Koxartróza v tehotenstve. Ako ste s ňou bojovali?

nibiru
30. mar 2010

ahojte nenasla som podobnu temu monentalne som v 22tt a pn koli koxartroze praveho klbu vobec nevidrzim dlho stat po chvili chodze mam bolesti a krivam zatial neberiem ziadne lieki ale mam kludovi rezim zazili ste niektora bolesti klbu v tehotenstve ako ste s tym bojovali?zatial si bok natieram konskou mastou a davam teple obklady len sa obavam co bude o mesiac dva ked mi to nahodou neprejde...je mozne ze som len prechladla v praci kedze som predavacka udenin a mame tam chlad a uroven klbu je zaroven urovnou nasho chladeneho pultu....no dufam ze to prejde a je to len s nachladnutia....vsetkym za odpovede dakujem 🙂

ivankaalenka
30. mar 2010

Mna boleli len krize a kolena, ale i to stalo za to. Skusenost s tym nemam, ale drzim ti paste, aby si to vydrzala!

nibiru
autor
30. mar 2010

ja to vidrzim je to nase vysnivane vytuzene babo:o)krize ma tiez bolia hlavne ked lezim na chbte a potom mam vstat nebodaj na wc ☹ ale zase vtedy najviac citim kopanceky ked lezim 🙂

kablika
1. apr 2010

a co tak homeopatia? Ja som mala ukrutne bolesti oboch bedrovych klbov asi pred 2-3tyzdnami a v lekarni, kde robi magistra kt sa tym zaobera mi poradila. Zafungovalo to 😉 Ale nie vsetky na mna funguju....ked som mala nadchu, tak 0bodov....Zalezi na tebe, ale v teho vela moznosti nie je...drzim palce

nibiru
autor
5. apr 2010

🙂 no nakoniec to nieje koxatroza vcera som bola cely den na pohotovosti antolskej kde si m a prehadzovali z interneho na chirurgiu kde mi doktor vysetroval apendit ktory mimochodom nemam od 14r.a mam to napisane na tehu knizke na prednej strane este ze ma nechcel oprovat 😠 potom zistili ze nemaju ortopeda tak ma poslali na traumatologiu kde bol zase velmi milu doktor co som bola prekvapena nakoniec mam v krizovej chrbtici pricviknut niaky nerv pretoze mi ta bolest posledne dva dni hlavne v noc vystreluje od klbu az pod koleno a do litka s coho vobec neviem v noci spat a verdikt nic sa stym neda robit az do porodu keby som nebola tehotna dostanem lieky a inekcie takto si mam dat ked to bude moc bolet paralen vraj sa to stava pretoze chrbtica je velni zatazena a v praci som sa trochu smikla ale nespadla som len som sa tak trha a aj to mohlo zavazit mame znameho masera tak skusime masaze tie mi tiez povolil doktor ale len take jemne tak uvidime ...a zacnem chodit aj na cvicenia pre tehotne 🙂 tak som zvedava

mls
14. apr 2010

Ahoj, ja mam koxartrozu I.-II. stupna (mam len 25 rokov) , zistili mi to uz davnejsie, okrem toho mam aj extremnu hypermobilitu vahonosnych klbov a osgood -schlaterovu chorobu...no nie je to nic moc.

Chcela by som sa opytat, ako to vyzera s takymito klbmi v tehotenstve, ako sa rodi...musi sa vykonat cisarsky rez alebo je mozne rodit aj prirodzenym sposobom? Pomaha porod do vody?

Zatial nie som tehotna, ale planujeme to a chcela by som vediet do coho ideme 🙂
A tiez nemate nejake rady na stravu, sporty a od.?
Dakujem
mls

nibiru
autor
15. apr 2010

ahojte tak som tu zas masaze a cvicenia pomahaju ale len minimalne neviem ako to vydrzim az do porodu najhorsie je to vecer ☹ niekedy ma to prestane boliet a ani neviem ze ma niekedy nieco bolelo a ani nekrivam ale akonahle sa zle otocim alebo zle sadnem bolest je naspat ked nie klb skoci mi to do kolena 🙄 skusim sa spytat este na tie homeopatika a uvidim 😉 len dufam ze nieco uz zaberie na cvicenia chodim sice len 3den relativne sa po nich citim dobre len som cakala ze ma to prestane boliet hned 😠 ja som taka nedockava ☹

dyma
26. máj 2010

@mls ahoj, no ja mám podobný problém ako ty, ibaže ja už mám po prvom pôrode /v 25-ke/ a teraz čakám druhé bábo a neviem čo ma čaká. Pri prvom som ešte nevedela, že vôbec neaká koxartróza existuje, ale od siedmeho mesiaca som chodila iba s veľkými bolestami. Ja som myslela, že kvôli bábu a tiež niesom najštíhlejšia 🙂 , ale ani po pôrode sa mi to nezlepšilo, / aj ked pri pôrode som ani necítila, že ma kĺby bolia 😉 / ba práve naopak. A ked som si už ani na WC nemohla sadnúť, tak som sa vybrala za ortopédom. Verdikt : "Podľa rentgenu vám nič nieje, tak chodte domov!!!" A ja nedokázala śkoro chodiť, a kedže som kojila nehrozili žiadne lieky od bolesti / ani gynekolog mi nepomohol, ešte mi skoro vynadal, že čo ho otravujem, on má pacientky v čakárni a nemá čas! som mu volala / no a nakoniec mi pomohol neurológ, ktorí mi poradil, aby som si ľahla na chrbát a bicyklovala. Zlatý to človek, pomohol! Už som chodila, ale stále to bolelo, a tak v NURCh-u mi nakoniec stanovili diagnózu-presne ako máš ty-koxartróza I.-II. stupna. No a teraz tiež čakám, že čo bude, lebo lieky mi vysadili kvôli tehotenstvu / niežeby mi neako pomohli, brala som ich 3 mesiace, potom pauza, potom 3 mesiace.....a výsledok nič-moc 😢 / Tak ti prajem veľa zdravíčka a hlavne aby kĺby neboleli.

nibiru
autor
27. máj 2010

nooo tak tie homeopatika beriem uz 10tt pomahaju aj stymi cviceniami v tom ze uz sa vyspim a ked sedim lezim neboli to 🙂 len ta chodza je strasna a bolestiva stale krivam 🙄 gynekolog ma poslal ortopedovi a ten ako tam videl gravidita hned vo dverach ze co svami vzdy ste bola taka silnejsia?😠 tak ani nic neurobil povedal ze sa mam setrit ked tak zohnat si palicku vraj niekto znasa tehotenstvo horsie niekto dobre a mam vidrzat zachvilku rodim 😨 vraj mam ten klb pretazeny lebo som pribrala hoci som mu jasne povedala ze ked som bola v 20tt a zacalo to vahu som mala normalnu vtedy som este nepribrala.....tak sa mam setrit a odychovat. lenze tym padom ze mam malo pohybu aj priberam tak ma drbe za vahu zase gynekolog 😠 nooo dufam ze po porode to prejde 🙂

majamat
4. júl 2010

@dyma , ja mam tiez dg. koxartroza I.stupna. mam tuto dg uz niekolko rokov. lieky, ktore si uzivala su pravdepodobne chondroprotektiva a maju zabezpecit vyzivu a tym aj lepsiu kvalitu chrupavke. pri artroze v akomkolvek klbe vlastne ubuda chrupavka, ktora chrani kosti. tieto lieky nie su od bolesti a ucinok sa moze dostavit az po dlhej dobe. su to lieky, ktore ti maju zabezpecit, aby sa ti co najdlhsie nezhorsil stav klbu. je velka pravdepodobnost, ze nas v buducnosti cakaju umele klby aj napriek liecbe.

nibiru
autor
8. júl 2010

zacala som 36tt a babo zostupilo do lonovej kosti a ja skoro po 4mesiacoch konecne nekrivam ja som taka stastna:o))konecne chodim normalne a nekrivam a normalne vybehnem aj po schodoch .o)) sranda ze 5doktory ma prezerali a kazdy urcil inu diagnozu no som stastna ze to nebola ta prva koxartroza a nakoniec mi len babo naozaj na nieco tlacilo len netusim naco ale hlavne ze je to prec 😀 😀 😀

ciri
12. okt 2010

Taky bych se ráda dozvěděla, jak probíhá těhu s koxartrozou. Mám koxart. a jsem ve 12tt a už se začínají hlásit potíže. Prášky samozřejmě nemůžu, ale bolest se postupně zvyšuje, tak se docela hrozím, jaké to bude s přibývající váhou ... 😖

majamat
13. okt 2010

@nibiru to je super. je tazke urcit DG na zaklade dohadadov, ked nemozes ist na rtg.

@ciri mna zacali klby boliet uz dost skoro. nastastie to zatial nebola taka extremna bolest a vobec sa to nezhorsilo. musis sa vyhybat dlhemu chodenie. to velmi zatazuje klby. bolia ma, ked viac beham po obchodoch a niekedy citim bolest aj ked sa v leze zapriem nohami a urobim asi nejaky nevhodny pohyb, ale ked som v klude, je to zatial dobre.

gretula1975
12. apr 2012

ahoj! uz davnejsie vas citam a chcem prispiet aj ja svojou skusenostou!v roku 2003 som otehotnela s 1 dietatom vola sa Petka a coxatrozu mam 4 stupna.moje tehotenstvo prebehlo lahko co mi bolo dost cudne ale tesila som sa a uzivala som si to!teraz som opet tehotna tak uvidim ako bude prebiehat toto!pekny den 😵

gretula1975
26. okt 2012

AHOJTE VSETKY!!UZ DAVNO SOM TU NEBOLA APISEM PRETO LEBO VAM musim NIECO OZNAMIT .AKO SOM PISALA ZE SOM TEHOTNA V APRILI TAK TO UZ JE PASE.smutna udalost!!!ALE MAM NOVU SPRAVU!!SOM OPET TEHOTNA!!!!!!!!moj klb je v katastrofalnom stave ale na tehotenstvo sa tesim aj ked sa bojim ze sa asi ani nepostavim od bolesti.tabletky brat nemozme lebo sme tehotne,tak uvidim ako to bude prebiehat.prajem vsetkim len to naj......

nibiru
autor
6. apr 2014

ahojte téma dávna ale pre objasnenie nakoniec to nebola koxatroza ale vysunutá platnička plod mi na nu tlačil krívala som až do 35tt potom sa malá zosunula do lonových kostí a krívanie aj bolesti ustúpili,dnes už má pomali 4 roky 🙂 no je riziko že s dalším tehotenstvom sa to bude opakovať,tak ale rodila som ako 108kg schudla som teraz mám 77kguž dva roky sa snažíme o druhé viem čo ma čaká ale vytrpím všetko 🙂

zita19
6. apr 2014

@nibiru drzim palce. Mne dcera tiez tlacila na nejaky nerv. Mne zrazu nefungovala noha a zosypala som sa ako vrece krumpli, ked som sa niekde nechytila. Ale to uz je daaavno.
Co sa tyka klbov, tak mala som vradenu luxaciu koxov. Prve problemy prisli s tehotenstvami. Od vtedy viem, ze nemozem pribrat, lebo ma nohy neunesu. Ale musim radostne skonstatovat, ze aj v mojom veku, ked spadam medz stare korcule si drzim skoro idealnu vahu. Da to sice cim dalej tym viac roboty ale fungujem v podstate v pohode.
Takze ak to nahodou niekto bude citat, da sa aj s poskodenymi koxami zit (ja mam plytke klbove jamky) ale chce to strasne vela sebazapierania a nezrat 😀

nibiru
autor
17. mar 2016

tak žieny dnes mi zistili hypermobilitu a dokonca vraj je vrodená takže tie bolesti pocas tehotenstva mohli suvisieť s tým že mým uplne ochabnuté svalstvo okolo klbou a proste to nedrzí ako má,nariadili mi cvicenia druhe mimi zatial este stale nemám tak ale keby nieco už budem pripravená 😀

dannizeta
11. apr 2016

Tak čo baby, prišli ste na niečo čo môžme brať aj v tehotenstve? Ja tretie tehu, 22.tt a už to nemôžem vydržať od tej bolesti.Čítam a hľadám...neskúšali ste rybí olej, ľanový olej? V lekárni mi predali Hyalfit- aj ked som pýtala niečo čo môžu aj tehotné.Doma pozerám do letáku a čítam , že v tehu sa nesmie.Už som ho načala, takže ho nevrátim... a prišla som tým o 30 eur 😠 Nikde mi nevedia poradiť... 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre