Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

poisonblu
10. mar 2012

@lucianak jasne, ze sa narodi...aj tebe, aj mne..budeme si potom vymienat zazitky a skusenosti s nasimi detickami..ja jedine co musim uz len urobit, tak v pondelok skocit do prace, polozit tu vypoved na stol, vziat si veci, vypytat papiere a adios..uz v zivote ich nechcem vidiet...:D a potom si naplno zacnem uzivat moje tehu

lucianak
10. mar 2012

@poisonblu Jaaaaaaaj, ja som myslela, že výpoveď si už nadobro dala a skončila tam s tými ľuďmi. Tak veľa šťastia a tehulkujeme s radosťou 🙂

poisonblu
10. mar 2012

@lucianak no ja som vypoved poslala postou, ale neprebrali ju..tak ale pre mna je to uz ukoncene, len sef ju chcem mat na stole..tak mu ju zaniesiem a porucam sa

kapokapo
11. mar 2012

@penelope1 ahoj, ja som nepila ani kavu, ani alkohol, ani nefajacila... jedla vitaminy,kyelinu listovu, setrila som sa v 8tt som musela ist na kyret, missed abort.... kamaratky pili kavu, niektore dokonca ja fajcili.... nejedli ziadne vitaminy a maju krasne deticky...takze netreba si nic vycitat...priroda si to tak proste u nas zariadila...

kapokapo
11. mar 2012

ahoj, ako je je to teda s vychadzkami na rizikovom?

lucianak
11. mar 2012

@poisonblu No oni sú dpbrí, to schválne neprebrali, lebo vedeli, čo je v tej obálke? Ale kašlať už na nich...

poisonblu
11. mar 2012

@kapokapo to zalezi od doktora a od diagnozy...bud ziadne zo zaciatku, alebo 2hodiny doobeda 2 poobede

kapokapo
11. mar 2012

@poisonblu dik za info....ja som po missed abort, takze ak sa zadari, tak preventivne ostavam asi na PN.... uz neriskujem...

cillamilla11
12. mar 2012

@poisonblu takze si tehotna ?? 🙂))) supeeeer vzdy sa potesim ked vidim tu zname tvare (nick 🙂 ) ktorim sa podarilo otehotniet 🙂 v ktorom TT ?

poisonblu
12. mar 2012

@cillamilla11 v 6tt, ale o tyzden sme mensi, lebo som mala posunutu ovulku

dudu1506
14. mar 2012

Ahojte kočky.ja som bola v 14tt ked mi zistili,ze nebije srdiecko a musela som na kyretaz.dnes je 8den po zakroku a uz teraz sa neviem dockat,kedy sa budeme moct zasa snazit,a ci to dobre dopadne.sice ma uistil lekar,ze pri druhom tehotenstve sa nemusi stat nic zle...ale tak isto sa stat moze.niekto odporucil pockat aspon 3cykly,niekto pol roka a dokonca som sa docitala,ze vedci v minesote potvrdili skutocnost,ze zena po potrate je ovela pripravenejsia na druhe teh.ze cakat netreba,aj ked to bol zasah do ziveho a zakrok naslepo.a vraj maternica a sliznica sa rychlo zotavuje...bola by som najstastnejsia,keby to tak bolo coskoro,hoci asi kazda zena by sa bala...aky mate nazor???viem,ze treba mysliet pozitivne a uzivat si dalsie tehotenstvo,ale niekedy sa na to predchadzajuce mysliet neda :(( som trochen zufala :(

monika2712
14. mar 2012

@dudu1506 po kyrete by som cakala minimalne do prvej menstruacie, a az potom sa mozete znova snazit.. kyretom je sliznica maternice poskodena, takze potrebuje cas na regeneraciu.. mimo toho kym ti nepride, nemusi prijst ani ovulacia. My sme cakali dokonca tri cykle, cize skoro 5 mesiacov, kedze prva mrcha prisla az po 7 tyzdnoch.

dudu1506
14. mar 2012

@monika2712 vdaka za radu monička 🙂BUDEM MUSIEť BYT viacej trpezliva asi.a strasne som zvedava,co mi v piatok povie moj gynekolog na prvej kontrole po kyrete :( hoci komplikacie nemam,ani bolesti,tak dufam,ze bude vsetko ok...

monika2712
14. mar 2012

@dudu1506 nemas zaco 😉 viem ze je to tazke, a dost zle sa to cita, ze az uz v takom relativne neskorom stadiu prestalo bit srdiecko ☹ stale ma taketo veci desia, teraz ked som konecne znova tehu, stale si vravim ze to uz dobre dopadne, ale viem ze sa moze stat cokolvek a nezabranim tomu ☹
trpezlivost je myslim na mieste, ale po prvej mrche po kyrete mozte podla mna znova skusat, lebo aj tak sa nie vzdy zadari hned, a ked to ma vyjst tak to vyjde. Inak robili aj nejake vysetrenie plodu, ze preco odumrelo?

dudu1506
14. mar 2012

@monika2712 nechcela som ta nijako vydesit,strasne ti drzim palce,vsetko dobre dopadne 😉 predtym sme sa snazili dlho,po nejakych 7mesiacoch sa az podarilo a dlho som ani nevedela,ze som v tom,nic mi vobec nebolo,okrem strasnej unavy.vraj plod poslu na histologiu a vysledky nasledne k mojmu gynekologovi,v piatok by tam mali byt,ale tvrdili mi,ze nejak extra to neskumaju,tak neviem,vraj to casto byva vyvojova vada plodu alebo nejaka choroba matky,hoci mne vzdy moj gyn.tvrdil,ze som zdrava a plodna ako jablon.takze neviem,co sa dozviem.a tak isto to vraj moze byt infarkt placenty :((

monika2712
14. mar 2012

@dudu1506 nie nevydesila, len si potom zas uvedomim, ze nic nemame vyhrate.. cele tehotenstvo je loteria..
z tych vysledkov uvidis, niekedy sa podari nieco zistit, idealne ked sa zisti aby sa mohlo tomu nabuduce predist, ak je to mozne. My sme tiez vlastne cakali 7 mesiacov na // po kyrete, aj ked teda snazili sme sa iba 3 mesiace, aj tak to bolo dlho, lebo tuzba byt znova tehotna bola obrovska.
Dakujem za palceky, a ja tebe prajem nech to cim skor preboli, nech sa co najskor dostavi cervena, a nech uz je druhe tehu uspesne 😉

zuska007
14. mar 2012

@dudu1506 ahoj, mne práve včera ubehol mesiac, čo som bola na kyrete, nám sa srdiečko ani nevyvinulo a kyretáž mi robili v 5tt. Výsledky z histológie nič neukážu, len potvrdia, že išlo už len o zvyšky gravidity, je to hrozné, ako to znie, ale už je to za nami a treba sa pozerať dopredu. Príroda vie, prečo si to takto zariadila a myslím si, že práve preto, aby sme mali zdravé miminká. Ja sama sa už neviem dočkať ďalšieho tehotenstva, na kontrole mi môj gyn.povedal, že je sliznica pekná, kľudná, čiže z gyn.hľadiska je všetko ok, preto čakáme už len na menštruáciu a ideme sa zasa snažiť. Nebudeme na to nejako tlačiť, jednoducho sme si povedali, že tomu necháme voľný priebeh a uvidíme.........Pevne verím, že sa rovnako dobre a rýchlo zadarí aj vám aj nám..... držím palčeky. Hlavne treba pozitívne myslieť.

dudu1506
14. mar 2012

@monika2712 cely zivot je jedna velka loteria 🙂dufam,ze vsetko dobre dopadne u teba,aj u mna 😎 presne viem,co je to obrovska tuzba po dalsom teh.aj ked ja si este musim pockat chvilu 😉 utekam,zacina dlhá 2hodinova vychadzka 🙂 este raz dakujem a ozvem sa...papa

dudu1506
14. mar 2012

@zuska007 je to hrozne,ze kazda takmer druha zena ma taketo problemy,ked mne robili kyret,v ten den bolo 17takychto zakrokov a bohuzial boli tam aj horsie pripady.a presne si mi vytrhla slova z ust,ze treba mysliet pozitivne,mame cely zivot pred sebou.tak nam vsetkym drzim palceky 😉

jajuuus
14. mar 2012

@dudu1506 ahoj, mne môj doky, aj doky, ktorý mi robil kyret povedali, že treba počkať tak 3-4 mesiace... my sme počkali 4 cykly a podarilo sa na prvý alebo druhý šup, čo sme vôbec nečakali 😵 predtým sme sa márne snažili vyše 2 rokov... teraz sa len modlím, aby všetko dopadlo čo najlepšie... viem, že sa cítiš veľmi zle, mne sa to stalo v 10tt, ale máš veľmi správny prístup k životu, musíme myslieť pozitívne. zvládneš to, my ženy sme silné osobnosti 😉

svintekova
14. mar 2012

Ahojte, tak ja mám tiež mesiac čo som začala krvácat. Bola som na konci 10tt a drobčekovi prestalo bit srdiečko v 8tt. No ja som to nechala na prírodu-sama som sa vyčistila. Teraz čakám mrchu a potom šup do snažilkovania. Tiež sa snažím mysliet pozitívne no na druhej strane mám strach-asi ako každá z nás 😒 . Prajem vám aby ste sa čo najskor dočkali svojho vytúženého bábatka 😉

jankaaa
15. mar 2012

ahojte babenky dlhsie som tu nebola ako sa mate?

chcem sa vas spytat vcera som si robila test nasla som dve ciarky ale ta druha je dost slabucka....myslite ze som tehotna?nejak som sa nato vobec nesustredila tento mesiac ani sme nejak nemali sex len 9 DC a 11DC a potom az 23DC....co myslite?mozem byt tehu?priznam sa ze vobec neviem kedy mam plodne dni

bambi2
15. mar 2012

@jankaaa skus si urobit test o 2 dni. ak bude silniet, si ak nie tak zrejme nie. ktovie...

dudu1506
15. mar 2012

@jankaaa ahoj jani.podla mna mozes byt tehotná,ja som to mala tak isto s prvym testom,jedna / uplne tmava,druha uplne bleducka,ale bolo ju vidiet.a na teste bolo pisane,ze je pozitivny i ked maju ciarky odlisne sfarbenie,len musia byt viditelne.ale skus pre istotu este jeden test po par dnoch,lebo ked je to len zacinajuca gravidita,este je aspon jedna z dvoch ciarok slabucka,ale je taaaaam 😉 drzim palceky 😎

lussi2
15. mar 2012

@jankaaa aj ja som mala uplne slabučku čiarku a bolo to tam 🙂

dudu1506
15. mar 2012

@svintekova kazda zena ma urcite poriadny strach po takejto skusenosti,aj ja sa strasne bojim,ale ked to priroda tak zariadila prvykrat,druhykrat k nam bude urcite oddana....niekedy sa neda mysliet pozitivne,ale naozaj s,me my zeny silne osobnosti,takze hlavu hore a vsetko dobre dopadne...drzim päste 😉

jankaaa
15. mar 2012

@bambi2
@dudu1506
@lussi2
dakujem babenky tak uvidime...snad to vyjde....bojim sa ale verim tomu ze bude vsetko tak ako ma byt 🙂

dudu1506
15. mar 2012

@jankaaa nic sa neboj a ked to bude potvrdene,len si to uzivaj...

jankaaa
15. mar 2012

@dudu1506 dakujem verim tomu ze ked som tehotna tak to urcite teraz dopadne dobre.....ja som MS mala dostat dnes zatial nedosla tak dufam ze ani nedojde....babenky kedy ste sli k lekarovi?

bambi2
15. mar 2012

@jankaaa chod az neskor, neoplati sa chodit hned v 4- 5 tt. na sone nic dr. neuvidi. pojdes zbytocne. radsej pockat do toho 6- 7 tyzdna ked uz bije srdiecko. ja som dnes 7tt+0, cize 8 tt ale idem az v 13tt k dr. WHO odporuca prvy utz robit az v 10tt. urcite to ma svoj vyznam, ja chcem aby babo malo klud, nech krasne rastie a vyvyja sa. nech ho nikto nerusi... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre