Biometria. Čo je to?

snehulienka
22. máj 2008

baby, neviete ci biometria je ako TZV alebo skrining alebo co to je??dik

ilijanka
22. máj 2008

biometria je meranie bábätka, meria sa napr.vzdialenosť temeno- kostrč CRL, dĺžka stehennej kosti FL, a podľa toho sa hodnotí týždeň tehotenstva, skríning je vyhľadávanie vrodených chýb- už tu o tom myslím bolo písané aj viac

snehulienka
autor
22. máj 2008

aha, takze tak. dik

permanentka
2. mar 2016

a biometria sa robi znutra ci cez brusko?

danielafox
3. mar 2016

@permanentka sonom cez bruško a Dr. podľa merania povie,či biometria zodpovedá, alebo napr. Biometria + 2 týždne (znamená, že bábo je o 2 týždne väčšie podľa sona, ako podľa termínu pm) dúfam,že som to napísala zrozumiteľne 🙂

permanentka
4. mar 2016

@danielafox napisala si to super dakujem za vysvetlenie 🙂 maju mi robit aj tuto biometriu a aj NT a jedna pani pisala ze vaginalne tak neviem, ale tvoj nazor ze cez brucho by som skor brala 😀 som v 12tt

danielafox
4. mar 2016

@permanentka za málo, mne Dr. ani raz nerobil sono vag.,dokonca ani to prvé na potvrdenie a to mi robí sono v každej poradni,ale tak každý Dr. je iný...

permanentka
4. mar 2016

@danielafox ok tak uvidime, idem k nejakej inek lebo moja nema tie pristroje 😒 tak uvidime ako to ma ona. dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre