Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

cajova_lienka
30. dec 2011

@usacek79 no ja som mala oslabenu pecen lebo ma super nechali zo zapalenym zlcnikom fungovat 8 mesiacov kym mi poistovna schvalila operaciu - nakoniec ma to po 2 mesiacoch zachvatov kazde dva dni prestalo bavit a za 2 mesiace ma dal homeopat dokopy natolko ze som bez zachvatu a s relativne normalnou stravou vydrzala 6 mesiacov do operacie (a mozno keby som vydrzala dalej mozno by aj pieskovisko zmizlo - neviem to nikto nepovie ci tam bolo tych kamienkov menej ako na utz. ale boli tam bo mi ich dali v sacku 🙂 myslim ze teraz mam uz hepatalky v norme - ja len odhadujem ci to neni pecen co mi teraz robi "spavu nemoc" a naco mi bol kyret sa spytaj tych nasich expertov - a uprimne kedze som nevedela ze to ide aj inak - a mam 10 mesacneho drobca - som chcela ze ked musim nech to mam co najskór za sebou a pustia ma domov k dietatu ktore dojcim - bo napriek zakonu som ho nemohla mat zo sebou v spitali - jedine ze bude na novorodenneckom - a to sa mi uz zdalo lepsie ho tych necelych 16 hodin nechat s manzelom nech je aspon s iekym kto ho lubi v znamom prostredi. (mne povodne slubili ze ma pustia este o 22hej domov - prijimali ma o 14tej. ale nakoniec anesteziolog im to zakazal ze po anesteze ma treba sledovat aspon do rana..... )

bambi2
30. dec 2011

@usacek79 no tie dve adresy co mam nie su dostupne obycajnemu smrtelnikovi.. myslim, ze sa za ne aj plati... takze nic.. ale nieco mam este...
kto vie anglicky precitajte si...
http://health.gather.com/viewArticle.action?art...
nieco tu urcite najdete. a ak nieco zaujimave, prosim info v sk... 😉

cajova_lienka
30. dec 2011

ok zienky dakujem za pekny vecer a lucim sa s Vami moja kvota pocitacovania na dnes vyprsala. prajem Vam dobru nocku a sladke snicky a pekny vecer este tym "nespavym" paa 😀

bambi2
30. dec 2011

@cajova_lienka aj tebe...

babulky a ak by som sa tu zajtra nedostala, tak vam prajem iba vsetko dobre v Novom roku... vela zdravicka, lasky, sexu, pozitivne testy a vsetko co si prajete!!! zivot neni iba o peniazoch ale o stasti.. a zivot sam je podla mna uz velke stastie... 😉

usacek79
30. dec 2011

@cajova_lienka ejha, no tiez mas krasny pribeh so zdravotnictvom.. 😒
nuz ale ved po prirodzenom potrate netreba byt v nemocnici vobec, ja som bola len preto, ze ma vlastne chystali na kyret - co som ja ani poriadne nechapala zo zaciatku, ze im tak sibe..
a teda fit som bola v podstate hned - samotny potrat a kontrakcie bolestive trvali asi 2 hodiny (o 5.40 to zacalo), potom este asi hodinu mu bolo biedne, ale potom sa to uz rapidne zlepsovalo a okolo obeda som bola ako rybicka, ak si odmyslim, ze som sa tak nejako prirodzene mala chut len vyvalovat a nic nerobit 😉

@bambi2 ok, kuknem 😉 dik

usacek79
30. dec 2011

@cajova_lienka
@bambi2
dobru noc baby 😉 a teda nech je rok 2012 milion krat lepsi, ako tento 🙂 koniec sveta nech sa tyka tych, co si to zasluzia a my dobre, nas caka raj na zemi! 😵

bambi2
30. dec 2011

idem aj ja pomaly... idem si nakremovat brusko... a trosku pospat, zajtra mam toho dost na plane... chcela by som upiect na skusku tortu, hodim vam potom foto... 😉 ak ju teda stihnem urobit... 😎
dobru noc a sladke snicky... 😉

bambi2
30. dec 2011

@usacek79 bude lepsi, to som si ista... vraj rok 2012 je rok draka a bude to rok manzelstiev a tehotenstiev... dufam, ze sa nemylim... 😀

monika2712
30. dec 2011

@usacek79 moja, aj tebe prajem nech 2012 je uz plny len stastnych a krasnych zazitkoch, vela smiechu, vela zdravia, uspechov, a uspesneho tehotenstva!

usacek79
30. dec 2011

@monika2712 helou zlatik, tak veru - to iste prajem aj tebe a este aj velkeee ruuuzove okuliare! 😉 cez ne je svet rozhodne krajsi 😵

monika2712
30. dec 2011

@usacek79 som pisala jak madar, ale som uz unavena... boli sme s muzom na vylete v tatrach na dva dni, tak som aj malo spala, vela chodila... 😎 no ruzove okuliare su fajn.. ale ja som skor realista 😀 ale vies co... kto vie.. mozno motyka vystreli ked budem najmenej cakat 😀

usacek79
30. dec 2011

@monika2712 jeeezos, ja som totalny realista s optimistickymi viziami 😉
juj tatry, zavist 🙂 tam sme splodili nasho posledneho odidenca.. prveho sme splodili na Orave, tak ked som teraz zacala spriadat plany, ako pojdeme koncom juna do Grecka plodit, muz ma rovno zrusil, ze "vyletne" deti nam nevychadzaju, takze ma poriadne pretiahne doma v posteli a bude!! 😀 😀

monika2712
30. dec 2011

@usacek79 no super, my sme v tatrach plodit nestihli, ale stihli sme doma este pred odchodom, tak uvidime.. tento mesiac neriesim, takze netusim ci bola vobec dobra doba... no ale uvidime 😉 mozno prave preto ze neriesime sa podari.. len beriem kadejake lieky akurat, tak dufam, ze to neublizi ak by nahodou fakt.

hariet
30. dec 2011

@usacek79
ahojky dievcata, ja len chcem k tomu vysavaniu/kyretu. Je to mozne, ze @cajova_lienka podstupila vysavanie - je to ovela setrnejsie ako kyret - vyskrabavanie maternice. Ja som prezila MA v Holandsku. Ked sme na utz zistili, ze s babom nieco nie je v poriadku - nebola vidiet akcia srdiecka, tak potom som cakala este 2 tyzdne na dalsi utz. Ten zial potvrdil, ze je koniec :( a lekarka mi dala na vyber co budeme robit dalej. Ja som sa rozhodla pockat este na spontanny potrat...avsak ten neprichadzal, tak som sa opat sla poradit s lekarkou. Medzitym som sa docitala o tabletkach, kt. mozu potrat vyvolat. Dr. mi povedala, ze mozem si vybrat aj tuto moznost, ale ze je to dost narocne na psychiku a taktiez sa moze stat, ze sa vycistim uplne. NEstrasila ma, len mi popisala moznosti a rozhodnutie nechala na mne. Toto som velmi ocenila a myslim, ze prave to je ta cesta, ktorou by sa to malo uberat aj na SVK - nie hromadne posielat na kyret! Taktiez mi popisala tu techniku - vysavanie, ze teraz sa to uz vyskrabavanim nerobi (aspon v NL). To len tak na doplnenie. Pekny vecer baby 🙂

usacek79
30. dec 2011

@monika2712 tak moja, mozno prave teraz ta motyka vystreli, ja uz som videla kadejake nastroje strielat 😀 a ak si primyslim vianocne zazraky 😉 a ak nie, tak to proste pride v novom roku, v tom LEPSOM 🙂

usacek79
30. dec 2011

@hariet helou, no ja to furt hovorim, ze na "zapade" (niezeby som ho nejako glorifikovala, to vobec) sa uz neberie medicina ako masiarina.. ani tehotenstvo ako choroba.
no ja mam pocit, ze u nas prave vysavanie velmi nerobia, pokial viem, tak len v uplnom zaciatku tehu mozno, kyret je urcite drviva vacsina pripadov.. no mozno ma cajova lienka nejaku super nemocnicu, kde vysavaju, neviem...
inak ta tabletka na vyvolanie potratu je vraj fakt hnusobstvo, jednak zatazi pecen samozrejme a jednak naozaj je to silnejsie, ako bez nej - teda aj fyzicky bolestivejsie, nuz a psychicky neviem, to nie je prijemne ani tak ani tak 😒 u nas taka tabletka neexistuje, nie je povolena.

monika2712
30. dec 2011

@usacek79 inak ja ma pocit, ze aj mna iba vysavali.. ale nie som si ista.. mne to robila dokina v ISCARE..

usacek79
30. dec 2011

@monika2712 nemas to v papieroch? fakt by ma to zaujimalo..
takze toto som nasla -
Miniinterupcia (tzv. podtlaková metóda): Podľa výskumov má pre ženu menej škodlivé následky, aspoň po fyziologickej stránke.
U žien, ktoré ešte nerodili sa môže vykonávať do 45 dní od prvého dňa poslednej menštruácie a u žien, ktoré už rodili do 55. dňa.
Je to podtlakové vysávanie maternice pomocou trubice napojenej na vysávací prístroj – vacuum exhauscia. Cez roztiahnuté maternicové hrdlo sa do maternice vsunie plastická trubička s ostrým hrotom. Je pripojená na silnú výlevku, podobnú vysávaču, ale s 29-krát silnejším účinkom. Výlevka vysaje embryo do nádoby.
http://www.interrupcia.estranky.cz/clanky/samot...

monika2712
30. dec 2011

@usacek79 nie v papieroch to tusim nebolo, ale myslim ze mi to dokina spominala... akurat si nie som ista ci som splnala tych 45 dni..

monika2712
30. dec 2011

@usacek79 no tak ja som bola na zakroku neskor ako po 45 dni, nejakych 50cca.

usacek79
30. dec 2011

@monika2712 45 dni je len 6+3tt... a teda vacsina MA sa diagnostikuje neskor, takze aj preto zrejme u nas jednoznacne vedie kyret, ja teda nepoznam nikoho, koho by vysavali..

monika2712
30. dec 2011

@usacek79 no neviem ako to bolo nakoniec u mna, ale viem ze mi to niekto hovoril, a tusim to bola prave doktorka. neviem, skusim sa spytat kamosky co mi ju doporucila, ze nech sa jej spyta ked s nou bude hovorit.. ja som bola v 8tt, lenze ja som tam mala iba gestacny vacok ktory odstranovali, nie plod, takze mozno mne to mohli spravit vdaka tomu.

usacek79
30. dec 2011

@monika2712 hmm, nuz neviem, nebudem nic tvrdit 😉 ale ked to zistis, daj vediet 🙂

monika2712
30. dec 2011

@usacek79 no nasla som spravu prave, takze napisane: odsavacou kanylou evakuovana dutina uteru, nasledne kyretou zrevidovana...

tak velmi tomu nerozumiem.. odsate ale aj vyskrabane?

usacek79
30. dec 2011

@monika2712 no aj aj zjavne.. 😒 vysali obsah a sliznicu zoskrabali.. zvlastne 😕

eileeen
30. dec 2011

ahojte, tiez som po missed abort (9.tt), moje prve tehotenstvo. Kyretaz som mala 16. decembra, pokial viemt tak u nas to robia aj odsatim aj vyskrabom. Teda obsah sa odsaje a potom podla potreby aj vyskrabe, ciste odsatie staci v skorych stadiach tehotenstva asi do 6. tyzdna, a je setrnejsie.
Pre jasmin0001- mne tiez prisiel vysledok z histologie, ze tam bola len maternica charakteristicka pre potrat, ale bez nalezu plodu ci plod. obalov- vtedy treba presne este vylucit ci neslo o mimomaternicove, najlepsie podla hodnot hcg po kyrete, ja som mala nulove. To tak byva, ked zarodok odumrie velmi skoro, ze nic nenajdu, alebo ked to odide z tela pri krvacani este pred kyretom.
Ja dufam, ze sa nam to raz podari, teda budeme skusat kym to nevyjde... 🙂

cajova_lienka
31. dec 2011

@usacek79 jeeej romantika jak hovado - ale ktovie mozno ma svatu pravdu - zamrznute alebo prehriate spermie (Tatry vs. Grecko) asi maju nejake problemy 😉

ludmilaka
31. dec 2011

@cajova_lienka Niečo na tom bude, naše bolo z Egypta.

cajova_lienka
31. dec 2011

@ludmilaka no nase bolo z Kysaku 🙂 testovali sme maleho nove penove puzzle - kto vie, mozno tym nasim spermiam bolo na zemi v kuchyni na puzzle zima 🙂

ludmilaka
31. dec 2011

@cajova_lienka Nuž, našim druhým sme testovali nový LED TV, možno mu uškodil elektrosmog 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre