Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

petika
7. máj 2010

Aaach, Zdeni. Teraz ani nemyslím na to, že mi môže spôsobiť predčasný pôrod. Budem rada, keď sa k tomu pôrodu dopracujeme. Ďakujem, že na mna myslite a vyzerá to tak, ze budem doma na rizikovom až do konca tehulkovania. Ak z toho bude zdravé babo, tak to určite stojí za to, aj keby som tu bola až do porodu. Doma je aj tak ťažko lezat, keď stale treba niečo robiť. Takto mám istotu, že mám pokoj. 🙂 a zase budem pre muzicka trosku vzacnejsia. 😉

zdenkam
7. máj 2010

Petika, ved ja chapem, ja len ze mi to bolo podozrive, lebo ze uz odzaciatku by mali viac dozerat.
u nas na ulici je pani, ktora ma dceru /uz ma vyse 2O/ no a potom 3x potratila a ked otehotnela tak bola na rizikovom od zaciatku a od 5 mesiaca viac menej lezala v nemocnici. A narodil sa jej potom chlapcek. Krasny blondaty brckavy.

A isto v nemocnici mas viac kludu ako doma. Doma ti stale nieco neda to je svata pravda. Ja som vdacna ze nemusim lezat, lebo moje jedno dietatko - Patrick - ten by musel tymto riadne trpiet. Jooj, clovek si niekedy ani neuvedomuje aky je stastlivec az kym nevidi aj horsie veci okolo seba. A to nemyslim, ze tebe sa stava to horsie. Len asi k tomu babu prepracujete klukatejsou cestou. Len nech je a ste zdravi.

Ja idem cez vikend kupit podlozku na kupanie, detsky monitor - ak by plakalo a ja nech pocujem, lebo pri Patrickovi clovek nikdy nevie. NO a musim zistit ci ten monitor dychu bude alebo nie, aby sme pripadne aj to kupili. Uz to chcem mat z krku tie nakupy, ja to moc nemusim a zatazuje to moju mysel, stale na to mysliet.

petika
7. máj 2010

Hmmm, Zdeni, každý si prechádza niečím, vidíš ako to je. Čo narobime? Ak bude na konci cesty šťastie, rada sa na tu klukatu cestu vydam. Mne sa zdalo byt zbytočne byt na pn keď mi nič nie je.Teraz ale, keď mi ten hore zdvihol prst, je mi jasne že nemáme nič vybraté a radšej budem tu, ako by sme o to mali zase prísť. naši sú mi veľkou oporou, táto má povzbudzoval, že radšej ležať a byt tu a ok, ako doma, v práci a potom si vycitat, že som radšej mala ísť ležať. Asponsom videla malé, som si istá, že sme v poriadku a beriem to len pozitívne. Čo má byt, príde. Sú na tom aj oveľa horšie a ja som rada, že srdiecko bilomako zvon a malé hopsalo o sto šesť. 🙂

katka22r
7. máj 2010

moja tak si len polez a oddychuj ja som tiez mala take prve tyzdne 😉 a len to prospelo..drzkam prsteky
tak ja sa zajtra chystam na tu milu...
laura je taka nepokojna lebo ma mensi prievan usiek ale snad to zvladneme a prekoname,myslite na nu 🙂 pekny vecer kocky

burina111
7. máj 2010

peti drž sa, lež, bude dobre..
kati, laurička vy sa skoro vyliečte.no nič moc..chuĎatko, len nech sa to lepší, nehorší bo ušká su bieda u takých krpčekov 😒

petika
7. máj 2010

Baby, ďakujem Vám. Je to v poho, len ten čas sa vlecie 🙂 vy nemáte nič nové, burinka?
Kati, tak malinka sa trápi teraz, čo? Moje zlatko. Nech to čím skôr prejde 😉
zdeni, ty už máš termín? Masabi a čo vy,
vegetite?
Dadka, čo s mamkou? A čo tvoje cigy 😉 ???
Samé otázky, čo? 😀 som hrozba, vyzvedam. Ešte Majka by sa mohla ozvat, ako sa majú. Vsetkym dobrú noc a krásne sny prajeme. Papa

dadqa86
7. máj 2010

petika:Mamina sa ma dobre zatial aspom si myslim mnoo 1-Juna ide na ten zakrok co som ti aj spominala tak dufam ze to dobre dopadne a nedostane pri tom dalsu mozgovu prihodu ☹ ....... a Co moje cigy??? 😀 😀 dobre 18-Maja bude mesiac co uz nefajcim 😉 takze asi tak a ani mi to nechyba smrdi mi to a strasne 🙂 a co ty ako sa mi mas???a co mas nove?

burina111
8. máj 2010

ahojte baby, peti tak ty tu teraz budeš najčastejší prispievateľ...nachvíľočku 😉 tak nech si skoro v poriadku a pustia ťa domov.
baby, najskôr asi masabi, zdeni....netlačia vás ako keby lonové kosti, či panva či ja neviem čo? neviem, či to môže byť že sa mi zas posúvajú kosti, lebo aj chrbtica ma bolí..máte to tiež, alebo mali ste to tiež? ja pri synovi iba chrbtica, teraz neviem, či je to ok, či čo...
háááá, dnes som predbehla katku 😀

katka22r
8. máj 2010

dobre ranko burinka ....no predbehla 😀
my zasa vecer uplakany...neviete poradit co mozem dat malej na uska?alebo s coho moze byt taka zla?

petika
8. máj 2010

Ahoj bublinka a som myslela, že budem prvá a prd 🙂 dobre ranko. Už som pripravená na vizitu, osprchovana, na poriadok. Myslím, že to je normálne, lebo sa ti všetko postupne otvára a zvacsuje, je to postupna príprava tela na pôrod. 😉 nebojte, ste ok. Prajem krásne ráno. Kde je Katusa?

katka22r
8. máj 2010

tu som tu som....jeje vizita...normalne mi to chyba 😀

burina111
8. máj 2010

kati zober na vatičku olivový olej, no na tu tyčinku, a vytri jej z tým ušká tak 3xza deň, najlepšie to pomáha...chuďatko...jooj, len nech sa jej to nezhorší...a daj jej čiapku aj na dnu..aby mala ušká schované.
no aj ja myslím, teraz som snorila po nete. neplaším, iba som prekvapená, lebo ma to pri markim nebolelo..resp. nie tak ..ale to už je asi všetko porozťahované 😀
no tak aj vám krásne ránko, peti nech vizita dopadne super a čo krvácanie? prechádza či prd?

katka22r
8. máj 2010

burinka okii vyskusam...hej uz ma ciapocku aj doma aj ked sa zlosti prenu...neviem kde ho chytila a ci to vlastne je ono...vies my sme boli vcera len u detskej a ona nam nepovedala ze je to ono...ze to moze byt podrazdena este z ockovania....tak uvidime..ze ak to neprejde do pondelka mame prist a posle nas na usne...ale ked ju ja chytim okolo uska hned sa zlosti preto si myslim ze je to usko...niesom cudna vsak? 😒
a hej som zabudla napisat burinka to je normalne...ja som bola tehulka a tiez som sa vas pytala na vsetky bolesti ale teraz uz viem napisat ze to tak bude 😀

petika
8. máj 2010

Krvácanie prešlo, ale aj napriek tomu tu asi trochu pobudnem, kedže som počas liečby duphastonom spinila už druhý krát. ☹. A ešte to naše prvé a k tomu ďalšia diagnóza s dvomi maternicami ☹ tiež som nejaký ekrazit medicinsky 🙂 podľa toho, čo mi hovorili sme na pn až do konca :-/ čo už.
Kati, kým som písala, tak si poslala spravu, bo tento Iphon, to trosku dlhšie trvá ako na pc 🙂
a aby som nezabudla, Dadka, som na Teba hrda. Supeeeer. Nech ti to ostane. 😉 drzkajte sa a Laurinka nech sa nám uzdravi, chrustik nás malinky 😉

katka22r
8. máj 2010

petika dakujem 🙂
a neze prepises majetok v tej nemocke....neboj bude dobre...ja ked som isla lezat som plakala ale nakoniec som si vravela ze preto moje slniecko spravim vsetko

petika
8. máj 2010

Aj ja tak. Neplakala som, bola som na to pripravená, čakala som to, doktorka mi to vravela. Pre to malé to stojí, aj keby som prišla domov už len s ním 🙂. Neboj, neprepisem majland, budem sa snažiť 😉 drzkajte sa, zatiaľ koncim. V rámci setrenia 😉

katka22r
8. máj 2010

jasne moja tak oddychuj a drzte sa obaja...ja si idem tiez este lahnut lebo poobede nas caka ta mila 🙂

burina111
8. máj 2010

peti s tvojim optimizmom budeš skoro doma a tam sa budeš pekne šetriť, no čo že budeš pn..kašli na to, ja som pri markim tiež musela byť až do pôrodu a riziková...ale mám ho a nič nie je krajšie....a už fakt nevypisuj, bo skrachujete.... 😀 myslíme na teba.
kati vidíš, mala som sa hned teba pýtať, ty si tu už tak ráno ránko...no diki za radu, vieš, to človek prizabudne po pár rokoch a potom sa plaší....malinkej sa dufam polepší....ale tak na ušnom nič hrozné nerobia, pozrie s takým lievičkom do jedného uška, do druhého a hneď ti bude vedieť povedať...ale hádam to nie je to..skús ten olej ešte do pondelka, uvidíš..kým nemá teplotu nie je ani zápal..držíme palčuchy

katka22r
8. máj 2010

neee nema teplotu

zuzu805
8. máj 2010

Dobre ranko ...
Petika-držim palce moc!!Ty my davaš taku neskutočnu odvahu a optimizmus.. 😉
Baby včera ma zobral moj zlatik von išli sme pozrieť aj do obchodnych domov,mno ja som sa hned zastavila pri dedskych vecičkach ☹ strašne sa my rozbušalo srdce a ten zachvat plaču bolo to silnejšie ako ja ☹ v utorok idem na prvu kontrolu po kyrete teda už mam aj po prvej mrche,,dufam že bude všetko ok,,neviem sa dočkať opať mať pod srdiečkom ten zazrak 🙂 🙂
Ten čas my ide tak hrozne pomali,,ale je to asi tou psichykou mojou......Držim palce Burinka,zdenkam,dadqa,mesabi a aj Katke z malou princezničkou držte sa všetky a opatrujte sa!!!!!!!!!!!!!!

katka22r
8. máj 2010

aj ty zuzu 😉

petika
8. máj 2010

Zuzu: ďakujem, som rada, že aspoň trochu optimizmu odovzdám 😉. Tých zachvatov sa neboj, musí to byt. Srdce potrebuje vyplavit bolesť, ktorú skryva, na to mame slzy. Všetko zase bude dobre. Všetky sme plakali. Prejde to. Každý deň niečo skončí a niečo nové začne. Len sa toho neboj, čas je najlepsi lekár 😉 a čoskoro sa budeš tešiť z // na teste 😉 tvoje telo potrebuje vydychnut, hlava zabudnúť a príde to, keď to bude mat prísť. Neboj. Drzime ti palce 🙂 však baby?

katka22r
8. máj 2010

jasne a ty sa setri a aj eura 😀

burina111
8. máj 2010

zuzka neboj, bude to dobré, neboj, další rok sa isto budeš tešiť z krpčeka..
a ďakujeme za milé slová
peti ležíšššš???? ležžž!!!!!!
kati ako laurička?

petika
8. máj 2010

Aha baby, ako som dlho vydržala 🙂 ležím, ležím. Strašne, spim aj dva krát za deň 😀 bola má kuknut kamoska, čo za týždeň rodí. Zlate brusinko má. Podonasali sladkosti aj chipsy. Môžem vyzierat tá het. 😉 pa

masabi
8. máj 2010

Ahojte babulky....ste to tu roztočili od včera...ako kedysi 🙂 ...Petika my sme oproti tebe v pohodicke 😀 ,posladne dni mi je priserne hlavne doobeda neviem prečo,len ma to nuti ležať ,poobede spim jak batoľa...až o tej 14.hod som schopná sa niečoho chytiť.Snáď to prejde a bude ok.asi počasie.Dadqa...no super !!!!! 😉 vidíš že si vydržala a teraz ti to smrdí,ale ešte nie je vy&hrané...ja mám teraz takú chuť si zapáliť ale lepšie to viem zvládnuť ako kedysi.
Baby držte sa všetky,Peti Ty len lež,je to hrozne viem ale zvykneš,Burinka ty sa tiež opatruj nech sa mala ani ta nestresujete viac ako je treba,Zuzka a tebe len veľa sil a šťastia nech si čoskoro medzi nami tehuľkami po potrate.Krásny víkend dievčatá.

zdenkam
8. máj 2010

Baby, tak akurat som dostala spravu, ze ta kolegyna co potratila rovnako ako ja a stvrtok vnoci porodila dievcatko je dnes uz doma.
Jaaj som taka stastna. U nas je strasny baby boom a ze ani miesto takmer nie je na porody. Vravela porodna asistentka jedn a v robote, ze za cele tie roky to este nezazila. Ale Irl sa standardne pri bezproblemoch prepusta druhy den po porode domov. Len kliestove porody, ci komplikacie, ci cisaraky zostavaju 5 dni.
Termin ze dostanem tak v 35 tt. Som hovorila s jednou znamou Irkou, ma 2 porody emergency cisarak a teraz v juni ma 3 planovany cisarak a termin tiez este nema. TAkze tak skoro mi isto termin nehrozi.
Ale uz mi to zacina byt jedno, len nech je to babatko zdravucke

Zuza a vsetke sme tym presli, tuzobnymi pohladni na maminky s bruskami a tak. Aj ty nou isto budes ako my teraz. Uvidis. Budes nou!!! Hrdou tehulkou. A treba to poriadne oplakat a potom ist dalej.Ale plakat som ja plakala asi 3 dni.

katka22r
8. máj 2010

ahojte uz sme tu z mily....nebolo vela ale dalo sa sak presov 😀

petika
8. máj 2010

A akú máte krásnu novú fotečku 😉

katka22r
8. máj 2010

xixi dakujeme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre