Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katka22r
18. máj 2010

burinka no co vies petika mozno bude aj s vyvolavackou 🙂 snad sa neurazi ked tak piseme 😒

burina111
18. máj 2010

aa ja myslím, že nás už pozná, ako to myslíme....proste mi jej prajeme dočkať až do 40tt a žiadny cisarák, presne na termín normálne prirodzene 😀 ........neurazili sme ťa peti, nie??? 😉

katka22r
18. máj 2010

tak tak

petika
18. máj 2010

Baby, hnevat sa? Na vás? Ešte to tak 🙂 bola by som rada, keby to bolo na termín, alebo ešte lepsiena Mikulasa to by bola aká sranda 🙂, nie? Vyvolavacku nečem, ale pôrod prirodzenou cestou a na čas, to by som brala. 🙂 radšej zašit ritku, ako bruško 😉 však sa uvidí. Možno nás toto malé prekvapí a budeme neskôr príkladom pre tých, čo strašia pre našu diagnózu 🙂

katka22r
18. máj 2010

petika ja som to tusila a masabi kde?snad ich nevytopilo 😖

petika
18. máj 2010

Tak masabi prihlás sa, lebo vyhlásime pátranie po tebe... treba ísť na brigádu ??? 😵

katka22r
18. máj 2010

no ktovie kedze ona od sb tam bola dajaka zaplava tusim

zuzu805
18. máj 2010

Ahojte baby...tak ja už chodim do prace nemam moc času tu byť ale vždy si vas prečitam a držim palčeky petika,burinka,zdenkam.. 😉 baby neviete my poradiť kedy mam uživať ten duphaston ako sa to počita kazal my na 15 den a teraz neviem či od posledneho dna mrchy alebo od začiatku ☹ ??hmm??my tu mame zaplavy na kysuciach ach jaaj hruza 😒 už sa neviem dočkať druhej mrchy a opeť snažikovať držim palce aj tehulkam aj netehulkam a verte že čoskoro aj my budeme,, 😉 😉 😉

zdenkam
18. máj 2010

baby kde je xpetka, tak sa uz par tyzdnov neozvala?
Dufam, ze s dcerkou nema nic vazne,lebo ak sa dobre pamatam naposledy mala bola chora.

Dnes sm bola u lekara, babatko je uz hlavku dole, tlak klasicka ako stale nizky 89/64 a srdiecko bije o 1O6 silno, daval mi pocuvat. NO a moc je ok, takze sme fit. A tak sa presne aj citime. Sa mi to teraz vytriasa pred monitorom. 😀

zdenkam
18. máj 2010

sme pozerali cez cesku telku, co tu mame na kartu, ze na vychode sr a v Cr na morave su riadne potopy. ☹
Ach jaj.
To toho tiez mame dost nadelene kvoli tym velkym problemom v praci, zohnali sme z bezpecnostnych dovov prekladatela na pondelok na stretnutie so zamestnavatelom a zajtra vecer mame schodzu zo zastupcom odborov. Tu to funguje inak ako v SR. Odbory su celonarodne a nie jednotlive vo firme.TAkze sme boli navstivit urad, uvidime conam poradi co sa vo veci da robit. Uz nemam az taku beznadej, lebo som urobila maximum co som mohla. Ale zaver je aj tak este vo hviezdach. Drzte nam prsty a nech zvitazi spravodlivost.

katka22r
18. máj 2010

spravodlivost musi zvitazit

burina111
18. máj 2010

zdeni tak držíme palčuchy....hádam to dobre dopadne, aspoň že s bábom je všetko ok....
zuzu no ja ti viem presne poradiť...ja som to brala dva roky...15. deň od prvého dňa MS...keby si niečo ohľadom toho potrebovala,ozvi sa..mám bohaté skúsenosti 😀
baby inak s tým počasím to je fakt katastrofa...u nás teraz iba fučí strašne..ale ako orkán 😒 a 2stupne. inak vytopoené celé slovensko a čechy...no je koniec mája a u nás ešte nebolo viac ako 15stupňov a to nehovorím vôbec o teple....

zuzu805
18. máj 2010

burinka..takže prvu mrchu som mala 1,5...tak som to už mala začať uživať ach jaj ja som blba 😒 a dakujem ak budem niečo potrebovať budem rada ak my pomožeš 😉

masabi
18. máj 2010

KAti ,Petika cawtw niw nwvytopilo nás ,len sme začali s mm maľovať byt tak sem zabludim len tak na skoka na oddych.
Burinka super tie plienky a to su ktore tie z UK alebo tie od mirris?

katka22r
18. máj 2010

to co to je to z uk? 😒

petika
18. máj 2010

Zlatinko z Uk je z Anglicka 😉 masabi, tak sme radi, že všetko ok. Ale brigáda by sa ti teda aj tak šikla, aspoň na to upratanie po malovaní, nie? 😀
Zdeni, držíme palce, nech všetko dobre dopadne 😉
zuzu805: Tak potom hor sa na to a čo nevidieť budeš medzi nami 😉 takýto prístup sa mi páči 😉 to tak bolo aj v tom, že HLAVU HORE,BEDAČ SLOVENSKÁ!!! 😉
Burinka: Takto máte super, že 2 stupne 😅 to čo je? Teta zima sa ešte nestratila? Mi povedz, že globálne oteplovanie a my pomali nevieme, ako slnko vyzerá, nie? 😅

burina111
18. máj 2010

zuzu tak ale to už nezačni brať..to si narušíš cyklus....potom ti bude meškať krvácanie.....radšej vynechaj tento mesiac a dáš od dalšieho cyklu..to si už potom stráž......jasné že poradím, ak budem vedieť...neboj nič
masabušik, tak to su tie z UK..od mirris som ešte neobjednávala...to doobjednám skôr iba tie savé jadrá, gatiek mám celkom dosť nateraz....
petika ja už nič radšej nehovorím, teraz nám začali kvitnúť narcisky, tulipánky stále nemáme iba listy. a hned ich aj tá fujavica polámala....kosa strašná, u nás je tak že dva týždne v july teplo, teda okolo 28stupňov a vymaľované 😉 ale toto je extrem..ešte som bez bundy nos nevystrčila od decembra..fakt neviem čo sa to robí, ale asi sa rútime do záhuby ☹
všetkým mamičkách a detičkám dobrú noc 😉

zdenkam
18. máj 2010

katka dik.
Ale svet je ....nie stale vitazi spravodlivost.
Ale uvidime, ideme za nu bojovat nech to stoji co to stoji.

zdenkam
18. máj 2010

Katka, UK je presne skratka pre United Kingdom - spojenie kralovstvo britanie. A si o poznanie bohatsia. 😀

Ja koncim s latkovkami na stave 3O ks moderne a ostatne klasicke stvorce. Uz viac nebudem kupovat. to by malo bohato vystacit a fakt sa na to moc tesim. Na to neskladanie hlavne. 😉

Dobru noc a nech sa vam umudri pocasie. 😉

petika
19. máj 2010

Dobré ráno, pozerala som predpoveď počasia, konečne bude aj pekne. 😉

janka0025
19. máj 2010

ahojte. Mám na Vás otázku, som tehotná po kyrete - 20.01.2010....Zistila som to len minulý týždeň.....Teraz by som mala byť len v 4tt + 5 Takže velmi skoré tehotenstvo, takže som ešte nebola u lekára, aj tak by ešte nič nevidel.....Prvý krát som potratila v 6 tt.....Dnes ráno som na Wc zistila, že som začala krvácať, neviem čo to má znamenať, zase potrat?????Bolesti nemám žiadne....Je to jasná červená krv....Poradte prosím....

katka22r
19. máj 2010

no dobre ranko konecne viem co to je to uk a to je na to niejaka stranka?lebo kazdy s tamade objednava 😀
janka mozno si ani nebola tehulka...ktovie mohla si mat este zvysena hcg alebo uz nie,?panecku ja neviem mozno bude vediet ina baba

janka0025
19. máj 2010

Určite som bola, Medzitým som mala už aj negatívne testy.....A ms mám ako hodinky, mala dojsť v piatok....Prvý test som si robila ešte pred termínom ms a bola tam slabulilinká čiaročka....odvtedy každé dva dni a krásne silnela.....

katka22r
19. máj 2010

uf moja tak to neviem radsej by som zasla ku gyne ☹

petika
19. máj 2010

Ahoj Janka, zájdi ku doktorke, tak, ako si písala, bolo to včasné tehotenstvo a to, čo si písala, sa stáva bežne. Stane sa, že bab otehotnie a potom príde mrcha a pozoruje to len ako omeškaný menzes. V každom prípade by som išla k lekárke, z krvi zistí, čo sa deje. Nie si chorá? Alebo nejaký stres, dvíhanie niečoho ťažkého? To sa vtedy v takomto včasnom tehu stáva 😒 zájdi určite k lekárke, je podstatné aspoň pozrieť, či tam nič nie je, či všetko vyšlo von.... mylsím ale, že by malo. Ešte napíš, či si mala mať teraz menzes, alebo ti meškal, alebo ako krvácaš? Normálne ako počas mrchy? Alebo to bol len fľak a teraz špinenie?

janka0025
19. máj 2010

mrcha mala dojst v piatok, mala som svadbu, stresy boli, bez bolesti ako slabučká mrcha

masabi
19. máj 2010

Jaaaj Peti no som mala co robit aby som dala kuchynu do poriadku dnes som hotova a to este mame chodbu ale je malinka tak to nebude vela prace a obyvak a detsku si nechame na neskor...som si zamakala riadne vcera baby.Zajtra idem na som ,4D a aj prietoky by mali urobit tak drzte palcuchy.Burinka a a na kolko ta vysli tie latkovky?si to cez neto objednavala?
Janka určite zajdi k lekarke ,niektore ženy krvacaju aj na zaciatku tehotenstva a plod to neohrozuje ale urcite sa nechaj vysetrit.

petika
19. máj 2010

Jani: môže byť aj to, že si prišla príliš rýchlo na to, že si tehotná, nakoľko, ako píšeš si mala mať mrchu v piatok. Je možné, že ti prišla normálne ešte taká tá slabá falošná mrcha, čo sa môže stať, niektoré ženy krvácajú v klasickom termíne menštruácie aj do tretieho mesiaca. Určite by som ale išla ku doktorke, nech sa pozrie na to, čo tam uvidí. Mal by tam byť aspoň gestačný vak a určite ti zoberie krv, aby zmerala hcg. Tak by som na to nekašľala, nič nemusí byť stratené. 😉

burina111
19. máj 2010

ahojte holky...zdeni, tak ty máš riadnu zásobu...ja ešte savé jadrá podokupujem od tej mirki, čo masabi poradila..musím to popozerať v kľude..inak som pienky skúšala na malom, aj v noci, myslím tie z UK...tak ked som malému placla na zadok do tej plienky absorbčné jadro + jednu klasickú látkovku, v pohode vydržal celú noc bez pretečenia...takže som spokojná, neľutujem. teda ja som za tie 4uni gaťky, náhradné gumky, 4 jadrá S, 4jadrá M a 5jadier extra savých dala 116eur...ale fakt sa oplatilo. tie SWB nemám ako vyskúšať, lebo sú malé..takže to počkám až na malú. no a malý to nechce dať zo zadku, sa vytešuje, že aké je to fajne a páčia sa mu tie modré s kvietočkami. inak tie vrchné gaťky dám presušiť a tak 3x v pohode vydržia..jadrá som prala, tiež to rýchlo schne..tak baby nie je to zlý nápad, keď si človek zráta, čo vyhodí na jednorázovky. a pri takej rozumnej kombinácii je to fajn. a periem to normálne v lovele, krásne je to biele- zatiaľ 😀 no a mám aj tie, čo sú na pevno aj s jadrom, ale tie dlho schnú, nám asi najlepšie vyhovujú tie čo sa jadrá vkladajú a netreba na ne vrchné nohavičky...takže ak by som aj išla niečo dokupovať, tak isto z takých typov..takže SIO.

jani ty neuvažuj že čo robiť, choď k dr. nemusí to byť nič, ako peťa píše, že to bábu neškodí, možno ti dá duphaston a možno je to potrat..ani mna nič nebolelo, keď som potratila..iba som slabunko špinila a potom sa to prevalilo až o 5dní a bolo všetko v.....už nepomohli ani lieky ani nič....tak nič tu nenadiskutujeme, najlepšie keĎ pozrie ULZ a krv..inak ti tu asi nikto neporadí....v tom sa nedá 😒 len aby ti to dobre dopadlo......daj potom vedieť

masabi ty sa drž na zajtra, no nech je to vysnívaný chlapčisko 😉
petika ty čo s tým počasím? veď u nás je otrasne, leje v kuse...ja neviem čo sa to deje...bodaj by si mala pravdu a aspoň zajtra nepršalo.ale nezdá sa mi, máme iba 7 stupňov 😔

burina111
19. máj 2010

masabi a aké farby ste dávali??? či biela klasika?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre