Fisher-Price Linkimals

4 skúsenosti

Hra s hračkami je ďaleko významnejšia ako dieťatko iba zabaviť. Dôležitosť hry s hračkami, ktoré rozvíjajú a podporujú detské schopnosti či fantáziu, bola podnetom pre založenie značky Fisher-Price. Hovoriace hračky Fisher-Price Linkimals sú vhodné pre všetky zvedavé detičky od 9 mesiacov.

Fisher-Price Linkimals Hovoriaci leňochod je viac ako iba svietiaca hračka, ktorá vydáva zvuky. Tento malý kamarát vaše dieťatko rozhýbe a naučí ho veľa nových vecí. A to vďaka svetielkam, pesničkám, hudbe a tanečným pohybom. Nechajte sa vtiahnuť do zábavného sveta čísiel, protikladov, abecedy a farieb.

Fisher-Price Linkimals Hovoriaci los má pre vás pripravené zábavné učenie, ktoré detičkám priblíži počítanie od 1 do 10. Interaktívne hry, rozsvietené bruško, hravé pesničky, zvuky či mäkučké parožky podporia zmysly vášho dieťatka.

Fisher-Price Linkimals Hovoriaca lama nielenže pomáha rozvíjať koordináciu pohybu rúk a očí, ale zároveň precvičuje schopnosť riešiť problémy. Vďaka žiarivým svetielkam, farebným krúžkom a chytľavej hudbe sú podporované aj sluchové a zrakové zmysly.

A to nie je všetko! Každý vie, že spolu ide všetko ľahšie. Vedia to aj zvieratká Linkimals, ktoré to dokážu spoločne poriadne roztočiť. Len čo jeden z nich rozpozná svojich kamarátov, odštartujú spolu parádnu svetelnú a hudobnú show.

Prečítajte si, ako dopadlo testovanie mamičiek z Modrého koníka:

Hodnotenia a skúsenosti s Fisher-Price Linkimals

Máš skúsenosť s Fisher-Price Linkimals?
domichrumi  10. jan 2022

Veselí kamaráti

Linkimals zvieratká sú veľkým lákadlom pre detičky. Najzaujímavejšie na nich je že spolu interagujú. Ak dieťa stlačí jedno zvieratko, to začne spievať a svietiť alebo vydáva rôzne zvuky a ostatné zvieratka sa k nemu pridajú. Hračky fungujú pekne samostatne ale aj spolu, čo je super a môžete si tak vyskladať celú rodinku linkimals :-)
  • hračky fungujú pekne samostatne aj v spolupráci s ostatnými hračkami
  • dieťatko si cvičí jemnú motoriku, koordináciu ruka-oko
  • drobec sa vďaka hračkám zoznámi s farbami, abecedou, číslami aj tvarmi
  • na hračkách sa dá nastaviť hlasitosť
  • sob mi príde oproti lame a leňochodovi menej výrazný
lenka9g  22. nov 2021

Poď sa hrať s Linkimals

Leňochod

Je najväčšia a najatraktívnejšia hračka spomedzi testovaných troch. Vladke, ale zo začiatku nebola pochuti. Leňochod pri speve pohybuje hlavou a rukami a nie vždy mu to je pri hre s Vladkou dovolené. Keď ho Vladka zoberie do rúk a snaží sa ho objímať vydáva hlasný rapkavý zub (kvôli nemožnosti pohybu rúk a hlavy) . Tohto zvuku sa najprv Vladka bála a mala rešpekt, potom si už zvykla a už jej nerobí žiaden problém. Ďalšia zlá prvotná skúsenosť s touto hračkou bola to, že si hneď všimla pohybujúce sa ruky a chcela ich preskúmať. Malý prstík si na chvíľu pricvikla do jeho záhybov, hneď ju ale, leňochod jeden, pustil a poučená touto príhodou už nepchá ruky tam, kde nepatria.

Leňochod krásne spieva rôzne pesničky, učí počítať, farby aj abecedu. Má dve tlačidlá, ktoré dieťa obsluhuje jedno je určené pre pesničky a druhé na učenie rôznych vecí. Obľúbil si ho aj starší syn, ktorý sa rapkavému zvuku veľmi smeje a leňochodovi robí naschvály. Dizajn je pekný, ruky leňochoda sú z látky, ostatné telo je tvrdé. V strede bruška sa nachádza veľký, farby meniaci kruh, ktorý bliká do rytmu piesní. Meria približne 24 cm. Reproduktor je v zadnej časti hračky a tak pekne a hlasno počuť hudbu a zvuky, ktoré vydáva. Má dva stupne hlasitosti. Cena leňochoda sa pohybuje okolo 35€

Los

Milá malá hračka. Pre malú rúčku dieťatka úplne sediaca. Nie je ťažká ani veľká, pre Vladku akurát. Znova krásne spieva, v tomto prípade sa obsluhuje len jedným tlačidlom, ktoré je umiestnené na brušku losa. Tlačidlo aj svieti všetkými farbami a bliká do rytmu. Telíčko sa skladá z tvrdého materiálu a látkové má len uši. Je vysoký 17cm. Reproduktor je opäť v zadnej časti losa a spievanie sa dá regulovať len jedným stupňom hlasitosti. Cena losa sa pohybuje okolo 14€.

Lama

Hlavne kvôli tejto hračke ma testovanie zaujalo a prihlásila som sa. Tyč, kde sa dajú navliekať kruhy sme doma nemali a už som to mala na zozname potrebných hračiek pre Vladku na rozvíjanie schopností. Som rada, že sa nám podarilo získať práve túto lamu. Pri navliekaní hrá pesničky, nabáda dieťa, aby neprestalo a sústredilo sa, pokrikmi: "navliekaj ďalej," alebo "pokračuj." Vladke táto činnost ide od ruky a po troch kruhoch už nemá čo robiť. Privítala by som viac kruhov a sýtejšie farby. Snažím sa, všade kde sa dá, ukazovať a pomenúvavať aj farby, pri tejto hračke to nerobím, kruhy sú priesvitné a farby nevýrazné. Spodok lamy bliká krásnymi farbami, tak ako u jej kamošov. Meria 25cm. Reproduktor je v spodnej časti hračky, má dve úroveň hlasu a je počutelne tichšia ako ostatné testované hračky. Cena lamy sa pohybuje okolo 27€

Veľmi ma prekvapilo a fakt som dovtedy vôbec netušila, že tieto zvieratká navzájom komunikujú a spolupracujú. Aké bolo moje prekvapenie keď sme si ráno pustili lenochoda a pri jeho pozdrave sa z kúta izby sa ozvalo: „Ahoj". Odpovedal a pozdravil sa mu losík, ktorého sme zabudli vypnúť večer predtým. Po tomto zistení, už zvieratká fičia nepretržite spolu. Spolu spievajú, odpovedajú si na svoje otázky a reagujú na seba. Zvieratká nie sú stále zosynchronizované, ak nejaký nereaguje na ostatné hračky, treba hračku vypnúť a zapnúť a už by to malo fičať. Taký je manuál k tomu priložený, prax je trocha iná. Ja som synchronizovala zvieratká aj pol hodinu.

Pre nás je to neoddeliteľná trojka. Hračky sa, samozrejme, dajú kúpiť aj samostatne, spolu však majú väčší šmrnc.

Fisher-Price sa môže chváliť kvalitnými hračkami za rozumné ceny. Hračky Linkimals k tomu rozhodne patria a určite nebudete sklamaní. Choďte smelo do toho.
katarina414  22. nov 2021

Láska na dlhé mesiace

Hračky Linkimals sme získali vrámci testovania tu na MK. Už počas obdobia, keď sme ich testovali, sme zistili, že sú výnimočné. Odporúčam prečítať si moje príspevky, ktoré mám v profile stále zverejnené.
Ale teraz píšem svoj názor s odstupom času a môžem povedať, že je stále veľmi pozitívny. Jednoznačne sú to najobľúbenejšie hračky u nás doma. Naša malá ich prenáša z izby do izby a tancuje s nimi. Leňochod dostal aj meno. Volá sa Abece. Minule mu buchla hlavu o poličku a hovor:
- Joj, môj Abece, pofukame....
A nežné ho pohladkala.
Keď sa vrátime od hocikiaľ domov, už pri vyzúvaní topánok hovorí:
- Teším na Abece.
Čo dodať. 😉
A ja sa teším, že celkom dlho vydržia aj baterky a teším sa aj z toho, že máme tieto tri potvorky doma, lebo toľko radosti a úsmevu, čo vyčarili...
  • Pekný vzhľad
  • Schopnosť dlhodobého zaujatia
  • Nutnosť vymieňať baterky
galganka  22. nov 2021

Linkimals u nás

Po cca roku odkedy sme dostali Linkáčov môžem stále iba súhlasiť s recenziou, ktorú som napísala po testovaní. Všetky tri hračky bavia. Hlavne najmladšiu, ale aj starší dvaja si postláčajú gombíky a ovládajú tanceky a pesničky. Napočudovanie hračky stále frčia, aj napriek xyz pádom, občasnému neľudskému zachádzaniu a pod. Až pred pár dňami sa lame vybili baterky, ostatné idú stále na pôvodný pohon a to sú prakticky nonstop zapnuté. Leňochod ťapká, lame sa už toľko nestrácajú krúžky a sob s nami aj chodí na výlety.
  • Odolnosť
  • Výdrž
  • Krásne spracovanie
  • Aj po cca roku bavia
  • Najmenšia zo začiatku nevedela spustiť soba, ale už má dosť sily