Jedlo a nápoje

Jedlo a nápoje nie sú iba chuťovým potešením, ale sú aj zdrojom energie či prísunu živín. Vhodná strava naštartuje mozog a postará sa o produktívny a úspešný deň. Hľadáte tipy na kvalitné potraviny od výmyslu sveta? Trpíte potravinovými intoleranciami? Či už chcete potešiť svoje chuťové poháriky, alebo hľadáte špeciálne potraviny, tu určite nájdete práve to, po čom pátrate.

Najnovšie články

Hodnotenia a skúsenosti s jedlom či nápojmi

Máš skúsenosť s jedlom či nápojmi?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
Najnovšie hodnotenia

24seli  29. nov 2022

Lahodný prírodný puding

Puding sa u nás nerobí často, ale keď už, tak určite vanilkový. Bola som veľmi milo prekvapená z farby pudingu, ktorá vôbec nebola žltá, čo len svedčí o tom, že neobsahuje žiadne umeliny a farbivá. Chuťovo je veľmi príjemne cítiť vanilku a len sa tak po nom zaprášilo. #dmBio

oxiba  29. nov 2022

Neočarila

Ako milovník horkej čokolády som bola na čokoládu zvedavá. Bežne si kupujem čokoládu s vyšším obsahom kakaa +/-80%.
Táto čokoláda za mňa nie, uprednostním iné značky. Chuť je nakyslá, zle sa rozpúšťa v ústach. Farba skôr matná. Vôňa je príjemná.
Čokoládu som nakoniec použila do oriešlovej nátierky, kde už nie je vzhľadom na iné suroviny cítiť nakyslú chuť.

Pečenia sa nedočkala

Výborná horká vysoko %-ná 🍫, ktorú sme s dcérkou zvládli zjesť bez problému pri telke za jeden večer a teda vobec to nelutujem 🙈. Škoda, že nemá aj väčšie balenie, určite by som vedela využiť aj pri pečení. U nás si miesto našla jednoznačne a bude u nás doma v zásobe ❤️.

Pudingová maniačka

Ako úplná pudingová maniačka si dovolím povedať, že mám za sebou veľa značiek a chutí pudingov, takže moje očakávania boli pochopiteľne veľké.
Puding má skvelú chuť za studena, ale aj teplý, zloženie sa mi tiež pozdáva a myslím že mu nie je čo vytknúť. Ale tá chuť! SUPER vanilková chuť aj vôňa, žiadne umeliny. Toto chcem mať doma v zásobe ❤️.

Nabudúce ich už schovám 🙈

Čo dodať. Môj otec ich u nás na návštevách pomaly pojedol, ani som ich nestihla použiť na pečenie 🙈.

Špaldová múka T 630 dmBio

Chutná špaldová múka

Múka je súčasťou každej kuchyne a má veľmi všestranné využitie. Použila som ju na viacej pokrmov a všade bola perfektná. Piekla som z nej Biskupský chlebíček, osie hniezda, použila som ju na zahustenie zemiakovej omáčky, robila som z nej wafle. Pracovalo sa s ňou výborne. Nemala tendenciu robiť hrudky co veľmi oceňujem. Omáčka bola pekne krémová, koláčiky sa vydarili a wafle mali tiež výbornú konzistenciu. Po jej použití sa s cestom dobre pracovalo. Bola som s ňou veľmi spokojná.

muckom  27. nov 2022

Hrozienka do koláča aj do pusy

Hrozienka používam skoro do každého pečenia. Hlavne počas Vianoc. Ešte síce nie sú Vianoce, ale v túto prvú adventnú nedeľu som sa rozhodla urobiť u nás obľúbený Biskupský chlebíček. Hneď, ako som hrozienka otvorila pribehol najmladší syn a za hrsť si zobral len tak na ochutnanie. Veľmi mu chutili a musela som ho odháňať, aby mi do koláča niečo zostalo. Nakoniec sa koláč podaril. Hrozienka boli výborné ako do koláča, tak do pusy na maškrtenie.

Super puding

Vanilkový puding je u nás najobľúbenejší puding zo všetkých, takže sme mali určité očakávania. A musíme ( celá rodina ) skonštatovať, že puding z dm drogerie markt bol fantastický. Prekonal naše očakávania. Len sa za ním "zaprášilo" tak rýchlo sme ho zjedli. Určite mu ostaneme verní.

24seli  27. nov 2022

Lahodné hrozienka

Hrozienka nepoužívame veľmi často, nakoľko častokrát su tvrdé. Pri týchto hrozienkach to vôbec neplatí. Skúšali sme ich do zdravej verzie vianočky a musím povedať, že sú úžasné. Až som bola prekvapená. Sú mäkkučké, vláčne a šťavnaté. Primerane sladké. Malý ich vyjedal priamo zo sáčku, určite mu ich budem dávať papať, keď si bude žiadať niečo sladké. Vo vianočke boli úplne super, nerozpiekli sa na blato, ale ostali také isté ako predtým. Určite ich odporúčam a ostanem im verná aj po testovaní. #dmBio

Panenský kokosový olej dmBio

mystisch  26. nov 2022

Pomocník na veľa spôsobov, od kuchyne po kúpeľňu

Tak toto je vec ktorú musite mať. Tak nádherná jemná vôňa. Chuť, ktorá dodá exotický nádych.

Ja pridávam všade, či do varenia, či do pečenia, či si natriem ruky, telo... nestíhame kupovať 🤣

Skúšala som s ním piecť oblátky, mňamková jemná kokosová chuť, deti chodili a chrúmali, nevedeli sa zastaviť.

Cukor z kokosových kvetov dmBio

mystisch  26. nov 2022

Zdravá a chutná náhrada rafinovaného cukru

Takto pred sviatkami gazdinky vypekajú. Ja som vsadila na tradičný recept perníčkov, ale čo som mohla, to som nahradila zdravšou alternatívou. Perníčky su extrémne voňavé, výraznejšie ochutené a nádherne mäkkučké.

Nahradiť cukor za cukor z kokosových kvetov bola najlepšia voľba. To, akú chuť dostal perník sa ani nedá opísať! Tá jemná karamelová bodka je neuveriteľná.

Vanilka Bourbon mletá dmBio

Plná chuť, nádherná vôňa

Vanilku buď milujete, alebo nenávidíte.
Vďaka DM bourbonskej vanilke som sa aj ja začala viac zaujímať o túto chuť a pridávam ju viac-menej všade. Tá plná chuť, to prevonanie jedla, celej domácnosti. Vianočné oblátky bez nej už nie sú ono.

mystisch  23. nov 2022

Príjemne mäkkučké a chutné

Hrozienka patria do každej kuchyne tradičnej gazdinky.

K sladkým raňajkám, zdravej desiatej, či do múčnikov, jednoducho je to MUST HAVE produkt.

Tieto hrozienka mi deti vyjedajú priamo zo sáčku, sú prekvapivo mäkké, neobschnuté a nemajú tvrdé šupky.

mystisch  23. nov 2022

Prekvapivo chutná a krémová

Čokoláda je naša závislosť a táto je prekvapivo jemná, krémová a lahodná.

Fantasticky dochucuje, je výborná na horúcu čokoládu, polevu, alebo len tak na chrumkanie pri vianočnom filme. U nás má čestné miesto.

Medové vafle dmBio

mapadi  21. nov 2022

Vynikajúca pochuťka

TOP TOP TOP!!!!! MILUJEME TO DOMA:heart_eyes:

Wellness čaj – Popradský Zelený čaj a Matcha - Imunita a koncentrácia

Imunita na každý deň

Výborná chuť čaju MATCHA na posilnenie imunity a koncentrácie ma prekvapila, krásne v ňom cítiť ananás. Určite ho odporúčam piť každému, hlavne teraz, keď je počasie ako na hojdačke. Zlepšuje koncentráciu počas celého dňa.

Wellness čaj – Popradský Energia sila a povzbudenie

Energia aj v zime

V zimnom období je človek viac unavený. Vonku je skoro tma, zima , chýbajú slnečné lúče aj energia. Čaj obsahuje guaranu, ktorá zbavuje únavy. Veľký plus je aj obsah čierneho čaju s matè , ktorý bojuje s únavou , psychickým aj fyzickým vyčerpaním
Ako stvorený na jesenné a zimné dni.

Wellness čaj – Popradský Ginko pamäť a cievy

Zdravá pamäť

Kto ma pozná vie , že mi je stále zima 🙂. Ginko je dobré nielen na pamäť a cievy, ale aj keď máme stále zimné ruky a nohy. Chutí výborne a vonia krásne po malinách. Určite si ho budem pravidelne kupovať.

Wellness čaj – Popradský Energia sila a povzbudenie

berry59  20. nov 2022

Čaj Energia a sila

Čaj je veľkým pomocníkom, keď nám chýba energia. Často si ho varím ráno namiesto kávy, pretože obsahuje kofeín. Sem-tam čajík pribalím do termosky aj môjmu synovi na tréning. Tak sme obaja plný energie :)

Wellness čaj – Popradský Spánok upokojenie tela a mysle

berry59  20. nov 2022

Čaj na dobrú noc

Veľmi chutný čaj s levanduľou, rumančekom a s príchuťou šípiek. Stačí si ho uvariť, vypiť a vychutnať si relax pod teplou dekou alebo perinou.