Kedy ste išli k lekárovi po zistení tehotenstva?

katrin79
13. okt 2008

Tehulky, chcem sa spytat, za aky cas po zisteni, ze ste tehotne ste sli k svojmu gynekologovi? Mne v sobotu vysiel pozitivny test, ktory som si robila 3 dni po meskani menstruacie, asi bude este skoro ist k lekarovi, ci nie? Poradite mi?

katrin79
autor
15. okt 2008

tiež som nepochopila, ale však dobre 😵 ako sa mas dnes? nejake ine priznaky si spozorovala?

fido
15. okt 2008

Děkuju za optání 🙂 , je mi dobře, žádná nevolnost, jenom večer a ráno jsem měla citlivější prsa. A taky už od víkendu dost špatně spím. Večer padnu únavou do postele, hned usnu, ale spím tvrdě max. 2 hodiny a pak se každou chvíli budím. Dnes jsem vzhůru už od čtyřech. Je to docela nepříjemný, protože pak mám v práci co dělat, abych neusnula. A jak se daří tobě?

katrin79
autor
15. okt 2008

no ja som vcera bola taka unavena vecer, ze o osmej som zalahla do postele a zobudila som sa rano o pol siedmej na budik, to ja by som len spala a spala a kazde dve hodinky musim jest, lebo by sa mi asi nieco stalo 🙂 a kedy sa chystas k lekarovi?

fido
15. okt 2008

No tak o tom hladu už ani nemluvím, kolega v práci už má na mě narážky, že prý pořád něco jím a jestli nejsem náhodu těhu? 😀 Jinak od neděle jsem neměla ani jedno kafe, dřív jsem vypila tři denně a teď na něj nemám vůbec chuť. K doktorovi jdu příští čtvrtek (23.10.), už jsem celá nedočkavá. Katrin, chodíš do práce nebo jsi doma?

lily1983
15. okt 2008

Ahojte 🙂 ja som tu nova, tesi ma 🙂
Ja som zistila ze som tehotna minuly utorok a uz v piatok som naklusala k lekarovi, ale prve sono mi budu robit asi az v 12 tt, tu to tak chodi, neviem ako u nas doma, zijeme v zahranici..a mavam dost bolesti v podbrušku, je to moje prve tehotenstvo..vy nemate takyto problem?neboli vas to, asi sa zvačšuje maternica, ale može to byť aj potrat, ale to by som asi krvacala, že? napiste...pa pa

katrin79
autor
15. okt 2008

tak ty ides skor k lekarovi, ja az 29.10., chodim do prace, jasna vec 😉 ale robim v kancelarii, takze ziadna narocna praca to nie je...ja som kavicku pila tak raz za den a teraz vobec nepijem, tiez na to nemam chut a tiez som prestala mat chut na sladke, to ja som predtym kazdy den nieco sladke musela mat a uz asi tyzden sladke nemozem ani vidiet, zato slane a kysle to by som jedla stale 🙂

katrin79
autor
15. okt 2008

lily, bolesti v podbrusku su normalne, aj ja to mam, takze nestresuj sa a uz vobec nemysli na potrat !!! inak gratulujem k babatku 🙂

fido
15. okt 2008

Ahoj Lilly, vítám tě mezi námi 🙂 . Já čekám druhé dítě a břicho mě zatím nebolí a ani při prvním těhu mě nebolelo. Ale každá to má jinak a v těhotenství je to normální, je to přesně tak, jak říkáš, zvětšuje se ti děloha a to způsobuje tu bolest. Kdyby jsi začala krvácet nebo ta bolest sílila, asi by bylo vhodné navštívit doktora. V jaké zemi žijete, jestli se můžu zeptat?

ajajanku
15. okt 2008

Ahoj tak jsem byla na tom UZ a byl tam dr ktereho nemusim ,a říkal " dle měsíčku 5+5 dle UZ 5+4 srdečnio akce ne přijdte znovu v utery a prijdte na lačno kdyby srdečni akce nebyla,nechci malovat čerta na zed" To bych ho jeden zrovna kopnul on to nemuže říct jinak nebo si vynechat sve komentaře,blbec jeden tak jsem jela domu uřvana

fido
16. okt 2008

Ajajanku: snaž se být v klidu, myslím, že to bylo ještě brzy na to, aby už bylo slyšet srdíčko 😉 , já půjdu k doktorovi přesně v 6tt, to taky ještě asi nebude nic slyšet, ale už to chci mít za sebou, jinak nad chováním doktorů zůstává rozum stát 😝

katrin79
autor
17. okt 2008

fido: ahoj, tak ako pokracuju tvoje tehotenske priznaky? ja som mala vcera aj predvcerom dost pichanie v podbrusku a vajecnikoch, zevraj sa roztahuje maternica som sa docitala, ale vecer to ustalo a dnes uz vobec nic take nepocitujem, dnes mi je vynimocne celkom dobre a stale som hladna 🙂

fido
18. okt 2008

Ahoj Katrin, zatim je mi porad dobre. Ten hlad mám ale taky skoro neustále 🙂 . Břicho mě téměř nebolí, ale začala mě bolet prsa, teda zatím spíš jen bradavky. Když se sprchuju, nemůžu se jich skoro doktnout. Jinak je mi fajn a nepřipadám si vůbec těhotně 🙂 . Měj se hezky a zase napiš 😉 .

hrusti
19. okt 2008

ahoj, ja jsem sla k doktorovi par dni po tom, co jsem zjistila, ze jsem tehu. Sice tam zatim videla jen gestacni vacek, ale ja jsem tam sla hlavne kvuli tomu, ze mne porad hrozne bolelo bricho a bylo mi spatne od zaludku.

alex77
19. okt 2008

ahojte tak sa pridavam. ja som ti robila test vcera a bol +. tak tiez uvazujem ze pojdem k doktorke aspon aby mi to potvrdli krvne testy lebo ja tomu este stale neverim nakolko sme sa snazili uz dost dlho. a co sa tyka priznakov... no uz asi 2 tyzdne ma nenormalne boli podbrusko pri prudsich pohyboch je to dost blbe to bol vlastne aj hlavny dovod preco som si robila test. som si povedala ze taketo priznaky pred MS predsa nemozu trvat 2 tyzdne. no a bolo to. asi si este pre istotu urobim zajtra dalsi. no a tiez vela a casto papam ale to nie je nic vynimocne v mojom pripade. a ked pride 22,00 ako by utalo musim hned do postele lebo om neskutocne utahana. predtym som v poho do 12,00 vydrzala. tak co bude to tehu? 😀 ja dufam ze ano

murynka
19. okt 2008

ahojky holky
já zjistila že čekáme miminko 25.9 poslední MS byla 24.8 😉
v práci jsem si nabrala HCG ale to bylo ještě moc nízké 😅 byla jsem 13dní po oplodnění 😀 ihned jsem šla k lékaři ale bylo mi jasné že tam nic neuvidí 😖 ale za 3 dny jsme měli letět na svatební cestu docela daleko tak jsem se bála ☹,viděl tam fazolku 3mm, ted jsme se vrátili na dovče to asi dopadlo dobře a zítra jdu na kontrolu měla bych být 7 tt a 8 dní podle mých výpočtů uvidí už tam dr.něco??

tinimini
19. okt 2008

ahojte,

ja som teraz v stredu pozitivne testovala a chcela by som sa vas spytat ci mi neviete povedat v ktorom tyzdni a kolkom dni som? poslednu MS som mala 17.9., mam 28 dnove cykly a na 28 den som aj pozitivne testovala. moc by som bola vdacna za odpoved lebo si nie som ista ako to presne vypocitat, lebo niekde som citala ze tie tyzdne sa pocitaju do piatku a neviem potom ako s tym prvym tyzdnom... 😒
dakujem vopred za odpoved!

tini

murynka
19. okt 2008

tini počítá se to od polsední MS 😉 takže ty jsi 4tt + 4 dny 😵 a termín porodu je 17.6 😵

murynka
19. okt 2008

http://mladazena.cz/scripts/detail.php?id=205006

tady je odkaz vše co se v tomto období děje 😉

tinimini
19. okt 2008

murynka, dakujeeeem, si poklad!!!!!

takze 4tt 4 dni, woow, dakujem este raz za rychlu odpoved!!

mufo
20. okt 2008

Caute skoromaminky,tak sa tesim ze sa nas tu stretlo zopar....ja mam tiez maly problem s vypoctom dlzky tehotenstva, kedze moj MS je uplne ale uplne nepravidelny netusim...posledna MS bola 13.09. a // 14.10. a ja vobec nemam tusenia v ktorom tyzdni sa mozem nachadzat.K dr som objednana az 29.10...vie niekto poradit? dakujem moc, a ozaj drzim palce vsetkych nam // ciarkovym 😀

fido
20. okt 2008

Ahoj mufo, moc blahopřeju ke //. Já měla poslední MS 12.9., takže bych dnes měla být 5+3tt (počítá se to od prvního dne poslední menstruace), ale podle ultrazvuku může ta doba vycházet trochu jinak. K doktorovi jdu 23.10., tak jsem zvědavá. Máš už nějaké příznaky?

katrin79
autor
20. okt 2008

Ahojte, no ale sa nas tu zislo neurekom 🙂 to je fajn, tak vam vsetkym drzim palce, aby ste aj tehotne boli naozaj, lebo ja osobne este tomu stale nemozem uverit, aj ked dva pozitivne testy a tehotenske priznaky ma nutia tomu verit...ale kedze idem k lekarke az buduci tyzden, tak este stale som v takej "miernej neistote", hlavne, aby bolo vsetko v poriadku...

katrin79
autor
20. okt 2008

Ahoj fido 🙂 ako sa máš??? všetko ok??? príznaky pretrvávajú??? mne je celkom fajn, až mi je to divné...trošku ma pobolievajú vaječníky a podbruško, ale nič strašné to nie je, normálne mám pochybnosti, či som fakt tehu 🙂

murynka
20. okt 2008

mufo tak od poslední menstruace si vypočti týden jsi 5tt+2 dny 😉 asi tak podle poslední MS,tvůj nový týden bude začínat vždy v sobotu takže příští sobotu začneš 6 týden rozumíš trochu tomu??snad jsem to vysvětlila trochu sroumitelně 😉

fido
20. okt 2008

Ahoj Katrin, tak už je to tady, od včerejšího odpoledne je mi v jednom kuse divně od žaludku. Když se najím, je to tak půl hodiny dobrý a pak to začne nanovo. Zatím jsem teda nezvracela, tak se jen modlím, aby ta nevolnost nezesilovala. Břicho mě nebolí vůbec. Taky už bych chtěla mít toho doktora za sebou.

katrin79
autor
20. okt 2008

Tak vieš, aspoň máš istotu, že si fakt tehu 🙂 ale hádam to nebude až také zlé, ja sa najviac tohto obávam, že mi začne byť zle od žalúdka, to bude straaaašné, ale zatiaľ sa tomu úspešne vyhýbam, tak snáď to tak aj bude pokračovať...

murynka
20. okt 2008

nechci vás strašit ale mě těhu nevolnosti začínají ted ☹ začínám 8 týden 😅

emca22
20. okt 2008

Ahojte, ja som isla k lekarovi, ked uz som bola vraj v 5-6tt. Robila som si predtym 2 testy a vysli mi negativne, takze som nemala dovod ist k lekarovi. Nakoniec som si povedala, ze pojdem aspon na vyvolanie, kedze som si myslela, ze mi to stale meska. 🙂

katrin79
autor
20. okt 2008

murynka, tak sa teda "tešíme" na ten 8 tt 😉 bude zábava 😀

andeliin
20. okt 2008

Ahoj těhulky 😉 tak na mě se těhu příznakyy začali projevovat hned, ale taky to bylo asi tím že jsme se půl roku snažily tak jsem byla ke všemu hodně pozorná.V 3 týdnu mě začalo bolet v místě levého podbřišku myslela jsem si že je to slepák protože jsem kvuli tomu tyden nemohla spat, ale ten je na pravé straně 🙂(Taky se mi začalii zvětšovat prsa ve druhém měsíci to bylo o dvě velikosti přitom mě samozřejmě pěkně bolela) . No a 4 tyden jsem si dělala první testík a byla na něm slaboučká čárka hned jsem se objednala k doktorce. Ta mě objednala na 6. týden a nedělala mi žádný krevní vyšetření , ale UTZ a na něm byla 2 cm fazolka keré tukalo srdicko. V práci jsem byla čím dál víc nesoustředěná a unavená no a od 8 týdne jsem začala zvracet. To bylo nejhorší . V pohodě i 8x denně a shodila jsem 6 kilo byla jsem týden v nemocnici. Pak se to spravilo,ale zvracela jsem až do 4 měsíce. Vadilo mi úplně všechno(jízda autem ,parfémy, maso, toaleta...) Tak držím pěstičky at to zvladnete! Sojí to za to 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre