Perly našich detičiek, vaše zážitky a trapasy

adelajda2012
4. júl 2014

Pôvodná diskusia bola prevedená na cz konika, ale tam sa nejak nechytila. Mne veľmi chýba a tak sa pokúšam ju obnoviť. Dúfam, že sa podarí....pridajte sa 🙂

adelajda2012
autor
4. júl 2014

Snazila som sa oznacit vsetky maminy, ktore od januara do povodnej temy prispeli. Je mozne, ze som niekoho vynechala alebo oznacila viackrat. Pri tom mnozstve sa to neda ustriehnut.
@reandask
@ichbinich
@pifina
@yukki
@h2
@luliu
@cairka
@dulkagabulka
@carmella
@hexena
@alecka
@sissmiss
@victory1
@ivett1
@bosacka
@jakelina
@ined77
@siska53
@akrim1311
@kuwait
@bronia13
@jaron
@dana_l
@zuzikkaa
@strociatka
@stankapk
@skaredekacatko
@malina459
@andreasiskova3
@lubina
@erzebet2
@majklica1
@kamilka007
@ined77
@bleee
@footballfun
@reanda
@alex31
@bosacka
@zizala79
@lenoc
@lupape
@hancazivocich
@matax
@hugoleon
@lyzzy
@sarinka2012
@suezana
@somjankad
@hancazivocich
@kureeli
@gramli
@kubus
@minaz
@baby8686
@zara0201
@audri
@prasiatko30
@mrsbrown
@babls5
@kackackac123
@dana_l
@monikahan77
@kveta
@anatalia77
@rakywanda
@samasa
@onlika
@anula
@strociatka
@damind
@lulu24
@katkatt
@evita123
@luciauk
@doty1
@ivinka77
@lucisa
@c15211b8
@modrofuzik11
@ined77
@buba183
@maca_p
@ivasad.
@kitty88
@fraufrt
@erzebet2
@mimikas
@montinka
@cikado
@jankamgr
@lenoc
@lubina
@janinah
@something
@monikabr
@luc1a
@zuzica219
@cmulinko
@sirene
@majuska81
@konidana
@katka1981
@sarriku
@sandri
@kveta
@mukynka
@nenulka4
@reuska1
@princezna8o6
@prstek
@vejula
@katarina_g
@coffea
@engie35
@nina233
@helsinka
@tatis
@bea13
@buffinko
@masinka
@ask
@carrie4
@veva45
@nissana
@tsterinka
@lucia814
@saurik
@valeriap
@tin007
@anaxamon
@cervenaruza123
@trend270
@ottka
@dejnas
@alamo
@klincek
@adusik77
@buffinko
@aceofbase
@romcovaklarka
@4stanka4
@tunylyk
@garzonka
@nanulik
@xabri
@tortelinka
@ivinka77
@mpb
@11zuzana11
@0silvia0
@livka299
@kbeata
@anjelaa
@aha1
@kbeata
@eustoma
@locko007
@leanax
@silviavivien
@dana_l
@leg
@fidorka_m
@jarkovamamina
@zajkka
@acim
@mamainprogress
@zutyka
@monikafilip
@kocko
@habibi78
@kkatusa123
@martija
@dejnas
@ia.
@dolijalu
@lenicka07

adelajda2012
autor
4. júl 2014

Snad sa nikto neurazi, ked skopirujem par poslednych komentov z cz diskusie. Jednak na "rozprudenie krvi" a aj pre tych, ktori temu nepoznali...nech vedia o com je rec 🙂

Od @ichbinich - Deti mali v skolke nakreslit ostrov ich snov. Moj syn nakreslil:
dopravny ostrovcek!
(A ja som si myslela, ze sa aspon pokusi nakreslit nieco z dovolenky na Tenerife, odkial sme sa prave vratili...)

Od @yukki - Cesta zo škôlky, pokojné námestie a Máňa(5) spustí spev na plnú hubu.....:"Já chci poezii, jen trochu pochopení...ale tu kde žiji, nic z toho neníííí
Co mám ze života, samé přízemnosti...mé srdce Donkichota....tím trpí dosti....trpí dosti...!!!!!!!!!!!!!" (J.Nohavica).
Ta nám dala, všetkým,. no.

Od @h2 - Vilko: "Maminka, povedz jáááj!"
Ja: "JÁÁÁJ!!!"
Vilko: "Prečo si povedala jáááj???"
(Rozhovorov v podobnom štýle sme už absolvovlali niekoľko)

pifina
4. júl 2014

@adelajda2012 super, ja som rozmyslala tiez nad zalozenim, mala som to ako dennik hlodov nasej malej 😀
napriklad dnes - ako spravna zena na materskej som si dala radlera z plechovky a mala mi hovori: to je tatinkove, nepi to, moze ta z toho boliet brusko 😀

something
4. júl 2014

Dnes dal maly dalsie...2. roky..Rano ja lezim este v postely, on odchadza zo spalne...Maticek kam ides? On: Idem fajcit 😀

lilysk
4. júl 2014

@adelajda2012 Rano ideme do chorvatska a nakolko mame male deti prespime v madarsku .Dnes s nadsenim ta starsia pribenhe ku mne (5 rocna -nieco smatrala v suflikoch pol dna) a hovori : ,,Mamka nasla som jedno ,,finto,, tak Vas zajtra pozyvam vsetkych na obed v madarsku 🙂)))))))))))

Poobede jej hovorim nech si ide zbalit ceruzky a omalovanky ,lebo budeme dlho prec aby si mohla kreslit a ona s ladovym pokojom mi hovori : ,,Ano pani moja ,, -netusim odkial to zobrala 🙂)

masinka
4. júl 2014

@adelajda2012 super napad, minule som tuto temu hladala - bola totiz jedna z mala na MK, kde sa nikto nehada a ktora ma vzdy rozveselila 😀 a naslo mi to akurat nejau traposinu s nazvom perly nasich muzov, ale tam, zial, nic na zasmiatie nebolo 😖

deni86
4. júl 2014

🙂 dávala som dnes malého spinkat, ležal v posteli a obliekalala som mu ešte pyzamkove nohavice. Hneď vyskocil, bežal k zrkadlu, tam sa asi dve minúty poobzeral z každej strany. Zavolala som ho, že ideme spinkat, on si poslal pusinku a prišiel si lazkat. <3

masinka
4. júl 2014

tak nieco aj z nasich hlodov
Nelka prisla za mnou a hovori - mami, bol tam taky utulny pes ... vravim je, ze ci nechcela povedat pritulny, ale ze nie, on sa tulal bez pana... takze nakoniec myslela tulaveho 😀

prasiatko30
4. júl 2014

A preci ju prehodili na cz verziu - vsak to bola dost oblubena diskusia - su veci kyore nepochopim 🙄

romanco
4. júl 2014

Posledná hláška môjho syna pri každorannom boji ohľadom MŠ: "Ja do škôlky nejdem, učiteľka bude zas vystrájať, že je šéfka a len spať, spať, spať!" Alebo sa ma pol roka po narodení súrodenca opýtal, či tam mám ešte nejaké bábätká...

ask
4. júl 2014

@adelajda2012 Dakujemeeeee! 😀 Si super ze si sa tomu povenovala, cloveku fakt dobre padne na koni mat aj cisto oddychovu a zabavnu temu🙂

reanda
4. júl 2014

@adelajda2012 tisicere diky! 🙂

miushka13
4. júl 2014

Moj huncut ma 2 roky v kociku mal minule detsky mobil . Vosli sme do tescaa on sa zacal hrat ze telrfonije s babickou. Somral si popod nos az zrazu na cele tesco vykrikol - BABICKAAAAA KAKAAL SOOOOM 🙂 Otocila sa k nemu po vykriknuti starsia pani a hovori jeeej jaky si rozkosny a on nato : MAMICKA AHA BABA JAGA🙂)

adelajda2012
autor
4. júl 2014

@masinka ano, tu temu som zachytila aj ja...hned som ju lajkla a po precitani par prispevkov aj "odlajkla"... Ved aj sem sa daju pisat perly manzelikov a aj nase 🙂

rakywanda
4. júl 2014

za mnou prišla dcéra (5r) s otázkou: mami, a ako som vyšla z bruška? ty si ma vykakala????

jankamgr
4. júl 2014

Tak náš má toho niekoľko 😀
** Janík pozerá naše fotky zo svadby a ako inak zisťuje kde vtedy bol (v brušku). Po chvíľke premýšľania si aj sám odpovie: ahááá, som bol u starkej a pozeral som Mcqueeny 🙂
** A na tú istú fotku - svadobnom vchádzame do kostola: ahá, to ste šli na zmrzlinu! 🙂
** otravovala ho mucha: ty mucha sprostivá, nechaj mia, pošlem za tebou maminku 🙂
** jazykové okienko: "moja motorka stojila na zadných", "kojban"=kombajn, "zozám" = kakám, "ľebrík" = rebrík, "práveň"=plaváreň, "požiadavka"=pečiatka, ... joj, to by som mohla do rána písať 😀 Ďakujem za znovuotvorenie 😀

rakywanda
4. júl 2014

@masinka veru, v tej téme bolo 99,99% hlášok na zaplakanie

jaron
4. júl 2014

naša menšia má 4 roky a mám dojem, že zhruba ten vek 3 - 5 je taký najkrajší, dieťa už normálne rozpráva, ale na druhej strane nie až tak normálne 🙂 (teda iba z nášho pohľadu, inak je to vždy úplne normálne a logické, keď sa na to pozrieme ich očami 🙂 ) a tak z toho vznikne kopec nádherných, nezabudnuteľných zážitkov, slov a viet. Človek by si to mal vážiť ten čas s nimi.

Aj teraz sa mi stala taká milá drobnosť - išiel som osprchovať malú a nastavoval som vodu v sprche na optimálnu teplotu, ona bola za mnou. Keď som to nastavil, volal som už: kde si, poď sem, voda je už dobrá. A ona sa mi smiala a odpovedala: ty si pustil vodu a mňa si tam zabudol dať 😀

romanco
4. júl 2014

Po 22.00 už môžem 😉 Behala som ráno v bielej podprde a môj vtedy 4ročný chlap: "Kde máš tú čiernu podprsenku?" alebo keď som sa k nemu predklonila, tak vraví: "Ó, jaký paprsek...!" Malo to byť poprsie... 😀 No, vyzerá, že je 100%heterák.

susi123
4. júl 2014

No nas maly este nevie rozpravat, takze na "perly" tohto typu si este pockame. Zato sa mu vcera podarilo ine...muz ho siel prebalovat, o chvilu z izby neutichajuci smiech. Coby smiech, rehot! Ked sa konecne muz dosmial, bol schopny povedat mi, co sa stalo. No polozil maleho na chrbat, dal mu dole plienku a maly v tej sekunde pustil prud. A to taky silny, ze si nacikal priamo do otvorenej pusinky! Maly chlap prekvapeny, no a velky mal z toho zabavu este po zvysok dna...

susi123
4. júl 2014

A este cosi: nedavno sme boli na navsteve u nasich. Mamka vysmazala rezne. Ako tak boli pekne naukladane na mise, prisla moja 5-rocna neter a hovori: Ja viem, co je toto. To su langose!

kitty88
4. júl 2014

Ja som mala temu lajknutu a citala som obcas na rozveselenie, kedze moja este len zacina rozpravat, tak zatial nemam cim prispiet a cudovala som sa, kde sa podela, ked mi ju uz neukazovalo v oblubenych... super, ze sa znova objavila, tesim sa na vase perly a snad coskoro budem mat cim prispiet aj ja 😉

miushka13
4. júl 2014

Este ma napadlo žee u nás sa piškotka povie pičikotka 🙂))

susi123
4. júl 2014

Este ma napadlo: muz ma dcerku z prveho manzelstva. Ma teraz 6 rokov. Minule si nakukala pod tricko a hovori mi: Pozri, ake mi uz narastli prsiska!
Obcas v suvislosti s nasim psom pouzijem vyraz, ze zasa chrni= spi. Ani som si to neuvedomila, ale...cestovali sme autom, a mala sledujuc zapad slnka hodila do eteru: Aha, slniecko uz ide chrnet!

lenoc
4. júl 2014

Učila som malého hrať vidličky-lyžičky-nože a vravela som mu, že ak ho uvidím hýbať sa, dostane "trest". Malému sa hra ohromne páčila, rehotal sa na celé kolo a na druhý deň chodil za mnou, že poďme sa hrať, že mi budeš dávať ten TREZOR. Chvíľu mi trvalo ,kým som pochopila, čo tým myslí.

suezana
4. júl 2014

@jaron ja sa roztápam a stále opakujem, že najkrajší vek je 2 roky 😵 😵 😵

sandri
4. júl 2014

U nas niekedy zaperlime aj my s manzelom 😀 😀 😀 MM: podaj mi vreckovku, potrebujem si vysmrkat bus 😀 A mne sa zadarilo: mala som nejake chute podobne ako pri tehu a MM si ma kvoli tomu doberal, ze ci nie som znova tehu. A ja na to: jedine ak by to bolo neposkvrnene pocasie 😀 😀 😀

domitobi
4. júl 2014

niet nad detsku uprimnost....5.ročny syn bol u babky.. babka si vybrala svoju protezu. (zuby ).ze si ich vyčisti .TOBINO sa zahladi a spusti..babka daj si späť tie zuby vyzeraš ako bosorka!!!synak bol smädny ja som si čosi čítala mm pozeral tv..a synak kričí prosím si pit..mm pohotovo zahlasi maminka ti urobí..Tobi skontroluje pohladom čo robím...a zahlasi mamke daj oco pokoj nech oddychuje vodičku mi urob ty! 🙂 🙂

sandri
4. júl 2014

inak aj tato tema je super: Trapasy alebo denník Bridget Jonesovej 😀

lenoc
4. júl 2014

synova oblubena reklama je na tchibo obchod, kolkokrat to cele vykrikuje dokola s roznymi obmenami.
a tak raz, ked sme boli v obchode, idem do kabinky vyskusat si tricko a maly spusti "o, ake pekne brusko, odkial ho mas? z tchibo. z tchibo? tam predsa predavaju kavu." To som sa este smiala. Ale o chvilu uz vyblakoval na cely obchod: "o, aka pekna podprsenka, odkial ju mas atd...." 😠

teraz mi este napadlo, ze ak niekto, kto to tu cita, nahodou nepozna tu hru na vidlicky lyzicky noze..... si moze mysliet (ze noze a decko sa nesmie hybat, inak dostane trest) 😉