Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katka22r
9. mar 2010

zdenka tak to je super ked mate nieco take

xpetka1x
9. mar 2010

baby ahojte ako sa mate??

ja idem zajtra rano do poradne drzte palceky aby som mala krasny narodeninovy darcek .. aby srdiecko krasne a silno bilo 😵

katka22r
9. mar 2010

xpetka jasne budeme na teba mysliet a v ktorom si to tt?

burina111
9. mar 2010

baby no čaute, jáááj, tak nemala som veľmi čas na net....behala som okolo papierovačiek na novom aute, ale už je všetko oka...tešíme sa.
zdenik mala som isť po výsledky na diabetologiu, jááj baby, tak mi odľahlo, mám cukor 4,05, po vypití toho blee som ho mala 4,22 takže som uplne v poriadku, norma je tuším okolo 7. no tak verím, že aj ostatné tak super dopadnete...
kati akú máte krásnu fotku...tak krstiny dobre dopadli 😉
aki ty vitaj medzi nami...neboj, dobre bude, možno práve to že bábo prišlo v deň ked sa mal anjelik narodiť, je znamenie a už bude všetko oka. ja som tiež otehotnela ani nie dva mesiace po potrate a teraz som v 18tt a už sa iba teším...musíte to prekonať, uvidíš, budú samé dobré výsledky a potom aj strach sa stratí....všetky sme to tak prežili ale príde bod zlomu a už bude iba radosť, na potrat budeš iba so smutkom spomínať. hlavne optimizmus, dobrá nálada a vychutnávanie si tehu. držím palce no a všetkým pekný dníček

xpetka1x
9. mar 2010

katka v 13 som teraz

katka22r
9. mar 2010

burinka dakujem

peti drzim palceky zajtra daj vediet

dala som zasa 2 nove foto laury pre potesenie 😀

aknomis
9. mar 2010

ahojte babule, dakujem za podporu. snažím sa myslieť len na to dobré a nič zle si nepripúštať, ale niekde v kútiku srdiečka sa aj tak bojím. hlavne tento týžden. minule som potratila v 7tt, teraz som v 6tt. v minulom tehu som nemala žiadne bolesti, nič som necítila, iba týžden pred potratom také pichanie v brušku asi na 5-10 minút, 2-3x denne. teraz v tomto tehu je to iné. bolesti boli od začiatku, dokonca už týžden pred príchodom mrchy a boli to také predmrchovské. inak žiadne iné pocity, ani bradavky, ani mi nie je zle, ani vone, ani chute... a od včera mi je tak divne. bolesti bruška prešli, a asi raz za den ma tak pichne ako pri potrate. a tak sa bojím. ale spávam na bruchu a skoro každú noc sa zobudím na to, že ma tlačia bradavky, čo som inokedy nemala.
verím a nepripúštam si, že by to zle dopadlo. to, že drobec sa zadaril v den, ked sa mal narodit prvý drobec je pre mna znamením 😉

xpetka1x
9. mar 2010

neboj bude dobre kazdy mame ine tehu aj mna bolievalo brusko ako pred mrchou a este teraz ma tak pobolieva...aj zle mi zacalo byt tak poriadne az neskor..nebojkaj dodre bude neporovnavaj ozaj ma kazda zena ine stavy aj pocity...

burina111
9. mar 2010

hej aki, peťa ti dobre píše, nestresuj sa, a aj keby, s tým nič nenarobíš, tak čo sa nerváčiť a čakať iba to najhoršie.....neboj, dobre bude 😉

zdenkam
9. mar 2010

jasne aknomis, treba verit znameniam. Vravim, nase tehu prislo 6 t po potrate a navyse okolnosti boli tie iste. pri tom potratovom sa manzel vratil z Maroka a ja zo Sr a tehu sme sa dozvedeli na druhy den, ako taku radostnu novinku ze sme zas spolu. No a potom isiel v oktobri do Cr a to druhe tehu sme sa dozvedeli presne na druhy den po tom co sa z CR vratil. Vidis, ja som si vravela, ze to je znamenia ze to vyjde. Ze to presne tak vsetko sadlo. Takze aj u vas to tak bude. Drzime palecky.

hej Katka, je to super ze tu mame tu mama a batola skupinu. Ved to je ako materske centrum v sr. Ja tam chodim uz odkedy ma maly rok. Potrebovala som aj ine ako len okolo maleho, hrncov a do prace. Proste poklabosit s inymi mamami.

Katka a mam cosi pre Teba. Teda listujem v starych cislach casaku Dieta /ovela lepsi z odbornej stranky ako Mama a ja/ a je tu velky clanok o vztahovej vychove. No a mi nedalo, ked som citala som si spomenula na teba. Tak citujem: Najdolezitejsimi piliermi vztahovej vychovy su dojcenia na poziadanie, nosenie dietatka, spolocne spanie s dietatkom a odstavenie podla potrieb dietata.
Predpokladom zdraveho vyvinu ditata je bezpecna vazba, pri ktorej dieta vie, ze v stresovych situaciach a uzkost vyvolavajúcich situaciach sa moze spolahnut na rodicovsku emocnu a aktivnu podporu a oporu. Zakladom toho, aby matka mohla fungovat ako bezpecna zakladna - bezpecny pristav je jej jemnocitna reaktivita. Jemnocitnost matky je potrebna v akejkolvek situacii. A este to tam tak krasne je priirovnane dalej ze to je pre dietatko akasi pupocna snura a ak dojde k naruseniu tej ozastnej ma to zle nasledky pre dietatko tak tak isto je to aj s tou psychickou pupocnou snurou.

kati, to len aby ta netrapilo to spinkanie s babatkom. To preto.

Alebo dalej pisu ze napr. niektore deti zaspavaju jedine pri dojceni a tak to je pre ne absolutne spravne. To mal aj nas maly. Myslim,ze preto mu aj to zostalo tak, kedze do 2 rokoc zaspaval v noci len na didi, ze teraz potrebuje, aby som si k nemu ja lahla, kym muz nemusi, staci ze ho ulozi do postele. Proste tatko ho nedojcil. On nezaspaval pri nom. Ja musim si lahnut a drzat mu rucku a on sa mi prituli k chrbatu a zaspi.

Dobru noc. Idem aj ja haji. Dnes bol od rana hore od 6.30 tak mam dost. Inak vstava o 8

katka22r
10. mar 2010

aknomis neboj sa bude dobre pozri ja som tu aj s malou a tiez som to mala tazke v tehotenstve vzdy som bola v strese

zdenka juuuj ty si pokladik snad si nepisala len kvoli mne tak neskoro v noci 😒 panecku ja som vtedy akurat kojila 😀

kocky a ako sa mate:u nas mrzne ale aj svieti slniecko tak snad sa otepli a konecne nebude fukat vietor a pojdeme na dlhuuu prechadzku 🙂

dadqa je kde???

burina111
10. mar 2010

ahojte, tak o daduši neviem ani ja nič..hádam su oka a skoro sa ozve...ani petika sa dlho neozvala.....hádam už nahlásia dobré správy 🙂
kati u nás to isté je -13, fuka strašný vietor...no nevyženieš ani psa von 😉
pekný dník

katka22r
10. mar 2010

burinka noo u nas je fajne ale tiez fuka strasne

zdenkam
10. mar 2010

baby u nas krasne jar. Nestraste ja som chcela do sr uz jarnu bundu brat a urcite nie zimne boty len tenisky. Tu uz v nich chodime. Do certa. Sa mi nechce ist do zimy.

Katka, no uz som balila spat, ked som docitala clanok, tak si vravim, to jej musim napisat. A muz stale ze este dlho budes? 😀
Ale mi to proste nedalo. Lebo ja nemam rada take tie babske toto nerob tamto nerob rozmaznas babo.
Vrrr. 😠

Dobre som dovarila obed, frcim po maleho do skolky, na hodku vonku, papat, spinkat na hodku - ja urobim kolac a vytriem podlahu, a vstaneme a chceme robit z toalnej rolky vcielku na strop 🙂 a to som k tomu vsetkemu este aj tehu. Niekedy na to uplne zabudam. Uz som napr. ani cely tyzden necitala co sa teraz v tehu deje. A to som donedavna sledovala kazdy tyzden. Vidite, uz mi to pride uplne normalne.

ollako
10. mar 2010

Ahojte baby, ja som mala zamlknuty potrat este v roku 2007 a potom som mala Petka a teraz som zrejme znova tehotna, dva testy mi vysli slabo pozitivne, tak uvidime ako to pojde dalej, dufam, ze sa nezopakuje ten potrat 😔 , ale verim , ze nie 😉

katka22r
10. mar 2010

zdenka aj my sme boli vonku aj doobeda aj teraz poobede az tak velmi nefuka ako vcera ale rano sme boli aj s mamkou lebo ideme davat plastove okna-konecne 😀

ollako vitaj!tak drzim prsteky a daj vediet ako si dopadla 🙂

xpetka1x
10. mar 2010

Olga to ozaj tak super gratulujem.. ako mali petko este jo chory??

Baby tak bola som dnes u doktora vsetko je ok.. mali je strasne ciperny a aktivny doktor mi nemohol zmerat siju bo sa furt mrvil ale po case sa podarilo.. ukazoval mi hlavicku rucicky ocka a potom aj to co ma medzi nozkami to som necakala tak skoro ale doky povedal ze to vyzera na chlapca bo mu tam nieco rastie a pekne to bolo vidno 🙂

ollako
10. mar 2010

peti ano vyzera ti tak,ze budeme spolu kocikovat 😉 aspon teda dufam,ze to dopadne vsetko OK
peti super , tak budete mat parik, to je parada, ja som uz pripravena, ze dievcata sa nedockam 😀
daj si do pasu , nech vidime ako pekne postupujete 😉

ollako
10. mar 2010

petko je stale chory a cim dalej tym horsie, uz mal aj tepltoty, tak mame ATB, ale nelepsi sa to 😒

ollako
10. mar 2010

jej ty mas taky podobny termin ako som mala ja pri Petkovi 🙂

xpetka1x
10. mar 2010

co si mam dat do pasu?,
a kolko ti meskaju??

zdenkam
10. mar 2010

Ollako, no drzim aj ja palecky. My budeme mat chlapceka dalsieho. Ale ved aj to dobre, sa chlapci paradne vyblbnu no nie? 😀 Len meno nas trapi. chceme nejako co je vhodne pre mininko v povodnom zneni. Ze neznie moc chladne. Lebo tu sa zdrobneniny nepouzivaju. Ako napr. ked maleho niekto vola Patko, tak netusi ze ide on a nereaguje, lebo mi ho inak ako Patrick nevolame. A este chceme meno aby jeho anglicka verzia nebola odlisna od slovenskej,takze celkom narocny vyber. Ale casu habadej.

😀 A tych par co by sa nam pacilo ako DAniel ci Lucas - maju slovenky kamosky v okoli. A zas Samuel ci Adam ma sesternica a bratranec. No hold, tazky vyber.

🙂

Xpetka, tak muzova tuzba sa naplni na chlapceka. Budete mat z kazdeho 1 ks 😉 uz vas nebude musiet lakat na dalsi pokus. 😀 Teraz uspesne pokracovat v zacatom pribehu.

xpetka1x
10. mar 2010

😀 ale ja jeho budem musiet bo cem este jedno dievcatko🙂
no to su problemy s tymy menamy ved daj po ocovy a mas pokoj.. mne sa nepaci ziadne chlapc. meno tak som to nechala na muza a on si vybral po sebe..

ollako
10. mar 2010

peti to co si si tam uz dala 😉 v kolkom tyzdni si.
meskaju mi len dva dni 😝 , takze je to este cerstve no uvidime , uvidime 😉

xpetka1x
10. mar 2010

jaj no tak pockaj este do pondelka...potom to bude jasne...
a ste chceli?, ci sa zadarilo hned

ollako
10. mar 2010

najprv Peto vravi, ze majme druhy, tak som suhlasila, no potom sme si povedali, ze este pockame do jesene, no ale je zrejme neskoro 🙂

ollako
10. mar 2010

nie druhy, ale druhe

xpetka1x
10. mar 2010

🙂 no bodaj by bolo vsetko dobre.. drzim ti palce..

len ty to budes mat tazsie ja mam aspon trochu klud ked je mala skolke.. tvoj ma rocik aj pol...

ollako
10. mar 2010

peti ani nevrav tak nad tymto teraz rozmyslam stale, ako to zvladnem 😕 normalne sa mi uz aj blbiny snivaju 😝 sa normalne budim v noci

masabi
10. mar 2010

Ahoj tehulky ,no dnes som tiez bola v poradni a moc ma nepotesili zas mam zvyseny tlak ak to tak pojde dalej...caka ma spital...asi budem musiet brat to Magne B6 do konca tehu...nebol sice nejko vysoky 130/90 ale asi to ntiez nie je dobre pre babo...Burinka super ze testy na cukor tak dobre dopadli...drzim palce nech sa dari....ozaj a viete na co som prisla minuly vikend...nase babo je si citlive na manzela....ked ma hladka po brusku hned zacne tancovat ked si tam da hlava je ako pojasene 😀 ...a ja 🙄 chudina mozerm robit co chcem dostanem kopanec vtedy ked to najmenej cakam 😝 ...ked ho hladkam ani sa nepohne 😀
Drzkajte sa vsetky zas sa tu niekedy zastavim...pa,pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre