Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

rebeka1978
27. jan 2010

ahojte! ide niekto budúci tyzden do Blavi na amnio? Taky strach mám z toho. Ani neviem ze som sa rozhodla dobre. Mám zly vysledok free beta hcg , 1 :137 ze budeme mat problém. Mám 2 zdravé deti, a mám 32 rokov. Strasne bojim aj kvoli tomu ze som mala zaciatkom krvácanie, a potom pár krát taky hnedy vytok. Bojim sa ze my hrozi potrat. Co myslite? A este jedna otázka. Citala som tu o dr. Cunderlikovi, ale na nete nic nenájdem. Bola tam uz niekto? Co robi on?
Dakujem.

henikav1
27. jan 2010

rebeka, nestresuj, 1:137 vobec nie je zly vysledok, len zvysene riziko, to znamena ze mas riziko 0.7%, ze by mohol byt problem a nezabudaj ze mas vzdy 99.3% pravdepodobnost ze je vsetko v poriadku
takze, drzim ti palceky

rebeka1978
27. jan 2010

Dakujem, dúfam ze bude to tak.

bonsai
27. jan 2010

ahojte..rebeke aj ja držím palce..neboj, bude dobre 🙂

sylvia36
27. jan 2010

ahojte... pridávam najčerstvejší zážitok z dneška... Bola som na amniocentéze v súkromnom centre v Želeničnej nemocnici www.novapharm.sk u Prof. Mudr. Ondrejčáka. Ak už musíte podstúpite tento zákrok, vrele odporúčam toto zariadenie. Profesionálny, ale hlavne maximálne ľudský prístup, nemáte pocit, že ste len kus pacienta v poradí, ale ľudská bytosť. Zákrok vôbec nebolí, odber krvi ma teda bolieva viac, celé to trvá asi 10 min, pričom 7 minút vám dezinfikujú bruško aby sa predišlo akejkoľvek možnej infekcii. Robia to na operačnej sále, potom máte pripravenú dvojlôžkovú izbu, kde si 2,5 hodiny poležíte, potom urobia ešte kontrolný ultrazvuk a môžete ísť domov. Do 24, max. 48 hodín vám zavolajú výsledok a o týždeň je ešte naplánovaný morfologický ultrazvuk. Nakoľko je to súkromné centrum, tento zákrok sa platí. Je to aj kôli zrýchlenej diagnostike, pretože v štátnej nemocnici výsledky povedia o tri týždne.

ronit
27. jan 2010

ahoj sylvia, dnes sme tam boli spolu 🙂

ronit
27. jan 2010

a mpzem len potvrdit tvoje slova, isla by som ak by som musela k nim znovu su skveli a za tie peniaze to stoji.

bubina1
27. jan 2010

ahojte... sukromné centrum v železničnej nemocnici odporučam aj ja po vlastnej skusenosti s amniocentézou... celý team je naozaj vynikajuci a starostlivý.... ak by to fungovalo vsade tak ako u nich, amniocentéza by už nebola strasiakom pre ženy 🙂))))))))))))

rebeka1978
28. jan 2010

Dakujem, ze drzite mi palec. Dnes som volala dokiho a povedal ze uz zajtra mám ist na 10. To este neviem kam, lebo ráno mi to povie. Som trosku nahnevaná, ze zajtra tak musim z doma odist, ze neviem ani to, ze kam mám ist. Hlavne ze sme od Blavy 50 km, musim ist este pre papiere a aké sú teraz cesty. Dufam ze nájdeme to miesto kam máme ist.
Na Zeleznicnej kolko musite zaplatit?
Povedali mne ze tam musim spat? Je to tak? A prosim Vás, co mám zo sebou priniest?
Dakujem.

rebeka1978
28. jan 2010

Zase som tu ja. Doktor mi povedal ze zajtra idem iba na konzultáciu, a amnio bude len zaciatkom tyzdna. Opytala som od neho, ze co povie na tú zeleznicnú nemocnicu, lebo by som isla tam. Povedal ze je fakt dobry, ale tam nerobia na tolko vady tie testy (iba na 3-4, ktoré vedia povedat na 100 percent, na ostatné nevedia dat 100 percentné vysledky. Viete o tom nieco?
(prepácte za chyby)

sylvia36
28. jan 2010

V Železnicnej nemocnici v tom centre sa plati 288,80 eur, už dnes doobeda okolo 10 tej mi volali výsledky a to som bola včera na odbere plodovej vody. Naozaj to stojí za to.Budeme mať zdravé dievčatko. Doniesť sme si mali len papuče, nočnú košeľu sme dostali, nakoľko pri zákroku sa robí dezinfekcia takým oranžovým roztokom a ten farbí všetko naokolo, tak si ušetríte svoje veci. Platí sa prevodom až po zákroku. Nespí sa tam v noci, okolo 12tej som tam prišla, o 12:30 robili odber a o 15tej nás pustili.

ronit
28. jan 2010

tie zrychlene testy do 24 hod su na Downa , trizomiu 18, 13 a este par. Ostatne vsetko bude hotove do 2-3 tyzdnov ako vsade inde. A je to na 100 percent.

rebeka1978
28. jan 2010

Takze pre Vás povedali vsetko na 100 percent? Tak ocom mi hovoril moj doktor?

ronit
28. jan 2010

tie zakladne ochorenia ktore som vymenovala su do 24 hodin a su na sto percent, o com hovoril tvoj doktor netusim, kde pracuje?

rebeka1978
28. jan 2010

Aj on je vyborny, v okrese asi najlepsi. Aj svoju manzelku radsej poslal na 3 tyzdnovú. No, niako tak povedal mi, ze základné sú na 100, ale ostatné nie.

ronit
28. jan 2010

tak ta informoval zle, asi nema dost informacii, robia tam klasicku 3 tyzdnovu aj zrychlenu.

rebeka1978
28. jan 2010

Na genetike si zajtra opytam o com hovoril, lebo teraz ked aj vy pisete, ze vsetko je na 100, tak by som radsej tam prisla.

ronit
28. jan 2010

opytaj , pozri http://www.znap.sk/page.php?pid=31
drzim palce

rebeka1978
28. jan 2010

Dakujem ti!

monci78
29. jan 2010

Dievčence, otázka, nevie niekto ako sa to robí v Bystrici? Počuvam všade že sa po tom musí ležať vraj tri dni v nemocnici. To je hlúposť, isto tam neostanem. A prosím vás povedzte mi, či to fakt nebolí, síce som už bola na odbere ale pred desiatimi rokmi a vôbec sa nepamätám. viem že aj vtedy som sa strašne bála. Ale vtedy ani nebolo také že tam musím ostať. Pichli ma a odchod domov. Ďakujem...

rebeka1978
29. jan 2010

Dnes sme boli na genetiku. Primárka bola velmi milá, poslal nás na Petrzalku. No, tam som uz mala zly zázitok, práve kam som prisla bola taká p... sestra, ze... Dúfam ze v nemocnici nebudú uz také. Na genetike povedali ze mám tam ostat jeden den, utorok pojdem stredu urobia a mozem ist domov. A tá sestra mi povedala ze pustia ma az len strvrtok. Bol tam niekto na amnio? Kolko ste tam boli?Ja tam tolko nevydrzim.
A este chcem vám povedat, ze aj tam je moznost rychlych testov, treba zaplatit 182 eur, ale tam trvá pár dni. Ked stredu odoberú pondelok uz ma volajú, mozno ze aj skorsie.

miki060707
29. jan 2010

ahojte, ja idem na gentetiku/amer. námesite/ v pondelok, potom pojdem určite na amnio, asi do Ružinová, možno mi odporúčia aj iné, lekár vravel, že aj Antolská....ešte sa rozhodnem

ivett2
29. jan 2010

Ahojte kocky. No ja som bola na amnio v stredu v Ruzinove. Musela som prist o den skor, ale inak v pohode. Tiez som sa toho dost bala, ale nebolo to nic strasne 😉 . Vsetci tam boli zlaty, aj doktor taky srandista, takze tiez mozem odporucit 😵. Uz len cakam na vysledky, dufam, ze budu ok. Mala by som ich mat v utorok. Drzte sa!!!!

monci78
29. jan 2010

no žienky ja som sa dnes objednala do banskej bystrice, idem zoberu a domov, žiadne ležanie tam ani nič podobné. Sestrička vravela, že je to obyčajný ambulantný zákrok. asi tak...

fatimuska
30. jan 2010

mne robili amnio v BB pred vyše dvomi týždňami...Dr. Schwarz, srandista, ambulantý zákrok, chvíľku som si poležela, potom som išla na genetiku, tam si primárka spísala rodokmeň a o tri týždne pre výsledky osobne

rebeka1978
30. jan 2010

miki060707!
Aj ja som tam bola vcera. Ja idem na Antolskú, mozno ze tam stretneme. Uz utorok tam musim byt ráno. Strasne sa bojim.

miki060707
30. jan 2010

neboj sa rebeka, ja som bola pri prvom a neni to nič strašne, a ti to budú už v utorok robiť, nie????a v stredu domov?
ivett, tak si Ružinov chváliš, tam si asi aj ležala, že, ja som bola minule u Kocha s prvym tehu a tiež som tam ležala, tak asi aj teraz budem, nevadí mi to, len si musim vybaviť, kto bude s malou doma.....

ivett2
31. jan 2010

miki, ano den vopred som tam musela lezat a 3 hodinky po zakroku ma pustili domov. No troska nuda, ved ako v nemocke 😅 , ale inak sa dalo. Tak drzim moc palceky 😉

rebeka1978
31. jan 2010

miki!
utorok mám tam ist, ale robia iba v stredu. Dúfam ze ma pustia, ale kde som prosila termin, povedala sestra ze iba v stvrtok mi pustia. Na genetike hovorila primárka, ze iba den mám tam zostat. Dúfam ze ona má pravdu.
Drzim aj teba palec, napis si, ze co bolo! Dobre?
Ja uz budem mat vysledky najneskor pondelok.

miki060707
31. jan 2010

ahojte, tak to je super, že v ružinove sa ide na druhý den domov, ja som tak tiež bola, no šak uvidim, čo mi povedia zajtra na genetika, ale teraz som volala s jednou známou, tej to robili na antolskej tak pred 3rokmi a ona išla v utorok, stredu jej to robili a vo štvrtok domov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre