13 mesačné dieťa bez mami

kostrmenka
7. mar 2018

ahoj.mam doma 13mesacneho synčeka je to moj chrobacik. .....ja som tehu v 26tt a som v nemocnici uz týždeň a budem az do konca....takze chcem sa opytat, poradiť, povzbudiť ani sama neviem ja tu maminka co ma podobnu skúsenosť? ????? dakujem za každý príspevok

simdob
7. mar 2018

až do konca myslíš do konca tehotenstva? to je celkom dlhá doba :/ ale si už za polovicou aspoň. bude vám smutno ale tak treba si stále opakovať, že to robíš pre toho druhého chrobáčika aby ste boli obaja okay. ale malý ťa môže chodiť navštevovať nie? 🙂 držím palce aby ste to v pohode teda doklepli 🙂

beton
7. mar 2018

Mám a šla by som na reverz domov. Okamžite. Ležať môžeš aj doma, v nemocnici nad tebou tiež nikto non-stop nestojí a aspoň nie si mimo a dieťa si ťa potom spozná a aj ty jeho.

snehuuulienka
7. mar 2018

@kostrmenka kvôli čomu si v nemocke??máš skrátený kŕčok alebo?

zuzana247
7. mar 2018

Sesternica tak bola skoro cele tehotenstvo a na vikend chodievala domov za dcerkou 🙂

evita168
7. mar 2018

Isla by som lezat domov...

kostrmenka
autor
7. mar 2018

@beton no nemozem doma tak nemozem ležať pri mojom sa neda a ja musim iba lezat maximalne na wc sprcha a do postele. ...chcela som podpísať reverz ale primarka povedala v ziadnom prípade na zivote som ohrozena aj ja aj dieťa.

kostrmenka
autor
7. mar 2018

@snehuuulienka nie.som po sekc a moja jazva z vnútra na maternici je velmi tenka uz.ja som sem prišla mala som uz bolesti lebo mala mi tam kopala a dost to pichalo.....ale ked lezim a beriem infuzie tak to je ok

alobalka
7. mar 2018

Len pekne lež a posluchaj lekárov. Mám 3 deti a tiež som bola v nemocke mesiac. Prežili sme to všetci, ubehlo to celkom rýchlo a hlavne som ok ja aj babo. Neriskuj, je to ťažké, ale stojí za to vydržať to a mať zdravé babo na celý život.

pininka
7. mar 2018

@kostrmenka preziju to,neboj, len nech ta maly chodi pozerat,aby nezabudol, lebo ja som tak zabudla na mamu ked ma nechala na 6 tyzdnov s babkou a oni s ocom isli do nemecka robit. Oca som spoznala,ju nie.

snehuuulienka
7. mar 2018

@kostrmenka tak s tým nie sú žarty

julinnka2
7. mar 2018

Fuuuu ja by som aso cely ten cas preplakala.. ja som bola strasne naviazana na synceka ale al by to malo ohrozit mna a druhe babo tak by som to nejak vydrzala.. bude to tazke ale ak si mala bolesti tak to nieje sranda a radssej par tyzdnov bez mamicky ako vyrastat bez mamicky.. potom si to uzijete a dobehnete vsetok twn cas... drzi silno palce... zvladnes to <3

melli88
7. mar 2018

@kostrmenka ak ma s kym byt tak bud kludna. Alebo si skus vybavit aby dcerka prisla za tebou. Alebo len na chodbu. Hlavne vydrzat

jana_eyre
7. mar 2018

to sa lahko povie, sla by som na reverz domov, ale ved clovek v nemocnoci nebyva len pre nic za nic..

je to.tazka situacia a neviem si ani predstavit ako tazko ti musi byt.. ja som bola dva tyzdne pri tretom.hospitalizovana a mala som 4 a 2,5r deti ale aj tak mi bolo hrozne smutno..

bude to tazke, ale zvladnete to.. kto na drobca dava pozor? moze za tebou chodit? moc drzim palce, nech vsetko dobre dopadne..

kostrmenka
autor
7. mar 2018

@jana_eyre tato a babka sa striedajú. ....chodia ale iba tsk 5min lebo nemozem dlho sediet sle aspon dačo

deti95060810
7. mar 2018

ja som trpela ako jeden kôň keď som bola v nemocnici....nikdy viac. Už by som to tak nespravila - ale ja som bola len na udržiavaní...aj to len pár dní, ale bolo mi smutno za synom....

kostrmenka
autor
7. mar 2018

Ďakujem vám. je to ťažké ked mi manzel pošle fotku vo práve robí syncek tak len revem a ked ho vidím zase len revem noo taky je život musíme to zvládnuť aj ked je to velmi ťažké ale musim uz pred babo musim.dakujem vam za povzbudenie. . za rady...ale uz som potrebovala nieco počuť od iného. .......

ellieellie
7. mar 2018

@kostrmenka Je mi veľmi ľúto, čo prežívaš, musí to byť strašne ťažké, uf..☹ Aj pre tvojho synčeka. Prajem ti veľa síl a nech ti to rýchlo ubehne a ste aj s malým pokladíkom už doma.

laura1804
7. mar 2018

Vydrz, vyzera to byt velmi dlho, ale ubehne to a uz budete len spominat...chcem ta povzbudit v gom, ze tak male dieta este nenev.ima cas a tak mu je doma fajn, a zvlada to ovela lepsie, ako gy 🙂 a spomenie si pogom na teba...viem, je to tazke, ale stoji to za to...ja som nebola az tak dlho, ale zakazala som muzovi posielat mi fotky, nerobilo mi to dobre...iba ma strucne informoval, co novnove...a mala za mnou nechodila, aby neplakala pri luceni...zvladnete to 🙂

laura1804
7. mar 2018

Sorry za preklepy, ale blbne mi mobil

patrica8
7. mar 2018

Neviem si ani predstaviť ake to musí byť tazke, hlavne pri tak malo dietati. Predsa od tych starsich si uz clovek obcas aj rad oddychne 😂 prepac, to na odlahcenie. Vzdy to musi byt hrozne.
Skus s malym volat cez videohovor, aby ta casto videl. Navstevy na izbu skusit vybavit. Lebo take male dieta este rychlo zabuda ☹
Hlavne ti prajem vela sil a stastia, nech vsetko dobre dopadne. Lebo toto naozaj nie je na reverz. Držte sa cela rodinka, zvladnete to uvidis a potom si vsetko vynahradite 😉

maja22
7. mar 2018

Taketo situácie zvládajú horšie matky ako deti. O dieťa je postarané, má lásku, starostlivost, všetko, čo potrebuje. Keď sa mamička vráti, opäť sa na nu naviaže, chce to všetko len čas. Mamka to má ťažké a musí vydržať za troch. Ale je dôležité prežiť toto v zdraví, čo je pár týždňov oproti celému životu. Sustredit sa na pozitívne veci, citat, písať si dennik (ak sa da), nejako to zvladnut. Drzim palce.

hettinka
7. mar 2018

@kostrmenka ja som bola hospitalizovaná 40 dní, ked mal syn pol roka. Prepásla som, ako začal sedieť aj loziť, ani pozrieť ma poriadne nemohol, lebo v nemocnici je infekčné prostredie a ja som ho nevládala ani chytiť na ruky. No ťažké to bolo, doteraz mi to obdobie chýba, hoci už má 11 rokov, ale v záujme zdravia sme to museli vydržať.
Malý to zvládol v pohode, horšie ja...

ave17
7. mar 2018

Zvládnes to,aj malý,aj keď to bude ťažké,myslím,že ste sa zbytočne ponáhľali tak skoro po sekcii,podľa mňa nezodpovedné.držím prsty

beton
7. mar 2018

@kostrmenka oni su skoleni na strasenie, podla mna. ja som lezala doma a chodila mi slecna pomahat so starsim, aby som naozaj lezala, ale zaroven mohla byt s dietatom a doma. Vzdy sa to da riesit, ale ja teda overujem tieto hrozostrasne lekarske scenare a konzultujem a delim 10timi. Lebo ako mi aj jedna lekarka povedala, tieto postupy platia, len odkedy su lekari zalovatelni...

kostrmenka
autor
8. mar 2018

@ave17 nevies ako som prisla k prvému dietatu nebudem pisat lebo to bolo premna ťažké. ....a druhe bolo povedané ze nebude. ...ale opustila ma moja mamicka isla do nebicka a o mesiac nato som zistila ze som tehu....no to bol riaden sok...nevies okolností. ...

kostrmenka
autor
8. mar 2018

@hettinka tak vies ma pochopiť. ...ale edte že mam wifi a mozeme di posielať videa fotky sj telefonovať

kostrmenka
autor
8. mar 2018

@patrica8 dakujem

kostrmenka
autor
8. mar 2018

@laura1804 dakujem

julma
8. mar 2018

@kostrmenka netrap sa, ved ked to syncek s tatinom a babkou zvlada pekne a nejak neplakava za Tebou, tak ani Ty sa tak velmi netrap. Ved si ho neopustila. Mysli na druhe babatko ako je aj jemu tazsie s utrapenou maminou.
Mne mamik umrela, ked som mala 28 rokov. A ked ma cakala, uz len cakali, kym sa narodim a ju brali na onkologiu. Bola dlhodobo hospitalizovana, stale vraveli, ze neprezije. Takze musela nechat 4roc.brata a mna novorodenca svojej mame, nasej starkej, lebo nas tata lavy, nevedel by sa postarat.
A bolo to tazke najma pre nu, pre nas neviem, ale prezili sme to a milovali sme ju a bola tu potom iba pre nas. Ani ja a ani moj brat nemame pocit krivdy. Neboooj. Modlim sa za Teba. pa

kostrmenka
autor
8. mar 2018

@julma Ďakujem. ...presne tak su zeny este horsie natom ako ja....dakujem za povzbudenie aj xa modlidbu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre