Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

uankab
14. nov 2011

@ema263 , jaj to mi je luto.. rok a pol je naozaj velmi dlha doba, obvykle hovoria ze 3 mesiace... ja som po prvom potrate otehotnela hned nasledujuci mesiac, akurat ze nasledoval druhy a z tohto sa neviem nejako vylizat... snad sa nam to raz podari! zaciatkom decembra idem s tym k lekarovi, ale zrejme sa s tym telo potrebuje vysporiadat samo... 😢

usacek79
14. nov 2011

@noja2210 tak ja sa pridavam 😉 zatial len s duchom, ale predsa, je to tam a teda aj meskajuca ms, co sa mi nestava a dalsie priznaky 🙂 podarilo sa po dvoch cykloch - na prvy pokus 😵
pripojim sa k vam julovkam, ale az ked to bude uz uplne iste, mozno v priebehu tyzdna - dvoch 😉 termin mi vychadza kdesi po 22.juli 🙂 drziiiiiiim nam obrovsky palce, nech to dotiahneme az do jula so zdravymi babatkami 🙂

poisonblu
14. nov 2011

@usacek79 jeeej, usacek blahozelam....my stale cakame, ale uz mi to cakanie lezie na nervy....este vydrzat mesiac a ideme na to 🙂

usacek79
14. nov 2011

@poisonblu dakujeeeemm! no my sme to planovali az po tretej MS - ideme nabuduci tyzden na svadobnu cestu, tak tam, nuz ale vyzera, ze tam pojdeme uz traja 😉 ale zatial to nie je uplne 100%, az ked budu kolajnice jak fras, nie kadejaki duchovia 😀
drziiiim vam palce, to bude raz dva 😉

kukucka26
22. nov 2011

ahojte ako sa snazite uz niektorejsa to podariloja mam za sebou este len 1cyklus po MA ale snazime sa 🙂

rous
22. nov 2011

tusim dievcata su na dovolenke. Ak mozem pridavam sa k vam. Mam za sebou 4. kiret. 11.11. a neviem ako dalej. Ako zaplatat krater v srdci, ako dat do poriadku telo a veci s tym suvisiace. Snazit sa vobec a dalsie tehotenstvo? Ma niekto pre mna dobru radu?

irriss
22. nov 2011

@kukucka26
byla jsem na kyretu 19.ledna..
porodila jsem uuuplne zdravou holcicku 30.rijna..(vyvolavali porod kvuli memu zdravotnimu stavu a velikosoti predesleho ditete-5kg 56cm) 😉

p.s. takze vlastne to nebyl kyret ale "prestlana postylka a vymalovany pokojicek..."mala jen cekala za dverma, v podstate ani nikam neodesla.. 😉

Hoooodne stesti a pekny den 🙂

poisonblu
22. nov 2011

@rous stvrty potrat? a uz ti robili nejake vysetrenia, ze preco sa to stalo...jednoznacne si treba dat vysetrit vsetko mozne, aj ty aj manzel...niekde sa musi najst pricina....drzim palce

kukucg
22. nov 2011

@kukucka26 Ja cakam prave druhu mrchua ideme sa snazit 🙂 Ale usacek79 je uz dva v jednom 😀

kukucg
22. nov 2011

@rous Ahoj, to ma moc mrzi 😖 Musi to byt hrozne tazke, ja mam za sebou len jeden ale teda stacilo mi ☹ Urcite nezufaj, raz sa to podari... A v ktorom tyzdni, vzdy to bolo rovnako, bola si na nejakych vysetraniach, povedal ti niekto cim to je?? Skor nez sa znaovu pokusite mali by ste isto absolvot genetiku a ty aj imonologiu, hematologiu, endokrinologiu... ak este nemas

rous
22. nov 2011

@kukucg @poisonblu Mam za sebou endokrinologio - ok, 1x genetiku tiez ok ale teraz to skusime este raz. Hematologia nie je celkom v poriadku mam syndrom lepivy dosticiek typ ll. a MTHFR C677T co je metabolicka porucha vstrebavania kyseliny listovej. Hematologicka tvrdi, ze by to nemal byt problem a liecbou sa to da zvladnut. A imunologia, to nemame. Prvy potrat v r.2006 v 8tt. bolo to strasne, myslela som ze pridem o rozum. Trvalo mi dost dlho vylizat sa z toho. V r.2008 v 14tt a nasledne som dotala plucnu emboliu potom sa zistil hemato. problem. V r.2010 to bolo velmi rychle v 5tt liecba sa ani nestihla nasadit. A teraz 11.11.2011 opat brali anielov do neba v 9tt. Velmi po dietatku tuzim. Zaroven sa bojim otehotniet. Asi je skoro mysliet na nove tehotenstvo, mam ale 36 r. mm 40r. a niekedy sa mi zda, ze on sa uz vzdal. Vravi ''ze ma nechce dalej nicit'' A momentalne mam pocit ze som na to SAMA.

marecek1
22. nov 2011

@rous tiež ma mrzí, čo všetko si si už musela preskákať... musíš to mať ťažké, viem ako bolí strata dieťatka... len to prosím nevzdávaj aj ty, nemôžte to vzdať obaja, ty aj manžel, teraz musíš veriť za oboch. 36 rokov, to je v dnešnej dobe úplne bežný vek na tehotenstvo, kopec žien začína po 30., ok, určite kadejaké riziká sú väčšie, ale o to väčšia radosť, keď sa to podarí...

eviq
22. nov 2011

@rous ahoj, pozri sa do tem:
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/trikrat-som-potratila-uz-to-musi-vyjst/

https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/mam-za-sebou-viac-potratov/

je nas s tymto problemom viac a k vysetreniam ti napisem viac do IP...a nevzdavaj sa, to urcite nie...

kukucg
22. nov 2011

@rous no skoda ze nemas tu imunologiu, niektore baby vytvaraju protilatky proti trofoblastu a ta hematologia... neviem, ja mam tiez problem so srazanlivostou a mala som emboliu v tehotenstve a teraz som si od zaciatku pichala clexane... nepomohlo o babo som prisla ale ci to s tym nejak suviselo to veru netusim 😒 velmi ma mrzi ze si to musela prezit tolko krat, ale nevzdavaj to, skus este imuno a este raz hematku... porozpravaj sa s manzelom, bude to dobre, neboj

rous
22. nov 2011

Dakujem dievcata velmi pekne. Teraz sa mi zda, ze nie som az taka sama. Dakujem.

kukucg
23. nov 2011

@rous Jasne ze nie si 😉 😉

marecek1
23. nov 2011

@rous je super už to, že si tu pokecáš s kočkami, ktoré sú na tom podobne, a vzájomne sa podporujú. lebo tiež sa nedá stále to preberať s manželom, že nedarí sa a nedarí a prečo práve nám.... človek je v depke, a depce aj toho druhého.... tu sa dá o tom rozprávať stále a človeku sa uľaví. presne aj ja, keď sme prišli o miminko, v podstate najskôr ťa každý ľutuje, kým je to "čerstvé", ale potom to väčšina ľudí zoberie tak, no "stalo sa", a "máte už jedného chlapčeka"... tu je to iné...

rous
23. nov 2011

Je super zienky ze ste tu. Na teraz ste tu pre mna velmi dolezite. Dakujem. Som na PN, manzel je v praci, byt prazdny a moja hlava plna ciernych myslienok. Slzy sa mi tlacia do oci stale ked si na to pomyslim. Manzel chodieva z prace den co den neskor lebo uz ma dost mojich narekov. A mozno sam nevie co so sebou a uz vobec nie co so mnou! Urcite si doplnim vysetrenia o ktorych dievcata pisu. Ako prve to co mozem sama a po case sa mm verim ze prida. Teraz nechce ani pocut o dalsich vysetreniach. Mozno ta reprodukcna imunologia by mohla byt dolezita. Ajked liecba...? iba ten prednizon...! Neviem neviem!!! A tak si vravim, ze mozno psycholog. Aby som opat verila ze to zvladnem. Lebo teraz mam pocit, ze ako zena som zlihala uuuuplne!

marecek1
23. nov 2011

@rous nesmieš rozmýšľať takto, že si zlyhala... ty si preto, aby si miminko mala, urobila všetko, čo si urobiť mohla, že to nevyšlo - za to predsa nemôžeš, ty si sa snažila. určite bude dobré, ak si teda doplníš vyšetrenia - aj liečbu prednisonom alebo inými liekmi by si zvládla, neboj sa, za ten výsledok to stojí....v prvom rade by som ti však odporučila, aby si si našla niečo, pri čom by si sa odreagovala, a nemyslela stále na to, že to nejde a nejde - neviem, ako trávievaš voľný čas, ale viem, že je fajn ísť sa niekam vyvetrať - na prechádzku so psom, alebo niekam cvičiť - zumba, aerobic, hocičo, trošku zmeniť prostredie, stretnúť sa s ľuďmi a nasmerovať myšlienky trošku iným smerom....

michelle1004
23. nov 2011

som po potrate 10.11.tri roky sa snazime o dieta,bola som aj na laparoskopii,mam dlhodobu liecbu a ked sa nam to konecne podarilo aj bez umeleho opl. tak o to pridem o to.bola som v 10tt.nebola som ani na cisteni vraj sa mi maternica vycisti sama.vsetko by som mala mat v poriadku.manzel sa boji aby sme sexom nieco nepokazili.mate s tym niektora skusenosti?prosim poradte mi.aj tak je to vsetko nespravodlive:((

poka
23. nov 2011

@michelle1004 su to strasne pocity a vycitky..........viem, co prezivas, ja som to prezila uz 6x a bola som uz v 24tt, babatko este nemam...................chcem ti len povedat, ze musis nabrat silu a ist dalej, najdi si nejaku zalubu, v podvedomi to mas stale, ale musis zit dalej, inak to nejde, musis nabrat psychicku silu do dalsieho tehu.drz sa

michelle1004
23. nov 2011

@poka jeziiis tak to mi je velmi luto.ja si ani neviem predstavit ze by som to prezila az 6x.obdivujem ta .teraz som doma ale od 1.12.idem zase do prace takze nebudem mat cas na to mysliet.uz nam zastava sa len tesit na dalsie tehu.

michelle1004
23. nov 2011

@poka jeziiis tak to mi je velmi luto.ja si ani neviem predstavit ze by som to prezila az 6x.obdivujem ta .teraz som doma ale od 1.12.idem zase do prace takze nebudem mat cas na to mysliet.uz nam zostava sa len tesit na dalsie tehu.

michelle1004
23. nov 2011

@rous je to strasne ako sa s nami osud zahrava.uz len to ze musime stale chodit po roznych vysetreniach je velmi stresujuce.ja uzivam lieky na pravidelnost MS uz od 15tich rokov,bola som na laparoskopii,ktora mi nepomohla takze "zbytocna bolest".nakoniec som zmenila gynekologa isla som k odbornikovi a otehotnela som asi po 8 mes,ale zaroven aj potratila.mam plne zuby toho ze sa musim stale napchavat liekmi a chodit k lekarom.ale velku rolu tu hra psychika.drzim ti palce a velmi ti to prajem.

zuzulik160
23. nov 2011

Ahojte dievcata aj ja mam za sebou viacej potratov konkretne 3x v prvom trimestri. A po kazdom som to uz chcela vzdat.Ale preslo par mesiacov a ja sa uz neviem dockat kedy uz mozeme zacat so snazenim 🙂 Tiez ma napchavaju roznymi tabletkami 🙂 A dokonca si picham aj injekcie do brucha koli mutacii heterozygot ,beriem aj dupfaston kyselinku listovu a rozne iné. Aj prednison na protilatky ,ktore vytvaram,a k tomu vsetkemu aj cabest na zvyseny prolaktin. No stale si vravim,ze sa nesmiem vzdat ved moj ciel je jasny a verim,ze raz ho dosiahnem 🙂 Akurat som treti den doma po laparoskopii,ale nenasli nic skonstatovali,ze som zdrava aspon nieco si vravim 🙂 No teraz prisiel rad na mojho manzelika ide na spermiogram a na hematologiu koli protilatkam uvidime ako to vypali. Genetiku mame ok . Dievcata len sa nevzdavajte. Ved dnesna doma poskytuje uz vela moznosti ako prist k dietatku a myslim,ze ani vek nezohrava ulohu. Len pozitivna mysel a viera mozno aj v male zazraky. Drzim nám vsetkým prstiky nech nam to uz konecne vijde a nech nestracame nadej 🙂 🙂 🙂

kukucg
23. nov 2011

@michelle1004
@rous dievcata, cim skor sa dat do poriadku, mysliet pozitivne, zamestnat hlavicky 🙂 a potoooom sup do dalsieho snazenia, zuzulik160 ma pravdu, dnesna doba-vela moznosti, hlavne pozitivny pristup treba a nevzdavat sa 😵 😵

biancaadamko
24. nov 2011

@michelle1004 ahoj, tak mna vcera pustili po kyretazi domov. Viem co prezivas, ako keby som citala svoj pribeh. Nam sa nedarilo dva a pol roka, potom sme zacali riesit umele, muz bol objednany na spermogram a vtedy mi zacalo byt strasne zle a ze tehotna. Neveril mi nik ani muz, ked uz lekari chceli riesit umelym. Potom neuveritelna radost celej rodiny. V 7 tyzdni mi ukazali ako bije srdiecko a o 3 tyzdne som si mala prist pre tehu knizku a namiesto toho kirezat. Lebo babatko bolo cca. tyzden mrtve ☹ zajtra uz idem do prace, nechcem na to velmi mysliet i ked sa to neda. Mam kamaratky co otehotneli presne ako ja, tak si vzdy poviem, ze ake by bolo moje dieta uz velke... Ale co uz asi to tak malo byt a verim, ze v january si poviem, ze som opat tehu 🙂

marecek1
24. nov 2011

@biancaadamko to mi je veľmi ľúto... musí to byť pre teba teraz veľmi ťažké, keď to bolo len včera.... prajem veľa síl do budúcnosti. ale ideš nejako skoro do práce, neodporučil ti lekár PN? teraz si dávaj pozor, aby si neprechladla, až nemáš zbytočné komplikácie.

biancaadamko
24. nov 2011

@marecek1 hovoril, ze mam mat hlavne klud, co v praci urcite nebude, ale ked som doma stale premyslam preco ja a tak... co vobec nie je dobre. Rychlejsie sa s tym vyrovnam v praci. A dakujem 🙂

vavrenka
24. nov 2011

@rous sy lepivyh dosticiek sposobuje potraty!!!!!!!to ti nikto nenasadil liecbu??? 😕 a ta mutacia sposobuje potraty/predcasne porody! to co mas za hematologicku????????,, 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre