Mladé tehuľky. Ktorá ste najmladšia?

annjelik
25. júl 2006

ahojte chcela by som vediet ak vam to neprekaza ze ktora mamicka alebo buduca mamicka je najmladsia?

mimi109
15. feb 2007

vies akoze nic v zlom ale ked sa baba citi na babetko uz pripravena tak preco by ho nemohla mat aj v 20tke?

chelsee
15. feb 2007

emmaelzer a myslis ze je zodpovedne v 35 mat prve dieta? rodicia idu pomaly do dochodku a dieta este nedovrsilo 18....to neni bohvieco

emmaelzer
15. feb 2007

Ale aspon par je zrely dat nietatu financnu podporu a hlavne vychovu, a velmi nepravdopodne je, ze mama bude travit viac casu hladanim si frajera ale v podniku ked sa dieta zunuje...a hlavne ho nehodi k babke.
Mlade dievcata musia prejst fazou stat sa zenou.
Dochodkovy vek sa pomaly ale isto predlzuje a je to po 60-ke...Takze to nie je taka tragedia, ked dieta ma 20...

chelsee
15. feb 2007

financne mozno zabezpeci ale casto krat v takom vysokom veku zena tazsie otehotnie ak vobec...a co maju tie deti z penazi ked ich rodicia su stary nemaju na nich cas atd.....je to kazdeho osobna vec, kazdy nech sa stara o to ako si to zariadi a na co sa citi

mimi109
15. feb 2007

emm ked si par nie je isty ze sa o dieta dokaze postarat tak asi to dieta mat nebudu nie? my sme si boli isty ze babatko zabezpecime tak ho mame a malej nic nechyba 🙂 a co je zle na tom ked sem tam babka pobavi svoje vnucatko? 😕

verulka
15. feb 2007

emmaelzer, tvoj prispevok by ma mohol v podstate urazit 😉
Ja som neni vyblaznena dodnes a dufam, ze este takych 30rokov nebudem 😉
nie je to ideal byt tehu v 16tich ale ani koniec sveta. a o to tu ide. Podla mna ja uzasne, ked si zena/dievca zvoli zivot. Ja som mala obrovske stastie, ktore nema kazdy. No deti moj zivot obohatili. Okrem toho, ked vidim kam speju moje zname( egoizmus, materialnost) tak som rada, ze vtotmto smere som ostala cista...
ale vec nazoru. no ja som si ista jednym- ak sa mojim detom pritrafi neplanovane tehu, tak to nebude pre mna sklamanie- to by bolo, ak by sa rozhodli uprednostniti seba pred nevinnym zivotom a zvolili by lahsiu cestu

emmaelzer
15. feb 2007

Potom si namna spomente, o par rokov, mozno pochopite o com hovorim...
Ale prajem vela stastia a hlavne zdrave deti

kvetka9
15. feb 2007

podla mna je tak isto nezodpovedne mat dieta v 16 ako aj nad 35....a to ze starsi ludia vedia zabezpecit svoje dieta...no neviem ci je to pravidlom...ja som toho nazoru ze ak ma holka stabilny, fungujuci vztah a budu sa vediet postarat o dieta, tak nech sa paci kludne mozu mat deti
mna pohorsuje hlavne to, ze ludia maju deti a potom sa otrcaju v telke s tym ze hladaju pomoc na vychovu dietata...narazam na pripad z ke kedy porodila ochrnuta zena...ved pokial viem v akej som fyzickej a finencnej situacii tak sa nepokusam o dieta! to je moj nazor 🤐

chelsee
15. feb 2007

verulka suhlaim s tebou

lovacka
15. feb 2007

emmaelzer
ja sice nie som tehu ale myslim si ze financie nie su vsetko.aj ked su samozrejme velmi dolezite ale malemu babo je jedno ci mas vela penazi alebo nie.Ono potrebuje v prvom rade lasku a strarostlivost.aj ked samozrejme nepodporujem porody v 16 ale tak isto nepodporujem UPT.Takze ak si nebola v situacii v akej su tu baby tak nehodnot len negativami mozno prave oni budu to mal lahsie o par rockov ako ty ked vy sa budete snazit mat babo ale mozno vek vam to uz nedovoli lebo nezabudaj ze to ze sa ide v 60 do dochodku nema s nasimi biologickymi hodinami vobc nic spolocne 😉

katika1
15. feb 2007

No neviem Emma, nevidím nič zlé na tom, keď majú baby v 20tke deti.. Moja mamina mala moju sestru v 19tich a je tou najlepšou matkou. A vždy aj bola... Moja sestra mala dcéru v 18tich a teraz má jej dcéra 16 rokov a je nadmieru inteligentná.. a jej matka sa o ňu starala vždy príkladne a nikdy ju neodložila k babke, alebo podobne.. Rok predtým ako mala túto dcérku bola sestra na potrate, pretože otehotnela s jedným blbcom a do teraz si vyčíta, že si to dala vziať!
Tak si teraz adoptovala 3 deti a vôbec nemá pocit, že by jej niekedy niečo ušlo..
A ja mám 21 a čakám bábo a je zo mňa najšťastnejší človek a dovolím si tvrdiť, že to beriem ešte zodpovednejšie ako mnohé 30tničky.. Takže by som to ozaj neodsudzovala na Tvojom mieste.

emmaelzer
15. feb 2007

Kazdy pripad je individualny, ale aj tak si myslim, ze optimalny vek na prve dieta je do 30-ky. Neverim proste tomu, ze dievca do 20-ky je pripravena na babo, a vie do coho ide... Ved dieta nie je hracka. A mat pekny vztah s parnerom a mozno zdedene nejake zazemie (nepovedzte mi, ze par do 20-ky moze mat uz financne zazemie) este nestaci na babo...Ved su aj ine veci, co sa da robit a uzit si trochu vztah.
To je pravda, ze na tom nic nie je ked babka pomaha z babom, ale ja hovorim o tych pripadoch, ked mlada kocka ma po krk tej rutiny z babom (a ver mi, videle som to uz velakrat, ja pracujem z mladymi ludmi) a hodi ho na krk rodicom.
A tu je este jeden problem, mlady ludia do 20-ky malokrat ostavaju spolu dlhodobo...

emmaelzer
15. feb 2007

verulka nechcem tu nikoho urazat, ale sa mi zda, ze odkaz tejto temy bol taky ze, hor sa do deti a ktora je mladsia tym lepsie...
V podstate, kazdy si zije svoj zivot. Mne ide len o tom, ze v podstate mladost je krasna preto, ze clovek nemusi byt zodpovedny za nikoho len sam za seba a ked bude schopny zvladat zodpovednost za seba, zvladne babo...
Moj brat mal babo, s manzelkou, ked mala 17. Teraz ma 25 a nevies si predstavit, kolkokrat som ju pocula hovorit, ako mohli pockat, pretoze velakrat sa mohli postarat lepsie o buducnost svojho dietata...

chelsee
15. feb 2007

katika1 drzim palce, mlade maminy toho vedia dat rovnako vela ako tie v uvodzovkach stare mono este viac, mysim ze maju viac pochopenia pre tie deti ked su si vekovo blizsie....tiez mam 21 a nelutujem ze som sa rozhodla pre miminko 🙂

grettka
15. feb 2007

emmaelzer, preco moralizujes?
kvetka, preco je nezodpovedne mat dieta po 35??
preboha.. dievcata odkial ste prisli? uznavam, ze dieta v 16 je skoro, ale zial stava sa... moja sesternica mala dieta v 17... bol to v rodine velky sok, ale prezili sme to .. a nie je z nej ziadna nezodpovedna matka, to je cisto individualne.. iste, taka mlada dievcina moze byt nezrela, ale nemusi..
ale preco nezodpovedne po 35?? co ked ta zena nemohla mat skor deti? stava sa vselico..
tiez nie som zastanca odkladat materstvo na neskorsi vek, ale mnoho zien k tomu vedie viacero dovodov.. a nenarazam teraz iba na financne zabezpecenie, ci karieru.. narazam na to, ze nie kazda ma do 35 partnera vhodneho na otcovstvo.. nie kazda je v takom ma dobry zdravotny stav... nie kazda zena dokaze pocat dieta na povel "teraz"

emmaelzer
15. feb 2007

vekovo blizsie, to znamena, ze sa mozete spolu lepsie hrat?

mimi109
15. feb 2007

emm tvoje slova mozu byt pre niekoho trosku urazlive 😒
ja som vedela do coho idem ked som ostala tehu ked som mala 12 sa mi narodil brat a aj vdaka nemu sa dokazem zodpovedne postarat o nasu dcerku a nikde nie je napisane ze 20r zena ma 20r muza moj muz bude mat 26r a je skvely otec aj rodinu perfktne zabezpeci

emmaelzer
15. feb 2007

ja nehovorim, ze mlade kocky po 20-ke su zle matky, hovorim o tom, ze este mohli robit vela inych veci ako sa starat o babo
Grettka to nie je moralizovanie v podstate s tebou suhlasim, zena ma mat dieta, ked sa na to citi, a ked to zivotna situacia dovoluje, ale je rozdiel medzi zenou a dievcatom

emmaelzer
15. feb 2007

diecata ja vam fakt drzim palce a prajem vela stastia, ale na Slovensku sa fakt zle zije a preto si myslim, ze je velmi dolezite mat dobre vzdelanie a mat dobru robotu predtym ako pride babo...Fakt to hovorim z vlastnej skusenosti, ake to je pre niektorych mladych rodicou tazke

mimi109
15. feb 2007

emm a ty mas deti?a kolko mas rokov ak prezradis?

emmaelzer
15. feb 2007

mam 30 rokov, a pred mesiacom som potratila svoje prve babo

verulka
15. feb 2007

emma. nezdalo sa mi, ze pointa tejto temy je mat babo co najskor. Skor islo o to, ze ak sa to stane, tak sa da uspesne zit aj s babom v mladom veku. To je cele. Ja som deti nikdy nebrala ako pritaz.Ja som dnes( po necelych10tich rokoch) totalne stastna a som rada, ze sa nam to takto pritrafilo.
Ano, mohla som robit kopu veci, ale poznam ludi, ktori v 20tke ine veci robit nechcu. To je cele. Podla mna je dolezite postavit sa k dosledkom svojich cinov a rozhodnuti zodpovedne- bez ohladu na vek.
dakujeme za prianie a aj tebe zelam veela stastia 🙂

grettka
15. feb 2007

emma.. nuz pises, ze na Slovensku sa zle zije... nuz, nemoze kazdy odist do zahranicia, pretoze to by tu pomaly nikto nezostal... a dobre vzdelanie? mozeme zacat polemizovat, co je to "dobre vzdelanie"..ale to uz by sme boli v inej teme... skus trosku vazit slova.. ano, uznavam, je to tazke pre mladych rodicov, ale precitaj si tieto stranky viac, a zistis, ze zienky, ktore sem chodia a mozno su v tazkych situaciach, ale snazia sa najst vzdy nieco pozitivne... aspon taky pocit mam z nich ja, a preto sem chodim

emmaelzer
15. feb 2007

verulka presne tak

cubatour
15. feb 2007

ahojte,
citala som si prispevky od vas.. ja mam 23, snazilkujeme sa o babo prvy mesiac .. takze tak. Tesime sa a dufame, ze pride co najskor.
Emm, prosim neber to osobne, ale ked som si citala tie tvoje prispevky, normalne som mala pocit, ze ta nieco trapi a tak 😔 😔 😔 a napadlo ma aj to nestastie, ktore si mi potom potvrdila teraz prispevkom. 😔 mrzi ma to, ale kazdy mame ine nazory a pohlady na svet a zivot. Poznam ludi, ktori maju 17 rokov a rozumu ako keby mali 25. A naopak ludi, ktori maju 35 a rozumu akoby mali 17. Je to indi vindi. Castokrat je to vsetko spojene s vychovou a zivotom, ktory zazili. Moj manzel nemal v podstate ziadne detstvo, je to na dlhu debatu. Takisto ma 23 a poviem ti ... viacero 30 rocnych sa na neho nechyta.. takze tak. Vela stastia 😉

emmaelzer
15. feb 2007

dobre vzdelanie je grettka to, ze mas dobru robotu, ktora ti zabezpeci urcity zivotny standard a kazdy odist do zahranicia nemoze a tu to nie je lahke to si nemysli. Ano optimizmus je fakt riesenim a mozno som fakt z inej generacie, ked 16 rocna mamina bola raritou a prve vazne vztahy len zacali v 18-ke

mimi109
15. feb 2007

emm tak to mi je luto ze si prisla o babatko ale nemusis predsa odsudzovat 20 rocne maminky
zelam ti vsetko dobre

emmaelzer
15. feb 2007

Ano moje nazory su take, pretoze moj brat mal dieta, s velmi mladou babou (nepoznam lepsiu manzelku a matku ako je ona)a fakt to lutuju
moje nazory su take, lebo zijem v krajine, kde je najvacsia porodovost mladych kociek na svete a vidim, ako to potom dopadne (vidis ich na ulici s kocikom a cigaretou a pivom v ruke) ale cest vynimkam...

katika1
15. feb 2007

A tak ako povedala mimi - aj môj priateľ je starší - má 30 a postarať sa o nás dokáže dobre... a aj ja čo to mám. Byt napríklad.. takže je to fakt individuálne. Niekto je na to pripravený v 18tich a niekto nie je ani v 35tke.

katika1
15. feb 2007

A Chelsee, ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre