Jedlo a nápoje

Jedlo a nápoje nie sú iba chuťovým potešením, ale sú aj zdrojom energie či prísunu živín. Vhodná strava naštartuje mozog a postará sa o produktívny a úspešný deň. Hľadáte tipy na kvalitné potraviny od výmyslu sveta? Trpíte potravinovými intoleranciami? Či už chcete potešiť svoje chuťové poháriky, alebo hľadáte špeciálne potraviny, tu určite nájdete práve to, po čom pátrate.

Hodnotenia a skúsenosti s jedlom či nápojmi

Máš skúsenosť s jedlom či nápojmi?

katarina111  26. jún 2024 Overená recenzia

Kávičky od Coffeein-u

Ako prvú som testovala DOMINICAN Republic. Táto vyhrala na celej čiare u mňa aj u manžela. Má jemnú aciditu, plnú chuť, krásu vôňu...Naozaj som cítila oriešky a karamel, ako je aj v popise. Naozaj odporúčam!
☕ ITALY bola druhá. Je plná čokoládovej horkej chuti, ktorá je príjemná a dlho vám zostane "na jazyku". Nemá žiadnu aciditu, čo niekomu vyhovuje. Taký čokoládový koláčik!
☕BRAZIL bola veľmi príjemná, ale pre mňa chuťovo nevýrazná.
☕ELITE prekvapila vyváženou chuťou, odporúčala by som každému kávičkárovi. Chuť zostáva dlho v ústach, acidita je príjemná a jemná, chutí skvelo!
☕ETHIOPIA bola bezkofeinová, ale mala veľmi príjemnú chuť naozajstnej kávy.
Veľmi pekné je balenie kávy, obal hneď upúta zákazníka.
Určite s manželom kúpime ďalšiu kávičku, pretože naozaj bola výborná. Treba nastaviť to správne mletie a potom je aj pena hustá a krémová. Pili sme kávu iba bez cukru, bez mlieka a iba espresso. Nechcela som pokaziť ničím chuť.
Odporúčam všetky druhy, ani jedna nesklame.

dominika_c  25. jún 2024 Overená recenzia

Doprajme si kvalitnú kávu praženú na Slovensku ☕

Ak raz ochutnáte kvalitnú kávu, k tej nekvalitnej, prepraženej, sa už tak ľahko nevrátite. Preto som rada, že som sa mohla zúčastniť testovania káv zo slovenskej pražiarne COFFEEIN, ktorú pozná takmer každý oddaný slovenský kávičkár. :)

Testovací balíček obsahoval jednodruhové kávy Brazil a Dominican republic, ako aj blendy Elite a Italy či bezkofeínovú kávu Ethiopia. Balenie kávy má 200 g etiketa obsahuje všetky potrebné informácie, ako pôvod či chuťový profil. Mimochodom, oceňujem aj dizajn káv a značky celkovo. Maličkosť, ktorá však zaváži. :)

O tom, že COFFEEIN je zárukou kvality, niet pochýb. Čo sa mi aj na vlastnej koži, alebo skôr jazyku, potvrdilo. A ktorá káva u mňa zvíťazila? Každá jedna. Ťažko porovnávať, keďže každá z nich mala inú chuť, horkosť, jemnosť či aciditu. Jedna mi viac chutila ako espresso, ďalšia v mliečnych kávach a iná zase ako cold brew. Taktiež musím vyzdvihnúť bezkofeínovú Ethiopia, ktorá je zbavená kofeínu šetrnou švajčiarskou vodnou metódou. Jedna z naj bezkofeínových káv, aké som pila.

Kávy padli za obeť, no ja už mám vyhliadnutú ďalšiu „pani na holenie”, a to ovocnejšiu kávu od COFFEEIN vhodnú na filter, keďže taká mi v testovacom balíčku chýbala. Inak, palec hore dávam za „návod“, ako si vybrať kávu: https://www.coffeein.sk/info/22/ako-si-vybrat-k.... Každá je totiž vhodná na inú prípravu, ak z nej chcete vyťažiť čo najviac.

Ďakujem za testovanie, ktoré bolo mimoriadne chutné :)

elhome  23. jún 2024 Overená recenzia

Káva COFFEEIN s nami aj na cestách

Neskutočne som sa potešila, keď som dostala možnosť otestovať naozaj skvele Slovenské čerstvo pražené kávy COFFEEIN.
☕ ITALY(táto vyhrala u môjho manžela)
☕BRAZIL
☕DOMINICAN REPUBLIC(tá chutila mne)
☕ELITE
☕ETHIOPIA-bezkofeinová
Keďže som handmade tvorca, pri mojej práci musí byť zabalený balíček úplne, že top a preto, čo mňa osobne hneď zaujme, keď mi príde nejaký balík, je presne jeho obal a čo má čaká, keď ho otvorím. Tak krásne, ako prišla zabalená káva, mi už naozaj veľmi dlho žiaden balík zabalený neprišiel a ja si takéto veci veľmi vážim, lebo viem, aké úsilie a koľko času to všetko zaberie. Super ekologické balenie. Každá káva má 200g,čo si myslím, že je super a hlavne, ak by ste chceli ochutnať viac káv, tak takéto balenie sa vám určite oplatí.

My sme si dokonca ETHIOPIU(tú som pila ja) a ITALY pomleli a vzali sme si ich na naše potulky🏔️🏕️, na ktorých nám samozrejme nesmie chýbať žiadna skvelá kávička.

Ú nás doma je najväčší kávičkár môj muž, kávy denne vypije naozaj veľa 😁Miluje kávu a všade kde sme musí nejakú ochutnať .Ma rád silné chute kávy s cukrom a ja zas naopak, skôr také jemnejšie a čisté. Stále vravím, že kávu si treba vedieť vychutnať takú, aká je a nie zbytočne dávať cukor, mlieko... 😅
Milujem vôňu kávy a penuuu, tú zbožňujem.
Ako prvú sme otvorili DOMINICAN REPUBLIC a úplne mi sadla chuťovo aj v jemnosti a môjmu mužovi ITALY, ta preňho bola topka. No, všetky boli naozaj skvelé, voňavé, chutné s krásnou penou. Osobne môžem naozaj len a len odporúčať každú jednu, ktorú sme doma mali (už sme ich vypili 😅)a máme objednané ďalšie kávičky na ktoré sa už počas týždňa veľmi tešíme ☕🫶

luma1  23. jún 2024 Overená recenzia

Káva Coffeein ☕️

Veľmi rada som sa zúčastnila testovania káv od značky Coffeein, musím priznať, že som vôbec netušila, že máme takúto pražiareň u nás na Slovensku a som nesmierne vďačná, že som sa o tejto pražiarni dozvedela 😍
Mala som možnosť otestovať kávy Italy, Elite, Ethiopia, Dominican Republic a Brazil. V sekunde keď som otvorila prvú, a zacítila som tú vôňu, som vedela že v mojom kávovom svete nastane zmena 😍 Každá jedna káva ktorú som testovala je originálna a každá jedna má svoju výnimočnú a lahodnú chuť. A že som sa dozvedela a cítila že káva môže byť chuťovo prirodzene sladká pre mňa neporovnateľné s kávami ktoré som pila do teraz , top zážitok ❤️☕️❤️

kralovamici  23. jún 2024 Overená recenzia

Káva COFFEEIN 🫶🏻☕️

Pred pár týždňami som dostala tú česť, zúčastniť sa testovania káv COFFEEIN.
Ja, ako milovníčka kávy, si na dobrej a kvalitnej káve potrpím, čiže toto testovanie ma neskutočne potešilo 😍
Keďže bývam pár km od tejto pražiarne, oto viac mi je srdcu blízke a pre mňa viac dôležité toto testovanie.
Ochutnávku som začala kávou Italy, potom Elite, Brazil, Ethiopia a nakoniec Dominican Republic.
Každá káva bola niečím výnimočná. Mali inú horkosť, chuť, jemnosť, vôňu, ale zároveň boli všetky rovnako úžasné a chutné. 🫶🏻☕️
Keby som si mala vybrať jednu, no mala by som s tým problém, keďže mi chutili všetky 😍

slovan99  23. jún 2024 Overená recenzia

Konečne aj SLOVENSKO má pravú a lahodnú kávu COFFEEIN

Na úvod sa chcem veľmi veľmi poďakovať za vyžrebovanie a možnosť testovania kávy od spoločnosti COFFEEIN, bolo to moje 2.testovanie a veľmi potešujúce, keďže sme "kávičková family". Každý z členov má určité preferencie, či si už dá piccolo alebo long coffee...., ale všetci sme sa zhodli, že tak teda toto je TÁ PRAVÁ KÁVA!!!!! a skutočná chuť kávy!!!!
Keďže v našej domácnosti používame plnoautomatický kávovar a každý si pripraví , lepšie povediac nastaví, ten svoj obľúbený ☕ recept.
S radosťou a nedočkavosťou som otvárala balíšek od COFFEEIN a mala možnosť testovať tieto produkty:

☕ BRAZIL
☕ DOMINICAN REPUBLIC
☕ ELITE
☕ ETHIOPIA
☕ ITALY - víťažka v našej rodine ❤️

Až na jedného člena sme sa zhodli, že najviac preferovaná chuť je u nás ITALY No.6 👍👍👍
2.miesto si získala DOMINICAN REPUBLIC 👍👍 a 3.miesto sme dali ELITE No.1👍
Jednoznačne chcem vyzdvihnúť úžasné balenie aj s etiketou, ktorá podrobne informuje o pôvode kávy, preferencie chtí, zloženia, naozaj sa za každoiu kávičkou ukrýva príbeh, ktorý každého musí očariť + pribalené nálepky, aby kávička po otvorení čo najmenej strácala na hodnote a kvalite-WOW, WOW, WOW--CHVÁLIM--logistika premyslená na 1000% .

Ja musím povedať , že som HAPPY, keď konečne aj na našom krásnom SLOVENSKU si človek môže vypiť tak úžasnú kávičku a pri nej zavrieť oči a preniesť sa do krajiny odkiaľ pochádza.
Spoločnosti COFFEEIN musím opäť poďakovať, lebo si ma získali ako novú zákazníčku, keďže predtým som od nich ešte kávu nemala a ani nepila, takže určite po dopití našich testovacích balíčkov---objednávam už len od Vás😍😍😍

chymenitta33  22. jún 2024 Overená recenzia

Káva Coffeein ☕️

Káva ☕️ patrí k najobľúbenejším nápojom na svete 🌎 a ja sa tomu vôbec nečudujem.
Pripravujeme si ju podľa svojich predstáv, aby každému chutila.
Ja som kedysi pila so smotanou alebo s mliekom, volala som to "motýli moč" 🦋 teraz by som takú nevypila ani za nič.😎
Roky už pijem čistú a aspon viem, čo je skutočná chuť kávy.
Základ úspechu nie je len príprava, ale samozrejme produkt samotný.
Posledné týždne som skúšala :
➖ BRAZIL
➖ DOMINICAN REPUBLIC
➖ ELITE
➖ ITALY
➖ ETHIOPIA (moja favoritka)

COFFEEIN získala v prestížnej medzinárodnej súťaži Great Taste Awards štyri zlaté hviezdy za tri svoje výberové kávy! ✨
A ja sa tomu vôbec nedivím!
Celej firme záleží na zákazníkovi, viď komunikácia, informovanie a to je neskutočne cítiť. Keď nie je spotrebiteľ len "číslo"
Praktické balenie, neskutočná chuť (raz darmo, praženie má svoje opodstatnenie, Boh Vás žehnaj, že ste ma to naučili )
veľmi milý prezent k sviatku.

Každé vrecko sme si označili menovkou, veľmi nám kávy chutili.
Zostaneme verní 🤍

sofia2013  18. jún 2024 Overená recenzia

Kávičky coffeein

Kávy určite odporúčam. Testovala som 5 káv: Dominican republic, Ethiopia-bezkofeinová, Italy, Brazília, Elite.
Kávičky prišli v zaujímavom obale 200g. Každá bola pekne označená. Boli len pár dní od dátumu praženia, čiže čerstvé. Po otvorení vyšla úžasná vôňa čerstvej kávy. Moja najobľúbenejšia bola Elite 90%Arabica 10%Robusta.
Kávy od Coffeein.sk určite odporúčam. Je super, že na Slovensku máme takú úžasnú pražiaren.

adkat13  18. jún 2024 Overená recenzia

Úžasná zrnková káva od slovenskej značky COFFEIN

Na testovanie sme dostali 5 balíčkov čerstvo upraženej kávy (dátum praženia bol len niekoľko dní predtým, ako sme si kávu doma rozbalili).
Baličky boli jednoznačne vybrané podľa našich chuťových preferencií, čo veľmi oceňujeme. Dostali sme jednodruhové kávy BRAZIL a DOMINICAN REPUBLIC, blendy ELITE a ITALY bezkofeínovú kávičku ETHIOPIA.
Kávy sú balené v praktických 200g baleniach, čo je tak akurát, aby ste kávu spotrebovali, kým sa začne znižovať jej kvalita (ak teda hovoríme o domácnosti s 2 dospelými, nie o kancelárii plnej ľudí, kde určite viac oceníte kilové balenia 😊). Balenia sú veľmi pekné, s krásnym dizajnom a kvalitnými obalovými materiálmi. Pre niekoho možno detail, ale podľa mňa je to veľmi dôležité – obal predsa predáva 😉.
Čo sa týka samotného testovania, môžem napísať len samé pozitíva – všetky kávy nám veľmi chutili a našli sme si medzi nimi aj favorita, ku ktorému sa budeme (napriek tomu, že kávy radi striedame) určite pravidelne vracať. Kávy od Coffein sú vynikajúce či už ako malé silné espresso, alebo cappuccino či latte machiato.

Lahodná kvalitná kávička

Coffein kávičky sú skvelé. Mne najviac sedí Coffeein No6.
Matné zrná, príjemná chuť do čokoládova. Využívam na prípravu v pákovom kávovare.
Prišla čerstvo namletá.

1betka  21. máj 2024 Overená recenzia

Už roky verný zákazník

Výborná káva prazia ju čo najčerstvejšie. Viete si vybrať zo svetlého aj tmavého praženia. Potešia milovníkov ovocných aj konzervatívnych káv. Nemusíte piť preprazenu a nekvalitnú kávu zo supermarketu. Cenovo sú veľmi prijateľný a ak sa registrujte získavate dodatočnú zľavu. Káva vás vyjde lacnejšieho ako nesca v obchode (teda pokiaľ nie je v akcii😆), výberová je samozrejme drahšia. Ja si kávu pripravujem v moka konvicke (kotogo). Mávajú aj rôzne akcie. Starosť o zákazníka je na vysokej úrovni.

Super na filter ☕️

Super výber na filter 🌈

megan661  20. máj 2024 Overená recenzia

Kvalitná káva na slovenskom trhu :)

Moje srdce jasá, keďže som doma na materskej dovolenke, tak sa aspoň cez chuť kavicky prenesiem do úžasných miest ako je Brazília, Mexiko, Dominikanska republika. Taktiež všetci moji priatelia vedia, že pri ich sviatku im stále k darčeku pribalim aj balenie tejto kvalitnej a čerstvej kávy :) skúšala som aj konkurenčne značky, no musím povedať že nie nadarmo sú na trhu už 11 rokov, žiadna iná chuť kávy sa nevyrovná tejto kvalite a jedinečnosti

sapa20  20. máj 2024 Overená recenzia

Vysnívaný plne automatický kávovar

Konečne som si kúpila kávovar a hľadala som slovenskú pražiareň.
Vyskúšali sme ako prvú Coffeein a ostali pri nej už 3roky.3 roky, každý deň.♥️ Už som na ňu "namotala" aj známych. Všetci sa tešia k nám na kávu 😁👌 Tá vôňa, chuť a úžasný obal (recyklovatelny).
Za mňa top je od nich Mexico. Sladké tóny bez kyslosti vhodné najmä na cappuccino. Pre milovníkov horkej kávy po chuti tabaku odporúčame Elitte.
Ethiopiu varím svokruši a mamke lebo bezkofeinovu.
Na raňajky určite Espresso moderna.
Raz mali limitku s chuťou bubble. Neskutočná bola.
Celkovo Coffeein má široký výber a neskutočnu chuť.
Super komunikácia zo strany obchodu aj majiteľa.
Chválim a naďalej aj budem všade chváliť.

Rastlinný nápoj NOT M*LK and so yummy dmBio, 1 l

nikelca  19. dec 2023 Overená recenzia

Výborne nemlieko

Sme rozhodne nadšenci mlieka ale toto rastlinné nás nesklamalo. V prípade, že normálne mlieko nechcem/nemôžem použiť, je toto ideálna voľba.

Panenský kokosový olej dmBio

nikelca  19. dec 2023 Overená recenzia

Výborná voľba

Odhodlala som sa vyskúšať tento olej a rozhodne neľutujem. Super sa s ním pracuje, príjemná vôňa mi dodáva pocit exotiky. Naozaj super 😁

Rastlinný nápoj NOT M*LK and so yummy dmBio, 1 l

zuzu6612  17. dec 2023 Overená recenzia

Výborná chuť

Mlieko je veľmi chutné. Využili sme pri varení pudingu a najmä do kávy. Chuť je jemná, sladká. Výborne sa pije len tak studené z chladničky 🙂

Vajcia z voľného výbehu PIPIDU

strecho  17. dec 2023

Potvrdzujem kvalitu

Potvrdzujem, že naozaj ide o kvalitný produkt.
Chuťovo aj vizuálne.
Aj včera som ich kúpil.

Škorica mletá dmBio, 50 g

simeab  15. dec 2023 Overená recenzia

Medovníčky

Klasika pred Vianocami, medovničky musia byť a bez škorice si ich neviem predstaviť. Má veľmi intenzívnu vôňu a aj chuť. Po upečeni voňal celý byt. Výborná je aj na kávičku.

Hrozienka dmBio

nikelca  15. dec 2023 Overená recenzia

Do koláča sa neušlo

Mala som tieto hrozienka, že ich dám do koláča. Tak som otvorila vrecko. Pár som si ich dala do úst a boli tak chutné a sladučké, že koláč ani nebolo treba. Vrecko je veľké, hrozienka sú sladké, bez zrniek a tvrdých častí, každý si pochutí.