Aké vyšetrenia ma čakajú, keď som v 5. týždni?

veronikaaa333
23. jan 2016

Dobrý večer, zaujímalo by ma, či je v pohode ísť tak skoro ku gyn.? V 5tt už robí sono cez bruško gyn. alebo od spodu? Žienky čo majú odrodené už, mi vravia aby som ešte počkala aby ma nepozeral od spodu aby som nepotratila... No sa bojím tak by bodli nejaké rady.... neviem čo mám robiť. Tehotná som testy všetky ukázali 2 paličky 🙂

luciferkax
23. jan 2016

ak nemáš žiadne problémy, nekrvácaš, určite by som aspon týžden dva počkala, nech nabudúce vidí aspon akciu srdiečka

veronikaaa333
autor
23. jan 2016

Nemám žiadne bolesti ako krvácanie.... ak nerátam tie normálne sem tam (to je vraj spôsobené tým, že sa maternica prekrvuje) . Bojím sa, máme ísť na ples aby sa náhodou niečo nestalo... ale dúfam bude všetko ok...ja som taký bojko totiž... nerada by som prišla o vymodlený darček.... 🙂

asocial
23. jan 2016

@veronikaaa333 zbytocne chodit k lekarovi..napr. k nasmu az v 9 - 10 tt..zbytocne skor, lebo tak skoro nevidi ani akciu srdca a okrem toho riziko potratu sa postupne znizuje....

asocial
23. jan 2016

Este som chcela dodat, ze bez na ten ples, lebo o rok sa tam zrejme nedostanes🙂 resp. Si ho neuzijes🙂

luciferkax
23. jan 2016

@veronikaaa333 ja som na tom podobne a na ples idem, bez alkoholu :D :D to je jasné, ale tanec isto nevynechám a ten ani neublíži :D :D

luciferkax
23. jan 2016

@asocial presne pre to idem aj ja, síce nie do rána a nevypijem nič :D :D ale.. najlbližšie dva roky nič iné nehrozí :D

veronikaaa333
autor
23. jan 2016

😀 😀 😀 😀 tak ja to ešte nejak vydržím a ten ples si užijem s rozumom, presne o rok už asi nebude 🙂 :D ďakujem

simaaprilova
23. jan 2016

Ja som isla ku gyn ked mi vysli dve silne palicky na dvoch testoch.spravila najprv sono cez brusko ale nic nevidela tak ma pozrela odspodu(nevnikla ale hlboko jak pri beznej prehliadke ked pozera aj vajecniky) a vtedy tam videla nase 5milimetrove stasticko ( bol to zatial len gestacny vak kedze som bola v 5.tyzdni) o dalsie dva tyzdne znova odspodu vysetrenie (uz bol nas "vacok" vacsi) a o dalsie dva tyzdne cize v 9. uz aj srdiecko bolo a uz len sono zvonku az do neviem kolkateho mesiaca len zvonku a potom ku koncu aj odspodu znova.prijemne tehulkovanie🙂

veronikaaa333
autor
23. jan 2016

@simaaprilova ďakujem za ,,rýchlokurz" aspoň viem čo mám čakať 🙂 normálne sa trasiem od nedočkavosti.... keď uvidím to mini mimi 🙂 😀

simaaprilova
23. jan 2016

Aj vam verim.ja som bola tiez tak na ihlach😀 hlavne jak som si zaprisahala ze nikomu nic nepovieme s muzom az kym neprejde kritickych12.tyzdnov ale prd....este v ten den sme vymysleli ze ako to oznamime starym rodicom.kupili sme biele fazulky odmerali a jednu 5milimetrovu sme im dali do drabicky od sperku.tie nechapave pohlady najprv😀 jaj tesim sa s vami🙂

anakristina
24. jan 2016

@veronikaaa333 isla by som hned aby vylucili mimomaternicove tehotenstvo.robi sa to vaginalnou sondou a len kratko.ukludnis sa potom.daj si hned vypisat acidum folicum po pripade duphaston ak mas obavy z potratu.mne to takto vyslo

sense
24. jan 2016

skor ako v 9 by som nesla pokial nemas bolesti, alebo vytok ci mierne krvacanie,ak nieco z toho mas sla by som hned inak by som pockala....u nas berie gynekolog az tak v 10-12tt dovtedy to nechavaju na prirodu, ak by som aj sla skor urcite by som si nedavala preventivne predpisovat duphaston

veronikaaa333
autor
24. jan 2016

Beriem Femibion 1 takže iné nič riešiť nebude, nakoľko ja nie som zástancom liekov.... definitívne som sa rozhodla že 4.2.pôjdem k dokymu nech to dopadne akokoľvek. Ťažkosti ani bolesti chvála bohu nemám tak sa ani nestresujem. Mne ide len o to aby o mne vedel nakoľko mám problém s krvou a inak nič verím že je všetko ok 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ak by som prehnane stresovala a bála sa ešte by sa niečo zomlelo a to nechceme 🙂 chcela som len vedieť čo ma čaká u dokyho a Ďakujem každej za to, že mi to priblížila 🙂 😉 😉 😉 😎

danna85
24. jan 2016

@veronikaaa333 ak mas problem s krvou, sla by som na odber cim skor, nech ju vysetria a nasadia spravnu liecbu. Bezne sa inac na prvy utz chodi cca v 8tt. Drzim palce!

veronikaaa333
autor
25. jan 2016

@danna85 keď ja už som voči lekárom aj trochu skeptická.... nahovoria človeku také veci že tomu uverí a potom sú len problémy... Ako aj mne môj gyn. že kým neschudnem 8kg čo mám nadváhu tak neotehotniem, že s mojou krvou nebudem vedieť otehotnieť.... tak som sa vyprdla na všetko kúpila femibion a hneď ani nie celú dávku som nevybrala a už je to tu 🙂 Som si povedala že nepôjdem ku gyn. kým nebudem tehotná :D :D :D :D :D budúci týždeň pôjdem...možno aj teraz ak nevydržím 🙂

martinka6282
25. jan 2016

@veronikaaa333 ja som po pozitívnom teste k doktorke zavolala a spýtala sa čo mám robiť 🙂 na další deň som prišla na krv (potvrdilo sa, že som tehotná) a o týždeň ma objednala na sono, aby vedela vylúčiť mimomaternicové tehotenstvo, to som bola v 6 týždni 🙂

veronikaaa333
autor
26. jan 2016

@martinka6282 ja tam zavolam dnes. Nech uz som na istom, ze je vsetko ok... Inak zaujimalo by ma ked budem neskor chciet foto babatka zo sona, kolko sa plati? Alebo to je individualne u kazdeho lekara?

martinka6282
26. jan 2016

@veronikaaa333 záleží od lekára....niektorí robia sono vždy, niektorí len zopár krát....mne robila doktorka sono na každej kontrole a vždy som dostala aj fotku, mám ich asi 10 za celé tehotenstvo 🙂

veronikaaa333
autor
26. jan 2016

@martinka6282 no dúfam že aj ja budem mať 🙂 dnes som tam volala tak budúci týždeň mám ísť tak pôjdem tak symbolicky 4.2. 🙂 😀 😀 😀 a dúfam dostanem ako darček tie najlepšie správy 🙂

martinka6282
26. jan 2016

@veronikaaa333 🙂 heh no to budeš mať ozaj ten najkrajší darček....nech ti to dobre dopadne, daj vediet 🙂

dia714
29. jan 2016

Ahoj.ja som bola u gyn.ked som bola v 8tt,az vtedy som totiz zistila ze som tehu🙂a moj gyn mi povedal,ze ak by som aj prisla skor tak by pravdepodobne nic nezistil,ci vlastne som alebo nie tehu.spominal ze sa to zistit az od niakeho 7tt,takze tiez by som este pockala aspon do toho 8tt.raz ma vysetril od spodu a potom uz len cez brusko.

anakristina
29. jan 2016

@dia714 az do 11tt nic nevidno cez brucho.tehotenstvo mi potvrdil v 4tt vaginalnou sondou a srdiecko bolo vidiet bit od 5tt.aj to ze je v maternici a nie mimo.

veronikaaa333
autor
29. jan 2016

No ak to správne rátam tak by som už mala byť v 6tt a objednaná som o týždeň k lekárovi takže to budem v 7tt. Keď som prvýkrát bola tehu bola som v 8tt keď som to zistila a robil mi len cez bruško...od spodu ani nepozeral. Ale teraz som u iného lekára tak uvidíme 🙂 hlavne nech je to v poriadku a dopadne to lepšie ako to prvé :( ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre