Zvýšené hodnoty D - dimeru

ywaywa
9. jan 2014

ahoj mamicky potrebojem radu mam zvysene hodnoty d- dimeru .... doktory nevedia ze preco mam problemy z dychanim bola som uz aj v nemocnici...., neviem ani ako pojdem rodit a hlavne mavam vysoky pulz . do toho som dostala alergiu na neznamu latku ..... a byva mi dost zle .... coho sa mam obavat a naco sa mam pripravit ???
ake komplikacie moze nastat bo lekari mi nic nechcu povedat a z toho co som citala na nete mam uz velmi velky strach ....ak to mala nejaka mamicka budem rada ak mi napise bo ak o tom nieco viete a mate nejake rady budem rada 😉

luba28
9. jan 2014

@ywaywa a KO mas v poriadku,.??????

22adusa22
9. jan 2014

Awojky,ja som mala tiež problemi s dýchaním ale vtedy som nebola tehotná...šla som na centrálny príjem hneď má dali na kyslík,urobili odbery a zistili mikroembolizaciu di pľúc,potom som bola aj na diagnostiku-scintigrafiu a potvrdilo sa to...tak som si pichala injekcie na riedenie krvi,neskôr na tabletky....potom má operovali na koleno tak som znova prešla na injekcie..týždeň po operácii som zistila že som tehotná,takže počas tehotenstva som si pichala inj.Fraxiparine 0,6. ...pretože v tehotenstve je vysoké riziko vzniku embolie

cikyta
9. jan 2014

@ywaywa d-dimery su zvýšené v tehotenstve. Mala som to takto isto, len s tým , že aj mutácie laidenu a 10 násobne sa mi zráža krv (aj bez tehotenstva) a preto mi bolo treba riediť krv.....prišli mi nato až v 10 tt a od vtedy som fičala na fraxiparíne. Tiež sa mi zle dýchalo atd...takže ti daju hadam niečo na zriedenie krvy a už len nejak vydržať pôrod. Po porode bude zase všetko dobre 🙂 Dôležite je, že to už dr.podchytili a vedia o tom......Hlavne si skus navodiť klud (tlak je dôležity) zhlboka dýchať, čítať knihy a nie hrôzostrašné príbehy z netu, ktore su možno 10% pravdive ☹ DRZIM PALCE nech je všetko v poriadku čím skor.

ywaywa
autor
9. jan 2014

@cikyta a mozes mi povedat ako si zvladla porod ... ja sa blizim k porodu a bojim sa ako to dam ked zle dycham :( ja viem ze v tehotenstve to je normalne po urcitu hladinu ... ale vraj podla dr. jedneho som to prekrocila a druhy ma iny nazor nedavaju mi nic najskor zacali potom prestali bo co doktor iny nazor . a velmi pekne dakujem ze si mi napisala a pozbudila ma 🙂

ywaywa
autor
9. jan 2014

@22adusa22 mno ja som bola na kysliku asi tak pre mesiacom v NR ked som zacala mat porodne bolesti a krvacat .....mne davali injekcie fragmin v nemocnici a potom vysadili teraz som dostala flavobion tabletky ale to je na pecen

cikyta
9. jan 2014

@ywaywa Rodila som prirodzene.
Ak by to bolo velmi zlé, určite ti daju už lieky 🙂 Navštevuješ hematologiu ?

22adusa22
9. jan 2014

Hej ja som tiež od Nitri a v nemocnici robím-robila sestricku-ted na materskej 🙂 a žiadnemu hematologovi ta neposlali??Skús sa vypýtať k primarovi Šimekovi-dobrý hematolog,ja som počas tehotenstva bbola u neho sledovaná,každé tri týždne na odber a z výsledkami k nemu na konzultáciu....počas celého tehotenstva to je od decembra 2010 do novembra 2011 som si každý deň pichala injekcie potom mi to už vysadil ale som sledovaná pri každom chirurgickom zákroku musím íst najprv k hematologovi...pôrodu som sa bála nevedela som čo a ako dipadne ale mooc treba piť tekutín-hlavne minerálky alebo vody 2-3 l denne aby krv nehustla a pichať si injekcie....ja som sa tým riadila...a to už 2006 som mala pôrod dcéru a tam žiadna embolia sa neprejavila až po spontannom potrate mi nasadili antikoncepciu hneď po zákroku a vtedy to o 2 dní prišlo...

ywaywa
autor
9. jan 2014

@cikyta mno hej navstevujem ... a tie lieky mno neviem kazdy doktor ma nato iny nazor .... gynekologicka iny hematolog iny
internista iny oni sa nevedia dohodnu .... a porod bol bez komplikacii

22adusa22
9. jan 2014

@ywaywa. V tehotenstve sa veľmi zráža krv a u rizikových pacientov sa vytvárajú krvne zrazeniny,čo upcha cievu a môže sa to prejaviť dychavicnostou,nedá sa zhlboka nadýchnuť.....až horšie...treba čím skôr hematologa.A koho máš gynekologa?

22adusa22
9. jan 2014

@ywaywa skús toho šimeka hematologa-fakt odborník

cikyta
9. jan 2014

@ywaywa No moja gynekologička aj iný dr. okolo sa všetci riadili tým, čo povedala moja hematologička. To bolo podstratné. Len HEMATOLOGIA.
Pôrod bol bez komplikácii ak si odmyslím, že to trvalo 20 hodin ☹ no to nebolo skrz zrážanlivosť. Jediné, čo mi nemohli pichnuť bola epidurálka....a to bolo skrz tu zrážanlivosť.

ywaywa
autor
9. jan 2014

@cikyta vidis a epi som chcela aj ja :( ale povedali mi ete zatial ze ju nemozem ... 23. idem na kontrolu a povedali ze mi nasadia lieky iba ak to bude stupat tak uvidim 🙂 dufam ze nebude

ywaywa
autor
9. jan 2014

@22adusa22 dakujem pekne ja mu tam zavolam a poradim sa s nim 🙂 ak bude potrebne tak tam aj pojdem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre