praxi 🙂

romcag
1. sep 2011

Baby vypisujeme "Moju prvú knižku" a je tam napísané, že pôrodná asistentka neviete niekto ako sa volá? Taká tá tmavá, zvyknú ju chváliť a doktorka, taká chudučká, mladučká, maličká.. ja ani netuším ako sa volajú

zuzanapistalka
1. sep 2011

@kaja17 skús Dr. Maťaťovú, má ambulanciu blízko Vuralu. Je fakt milá, má perfektne zariadenú ambulanciu. Ale dosť vecí sa tam dopláca. Ak nenájdeš telefón, ozvi sa cez IP, pošlem.

kaja17
2. sep 2011

@zuzanapistalka dakujem krasne... skusim v pondelok zavolat ci by nas zobrala...

kaja17
2. sep 2011

odkedy ste zacali so svojimi deturencami chodit k zubarovi?

fukylove
5. sep 2011

@sofi07 🙂 no - este peciem, ale uz len sem - tam... uz len dobrym znamym 🙂 ale napr. prvy trimester som nemohla piect vobec 🙂 lebo mi bolo zo vsetkeho zle 😉 a tych, co maju zaujem casto posuvam Danke @daniz 🙂 myslim, ze s nou sa tiez poznas... 🙂
ja byvam na Vlcincoch, ale casto som s drobcom chodila do mesta a dufam, ze mi este obsedi v kociku... lebo teraz trosku protestuje 😀 inak netusim ako by som chodila vonku s babatkom a s nim 😀

sofi07
5. sep 2011

@ma.senka , dik za tip, nakoniec som zvolila MUDr.Nemcovu, tiez som citala na nu vyborne ohlasy, je v nemocnici, teda ju mam blizko skolky a len jednu zastavku busom, keby nieco.ako ste pochodli v skolke? my si pomaly zvykame, len mi tam takmer nic nezje, je to priserny jedak, chuda, cakaju ju riadne hladovky. ale dufam, ze sa konecne nauci poriadne jest.

@fukylove mne bolo tiez zle cele leto, mam za sebou prvy tyzden, kedy mi je dobre, az taka parada. 🙂 ano ano, poznam Danku 🙂 . moja anetka v kociku nechcela sediet ako zacala chodit, tak je super, ze ti este obsadi, ale ked nie, so satkou ci nosicom zvladnes obidve 🙂

misicka3
5. sep 2011

ahojte zienky, som tu nova, volam sa Michaela a rada by som sa k Vam pridala ak mozem. Som zo Ziliny tak ako vy. Modreho konika som sledovala len z ´´dialky´´ a konecne som sa zaregistrovala. 🙂

daniz
6. sep 2011

@fukylove
@sofi07
ahojte babky 😎 😎 😎 😎

daniz
6. sep 2011

@sofi07 ak Ti môžem odporučiť, nechaj Anetku aj na spanie, oni v škôlke majú režim, a keď sa prispôsobujú deťom, tak ho len narúšajú. Ja som deti tiež nechala hneď na celý deň aj so spaním. Oni keď nevidia rodičov, tak sú v poho medzi sebou sa hrajú. A ak bude plakať, nevadí, lepšie teraz, akoby mala začať protestovať tak po mesiaci.

daniz
6. sep 2011

No a ja mám od včera prváka- no to bude 😝 😝 😝 . Ja len dúfam, že ho to zaujme, lebo inak to bude celkom sranda.

ma.senka
6. sep 2011

@sofi07 ahoj, ja mam miska od pondelka cely den (v piatok bol len doobeda, ale dobre ze to na zaciatok absolvoval), ale nie je to bohvieco... tam ako tak zvlada, ale tie prichody do skolky
su desne... v noci mal riadne nocne mory, vykrikoval, budil sa kazdu hodinu, velmi zle spal... snad bude uz len lepsie...

zuzlik_12
8. sep 2011

babulky, viete mi poradiť, som v 24tt a už 3 dni mam desne krče v žalúdku. neviem z čoho to môže byť, najskôr som si myslela lebo väčšinou to bolo ráno, či to nie je z toho, že celú noc som nič nejedla. ale dnes som bola aj od včera celkom napapana a stále mi je zle. ešte aj teraz ma to nejak chytá. skúšala som sa dovolať doktorke, ale ma niečo s telefónom, nemohla som sa dovolať. myslíte že to môže byť z toho, že mi mimi nejak tlačí na žalúdok? lebo keď sa najem, tak ho hneď cítim, ako si tam kopká. alebo nejaká hnusoba čo ide vzduchom? lebo fakt neviem, či mám stresovať a ísť hneď k doktorke alebo nie. poraďte prosím

misicka3
8. sep 2011

@zuzlik_12 ja by som nestresovala, pri malej som tiez mala stale tazobu a krce v zaludku, ale pokial ty sa citis mimoriadne zle, radsej skoc k lekarke, ja som vela pri malej pila samaritana na zaludok 🙂

sofi07
9. sep 2011

@ma.senka si videla nase prichody do skolky.... ☹ . ked sa za nou ale zavru dvere, v momente je po placi 🙂 . treba to len vydrzat....
@daniz juuj, Dani, tebe zacinaju vacsie starosti, drzim palce 🙂 Anetka v piatok nespala, asi len tri deti zostali aj spat, ale cely tyzden uz spava, resp. lezi....a chodi odtial taka hladna, ze ked jej poobede donesiem obycajny rozok s maslo, sa potesi ako keby som jej zmrzku doniesla 😀 . no co uz, ked je taka vyberava v jedle...

daniz
9. sep 2011

@sofi07 vidíš, že hlad je najlepší kuchár.. 😀 😀 😀 . No najlepšie bolo, že v utorok mal 7. rokov a dostal prvú jednotku a tak sa tešil, že aj cukríky zabudol rozdať..

mimkaa10
9. sep 2011

.. ahojte, je tu nejaká mamina, čo jej dieťatko pôjde na budúci rok do škôlky ? najlepšie na vlčince niekde, díky 🙂

wandeirra
12. sep 2011

ahojte,hladam nejaku spolahlivu babysitterku pre mojho maleho milacika, ak by ste vedeli nahodou,tak mi hodte IP,dikes 😉

zuzkapin
14. sep 2011

Dievcence, mam dilemu... Mladsi syn bude mat v novembri 2 rocky a mne sa naskytla moznost ist do prace... ale potrebujem radu, ci dat do sukromnych - tam som za Mackovo na Kysuckej, alebo ho dat do mestskych - kde je teraz aj volne miesto . informovala som sa na Kmetovej ulici a maju volno... poradte, kde ho dat, ci do sukromnych, alebo mestskych... aky mate na to nazor? Dakujem za ohlasy 🙂

zelmirka1
14. sep 2011

@zuzkapin to ti nemoze nikto poradit, rozhodnutie je len na tebe, treba ist do tych jasli sa pozriet, nechat si vsetko ukazat, porozpravat sa s ucitelkami, navstivit jasle v priebehu ked su tam deti a sledovat ako funguju....ja som napr. planovala dat maleho na Kmetovu, mala som same dobre referencie o mamin ktorych deti tam chodia, ale nakoniec som dala na svoj pocit ze ho tam nechcem dat a nasla som si skvelu opatrovatelku. Ovplyvnila ma prave navsteva v priebehu dna a tiez povaha mojho synceka ze pre neho by to asi nebolo najlepsie. Ale kazde dieta je ine, fakt sa neda druhemu radit.
Je velmi tazke zhodnotit objektivne ake su tie alebo tie jaslicky, pretoze aj referencie mamiciek suvisia s tym ako si dietatko zvykne, ak je prisposobivejsie a zykne si vyborne tak je mamina spokojna, naopak ak si zvyka dlhsie alebo su tam problemy tak vznika nazor ze jasle nie su dobre. Najdolezitejsie su ucitelky a ich pristup, nie ako su vymalovane steny alebo kolko hraciek. Daj na svoj pocit ako na teba posobia celkove jaslicky a ludia tam, tvoj dojem je dolezity. 😉

zuzkapin
14. sep 2011

@zelmirka1 - no, asi v priebehu bud. tyzdna tak aj urobim, ze sa pojdem aj s malym osobne pozriet...

luna22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kosska3003
14. sep 2011

@luna22 no to je plavanie cez materske centrum levik byva to len piatok a je to obmedzene na 6 deti s jednym rodicom je to super zazitok pre dieta my sme chodili s malou plavat cez babyplavanie.sk cele plavecke kurzy to je podla mna este lepsie si kupit ale je to dost draha zalezitost

luna22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kosska3003
14. sep 2011

@luna22 moze ist otec ale nie do bazena moze sa pozerat uz si napamatam cez Levika som bola raz a bolo to v piatok poobede okolo 4 isto

luna22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kosska3003
14. sep 2011

no vtedy som nefotila ale isto sa da napis tam do toho centra Levik oni ti povedia viac ale isto sa da dohodnut

zelmirka1
14. sep 2011

@kosska3003 na babyplavani sa moze foti aj natacat, aj ked nie je zvykom na kazdej hodine, lebo zo skusenosti niekedy dietatko sleduje prilis fotiaceho tatina 😀 , ale samozrejme sa moze takisto ak pojdes plavat cez Levik tak samozrejme mozete fotit a aj natacat, tam je to uplne volne plavanie bez instruktorky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre