Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

monci78
19. feb 2010

Denis jasné tento utz nie je pre potešenie. Ale aj tá suma korektná si myslím. Dúfam, že už si sa ukludnila 😉 teraz stresovať začnem ja 😀

denis19
19. feb 2010

monci...ano uklidnila a ty jsi mne pobavila.....proč bychom byly v klidu, když mužeme stresovat, že ano 😀 😀 😀 no ale co nadeláme...ber to tak, že jsi opet o krok blíž....

denis19
19. feb 2010

tak jsem šupla malou do alba....co vám povím...celá já 😀 😀 😀

monci78
24. feb 2010

Ahoj všetkým. Tak ako sa máme? Denis všetko o.k.? Ja už mám skoro dva týždne za sebou, ešte týžden vydržať a budu vysledky. Celkom to ubieha. 😉

danu
24. feb 2010

emma4 • Dnes o 06:05
Dobre rano,chcem zacat tuto temu,lebo sa neviem rozhodnut.Mam za sebou 5 potratov a teraz som tehotna v 17.tyzdni.Zatial je vsetko o.k. 🙂 Lekar mi povedal,ze sa mam rozhodnut ci pojdem alebo nie na toto vysetrenie.Ze je to len na mne.Tak sa chcem spytat,ci niektora mate skusenosti s tymto vysetrenim.Mam strach z toho,ze by to mohlo ublizit babätku alebo sposobit potrat.Prida sa niekto? 😕

oxan • 1d, snž • Dnes o 06:36
uz tu je taka tema pozri sa tu dozadu tam ti baby uricte poradia 5 potratov hruza..drzkaj sa a nech ti to tentokrat vynde a budes mat v naruci vytuzene babatko....

denis19 • 24tt • Dnes o 07:34
emma...je tu tato téma, brzo ti ji zamknou, presne se i takto jmenuje......já jen nevím jaký má význam amnio pri potratech???? ty jo? je mi jasné ,že je to indikace na amnio,ale nerozumím já osobne souvislostem....pokud je pohodové tehuhu a krevní testy a UTZ nic nevykazuje, nevidím duvod a to mám za sebou amnio. Držím palec....a víš proč jsi potratila???? ☹

emma4
24. feb 2010

To nikto nevie,vzdy to bolo okolo 7 .-8. tyzdna.Teraz je zatial vseetko o.k.V utorok mi pridu vysledky z triple testu tak sa rozhodnem podla nich. 😉

denis19
24. feb 2010

ahoj monci.... u mne vše OK..huráááá i to genetické sono bylo suprišní..jsem ráda,malá sice na nás prdela a nechtela nám ukázat tváričku,ale určo je celá já 😀 😀 😀 😀

emma...tak to máš ted podstatne lepší prubeh co????? a ty triple testy jsou také dobre naprd,ale co naedeláme 🙂

jan12
24. feb 2010

Ahoj danu,
neviem ti poradit, ked mas za sebou 5 potratov skor by ti mal poradit tvoj gynekolog. Mozem ti len povedat podla seba, ja som bola na amnio minuly tyzden a dalo sa. Skor to cakanie na vysledky je pre mna horsie ☹
Robi sa to pri ultrazvuku, takze davaju pozor - nemusis sa bat. Preco musis ist na amnio? Ja som to absolvovala, lebo som mala zle krvne testy 1 v 55. Pokial si mala dobre vysledky, tak by som nesla.
Drzim palce, aby si sa spravne rozhodla 🙂

emma4
24. feb 2010

Ja este nemam tie vysledky,az v utorok budu.To amnio mi odporucil moj doktor(velmi dobry),iba ak chcem vzhladom k tym potratom.Ked budu dobre vysledky ,tak nepojdem na amnio.Takze cakame 😉

monci78
24. feb 2010

Denis videla som fotku, je to zlaté, už aby som aj ja mohla isť, hrozne sa teším. 😀
Emma no nejaku príčinu len maju ked ťa posielaju na amnio. Nechapem. Máš už viac ako 35rokov? Lebo aj vtedy zvykli posielať. 😉

denis19
24. feb 2010

emma...jasan..to je nejlepší rešení, neboť amnio ti nevyloučí potrat, že ano....... 😲

monci78
24. feb 2010

Kvôli tým potratom by som asi nešla, lebo to nevyrieši amnio. Aj podľa mna počkaj na tie testy a ak by boli zlé, tak chod na amnio. Amnio nevyrieši či potratíš alebo nie, ale či je bábo o.k. Ale neboj, už to bude dobré, netreba vôbec myslieť na zlé veci 😉

emma4
24. feb 2010

lekar povedal,ze je to len na mne,ako sa rozhodnem.A pricina?Kedze som 5 krat potratila,tak ci to nebola pricina v genetike.

emma4
24. feb 2010

Inak mam 34 rokov. 🙂

jan12
24. feb 2010

emma ja by som asi tiez nesla. Pokial budes mat vsetky vysledky dobre - UTZ a krvne tasty, tak by som neriskovala 😉

denis19
24. feb 2010

emma...ani já.....popkud by to bylo v genetice......to nezjistí amni, ta zjistí defekt,ale to je vše..nejak se mi to nevejde do hlavy.....ale pokud chceš morfologickou jistotu a genetický vývoj orgánu , já doporučuji FEMICARE centrum v Martine....dr. Grochál nemá chybu, stojí to pár euro a máš klid!

lenka_66
24. feb 2010

emma , a mala si robene testy na trombofiliu? ta je casto za potratmi na zaciatku.ja som tak 3x potratila a amnio mi sice gynekolog odporucal koli veku no hematologicka a geneticka v ziadnom pripade.

emma4
24. feb 2010

Ano ja mam trombofiliu,picham si fraxiparine a Lenka ,preco ti to hematologicka a geneticka neodporucali?

lenka_66
24. feb 2010

ppre trombo.staci ze narazia len na neaku nepatrnu zilku .normalne by sa nic nestalo ale v nasom pripade nik nevie kedy a ako telo zareaguje

lenka_66
24. feb 2010

emma toto je tema pre teba same trombofilky 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

monci78
24. feb 2010

no dievčence, začina na mna doliehať depka z tych testov, už aby bolo o dva týždne... 😒

jan12
24. feb 2010

monci my sme boli na odbere asi priblizne rovnako, ja sa tiez strasne bojim a neviem to dostat z hlavy. V robote je to trosku lepsie, ale ked zostanem sama hotova katastrofa ☹
Ja si idem po vysledky 11.3.

monci78
24. feb 2010

jan12 ano asi rovnako sme. No mi ideme po vysledky 10.3. takže budem skôr. 😉 Ja to mam o to horšie že som PN a cele dni mi to víri v hlave. Ešte do dnes to bolo celkom fajn, no ale dnes je to strach ☹ Už aby sme boli potom 😉

abbey
24. feb 2010

Ahojte.Tešíma,že nie som jediná,kto šalie kvôli výsledkom.Zajtra budem zasa volať tak zasa nebudem spať.A netuším ako sa budem 2hod ráno sustrediť na študentov a o 11.00 nebudem schoponá vyťukať číslo.

denis19
24. feb 2010

ahoj...holky klid...je mizivé procento špatných výsledku amnio...a vy jste v té vetšine 🙂

monci78
24. feb 2010

Denis to sa ale karta obrátila, však? Ešte dva tyždne dozadu si sa ty bala, a teraz sme tu mi. 😀 No dievčence naozaj nám iné ani neostáva, len dúfať, že to mizivé percento nie sme mi 😉 Len keby tie dni teraz rýchlejšie plynuli 😵

monci78
24. feb 2010

Abby ja byť študentkou, tak sa aj trošku tešim, že moja učka nedáva taky pozor. 😀 Ale neboj nič, všetko bude o.k. Mi to tu budeme sugerovať a myslieť na teba. Tak a potom len pekné vysledky si prosíme 😉

denis19
24. feb 2010

monci......jojo, je to tak, ale neboj...ono to dobre dopadne...nejak to čekání je nejhorší a to ve všem..já jsem ješte i po IVF a to bylo také na palici...to večené čekání....ale vše dobre dopadlo, jupííííííííí

monci78
24. feb 2010

No ved Denis je to tak. To čakanie zabíja. Aj mi sme sa snažili o babo asi dva roky, nakoniec som musela podstupiť laparku, kde mi zistili endometriozu, ale našťastie hned po operacii sme tehu 😉 a dufam, že aj tu to bude v poriadku...

denis19
24. feb 2010

Tak to dopadlo super, je hodne holek co bylo i na laparke a nic a skončili nakonec na IVF...tak jsi mela štestí.....my meli trpelivost deset let!!!!až se tomu divím,ale stále byl pocit, že nás nic netlačí až najednou bylo skoro pozde!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre