Škola popri dieťatku

sasi_01
10. nov 2017

Ahojte, maminy ktoré študujete na vysokej škole a ste tehotné alebo máte už dieťa ozvite sa mi. Ja som zatial v 1. ročníku len a som tehotná. Chcem sa spýtať ako ste to vy zvládli, a povedať mi všetko okolo tohto ? Budem vďačná za vaše odpovede. 🙂

deti95060810
10. nov 2017

ježiši ja som to zažila - nikdy viac....bolo to hroznéééé. 😨 Dieťa v noci som kojila každé 2 hodiny a ráno som išla do školy....Po mesiaci som bola KO ....
závisí aj akú školu študuješ, ja som študovala techniku....

sasi_01
autor
10. nov 2017

@deti95060810 ani ma nestraš😕 ja právnickú

zuzitka23
10. nov 2017

Ahoj. Ja som bola tiez tehotna v prvom, potom som si dala rok odklad a teraz s 10mesacnou som druhacka. Na medicine 🙂 zatial to ide, zvladam to, ale je to velmi narocne, hlavne bez podpory rodiny by sa to urcite nedalo.. kludne za pytaj ak chces vediet nieco viac 🙂

skumavka
10. nov 2017

@sasi_01 ahoj, ja som porodila na konci druhého ročníka medicíny. Potom som mala rok prerušené štúdium a potom som si tretí ročník rozložila na dvakrát, no a potom som už išla normálne. Bolo to náročné, ťažká škola sama o sebe, denné štúdium atď... ale zvládli sme to. Manžel mi bol veľkou oporou. Dá sa to, len treba odhodlanie a podporu najbližších👍

skumavka
10. nov 2017

Jo a zabudla som to najdôležitejšie: promovala som už s takmer 6 ročnou dcérkou a manželom samozrejme a to bolo to najkrajšie❤

evapistovic
10. nov 2017

Ja takto študujem už druhú vysokú školu, mám takmer 35 r. V utorok idem práve na skúšku do BA. Mám 7 týždňové bábo, ktoré dojčím, takže ho beriem so sebou. Poviem ti, učím sa tak, že v náručí dieťa a v druhej ruke skriptum 🙂

mirkakab
10. nov 2017

@sasi_01 Ahoj, tiež som tak študovala, školu som končila keď mala dcerka 1,5 roka. V tom čase som s ňou bola sama, manžel bol na 6 mesiacov odcestovaný. Bolo to náročné, ale zvládla som to. Záleží aj od dieťaťa. Mala som to šťastie, že dcerka bola dobrá a veľa spávala. Prajem Ti veľa šťastia, ak človek veľmi chce zvládne aj nemožné. 🙂

sasi_01
autor
10. nov 2017

@evapistovic fuha tak to ťa obdivujem ako to zvládaš a v utorok držím palce na skúškach 🙂 ja mám taký problém, že ked sa učím musím mať absolutny kľud tak uvidíme ako to zvládnem

petrofka
10. nov 2017

Ja som pri druhej vs porodila po statniciach v tretom rocniku a stvrty a piaty som si normalne odchodila. Nekojila som, tak zo zaciatku bol manzel doma, neskor maleho moja mama strážila. Moja spoluziacka xhodila cele dva roky s malym do skoly, na prednasky, na skusky. Bolo to trapenie aj pre nu lebo predsalen naly sa chcel hrat aj, a ako dieta aj plakaval. Mne zas maly hrozne chybal tych par hodin, ale nechcela som ho medzi tie bacile nosit. Nastastie som mala super rozvrh a aj vyucujuci boli ustretovi, teda nie vsetci, ale zvacsa boli. Poviem ti, ze s odstupom casu by som to uz nikdy viac nespravila. Teraz si tak vychutnavam matersku s malym 🙂 ziadna skola, ziadne nervu pred skuskami. Iba ja a maly. Ale tisic ludi, tisic nazorov. Vystudovat sa da. Len aka je ta dan za to. Ale ktovie, mozno by som sa doma zbláznila a takto som stale bola medzi mladymi ludmi.

sasi_01
autor
10. nov 2017

@petrofka neviem si predstaviť ísť s malým/malou do školy u nás by to asi neprešlo jedine externé štúdium... tak to máš super ked si mala oporu v manželovi a rodičoch 🙂

sindas
10. nov 2017

@sasi_01 Ja som nastupila do statnicoveho magisterskeho rocnika s 8 tyzdnovym plne kojenim synom. Kedze mi nedovolili individualne studium a chcela som dostudovat tak som musela chodit normalne. (Denne študium - prāvo) bolo to velmi naročnè syn od malinka strasne zle spal a k tomu sa ucit nā statnice. Nastastie mne velmi pomohli moji rodicia. Maleho som nakojila mliecko odsala (pre pripad nudze)a utekala do skoly. Kym sme maly pauzy moji spoluziaci mali čas na kavicky a debatky, tak jā som sadla do auta utekala domov nakojit a spat do skoly. A ked som nemala tolko času tak mi ho priniesli nasi v aute som nakojila a naspat do triedy. A ucenie ,ked som isla so synom nā prechadzku tak som si skripta braļa so sebou popripade ked spal-co nebolo vela. Naozaj to bolo vycerpavajuce. Uz len samotna staroslivost o novorodenca je dost plus ja som bola po cisarskom takze o to horsie, āle zvladli sme to. A dnes mam krasneho syna a 12 tyzdnovu dcerku a rozmyslam ze šī dorobim doktorat... Ak človek chce da sa to zvladnut. Drzim palce

barborasebastian
10. nov 2017

Ja momentálne zvažujem vysokú školu a ked budem robiť skúšky-prijímačky mala bude mat rok, chcem ist za pôrodnú asistentku co je prvy ročník denná forma studia, neviem tiez ako to zvládnem keď otec môjho dieťaťa ma moc nepodporuje (mysli si ze je to blbosť) plus on ma prácu taku ze ja som od pondelka do soboty poobede sama niekedy je doma vikend to nie často a k jeho mame dat malu nemozem lebo on si to neželá maju s matkou zlý vztah a moja mama je zdravotná sestra a ma stale denne a nočné, ale chcem velmi ist a aj sa mozno porozprávať s dekanom danej danej fakulty ci by sa sem tam dalo na prednášky s malou prist, počula som zevraj im to problém nerobí, ci zvládnem sa učiť netuším:/ je to 7rokov co som maturovala:/

barborasebastian
10. nov 2017

@zuzitka23 ahoj prosim ta ak si pamätáš prijímačky na medinu z čoho su najľahšie? Koli doučovaniu asi mi fakt bude treba lebo otvárali tento rok pôrodnú asistentku ale brali len 10 ľudí neviem ci to zvládnem:/ na ostatne berú oveľa viac:/

barborasebastian
10. nov 2017

@zuzitka23 prepáč najtahsie tento telefón si piše co chce...:D

sasi_01
autor
11. nov 2017

@sindas v tom si mala výhodu že ti pomohli rodičia ale moji sú pracovne vyťažení a nemali by čas byť s ním cez deň... Dúfam že mi dovolia externe študovať

unctadorg
11. nov 2017

Ja studujem externe. V druhom rocniku pred zimnym skuskovym sa narodil maly. Skusky mam porobene vsetky, teraz pisem bakalarku. Studujem na EUBE

zuzitka23
11. nov 2017

Tak ja som robila prijimacky do brna a bratislavy a najhorsia bola jednoznacne fyzika 🙂 ale urcite si pozri co budes ty potrebovat na prijimacky.. nejake okruhy, sylaby.. ak nemaju podklady k prijimacim skuskam, tak budu mat niekde zoznam odporucanej literatury.

barborasebastian
11. nov 2017

Fyzika tam neni menili nejake kritéria mam tam biológia a náuka o spoločnosti učivo pre gymnázia no pre mna asi moc všeobecne, tak asi sa učím vsetko, a dokonca zvýšili miesta na 30 ľudí tak neviem ci koli väčšiemu záujmu alebo nejaký boom prichádza za západu, áe v každom prípade chcem potom to ist robiť do zahraničia, tu moc zeny duly a asistentky pôrodné nepotrebujú respektive neveria ani doktorom tal pochybujem ze tu by som si vedela tu krásu porodu tak užiť🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre