Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

emmaelzer
25. jan 2007

loss a robili ti aj kyretaz? ja neviem, ci je to v poriadku bez nej, oni mi povedali, ze moj potrad bol mimovolny....aj ti poviem, ze uz mam toho krvacania po krk....a ked mrcha nepride 8 tyzdnov budem rada...aj tak medzi tym pojdem asi na operaciu krcka...loss ako sa mas? Ako pokracuje snazilkovanie?

emmaelzer
25. jan 2007

a teraz vidim, ze si pisala po zakroku, tak tebe bo vybrali skorej, ako si zacala asi poriadne krvacat. Ja som 2 tyzdne po potrate krvacala len trochu az 3 tyzden sa to zacalo liat...Tu si pockali na mimovolne potrat radsej ako operaciu

loss
25. jan 2007

emma mna cistili lebo som zacala krvacat a skoncila som v nemocnici 5dni babenko zilo a ked som mala ist domov na sone zistili mrty plod,bolo to 5.9 snazikovali sme po prvej mrche
neboj operacia dopadne dobre a ani sa nenazdas a si tehulka
a este nieco ti napisem do IP

emmaelzer
25. jan 2007

ja viem loss tento rok nam to vyjde. Uz aby sme sa bavili o menach alebo ako zvladame tehotenske nevolnosti...len to caka nie ma rozculuje, preco netrva cykul menej ako 28 dni, to by bolo sranda, keby to trvalo taky 10dni.... 🙂

loss
25. jan 2007

no to by bolo super ja som si to myslela tiez ze snad sa zblazdnim kym dorazi dalsia mrcha a mam uz 4za sebou a dufam ze dalsia nedojde

keikei
25. jan 2007

emmaelzer: ja na tvojom mieste by som šla predsa svojej doktorke, ako píšeš. asi si bola u nejakého iného doktora ako u svojho? neviem, ale mne sa to zdá dosť nezodpovedné, že ťa nechali len tak čakať, čo bude. ja keď som začala krvácať už aj ma môj gyn. hnal do nemocnice. a nečakal kým to odíde samé. a to som bola v 4tt. preto sa mi to zdá hrozné, že v 12tt!!! ťa nechali len tak. choď čím skôr svojej gynekologičke a všetko jej povedz, čo ťa znepokojuje. držím palce, aby ti to dobre dopadlo. 🙂
loss: písala som ti v missed...

loss
25. jan 2007

keikei viek aj ja beham ako splasena od temy do temy 😀

emmaelzer
25. jan 2007

keikei ja som v Anglicku. Tu maju k tehotenstvu iny pristup,...preto na jar pojdem domov k mojej starej dobrej gynekologicke , ktora mi povie, aky bordel mi tu narobili...Vy sa tam mate na starom dobrom Slovensku...

kubko
25. jan 2007

emma neboj zachvilu budeme preberat ako nam je zle a co robia nasi Kubkovia chi chi... Vcera som citala v starsom casopise z obdobia vianoc, kadejake poznatky vedcov o tehotenstve. Co ma najviac zaujalo bolo ze kys.listova a zelezo uzivane pocas tehotenstva znizuju moznost potratu v prvom trimestri a ze ranne nevolnosti su znakom, ze mimi je v poriadku, tak dufam, ze nam bude vsetkym dobre zle, ja uz chcem objimat misu... 😀

emma a kedy asi zacnete snazilkovat? Uz si si to premysela, alebo uvidis?

loss
25. jan 2007

kubinko ahojcek ako sa mi mas?

cucuska
25. jan 2007

aAhojte.........

loss
25. jan 2007

ahojky podme do potratou tu je nejak mrtvo

loss
25. jan 2007

myslim missed abortion pisem ako hotentot

keikei
26. jan 2007

ahoj babulky 🙂
emma: to som prekvapená, že tam majú taký prístup, to je smutné. veru v tomto sme na tom asi lepšie tu u nás na slovensku. píšeš, že na jar pôjdeš k svojej gyn. nezdá sa ti to dosť neskoro? ale asi nemôžeš skôr odísť, pravda? o to to máš nepríjemnejšie. a cítiš sa už lepšie, či ešte krvácaš?

evelyin
26. jan 2007

Ahojte, mali ste niektorá už po gynekologickom vyšetrení slabé ružovkasté špinenie? Som z toho akási zmätená...

jana1106
26. jan 2007

podla toho, ake vysetrenie ti robili. po niektorych je to normalne, po cytologii napriklad.

evelyin
26. jan 2007

Baby ktoré ste po kyretáži mali ste od zákroku také problémy ako ja?
Dnes som bola na gynde a zase tam nemám čosi v poriadku, chystám sa na imunológiu. Strašne sa bojím že sa mi po toľkých zápaloch urobili zrasty a už neotehotniem, som už z toho zúfalá, to som si myslela že tento rok bude lepší než minulý ktorý nám vzal naše vytúžené bábätko.
Začínam byť naozaj skeptická že sa z toho niekedy dostanem a dočkáme sa malého chrústika.

evelyin
26. jan 2007

No robili mi výter a sono, môže to byť z toho?

jana1106
26. jan 2007

teoreticky moze, ak ti pri vytere spravili nejaku ranku. po cytologii mi doktor hovori, ze mozem mierne krvacat. ale neboj sa tolko, lebo to urcite nicomu neprospieva. radsej si vrav, ze budes zdrava 🙂 a ake si mala zapaly?

evelyin
26. jan 2007

Všetky možné, začalo to zápalom maternice, keď si dobre pamätám už pár dní po zákroku, potom že vraj zápal vaječníkov /to sa mi ale nejako nezdá/ a teraz zápal akýchsi väzív, no som z toho mimo pretože výsledok z laboratória nepotvrdil zápal tak vôbec neviem čo mi je, ale bolí ma podbruško v okolí maternice a menej bolestivé to mám aj po stranách.

jana1106
26. jan 2007

mna tiez bolelo, vsetko, cely mesiac, ale ked som potom isla na kontrolu, tak bolo vsetko v poriadku a po prvej menstruacii aj zmizli tie bolesti. a aka to je bolest? boli ta to, aj ked si to stlacis, alebo len take pichanie, tlacenie, tahanie?

evelyin
26. jan 2007

Bolí ma to hocikedy cez deň, horšie je to keď sedím, tak to cítim.
Je to skôr ťahavá a tlačivá bolesť, neviem to presne popísať.
Navyše sa trochu bojím aby som zase nebola tehotná keď nevedia čo mi
poriadne je,aby to nedopadlo tak ako prvý krát.Ja mám 3 mesiace po zákroku a moje problémy sa len zhoršujú. Už som vybrala toľko antibiotík že lekáreň určite neskrachuje.

loss
26. jan 2007

evelyin skus pit alchemilku je to zazracna bylinka a davaj si teple obklady na maternicu a oblicky malo by to pomoct
drzim ti palce aby si sa coskoro uzdravila a aby si coskoro ostala tehulka

evelyin
26. jan 2007

Ďakujem ti loss, alchemilku však pijem už 3 mesiace ráno vždy, keď nezabudnem tak aj večer, no ale moje problémy nemajú konca kraja.
A to sme sa začali tento mesiac snažilkovať tak uvidíme či bolesti v bruchu nespôsobilo niečo iné 😉
Inak ostatné ste na tom s tým snažilkovaním?
By ma zaujímalo či máte nejaké nové tipy ako otehotnieť.
Ja papám calibrum, kyselinu listovú, vitamín e na plodnosť a skúšame 😀

loss
26. jan 2007

neboj evelyin babenko dojde ked to budes najmenej cakat vela stasticka 🙂

evelyin
26. jan 2007

Ďakujem, ďakujem, určite sa bocian zastaví aj u vás aby sme mohli riešiť spolu veselšie problémy než sú tieto.

loss
26. jan 2007

jasne evelyin urcite 🙂

emmaelzer
27. jan 2007

ahojte, keikei, stale krvacam, uz 6 den a je to strasne, rano som sa zobudila na velke bolesti a zasa zomna isli kusy....ani neviem, kde sa to vo mne najde...ked neprestanem do utorka, budem musiet zavolat doktorovi, lebo povedal, ze to ma prestat do tyzdna...Bohuzial, nemozem ist domov, lebo chodim do skoly. Tak mi ine nic neostava len sa spolahnut na tychto babrakov...Keikei pozerala som si tvoje fotky ta tvoja kocka je riadna modelka, nechcela by si ju zahlasit do nejakej agentury? Moja neter je v nejakej zahlasena

loss
27. jan 2007

emma skus to vydrzat ja verim ze bude dobre 😅

keikei
28. jan 2007

ahojte babulky 🙂
emma: ja neviem, mne sa to nezdá normálne,aby si bola v takomto stave tak dlho... možno je to v poriadku, keď ti tam tak doktor povedal, ale verím tomu, že keby si bola tu doma, tak by si dávno ležala v nemocnici. takto sa ti to len zbytočne naťahuje. ale nechcem ťa strašiť, je to len moja mienka. a stále ti držím palce, aby si sa dala čo najskôr dokopy 🙂
a čo zaujímavé študuješ? to musí byť fuška, študovať za hranicami 😉
a aké fotečky si si pozerala? ja ani neviem, že tu mám nejaký album 😨 nepomýlila si si ma s nejakou inou babenkou?
maj sa peknúčko a silno držím palce, aby ti to čo najskôr prešlo a bolo všetko v poriadku 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre