Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katka711
14. okt 2010

Ahojte,ja som tu nova.Ja som tiez tento rok 14februara potratila.Bola som u lekara,a ten mi povedal ze to bol micro potrat.Od vtedy sa nam nepodarilo zatial otehotniet.Bola som teraz u lekara,a povedal mi ze mam dojst po menzese,ze ma vysetri a dostanem lieky,aby som mala pravidelnu menstruaciu,Som zvedava ako to vsetko dopadne.Velmi by som chcela uz babatko.

kvietocok2
14. okt 2010

ja si myslim ze som tak maximalne vo 4tt realne..mam ist na dalsiu kontrolu za 2 tyzdne a nasadil mi duphaston..tak som zvedava..mam take zmiesane pocity...nerada by som podstupovala treti kyret...

kvietocok2
14. okt 2010

@katka711 ahoj, kamoska tak po liecbe otehotnela hned na druhy mesiac 🙂

buffinko
14. okt 2010

@katka711, prajem Ti, nech je liečba úspešná.
@kvietocok2, zostáva už len dúfať....

kvietocok2
14. okt 2010

@buffinko to dufame 🙂 vdaka

burina111
14. okt 2010

baby ahojte, ja som tu tiež chodila pred rokom uplne v.............zo všetkého, čo sa nám stalo za posledné obdobie...našli sme sa tu partia ako vy teraz....tiež sme neverili, plakali, behali po dr., robili zúrivo testy, boli netrpezlivé, mali lepšie a horšie dni a dnes sa už skoro všetky tešíme z krásnych bábatiek, ostatné čakajú už už..takže hore hlavy, vydržte a uvidíte, že o rok tu tak ako ja dnes nakuknete so zimomriavkami po tele a už iba smutnými spomienkami z minulosti a od počítača pôjdete vymojkať svoj poklad v postieľke 🙂 všetkým vám veľmi držím palce a prajem krásne a vytúžené // na teste 😉 a malé "balíčky" skoro v náruči...

katka711
14. okt 2010

Dakujem Vam velmi pekne,bola by som velmi rada,keby sa to uz konecne podarilo.

veronkaj
15. okt 2010

môžem sa opýtať, ??

pred 3 týždňami a 3 dňami ma museli čistiť po potrate v 6 tt a po čistení som sa niekolko dní čistila, potom špinenie trochu v dňoch ale stáva sa že ma počas dňa stále občas zabolí podbruško a ked mám zvýšenú námhu alebo po cvičení tak je to dosť, nemalo by to už prestať??
nieje je to silná bolesť bežne len to že ju cítim a nieje v kuse, po cvičení to cítiť dosť.

mali ste to ?? čo na to pomôže? pijem alchimekový čaj každé ráno a obliekam sa teplo.

dúfam že sa k vám čoskoro pridám ako tehulka.
dakujem

naninka
15. okt 2010

@chomica ahojky tak ako zadarilo sa? my sme sa nesnazilkovali zatiaľ 🙂, necháme si to na dlhe zimne večere 🙂

chomica
15. okt 2010

@naninka ahoj v pondelok idem na gyndu na potvrdenie tehu.Bola som unho velmi skoro este len v 4tt a bolo vidiet len plodovy vak. Tak idem v pondelok to by som mala byt uz v 6 tyzdni aj stvrtom dni.Velmi velmi veeeeeeelmi sa bojim ☹ ale myslim pozitivne, aj ked niekedy to nie je lahke.

vavrenka
15. okt 2010

ahojte, kocky,
som velmi rada, ze tu je takato tema. Ja som potratila vo februari, zrejme to bolo mimomaternocove, ale ale nevedeli mi to potvrdit , ani ma necistili, lebo tehotenstvo nevedeli najst! len som ticho odkrvacala po dozorom lekarov v nemocnici., no a potom o mesiac som potratila znovu.
Terat som zistila, ze som tehotna opat, bola som na hcg - to mi vyslo este pred MS (26DC) 132 a musim ist na odber v stredu, aby videli ako sa mi zvysuje hladina... Nema niekto pozit. skusenost s takymto hcg v 4tt? Neviem, ci je to vela, malo... a uz sa mi nechce stresovat a ani uz sa nevladzem... 😉

vavrenka
15. okt 2010

@veronkaj a kedy mas ist na kontrolu? mas aj zvysenu teplotu, alebo pocit na zvracanie, ci hnacku?
ja by som urcite s tym pre istotu isla k lekarke, aby som sa zybtocne nestresovala 😉

chomica
15. okt 2010

@vavrenka Ahoj mne este nebrali krv takze ti neviem povedat. Idem v pondelok na gyndu. Zacinam byt nervozna.Ostava mi len dufat.

vavrenka
15. okt 2010

@chomica jo, rozumiem ti, ale neboj, neboj, neboj, neboj, neboj, neboj, neboj, neboj, neboj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
dopadne to DOBRE. a daj mi vediet, nech sa tesim s tebou ! 😉

chomica
15. okt 2010

@vavrenka DAKUJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM ale aj tak bojim 🙂

vavrenka
15. okt 2010

@chomica ja viem, je to prirodzene, hlavne po zlych skusenostiach. Ale budeme bojovat, nevzdame sa! a ten mrcha STRACH nas neporazi a hotovo!! 😀 - posielam ti hlboky pokoj 🙂

veronkaj
15. okt 2010

@vavrenka nie teplotu nemám, a na kontrolu mi nekázali ísť k lekárovi vraj pokial nebude nejaké silné krvácanie alebo bolesti, v pondelok to budú 4 týždne po tak neviem či nezbehnem. možno to je len pobolievanie pred menzesom??? ja len že ako to mal hocikto iný či sa s tým stretol, lebo väčšinou čo čítam tak už o takomto čase ich nebolelo nič.

vavrenka
15. okt 2010

@veronkaj , mna nebolelo tiez nic... ani kamosku

chomica
15. okt 2010

@veronkaj Mna pobolievali stehna a sem tam podbrusko, ale to uz bolo asi spojene s tym, ze som potom na 33 den po cisteni dostala uz menzes. Nic neboj, podla mna to nie je nic, len hormonom siblo. Ja som bola tiez na nervy z toho ze co je normalne a co nie, no a potom prisiel menzes. Tak ho ocakavaj 🙂 A ked si spominam tak v posilke som mala tiez take divne pocity v podbrusku ked som cvicila este pred tym nez som ten menzes dostala,ale nikdy to neboli strasne bolesti.

chomica
15. okt 2010

@vavrenka strach je strasna svina a o nervozie ani nehovorim.Nech nam uz daju pokoj!Svoje sme si uz odboleli a odstrachovali no nie?Aj ked viem ze cele tehu to niekde v podvedomi bude. Uz chem nech je pondelok a mam to za sebou.Dakujem za mile slova.A ten hlboky pokoj by sa zisiel 🙂

veronkaj
15. okt 2010

@chomica tak uvdím, nie sú to silné bolesti ale je to že to cítiš a uputa ti to pozernosť, no uvidím ak to neprejde a nedojde ani ms tak pôjdem asi budúci týždeň k lekárovi. dakujem

chomica
15. okt 2010

@veronkaj nemas zaco 😉

naninka
15. okt 2010

@chomica ahojky, ak držím pästčky aby ti to dobe dopadlo. Budem na teba myslet v pondelok a mysli pozitívne, ja viem že to niekedy nejde ale teraz to víde 🙂. Budem sa tešit s tebou. Pekný víkend🙂

chomica
16. okt 2010

@naninka Dakujem velmi pekne si zlata.Myslim pozitivne aj ked strach tam v podvedomi urcite je. Ale uz sa neviem dockat pondelka.V pondelok sa ozvem 😉 Pekny vikend aj tebe 🙂

vavrenka
16. okt 2010

kocky, mate niektora skusenost s bolestou v podbrusku na zaciatku tehu? Vcera som to mala dostat (ale uz 7 dni viem, ze som tehu, aj mi brali krv na hcg), a mna uz tyzden pobolieva podbrusok, akoby som uz uz mala dostat. Vcera to bolo najhorsie, dnes je to lepsie, ale aj tak to nie je prijemne a boli to... mala, ci ma niektora nieco podobne?

chomica
16. okt 2010

@vavrenka ja som mala tiez bolesti pred ms, ovela horsie ako normalne. Bolo to brutalne. Aj som si hovorila no super pride mrcha a este aka bolestiva.Tak som si urobila test len tak pre zaujimavost a skoro som odpadla lebo druha ciarka vysla hruba ako šialená 🙂 A to som si test robila vecer o 9tej. Ale tak do 4roch dni to preslo.Ale presne to boli take bolesti akoby mala prist mrcha. A viem ze aj mnohe ine kocky bolelo brucho viac ako inokedy pre ms, a to zistili ze su tehu 🙂

vavrenka
16. okt 2010

@chomica dik velmi. lebo uz som zacala byt zmatena, ze co sa vlastne deje, mi odlahlo 😉

chomica
16. okt 2010

@vavrenka ja som tiez zmetena zo vsetkeho, ale asi sa az veeeeelmi pozorujem 🙂

vavrenka
16. okt 2010

@chomica niekedy to nejde inak nejde. ak ta sem tam nieco zaboli, tak sa da na to kaslat, ale ak mas nejaky neprijemny pocit stale, neda sa to odignorovat. Ja som mala z mojej hodnoty HCG, kt. m namerali 13 DPO, ze som celu noc uzkostou nespala! ale uz je ok, tesim sa na strdu, na dalsi odber, uvidime, co vyjde a denne sa prihovaram progesteronu, hcg -cku a malemu nech pekne rastu 😀
a som na teba zvedava ako dopadnes v pondelok. mam tusaka, ze ok 😉

chomica
16. okt 2010

@vavrenka juj ja som mala taku uzkost predvcerom. Zobudila som sa o 2hej rano a nevedela som uz zaspat.Mala som strasny pocit, ale to som si ho skor sama navodila, to je viem perfektne 😀 Niekedy sa fakt strasne pozorujem. A tiez sa tiez prihovaram zubrienke, nech sa pekne vyvija a nech je bojovnik a ze vsetko bude super!! Ja uz sa neviem dockat pondelka aj ked sa asi "pokakam" od strachu na tej koze 😀 😀 To cakanie je najhorsie.Ale chvalabohu uz sa to blizi a budem to mat za sebou. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre