Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

yasmin0001
6. dec 2011

@bambi2 no ja viem, ze to tiez budem vidiet o par tyzdnov inak.
Ale zatial mam stale trochu krce a spinim. Kedy to prestane?
My sme nemali idealnu situaciu s peniazmi a s robotou. Ja pracujem v admin. sfere, ale mam tolko roboty jak za dvoch a plat mi nezdvihnu, len stale na mna valaju novu robotu. Len som si hovorila, ze vydrzim do konca decembra a potom pojdem na PN uz v druhom trimestri, aby mi to neovplyvnilo vysku MD. Uz mi ostavalo iba 8 pracovnych dni do konca roka (mala som mat potom dovolenku) a zrazu je po vsetkom.... 😢 😢 😢

yasmin0001
6. dec 2011

Baby neuverite, ale aj mne sa minuly tyzden snivalo, ze som potratila a v dlani som mala asi dvojcentimetrove dieta, ktore umieralo. Cely min. tyzden som mala zlu predtuchu.
Ale zle sny vacsinou znamenaju opak.

bambi2
6. dec 2011

@poisonblu moze byt... ktovie... ja som tomu nechcela verit nejako ale vedela som, ze sa to moze stat... takze to bola urcite nejaka predzvest, bola som pripravena na to najhorsie... asi zato som to nebrala a neprezivala nejak zvlastne a rychlo som sa s tym zmierila. aj ked to bolo dost tazke. nic ine neostava. musime sa naucit s tym zit... je to pre mna uz uzavreta kapitola, proste sa to muselo stat a neriesim to uz.
chcem byt znovu tehotna a porodit zdrave dieta. to je vsetko po co tuzim momentalne... a citim, ze zlaticko sa pyta k nam... 🙂 inak by som do toho nesla...

poisonblu
6. dec 2011

@yasmin0001 tak v tomto pripade asi neznamenaju...skor taky siesty zmysel alebo co...ale ja som si ten sen dala do suvisu az po potrate, dovtedy ma ani nenapadlo, ze sa take nieco moze stat....v pohodke som si uzivala dovolenku, potom PN a tesila som sa..kupila som si knizky pre tehotne a studovala ☹ ach jo...hadam to tentokrat dopadne dobre, inak ma porazi...v januari budem mat 30, tak uz je nacase byt tehu...

bambi2
6. dec 2011

@yasmin0001 je to inidvidualne. niektore spinia dlhsie niektore kratko. kup si alchemilkovy caj, ten ti pomoze. ja ked som ho zacala pit, tak zo mna este nieco vyslo. pomoze dat maternicu rychlejsie do poriadku.. ja som krvacala tusim 5 dni, ked som zacala pit alchemilku som spinila este take 4- 5 dni a teraz uz nic. iba vytok ako predtym, normalka. tak predpokladam, ze sa maternica vycistila, krcok sa pomaly zaviera ak uz neni zavrety a cakam teraz na ovulku. dufam, ze pride. a ked nie aj tak skusime o tyzden... 🙂
ja beriem teraz aj kys. listovu plus nejake vit. a som na zeleninovych stavach. odstavujem znovu... tak som zvedava ale mam taky dojem, ze to hned klapne...
s tymi snami je to tak, väcsinou znamenaju opak... ale asi nie ak je zena tehotna... neviem si to inak vysvetlit. vtedy asi znamenaju pravdu...

yasmin0001
6. dec 2011

A ako dlho trva teda to krvacanie po kyrete a bolesti?

yasmin0001
6. dec 2011

@bambi2 Aha dakujem. O tej alchemylke som uz pocula. Kupim si ju.
Vitaminy mam este doma aj ja, budem ich brat. Maju sa brat pred aj pocas tehu a k nim bola zadarmo kojenecka flasa, tu som uz ulozila hlboko do skrine, zatial 😔 😔 😔 .

bambi2
6. dec 2011

@yasmin0001 to je tiez u kazdej inak. ja som potratila rano o pol 5, vsetko to zo mna vyslo von... o takej 9 mi zacali krce ale hrozne... ja som vysla von od dr. vonku som zastavila a nevedela som co robit... ci ist do lekarne kupit vodu, bolo mi strasne teplo a potom ako keby ma obliali studenou vodou. som nevedela ci ist na autobus, ci sa rozbehnut, ci budem vracat, v tom tie krce, sa mi este ako keby tocilo vsetko pred ocami... no som myslela, ze v tu sekundu odpadnem. tak som mala asi 15m autobus, presla som to pomaly otvorila som dvere a taaaaaaaaaaaaak mi bolo zle, ze som pozrela na taxi a uz som v nom sedela. som musela otvorit okno naplne, tak ma ofukavalo jak nikdy... ale nic ine som si nepriala iba byt v posteli uz a spat... no hruza tento den... dala som si potom tabletku na tie krce a asi po 2-3 hodinach to preslo. bolesti uz neprisli spät... a vecer bolo uz lepsie... a teraz som uz pripravena na dalsie, krajsie, dlhsie tehotenstvo. take ake ma byt 9 mesiacov a krasne zdrave babo ocakavam... 😵 😵 😵

bambi2
6. dec 2011

@yasmin0001 neboj, ja hovorim, my sa vsetky stretneme v oktobrovkach alebo v novembrovkach... 😉 ja sa uz nato tesim... 😵 😵 😵

yasmin0001
6. dec 2011

@bambi2 no ja som mala tieto krce a presne takto zle ako pises mi bolo v nemocnici, ze som pred ocami mala hviezdicky, nevidela som a nepocula som, keby som v tej chvili nelezala, urcite by som omdlela, ale ja som v tom case najviac krvacala a zle mi prislo z tej straty krvy.

bambi2
6. dec 2011

@yasmin0001 teraz by vraj chcelo posilnit oblicky tusim mi pisala kamoska. na to je vraj dobra cvikla koli zelezu... ja si ju odstavujem... a dobre na zelezo a na tehu su tie sladke zemiaky.. aj tie odstavujem... vyskusaj, das sa rychlejsie do poriadku... 😉

romanita
6. dec 2011

@yasmin0001 Drzim ti palce aby to druhe tehotenstvo dopadlo dobre.. 😉

yasmin0001
6. dec 2011

@bambi2 fuhaaaaaaaaaaa, odstavene zemiaky??? 😕 😕 😕
To som este nepocula teda 😀

ajka81
6. dec 2011

ahojte 🙂
ja som tiež už skoro tri tyždne po kyrete, bol to môj druhy MA v 10tt 😔
trošku som vas čitala a chcela by som vam napisať ohľadom tych snov, ja som v obidvoch pripadoch mala zle sny, ktore som si vysvetlila až po potrate, v prvom pripada sa mi snivalo, že som porodila babo a niekto nam ho ukradol a nemohli sme ho nikde s manželom najsť a teraz pri druhom sa mi zase snivalo, že som porodila mrtve babo ale nato hneď, že žilo a riadne som ho kočikovala, tak som sa nejako veľmi tym nezaoberala, ale predsa sa to aj tak stalo, takže ja už verim, že to bola nejaka predtucha alebo naznak toho, že sa niečo deje 😒 a inač, tie hrozne sny pokračuju aj naďalej, stale sa mi sniva, že buď rodim alebo som potratila a idem na kyret, nejako sa tych zlych snov od potratu neviem zbaviť, veľmi ma to psychicky niči, rano neviem čo je skutočnosť a čo bol sen ☹

yasmin0001
6. dec 2011

@ajka81 ja tiez stale dufam, ze toto je len sen a ze sa zobudim, ale asi nehrozi...
Ja mam nastastie odvtedy bezsenne noci.

ajka81
6. dec 2011

@yasmin0001 tak to si natom dobre, že sa ti nič nesniva, ja by som to teraz brala 😉

bambi2
6. dec 2011

no tak takych bude asi viac co sa im nieco snivalo a potratili... ja mam taky dojem, ze babo to nema ako povedat, ze chce alebo musi odist... tak nam to proste snom oznami... inak si to neviem vysvetlit...
niekde sa pisalo, ze tie prve 3 mesiace je babo u nas ako keby na "navsteve" a rozhoduje sa ci ostane alebo odide... niektore ostanu a niektore odidu...
tie co odisli sa ale vratia len v inej podobe... skor ci neskor... 🙂 😵 😵 😵

bambi2
6. dec 2011

@yasmin0001 to su sladke zemiaky, take oranzove... mne strasne chutia s mrkvou a jablkami...

bambi2
6. dec 2011

neviem ci poznate tuto stranku... su tu potraviny ktore podporuju plodnost...
inak ja som pred tehu odstavovala jak besna ovocie a zeleninu.. a jedla som aj vela zrniek, vela potravin z tohto a hlavne mrkvu, mrkvu, mrkvu.. takze nieco na tom bude... a idem znovu na to... teda uz som zacala... 🙂
http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...
a inak spenat je tiez dobry odstaveny s mrkvou a jablkom.. ten zacnem hned odstavovat ked sa vratime z Prahy... v surovom je vela kys. listovej. a v prirodnom stave sa streba lepsie ako chemia...

alzbetkaz
6. dec 2011

@yasmin0001 ja som krvácala skoro 3týždne tak mi dal lekár nejake hormony na 2t tak mi to prestalo a hned jak som dobrala tak mi došiel menzes...no další nedošiel lebo som tehu a velmi sa bojíííím

yasmin0001
6. dec 2011

@alzbetkaz moja zlata, neboj sa! Urcite to bude dobre, uz druhykrat sa ti to nestane.
Ja budem druhykrat uz urcite na PN aspon prve tri mesiace.
A bolelo vas aj brucho baby? Lebo mna pobolieva len trosku, ale teraz vecer ma tak rozbolelo, ze som si dala tabletku proti bolesti.

bambi2
6. dec 2011

@alzbetkaz dobre to dopadne, neboj a gratulujem.. aj ja som dostala hormony ale som sa ich bala brat... a nekrvacala som dlho iba 5 dni... potom trocha spinenie a konec.. ako sa volaju tie hormony ak smiem vediet??
ja neviem, ja som dnes nieco videla na toaletaku, neviem ci to bol hlien ale bol ako bielok priesvitny a aj sa tahal... a mam aj nejake naliate prsia... neviem co to ma znamenat...

alzbetkaz
6. dec 2011

@bambi2 velmi rada by som napísala ako sa volali len ja som zabudla názov. ten hlien to býva pri plodných dnoch 🙂 vychádza ti to?

alzbetkaz
6. dec 2011

@yasmin0001 po kyrete ma bolelo zo sťahovania maternice, potom to prešlo

alzbetkaz
6. dec 2011

@yasmin0001 a ešte dakujem za podporu len strach mam preto lebo zas mam hematom...a teraz som si našla aj na nohach ako som mala čižmy, tak na oboch nohach mam hematomy pod kožou neviem či nemam nejaký problem ale už počkam do piatka...

bambi2
6. dec 2011

@alzbetkaz mysli pozitivne... vsetko bude ok... a kde ich presne mas?

yasmin0001
6. dec 2011

Baby aj ja som mala v sprave z nemocnice hematom. Co to vlastne znamena? Este som si o tom nezistovala...

alzbetkaz
6. dec 2011

@bambi2 mam ich na nohach v zahybe pod kolenami, beriem askorutin tak dufam že nejak nesuvisí

bambi2
6. dec 2011

@yasmin0001 nie je to cysta?? 😕 😕 😕

usacek79
6. dec 2011

@bambi2 jeeezos moja, ty tu co robis..? ved este pred mojim odchodom na dovcu sme si pisali v julovkach :/ to mi je luto, ze aj ty mas tuto zlu skusenost... tie julovky su veru riadne "nepodarena" skupina, dnes potratili dalsie tri ☹ ale ono sa hovori, ze v zime plodiky odhcadzaju viac 😒
ale mozem ti odpovedat na otazku, ci niektorej prisla ms skor ako po 6tyzdnoch - mne prisla po 25dnoch po kyrete 😉 a potom uz hned druha bola presne po 28 dnoch myslim a to uz bola aj posledna 😵 a teda sa uz len modlim, ze to tak bude na dlheeeee mesiace 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre