Vanilka Bourbon mletá dmBio

Vanilka Bourbon mletá, 5g od dmBio je získaná z celých vanilkových strukov. Intenzívna chuť pravej vanilky má na rozdiel od umelého vanilínu intenzívnu vôňu a zjemní vaše dezerty, zákusky a nápoje. Využitie nájde v bežnej aj exotickej kuchyni. Pokrmom dodáva výraznú, aromatickú chuť a prenikavú vôňu. Zjemní chuť sladkej dobroty. S dmBio mletou vanilkou Bourbon môžete prevoňať aj cukor či kávu, prípadne ju pridať do smoothie.

Kde kúpim Vanilku Bourbon mletú dmBio

Hodnotenia a skúsenosti s vanilkou Bourbon mletou dmBio

Máš skúsenosť s vanilkou Bourbon mletou dmBio?

Skutočná vanilka

Vôňa ozajstnej vanilky zmenila vianočné pečenie na úplne iný zážitok. Čuchový aj chuťový. Stačí štipka a linecké pečivo má zrazu úplne iný ráz. Správne dávkovanie je trochu alchýmia, ale dá sa odhadnúť postupným pridávaním.
  • krásna vôňa
  • príjemná vanilková chuť
  • s pravou vanilkou
  • cena
paralela  11. dec 2023 Overená recenzia

Vôňa a chuť skutočnej vanilky

Veľmi krásna vôňa pravej vanilky. Vždy pri pečení používam pravý vanilkový cukor a nie vanilínový, no tento vanilkový cukor je TOP.
Intenzívna chuť povýšila chuť vanilkových rohlíčkov na maximum.
  • krásne vonia
  • super chutí
  • obsahuje pravú vanilku
vtaca  11. dec 2023 Overená recenzia

Vzácna vanilka

Používam ju už roky, všade tam, kam vanilka patrí :). Dávkovanie nie je zo začiatku úplne jednoduché odhadnúť, ale určite stojí za to sa s ňou naučiť pracovať, jej chuť je nezameniteľná ❤. Balenie vo vrecúšku je určite menej nákladné, čo je plus, ale doma si ju odporúčam presypať do skla, alebo aspoň vrecko skladovať v uzatvorenom pohári.
  • Kvalitný produkt
  • Výrazná vôňa
  • Dostupnosť
  • Balenie
adkipa  10. dec 2023 Overená recenzia

Koláče

Vanilka ma v dobrom zmysle prekvapila. Piekla som s konkurenčnou, ale nebola taká voňavá a kvalitou výborná, ako táto. Zas tu platí, že kvalitné veci sú drahšie na balenie, ale vôbec to neprekáža, pretože koláče boli vďaka tejto vanilke úplne chuťovo inakšie, ako doposiaľ. Preto, keď budem robiť tieto koláče, inú vanilku do nich už nedám. 🙃

Oživenie chuti vanilou

Toto vanilkové korenie dodáva fakt super chuť pri bábovkach, iných koláčikoch alebo krémoch.

Najlepšiu skúsenosť som mala pri pridaní do bábovky spolu s DM bio hrozienkami a DM kakao nibs do dvojfarebnej zložky bábovky.

Bola proste fajnová.
  • Výborná chuť
  • Úžasná vôňa
poleva  7. dec 2023 Overená recenzia

Voňavá vanilka

Rada pečiem a varím :-). Nie je nič, čo by som nenavarila, či neupiekla. Keďže máme doma syna s celiakiou, naučila som sa veľa vďaka nemu :-). Rozmýšľala som, čo upiecť a kam dať vanilku. Tak som urobila brownies prvý krát v živote a vyšiel na 1*. Použila som iba polovičku balenia a druhú polovičku použijem na vianočné pečenie. Vanilka bola voňavá a mala príjemnú konzistenciu. Určite by som si ju kúpila aj nabudúce.
  • Nádherná vôňa
  • Praktické balenie / možnosť použiť aj na dva krát/
  • Možno vyšia cena, ale za kvalitu si rada priplatím
anka2015  7. dec 2023 Overená recenzia

Vanilka, čo iné?

Tak na tento produkt som sa tešila najviac, pretože milujem vôňu a chuť vanilky. Hlavne teraz, v zime.
No a čo upiecť, aby jej vôňa a chuť vynikli najviac? No predsa linecké! Ako som už písala v recenzii na dmBio nátierku z bobuľového ovocia, prvá várka sa zjedla skôr, ako som ju stihla odfotiť. Druhá už to vydržala a zmizla až po "fotošútingu". Už samotná rýchlosť s akou koláčiky mizli zaručuje tomuto produktu 5*****. No a potom som sa rozhodla urobiť skúšku na vianočnú vianočku. Všetko dopadlo na 1 - to znamená, že testovací tím papal a nereptal, iba vychvaľoval a ako bonus bola všade krásna vôňa vanilky.
  • - krásna vôňa
  • - skvelá chuť
  • - jemné mletie
  • - dobrý pomer cena/kvalita
  • - jednoduché použitie
lenkaajko  6. dec 2023 Overená recenzia

Vonia ako vaječný likér

Túto úžasnú vanilku používam do vaječného likéru. No tentokrát som ju skúsila do perníkov. Celá partia sa hneď pridala, keď zacítili tú vôňu a tak sme spoločne šantili v kuchyni. Konzistencia je super, je jej dosť aj na 2 krát a dostatočne prevonia celé cesto. Používa sa rýchlo a ľahko. Za mňa skvelá voľba🥰
  • Konzistencia
  • Množstvo na 1 sáčok
simeab  5. dec 2023 Overená recenzia

Vanilkové pavlovky

Keď robím krém do pavloviek, dávam tam vanilkový cukor. Teraz som skúsila bio vanilku mletú a sú výborné, tá chuť je užasná.
  • Výborná chuť
  • Dostupná cena

Mletá vanilka

Takúto vanilku som skúšala prvý krát v živote, predtým vždy len vanilkový cukor. Vôňa mi popravde nijak špeciálne neučarila, taká obyčajná, nič silné. Keďže som však nevedela, ako tento typ vanilky používať a hlavne v akom množstve, je dosť možné, že som do pečenia použila málo, pretože som nijak extra vanilkovú chuť na pečive necítila :). Na obale by mi rozhodne pomohlo akési dávkovanie, napríklad 1 lyžička na pol kg múky. Ja by som si tento produkt sama nekúpila. V konečnom dôsledku ale muž povedal, že lepšie linecké v živote nejedol :).
  • mletá vanilka - ľahké použitie
  • BIO kvalita
  • cena
  • chýbalo mi dávkovanie
jessica45  4. dec 2023 Overená recenzia

Vanilka mletá

Ako prvé musím povedať, že už len keď som to otvorila, tak tá vôňa ma hneď očarila 🥰😊😊. Prvý krát som mala takúto vanilku a ľutujem, že som si dačo takéto nekúpila skôr. Prichádza čas Vianoc a čas pečenia 🫶, vyskúšali sme prvý krát vanilkové rožteky.
  • Praktické je,že je mletá
  • Je to Bio kvalita
gujami  11. dec 2022

Voňavá vanilka Bourbon

Ako prvé by som vyzdvihla vôňu tohto produktu 🥰. Je to nevtieravá a predsa úžasná vôňa, ktorú sa oplatí použiť všade tam, kde treba a to nielen na Vianoce. Preto tento produkt odporúčam každej gazdinke alebo gazdovi 🙂.
  • Dobrá konzistencia
mojmacik  11. dec 2022

Vanilkové rožteky hmmmmm

Keď už vyskúšať, tak nech to je aj v názve. Áno, Vianoce sa blížia a k nim neodmysliteľne patrí aj vôňa vanilky, chuť vanilkových rožtekov. Možno tie moje nepatria medzi najkrajšie, no chuťovo mňaaaaam... A dovolím si tvrdiť, že aj kvôli pravej vanilke.... Tuším prvýkrát som ich robila s pravou vanilkou
  • Praktické prevedenie, nemusím vyškrabkávať z lusku
  • Bio kvalita
  • 🤔Čo už na vanilke môže byť negatívne.... Ak odmyslím cenu 😉
wudz  9. dec 2022

Najlepšia vanilka

Moje deti až príliš často dostávajú v škole tvaroh a biely jogurt a keďže ich také samé nejedia, vždy im ich niekam zakomponujem. V tomto prípade som ich mixla s vanilkou, kakaom a trochou kokosového cukru a vznikol výborný domáci termix.
Túto vanilku kupujem už dlho, pretože je výborná, jemná, voňavá... Fenomenálne dochutí jedlo a po termixe sa iba zaprášilo 🤤.
  • Jemne mletá
  • Krásne aromatická
nikam  8. dec 2022

Vôňa a chuť skrytá vo vrecúšku

Vanilka je súčasťou takmer každého pečenia, tá kvalitná je z vnútra vanilkových strukov, v nekvalitnej sú pomleté aj struky. Nuž, táto burbonská vanilka je jemná, sýta a voňavá, niet jej čo vyčítať. Keďže sa u nás vianočné pečenie stále nerozbehlo, použili sme ju na ZLATÉ MLIEKO, poznáte? V šálke mlieka povaríme kúsok škorice, badiánu, čerstvého zázvoru, pridáme kurkumu a vanilku. Po odstavení pridáme za lyžičku masla a po miernom ochladení osladíme medom alebo cukrom. Výborné na prehriatie, pri bolesti hrdla alebo ako zdravá maškrta.
  • intenzívna vôňa,
  • intenzívna chuť,
  • malé balenie, ktoré zaručí, že chuť a vôňa nevyprchajú
  • cena (avšak každá kvalitná vanilka je drahá)
veroena  8. dec 2022

Vanilka

Veľmi ma vanilka prekvapila. Určite si ju zaradím do nákupného zoznamu :). Krásne nám prevoňala muffinky aj wafle.
  • Vôna
tinibini  8. dec 2022

Úžasná vanilka

Vanilku milujem vo všeobecnosti, ale toto je iný level. Túto úžasnú vôňu by som chcela mať doma nonstop. Rozhodla som sa vanilku vyskúšať v koláči, a bola to veľmi dobrá voľba, určite ju ešte kúpim.
  • Úžasná chuť
  • Úžasná vôňa
  • Pravá vanilka
  • Všetko, čo som s ňou upiekla sa zjedlo strašne rýchlo 😀
irenagulassiova  5. dec 2022

Znamenitá vanilka

Rozmýšľala som nad tým, aký recept z vanilky. Myslím, že sviatočné raňajky sa nezaobídu bez vianočky a tak ako som prvý krát mala vanilku, ktorú som vždy chcela vyskúšať. To isté aj s vianočkou. Druhým receptom boli keksíky, kde sa tiež pridáva vanilka. Síce nemá nejakú výraznú vôňu, no chuť určite dodala. Je na jemnučko pomletá a v ceste napriek tomu bolo vidno malé čiastočky. Určite ju odporúčam.
  • Jemne pomletá
  • Nie úplne výrazná vôňa
oxiba  5. dec 2022

Príjemná vôňa

Mletú vanilku som použila do obľúbeného pribináčikového krému, vanilka ho príjemne ho prevoňala a dodala mu lahodnú vanilkovú chuť. Skúsila som ho pridať i do domácej čokoládovej orieškovej nátierky, ktorú taktiež príjemne prevoňal.
Tento produkt odporúčam 👍.
  • Príjemná lahodná vôňa
  • Bio produkt
  • Jemne pomletý vanilkový lusk
  • Jednoduchosť použitia
  • Možnosť použiť do krémov, šľahačky, piškót, cesta atď.
  • Trošku horšie sa opätovne manipuluje s vrecúškom
xxyy  4. dec 2022

Vanilka Bourbon mletá

Originálna vôňa, žiadna umelina. Dodá dezertom a koláčom ten správny nádych. Použila som ju pri príprave panna coty. Chutí super a dobre sa s ňou pracuje. Je dostupná v každej DM. Pričom originál struk nemajú v hocijakých potravinách. Cena môže byť pre niekoho vysoká. Rýchlo sa mi minula :)
  • chuť
  • vôňa
  • kvalita
  • dostupnosť
mystisch  26. nov 2022

Plná chuť, nádherná vôňa

Vanilku buď milujete, alebo nenávidíte.
Vďaka DM bourbonskej vanilke som sa aj ja začala viac zaujímať o túto chuť a pridávam ju viac-menej všade. Tá plná chuť, to prevonanie jedla, celej domácnosti. Vianočné oblátky bez nej už nie sú ono.
  • Malé balenie
makodob  8. nov 2022

Super kvalitný výrobok

Top výrobok, používam už veľmi dlho, či do koláčov, krémov, kaší. Chutí super, netreba veľa a cena asi najlepšia na trhu. Odporúčam 😊👍🏻👍🏻👍🏻
  • - chuť
  • - cena
  • - dostupnosť
marcelv  7. nov 2022

Výborná

Používame denne na ochutenie raňajkovej kaše pre deti alebo do pečenia. Výborná výrazná vanilková chuť, skúsili sme veľa podobných produktov, ale žiadny sa s týmto nedá porovnať.
evi5888  7. nov 2022

Vynikajúce dochutenie, "dovonanie" jedla

Pravidelne kupujem túto vanilku, či už do pečenia alebo deťom (aj rodičom) na dochutenie natural kaší alebo niektorých nápojov ❤️
Odporúčame každému
  • Chuť,
  • vôňa,
  • balenie
  • Malé balenie 🤣
7u7icka  7. nov 2022

Mozem len odporucit

Pouzivam denne, ci uz do ranajkovej kase, do pecenia, obcas do varenia, pri priprave kakaa ci inych mliecnych a kavovych napojov.
  • bezkonkurencne najlepsia cena, co som zatial zohnala
  • super kvalita
  • perfekne vonia a chuti