Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

iwanka222
20. aug 2017

@elzika Pytala a povedal ze len pre istotu aby sme boli spokojní aj ja aj priatel lenze tiez sa mi 25tt zda byt velmi neskoro na amnio a riskovat nechcem nic. Zajtra mame ist na konzultaciu ku geneticke ale poviem jej ze sa mi to zda byt uz velmi riskantne v mojom stadiu tehotenstva.

vewerka92
30. aug 2017

Ahojte babule, zajtra ma čaká amnio, treba pred zákrokom dodržiavať nejaké špeciálne pokyny, napr. prísť nalačno? Objednávala som sa po telefóne a zabudla som sa na to doktora spýtať 😞

janinamojka
30. aug 2017

Zienky kedze mam 36,tiez ma lekar posle na amnio..ale neviem ci pojdem..ked som cakala syna,vysli nam zle testy,hrozil.nam.razstep..najprv 1:100 a pri opakovanych 1:10.Bola som hotova z toho..no vybavila som.si spec.vysetrenie u dr.Holana v Ba,v tom case totiz este neboli take moznosti vsade a nakoniec som porodila uplne zdraveho valibuka..a co keby som sa po tych testoch,ktore takmer hranicili s istotou,rozhodla babo dat prec???Moje deti su moje najvacsie stastie a neviem si predstavit ze by som syna nemala,no keby som posluchla testy tak.....

elzika
30. aug 2017

@iwanka222 Ako ste dopadli?

@vewerka92 Nie, nemusis. Ked som bola v Ruzinove, tam nam kazali sa rano pred amnio trochu najest, tak maj nieco so sebou, pre istotu

@janinamojka Vsak pockaj na vysledky testov, ale pre istotu sa objednaj uz teraz na sono u Holana alebo Cunderlika uz teraz, aby si mala isty termin cim skor po vysledkoch testov, ak by vysli nejake hranicne a ty by si sa chcela ubezpecit. Termin mozes stale zrusit ;)

iwanka222
2. sep 2017

@elzika No nebola som nakoniec na amnio pretoze sme boli s priatelom na konzultacii u geneticky a ta nam povedala ze ona nevidi dovod na amnio, pretoze maly ma inak perfektne vysledky a ze ona osobne si mysli ze malemu ten nadorcek ani dalej rast nebude. Tiez podla otazok ktore sa nas pytala na ochorenia v rodinach nevidela dovod na amnio. Napr. priatel ma perfektnu genetiku oni v rodine nikdy ani nemali nejake vazne ochorenie. Dakujem ze si si spomenula na mna. 🙂 Je to od teba velmi mile 🙂

elzika
2. sep 2017

@iwanka222 Super! Verim, ze vsetko bude ok a zvysok tehotenstva si budes uzivat bez stresov 🍀

iwanka222
2. sep 2017

@elzika Dakujem velmi pekne 🙂 Konecne si to naozaj uzivam lebo viem ze moj chlapcek je zdravucky 🙂

sangre
21. mar 2018

Ahojte zienky snad tu mi uz konecne niekto povie svoju skusenost 🙏🙏bola som.na amnio u dr.ondrejcaka a mam morfo utz u dr.kleskena prosimmm vas aktualne skusenosti stymto doktorom aky je lebo necitala som moc dobre veci nanho ale prispevky su ozaj uz z roku davneho 🙄tak prosiiim je to odbornik robi precizne ten morfo utz ...nepotrebujem aby sa somnou vykecaval len mi ide oto ci je ozaj odbornik a poriadne ci robi to morfo dakujem za vsetky odpovede

katesocka
12. aug 2018

Bola niektorá z vás na amnio na Antolskej v Bratislave? V ktorom týždni ste boli? Totižto počula som že robia amnio len do 18tt.

elzika
12. aug 2018

@katesocka ja som bola v ruzinove pred 2 rokmi v 20 alebo 21tt

katesocka
12. aug 2018

@elzika To viem že v Ružinove sa dá aj neskôr, len som sa chcela vyhnúť tomu, aby som tam musela ísť ležať deň dopredu. Na Antolskej prídeš v stredu, spravia amnio a poobede ideš domov. Len teda neviem do ktorého týždňa tehotenstva.

elzika
12. aug 2018

@katesocka Aha. Nevedela som, ze sa to takto lisi od nemocnice. Inak, to cakanie/lezanie ten jeden den tam bolo hrozne. Pochopila by som, ak by tam nechavali lezat zeny po zakroku...
Drzim palce, verim, ze vsetko dobre dopadne <3

katesocka
12. aug 2018

@elzika ak som dobre pochopila, tak len Ruzinov to ma tak. Veru pochopim keby bolo treba lezat pozom, ale naco o den skor? Dufam ze ma zajtra na Antolskej potesia a objednaju maj aj ked som viac ako 18tt. Dakujem velmi pekne aj ja verim ze bude vsetko v poriadku ❤

elzika
12. aug 2018

@katesocka A Kramare? Tusim aj tam to robia ambulantne

katesocka
12. aug 2018

@elzika Z genetiky ma poslali buď do Ružinova alebo na Antolskú, tam mám aj žiadanku.

elzika
12. aug 2018

@katesocka Aj mne ponukli na genetike len tie dve, ale postrehla som, ze baby boli aj na Kramaroch, ale neviem ci z genetiky :/ Skoda, ze som nepomohla
potom daj vedeit, co ti povedia na Antolskej ;)

katesocka
12. aug 2018

@elzika To je v pohode, aj tak ďakujem 🙂 Jasné, dám vedieť, ak nepochodím na Antolskej tak utekám do Ružinova. Ale verím že aj Antolská robí amnio aj neskôr ako v 18tt 🙂

elzika
12. aug 2018

@katesocka Snad ano. Lebo ja som bola 20 alebo 21tt a dali mi vybrat medzi Ruzinovom a Antolskou. Ale to bolo pred dvomi rokmi. A v Ruzinove robili amnio len v stredy

katesocka
12. aug 2018

@elzika A na genetike vedela doktorka že som 18tt a aj tak mi dala na výber z obidvoch takže myslím, že svokra zle pochopila (ona mi zisťovala info ohľadom Antolskej). Aj na Antolskej robia len v stredy.

katesocka
13. aug 2018

Takze som dnes bola na Antolskej objednat sa. Poslali ma na ultrazvuk, robila ho doktorka ktora mi bude robit aj amnio, vsetko popozerala a pomerala a v stredu idem na 6:15. Mam si zobrat pyzamo, zupan, papzce, pitie a jedlo. Najlepsie je ist na lacno a nepit predtym vela (zase doktorka povedala v klude nech si aj caj dam rano). Okolo tretej mozem ist domov. Akurat rozmyslam co bude muz robit zatial kym ma bude cakat.

elzika
13. aug 2018

@katesocka super. Drzim palce. Muza posli domov ;)

katesocka
13. aug 2018

@elzika dakujem velmi pekne. My nie sme z Bratislavy, sice to mame 50 km, ale predsa len to je zbytocne ist domov.

elzika
13. aug 2018

@katesocka Zbytocna cesta, ale zase ja sama by som 9 hodin necakala a isla by som domov 🙂

katesocka
13. aug 2018

@elzika ako ho poznam, on si nieco vymysli 😊 ja som mu hovorila ze rano pojdem vlakom nech potom len pride pre mna ale to ze nie. Tak je to na nom 😊

dolynkag
28. jan 2019

niekto kto bol nedávno na odber v šaci? skúsenosti aké máte

michaelaok
16. apr 2019

@zuzanak89 ahoj a kde v nr genetika je?

modrinkaa
16. apr 2019

Ja som bola pred 3tyzdnami ale v za

tecko28
16. apr 2019

@michaelaok v NR je jedina geneticka , dr Barosova a sidli v poliklinike Razusova

zuzanak89
17. apr 2019

Odpoved ti uz napisali. Z doktorky sme s muzom nemali dobry pocit. Ani s malou sme k nej uz nesli.
@michaelaok

tl999
17. feb 2023

ahojte! Kolko ste cakali na vysledkoch?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre