Bojím sa o bábätko v brušku

lenka83_43
22. jún 2013

Ahojte.chcem sa spytat ci aj ine prezivate tehotenstvo tak v strachu ako ja stale. Pritom doteraz je vsetko o.k. som v 24tt ale ja sa stale bojim ci kope dost ci rastie ako ma a tak ...mne tento strach hrozne ide na nervy a niekedy mam pocit ze mi sibe. A toto nie je moje prve tehu mam uz deti ale pri kazdom som sa tak bala.... ja to nechapem a dufan ze tym babetku neublizujem...ale nejak to neviem ovplyvnit.. poradte ako zatocit so strachom a ci su tu mamicky co to prezivaju podobne?

prahaxx
22. jún 2013

tento strach nebude len, kym bude babatko v brusku, samozrejme, babatko nevidime, tak mozeme len dufat, ze sa v tejto minute nic nezvrtlo, odporucam Ti co najskor prestat vsetko riesit, lebo poznam mamicky, ktore sa stale boja aj uz o narodene babatko - potom to prerasta do extremov, ze babatko ma nadvahu a maminka sa stale boji, ze nepribera a neprospieva, babatko je prehriate a maminka stale dekou a paplonikom prikryva, a este by jednu pridala.. neries, pocitaj s tym, ze bude vsetko v poriadku, ak sa nieco vyskytne, potom sa poriesi, isto mas za sebou morfologicky ultrazvuk a geneticke testy.. tak nestresuj, ak je vsetko v norme - dalej mozem odporucat skor sa zamerat na to, co bude po porode - kojenie, rezim, starostlivost, skus absolvovat predporodny kurz.. ak sa stale nebudes vediet zbavit zbytocneho strachu, tak sa venuj tym detickam co mas, stale sa daju pripravit nejake aktivity navyse na zabitie casu, zacni citat knihy - ako vychovat deti v dnesnom svete, ako prejst pubertou bez nasledkov, to budu vacsie problemy ako sa bat o zdravie zdraveho babatka, trosku cvicit, pozriet si oblubeny film, ak sa da tak ist plavat, stretnut sa s kamaratmi, proste nerozmyslat..

katieg85
22. jún 2013

@lenka83_43 ked ti lekar povedal ze je vsetko ok ,tak coho sa bat?ved sa stoho tes ze nieco v tebe rastie a bud s toho stastna a nemisli na nic zle ved bude vsetko len dobre ver.uzivaj si to.a inac ti pise ze si v 21 tt 🙂 ved ja som bola len stastna ze nieco vo mne rastie aj ked mi lekar povedal ze bude mat d syndrom tak som to vazne nebrala lebo u vela mamiciek sa stalo take poplachy a nakoniec bolo vsetko ok. 🙂

lenka83_43
autor
22. jún 2013

@katieg85 tam mam zly datum a este som nrprisla na to kde to opravit..som 24tt mam za sebou vysetrenia vsetko o.k. ale stale sa mi podari precitat alebo stretnut niekoho kto povie nieco co ma vyplasi tak asi tym to bude..

aristka
22. jún 2013

jedno ti poviem nečítaj tu všetko ,nepočúvaj všetko ak ti chce aj niekto nejakú hrôzu povedať stopni ho ...bábätko zbytočne stresuješ a môže sa to prejaviť jeho veľkým nepokojom po pôrode...toto obdobie máš krásne prežívať lebo trvá krátko a pre dieťa je jeho pokojný priebeh dôležitý ,to jesť aj psychika ....takže si tehulkovanie užívaj ... 😉

tea333
22. jún 2013

@lenka83_43 predstav si romskych obcanov, alebo deti v pralese, malych indianov, atd.. deticky su sice male a jemne stvorenia, ale do zivota su vybavene perfektne. Ci uz v brusku, alebo na svete potrebuju tvoju pomoc a podporu, ale nepotrebuju aby sa o ne vkuse niekto strachoval .
Ako riesis svoje starsie deti? Aj o tie sa tak velmi bojis?
Skus si precitat knihu koncept kontinua. Mne dala taky prijemny pocit pohody a kludu

trish31
22. jún 2013

@lenka83_43 ja cakam moje prve babatko,takze vobec neviem,co je OK a co uz nie,ale snazim sa verit svojej intuicii,skus to aj to,nenechaj sa premknut strachom lebo babatko to citi.Ked Ta opanta strach,ale vo vnutri citis,ze je uplne neodpodstatneny,len si povedz,ze je vsetko OK a babo je zdrave.Drzim palce

lenka83_43
autor
22. jún 2013

@tea333 no ved stale si hovorim ze romsky obcania kolko maju deti a takmer vsetky su o.k. pri tych podmienkach v kktorych ziju...no ale mna strasne ovplyvnuju pribehy a v uvodzovkach dobri a prajni ludia ktori radi povedia tehotnej nejaky pribeh ...aspon mne sa to stava ze vzdy nieco pocujem...
Ked su na svete tak uz nemam takyto strach bojim sa o ne ale je to normalne nie nejak prehnane...je to ovela lepsie ako ked su v brusku 🙂

lenka83_43
autor
22. jún 2013

@tea333 kto napisal tu knizku a o com v skratke je? Staci hlavna myslienka knihy..

Ale pomaha mi citat to co ste napisali...je to take pozitivne kopnutie...

tinki
22. jún 2013

@lenka83_43 Ahoj, ak máš paniku, tak si kúp homeopatikum Sedatif PC. Nie je to chemické, nie je to návykové..Radšej sa upokoj aby si mala aj bábanko pokojné. Ja som bola prvé tehotenstvo neskutočne v nervoch a staršia nám teda dávala a aj dáva zabrať..Neustále je v pohybe..Nevie sa na nič sústrediť..
A tak sa hlavne ty upokoj, nerieš problém, ktorý nie je a užívaj si tehotenstvo..aby si mala na čo spomínať..Ak sa to nebude dať vydržať, tak si liečik a bude to ok..

tea333
22. jún 2013

@lenka83_43 http://www.martinus.sk/?uItem=48068
Ja som si z tejto knihy zobrala najma to, ze deti vedia ako a v koho maju vyrast, staci im spravny sprievodca. nemusime
rast za ne 😉

charlie1980
22. jún 2013

Ahoj, Lenka. Tak ja ti mozem povedat, ze od uplne prveho momentu som sa bala presne ako ty...denne som sa isla aj stokrat skontrolovat na WC, ci nekrvacam, denne som sa kontrolovala zospodu, ci nemam nejake vytoky, pri kazdej aj tej najmensej bolesti brucha som sa vylakala, precitala som x stranok, Co sa komu v tehotenstve stalo a nakoniec som s tym prestala, pretoze ma to velmi vycerpavalo. Vzdy myslim na to, ze aj 40 rocne zeny vynosia zdrave deti, tak preco by som nemala ja ! Dieta od zaciatku velmi dobre prosperovalo, doktorka ma pokazdym pochvalila, ze vsetky vysledky, vahu, velkost dietata mam tabulkove a ja sa tomu tesim. Ver tomu, ze tento strach budes prezivat minimalne dalsich 50 rokov, pretoze vzdy to budu Nase deti, aj ked budu uz velke a samostatne. Tak sa nestrachuj a tes sa. Ja ked som zbadala prvy ultrazvuk v 6. tyzdni, myslela som na to, aky velky dar som to dostala! Nie kazdemu je sudene mat deticky. Tak sa raduj, vsetko dobre dopadne...

barbara088
23. jún 2013

odporucam do porodu net vypnut....ja som mala tiez tieto stavy...zakupila som si domaci ultrayvuk angelsounds a od vtedy som v pohode ked sa mi nieco nezda pocuvnem si babetko a som kludna

lenka83_43
autor
23. jún 2013

@charlie1980 no presne takto to aj ja prezivam ale to je hlavne kvoli tomu ze som vzdy bola nablizku milym ludom co radi povedali nieco "povzbudzujuce" pre tehotnu....ani to tu nejdem pisat.. a teraz uz neviem na tie reci zabudnut a casto sa mi to vynora ze co ak ... a pod. Aj ja som zatial mala vsetky vysledky o.k. aj dietatko zatial rastie ako ma tak ostava len mysliet pozitivne a zamestnavat si mysel aj niecim inym.. Ked mi zase bude zle tak si to tu aspon precitam a hadam pomoze..

lenka83_43
autor
23. jún 2013

@barbara088 no aj ja mam angelsounds ale to je mne uz malo.. 🙂 lebo kym som necitila pohyby tak bol super ale teraz ked sa male hybe menej tak uz stresujem ze ci je vsetko o.k. a darmo pocujem srdiecko ale stale sa bojim ze sa hybe malo. celkovo je take lenivsie zatial...

barbara088
23. jún 2013

a si prvo rodicka.....babetko sa nehybe stale jednako,ono aj spinka....mna napr...kopalo v noci a cez den nic .a v noci to bolo iba v urcity cas....tymto stresovanim ublizujes obom...

darka2001
23. jún 2013

@lenka83_43 presne poznam ten strach,ja cakam svoje prve babo a tiez riesim kazdy pohyb,krc,bolest,vytok a pred kazdym usg som v strese ci bude vsetko o.k a presne sledujem dokyho co a ako povie a urobi,ci nieje nieco podozrive.aj ked je pravda,ze kocka rastie,mne je dobre,vysledky boli o.k,ale zistili nam zhrubnutu stenu srdcovej komory a to ma tak vyplasilo,ze'musim stale mysliet na to ci bude zdrava,aj ked sa snazim mysliet pozitivne a aj doky ma ukludnil,ze to nie je nic vazne nie stale mi to ide,ale na ukludnovanie mam manzela ten je stale pozit naladeny🙂

lenka83_43
autor
23. jún 2013

@barbara088 a ty cakas druhe? nie nie som prvorodicka ale aj tak stresujem.. tak aj teba kopalo cez den malo? v noci spim tak velmi necitim ci sa hybe lebo zatial este asi nie su tie pohyby take silne v 24tt aby ma zobudili neviem..

lenka83_43
autor
23. jún 2013

@darka2001 no ved aj moj muz je nastastie pozitivne mysliaci a podporuje ma ale uz mu radsej velmi nehovorim ked sa bojim lebo sa aj trochu hneva ze nech uz nestresujem stale... to o tych kontrolach mam aj ja ledva sa vie dockat kedy bude a skoda ze nepozrie babo na kazdej mesacnej kontrole .. pre taketo typy ako som ja je to dobre... aj ja presne sledujem ako sa tvari, co hovori a potom si to doma este analyzujem ... no ja len dufam ze to rychlo prejde a coskoro tu bude den priblizneho terminu a nech je uz male na svete... potom sa az tak uz o ne nebojim je to taky normalny strach nic prehnane... ale vonku uz viem vselico ovplyvnit kym ked je v brusku neviem ako sa ma... preto ten strach...

barbara088
24. jún 2013

lenka ja cakam tretie babetko...mam chlapca a dievcatko chceli sme este chlapceka,tak sa nam to splnilo...ja som vela citala v predoslych tehotenstvach...kazda zena ma ine tehotenstvo,tak si neber k srdcu katastroficke scenare inych.stresuj sa az ked ti lekar da nato dovod...mas stastie ze v noci spis....ja chodim stale cikat a zaspim az okolo 5rano a moc to nedospim dcerka je uz okolo pol siedmej hore niekedy aj skor...esteze syn chodi do skolky....hihi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre