Nízke hodnoty Papp

katkamiki
4. dec 2016

Ahojte dievcata. Prosim vas, tie ktore ste mali nizku hodnotu papp a, mate zdrave deticky? Nam vyslo papp 0,38 MoM. Ze najmenej je 0,40. NT vysetrenia som mala dobre, bola som aj na trisomy teste, tam tiez vsetko ok. Co moze vobec znamenat nizke hodnoty pappu? Dakujem

katkamiki
autor
4. dec 2016

Nemate prosim nikto s tym skusenosti?

euie
7. nov 2017

ahoj, viem ze stara tema, ako ste dopadli? Pre maminy, co take raz budu hladat, mne vyslo papp-a iba 0,15MoM a na zaklade toho vyskocilo riziko trizomie 13 na 1:170, nastastie sa to cez trisomy a morfo ultrazvuk nepotvrdilo.

katkamiki
autor
7. nov 2017

@euie Ahoj, neviem ci to suviselo s tou hodnotou papp, ale mali sme vrodenu srdcovu chybu, mala bola po narodeni hned operovana. Syndrom ziadny nema.

euie
14. jún 2018

Inak este doplnim za nas - srdiecko v poriadku, vcera sme boli na kardiologii. Syn ma teraz 15m a narodil sa s dermalnym sinusom na ritke (taka minijamka, viac menej kozmeticka) plus som mu nasla o 2tyzdne na krku taku bodku z ktorej vytekala tekutina - nakoniec ma este vrodenu cystu na krku s kanalikom az von. Takze dve vrodene vyvojove veci, ktore nastastie su “onicom”. Ci to suvisi s nizkym papp neviem. Geneticka sa tvarila, ze ten marker ukazoval na trisomy 13 a to sa nepotvrdilo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre