Poplatky gynekológovi v tehotenstve

smilla_jaspersen
18. jan 2012

ahojte, uvazujem nad zmenou gynekologa, ale pocula som, ze viaceri lekari (sukromne kliniky?) v Bratislave uctuju pre tehotne zeny vyssie rocne poplatky, ako pre ostatne - netehotne klientky. Co je na tom pravdy?

maria30
18. jan 2012

@smilla_jaspersen je to pravda.. neviem či všade, ale u súkromných určite.. ja som potom neskôr chodila na rizikovú poradňu do nemocnice a tam som neplatila nič... u súkromných je to mimo ročného poplatku ešte + 50-100eur na rok ako tehotná.. aspoň teda čo ja mám skúsenosť.. a nie len v BA...

smilla_jaspersen
autor
18. jan 2012

@maria30 inak ktovie čo by na to povedal Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, pripadá mi to ako diskriminačné.

mananenka
18. jan 2012

@smilla_jaspersen Ahoj. Ja som na začiatku tehu u mojej doktorky zaplatila akože za celú tehotenskú starostlivosť 60 eur. Mám v tom všetky vyšetrenia,ultrazvuky,zakaždým fotečku drobčeka,CD-čko z 30 týždňa tehu drobčeka,mám tam natočené všetky merania drobčeka atď... 😉 Je tiež súkromná.

maria30
18. jan 2012

@smilla_jaspersen aj mne sa to zdá strašne veľa... ale úrad NZS by nepovedal podľa mňa nič.. určite o tom vedia.. ja čo poznám súkromné ambulancie gyn., tak to majú všetky... či v BA alebo aj tu v PK 😒

maria30
18. jan 2012

@mananenka tak u môjho predošlého bol ultrazvuk 3D + CD ďalších 50eur 😒 tak to si mala u tvojej ešte fajn..

smilla_jaspersen
autor
18. jan 2012

@mananenka to je vcelku akceptovatelna cena, ta moja pyta normalne 120, za teho o stovku viac ☹

smilla_jaspersen
autor
18. jan 2012

@maria30 zrejme to bude tak, ze za poplatok dostanes nejaky "balicek", vramci ktoreho su nejake sluzby navyse, mimo povinnej uhrady poistovne. Co ale ak tieto sluzby nechcem? Napriklad za 3D video a fotky som vycalovala 50 eur (plus za fotky zvlast), a skoro nic sme tam neidentifikovali 🙂

lucka1987
18. jan 2012

u mna si ani raz doki nepytal peniaze ani za utz ani za fotky . ale zas nie je to sukromnik... ale tych 120 eur a 220 eur sa mi zda pomerne vela 😅

chelonka
18. jan 2012

@maria30 a ku komu chodíš do Pk na gyndu?

chelonka
18. jan 2012

u mojej si ten polatok môžeš ale aj nemuší zaplatit môžeš si vybrať.Tá cena nesmie zahrnať vyšetrenia, a 4 ultrazvuky - pretože toto je plne hradené zdravotnou poistovnou. Do konca som bola aj v BA na skuromnej klinike na sono, lebo moja lekárka ochorela a bolo treba pomerať niektoré veci a za sono som neplatila ani cent len za objednanie na čas!!!!

U mojej ked si žena zaplatí ten poplatok tak má nárok napr. na kávu a čaj, každu poradnu je objedna na presný čas bez čakania ju presne vezmu dnu, potom prípadné ultrazvuky nad rámec poistovne, ale to záleží aj od diagnozy počas tehotenstva, pretože niektoré maju hradené aj viac són, a ešte sú tam nejaké dorobnosti, ktoré sú ako nadstandrat a nie že vysetrenia a pod.

chelonka
18. jan 2012

A okrem iného neviem ako vaši lekáry aj moja je súrkomná - to znamená že má založenu s.r.o čku a je na nej či si dokáže zazmluvniť nejaké poistovne alebo nie. Tak isto mám aj alergonogyčku a kožnu je neštátna sukromna, ale zatial som neplatila ani cent na vyše, lebo si dokázali zazmlvuniť vačšinu výkonov od zdravotných poistovní.

maria30
18. jan 2012

@smilla_jaspersen to už musíš riešiť s lekárom.. ja keď som to platila, tak tam boli ultrazvuky a potrebné vyšetrenia.. to 3D na DVD bolo zvlášť..
@chelonka ja chodím do BA.. tu v PK to viem len z počutia a čo som si prečítala tu na MK

mananenka
18. jan 2012

@maria30 hej...ja som spokojná..pri dnešných cenách všade je to ešte super.. 😉

mananenka
18. jan 2012

@smilla_jaspersen fuuu...tak to je veľa..

matilda1
18. jan 2012

Baby a co sa stane, ak nezaplatim? Ja len, ci sa nahodou nezmeni pristup toho lekara alebo nieco podobne...Aj u mojho sa teda vraj v tehotenstve priplaca a vraj 220E, co sa mi zda za ani nie 9 mesiacov teda dost:(

chelonka
18. jan 2012

@matilda1 hmm to teda neviem, hlavne sa najprv spýtaj že za čo sú tie peniazky!!! je to teda riadna palka

stardust
18. jan 2012

@matilda1 a za co sa priplaca tak vela??

matilda1
18. jan 2012

@stardust ja teda presne neviem co to vsetko zahrna, sama som sa este nepytala - zatial nebolo preco:( Ale hovorilo mi to par bab, co tiez k nemu chodi. Vraj v tom mas 3D pri kazdej navsteve, videozaznamy a fotky na CD, castejsie kontroly, ... chystam sa k nemu, tak sa skusim popytat u sestricky🙂 Inac baby a nemusia mat taketo cenniky sluzieb niekde zverejnene, lebo pokial viem, zubari to maju....

stardust
18. jan 2012

@matilda1 jaj, tak za take veci sa priplaca. Ale zverejnene by to mal mat, resp. ti dat cennik na poziadanie.

smilla_jaspersen
autor
18. jan 2012

@matilda1 ved prave to je ta otazka, co sa stane ked nezaplatis, predsa nie kazda tehotna musi mat peniaze navyse a musi mat zaujem to kavu, caj, 3D ultrazvuk a pod. Co ked chcem len to, co hradi poistovna zo zakona? Myslim si, ze ak u doktora nie je takato moznost a je to v rovine - bud si zaplatim cely "tehotensky" balicek, alebo ma nezoberie - v takom pripade to podla mna je dost diskriminacne.

amouramour
18. jan 2012

@maria30 to je inak uplne v pohode cena este za 3D a ten poplatok vyssi pre tehotne nie je diskriminacny, kedze tehotna si vyzaduje vacsiu starostlivost, castejsie chodi, speci vysetrenia...ja som bola na sukromnej klinike a okrem poplatku 140 sa este doplacalo 20 za morfolog.ultrazvuk a 40 za 3D

maria30
19. jan 2012

@amouramour ja nehovorím, že je diskriminačný.. ja som napísala, že je to pre mňa veľa... ak mám v nejakej ambulancii zaplatiť ročný poplatok 100eur + 100eur ak som tehotná.. + ďalších min. 50eur, ak chcem 3D ultrazvuk s CD

maria30
19. jan 2012

@smilla_jaspersen ak si nezaplatíš ten balíček, tak si musíš každý úkon, ktorý je navyše mimo hradenia poisťovne platiť sama... teda aspoň mne to tak bolo od toho dr. vysvetlené...

chelonka
26. jan 2012

@amouramour ale uvedom si čo je sukromna klinika, tam kde si chodila ty, tak sukormna klinika znamena, že nemá zazmluvnené zdravotné poistovne, bo teraz už vačšina gynekologov je sukromných - podnikaju predsa ako s.r.o.čky
A je to diskriminačne aby nemala na výber, moja ma tiež taky poplatok avšak nikoho don nenuti aby si ho platil ak si ho zaplati ma určite výhody ale určite nie vyšetrenia navyše - čo znamena vyšetrenie na vyše?????? klasicky je poradna každé 3 - 4 týždne a ked ma zena najaký problem tak aj častejšie, ja som chodila v prvom trimestry na kontroly a vysetrenia každé 2 týždne a iba raz pýtala za sono 10 € a inak ani raz a to mi ho robila viac krát.
Dokonca som bola na sone aj na sukromnej klinike v BA a plaltila som len za objednanie na čas podla cenníka a za sono nie!

A okrem všetkého nieje uplne zdravé za každým v poradni ožarovať babatko ultrazvukom!!!

amouramour
26. jan 2012

@chelonka ja si to uvedomujem, ale proste je jasne, ze aj normalny lekar ma vyssie naklady s tehotnou....ono mozes si vybrat neplatit ani euro naviac...ale nemozes ocakavat obrazky z ultrazvukov, specialne ultrazvuky...a pokial viem u normalnych lekarov to takto funguje, takze clovek ma pravo volby...len nemoze chciet zadarmo vela muziky🙂a bavili sme sa tu aj o sukromnych klinikach, tak som reagovala na to...

vlasatica20
26. jan 2012

@chelonka ,
Ahoj nechcem ta urazit,ale nemusis chciet,aby ti robili ultrazvuk ,ale prosim aku mas skolu a co vies o ultazvukoch
mas nejake odborne vedomosti ,ze vznika velke ziarenie a je skodlive,ak ano rada si precitam ale odborne veci prosim.Nestras nas mamicky ja som rada,ked mi môj lekar skontroluje mimco kazdy mesiac a tiez si radsej priplatim- to nazor môj, aj ked trochu mimo temu.

@amouramour uplne s tebou suhlasim.

chelonka
26. jan 2012

@amouramour to máš pravdu, ale takmer všetko poistovna preplaca okrem ultrazvukov!! aj na tie ma žena 4x narok z poistovne a ak ma nejake na viac tak tie sa platia ale ostatné výkony platí naozaj poistovna!
A jasné že ked sa jedná o taku kliniku že tam su tie poplatky také ake su to je samozrejmé.

chelonka
26. jan 2012

@vlasatica20 mám skolu ekonomického smeru, ale to to nejde niekolko lekárov mi povedalo, že všetkého vela škodí. aj ked ultrazvuje je relativne neškodný

amouramour
26. jan 2012

@chelonka jasne, ale fotky a 3D ultrazvuk je nadstandartna sluzba a o tych sme sa tu bavili, uprimne z okolia neviem o pripade, kde by pytala statna gynekologicka za nieco preplacane poistovnou navyse peniaze...len clovek nemoze chciet nadstandartne veci zadarmo, bohuzial uz socializmus nemame

chelonka
26. jan 2012

@amouramour áno to je pravdu len mne ide o to, že si niektorý lekári podobné poplatky pýtaju aj na priek tomu, že nedisponujú 3D ultrazvukom, žena teda musí ísť niekde inde a tam si ho pekne zaplatiť!

Preto si myslím, že niektorí si davaju neprimerane velké sumy, pretože nemajú tu pridanú hodnotu!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre