Ortopedické nohavičky do pôrodnice

3. dec 2020

Nasa nemocnica ma v zozname co zobrat pre novorodenca do porodnice napisane ortopedicke nohavicky. Ja tomu nerozumiem. To automaticky kazdemu babatku sa davaju okrem jednorazovej plienky, dve bavlnene plienky, a ortopedicka vlozka co to drzi? Lebo to by som uz radsej kupila nieco taketo ako je na foto vystuzene, vraj ako dve plienky. A teda by som davala len jednorazovu plienku, plus tu na foto vystuzenu.A to sa ako dlho viaze babo takto na siroko? Lebo su dve velkosti tychto vystuzenych plienok 3-6, a 5-9

mimkao
3. dec 2020

Neviem, aká je tá tvoja pôrodnica, ale napr v KN sa už roky nenosia ortopedické nohavičky. Až po prvom screeningu po 6 týždňoch ortoped určí, či treba, alebo nie.

julka1990
3. dec 2020

ani u nas v PP sa toto nedava .. na vyšetrení klbikov ortoped povedal či baliť či nie.. ani jedného som nemusela baliť chválabohu.. pokial ma na tom prvotnom vyšetrení všetko v poriadku baliť sa nemusí

sara07
3. dec 2020

pred 11 rokmi ma zdrbali v pôrodnici že nemám ortopedické nohavičky - to boli ešte tie hnusné igelitakové
teraz pred 4 rokmi ma zase zdrabali že to je zbytočné , nečitam trendy ,
udajne pampersky na široko stačia
osobne sme potajomky nedávali pokial sa dali synatorovi ortopedické nohavičky, ked ich nemal žiadne bolenie bruška a krčenie a napinanie , musia byt to sme mali doslova ako tajomstvo , hned všetci to sa musí , inak vo svete sa to nerobí, len tu u nas
ked vyšetri ortoped tak on povie ako dlho a presne ako baliť moc na široko

090255
3. dec 2020

Ja som bola ale v Trenčíne a nič také sme nemali ani nemuseli dávali sme až po kontrole v neviem už koľkom tyzdni/ mesiaci a potom som dávala jednorazovú plienku a na to niečo podobné ako na fotke čiže myslím ze aj také môže byť... Aj keď ja by som sa v nemocnici bála ze sa ti stratia ved v TN sme nemohli mať ani svoje oblečenie pre babo

nelca0510
3. dec 2020

Nekupuj.. Rodila som v TN a vôbec nepytali.Keby bolo treba, že zle dopadne sono klbikov, povedia.

qetka
3. dec 2020

v akej porodnici to pytaju? Mozno ti baby, co tam nedavno rodili poradia. Bola si tam uz na poradni? Skus sa pripadne opytat, ked tam budes

090255
3. dec 2020

@nelca0510 ved o tom píšem používali sme až po kontrole inak v nemocnici sme nič také nepotrebovali

viki128
3. dec 2020

Ja som rodila v bb, tiež to tam mali a aj plno ďalších zbytočných veci ktoré som kúpila lebo boli v zozname ale ani som ich nepoužila.. Riad sa zdravým rozumom že čo ti z toho naozaj treba 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre