Sondový ultrazvuk. Je to bezpečné?

maya.g
18. okt 2007

ahojte mam taku malu otazku pouziva sa aj na slovensku take nieco ako sondovy ultrazvuk_?? t.j. zavedenie takej malej ultrazvukovej sondy az do maternice??myslite si ze je to ozaj bezpecne?

lenadka
18. okt 2007

maya.g, existuje sonda ktora sa zavadza do posvy, ale nie do maternice pokial viem 😉 u nas robia takto 1. ultrazvuk v tehotenstve a napr. ked je nejaky problem - cysta na vajecniku a pod. Myslim, ze je to bezpecne, nie je to nic drasticke, bola som na takom sone cca 4x a normalka 😉

julova
18. okt 2007

tiez som nepocula o sonde az do maternice 🙂...mne Dr. robila vnutorny UZV (asi 4 alebo 5x)do 14 tt 😉....a uz sme v 30-tom a vsetko je OK 😉

julova
18. okt 2007

cize ako lenadka pise, sonda sa zavadza do posvy 😉...

svetluska.l
22. okt 2007

Jojo..take jsme na nem 2x byla,u nas tomu rikaji vaginalni ultrazvuk a delala mi ho do 13tt🙂A nic to neni,akorat je mimco lip videt nez pres brisko🙂

denousek
22. okt 2007

jasne presne tak...nekterym maminkam tim zjistuji kdyz dr ten uzv ma jestli jsou tehu kdyz prijdou s tim ze jim vysel pozitivni test nebo tak....tak misto na krev ji udela tady ten vaginalni UZV...je to zcela bezpecne...na konci tehu tim dr muze kontrolovat i stav čípku...jestli uz se treba nechsta k porodu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre