Pôrodnica Lučenec

11 skúseností

Pôrodnica Lučenec a jej gynekologicko-pôrodnícke oddelenie s kapacitou 28 lôžok na gynekológií a 22 na pôrodnici poskytuje kompletnú zdravotnícku starostlivosť II.typu v oblasti gynekológie a pôrodníctva.
Pôrodnica Lučenec

Kontakt

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Lučenec n.o
Gynekologicko - pôrodnícke oddelenie
Nám. Republiky 12
984 39 Lučenec
Oficiálne stránky pôrodnice

Ústredňa 047 43 11 111 , 047 43 11 315
Pôrodnícke odd.047 43 11 615
Gynekologické odd. 047 43 11 627

Predpôrodná príprava

Pôrodnica ponúka kurz psychofyzickej prípravy tehotných na pôrod32 pod vedením akreditovanej pôrodnej asistentky každú stredu o 14,00 hod. Tehotné sa môžu objednať na telefónnom čísle 0903 506 816 denne medzi 16,00 – 18,00 hod. Kurz zahŕňa 10 hodinových cvičení. Cena jedného cvičenia je 4 €.

Sprevádzajúca osoba

Rodičku môže sprevádzať partner či iná blízka osoba pri pôrode18. Je potrebné absolvovať krátke školenie v pôrodnici. Stretnutie si treba dohodnúť telefonicky. K pôrodu si sprevádzajúca osoba donesie tlačivo o absolvovaní kurzu a sterilné oblečenie.

Epidurálna analgézia

Na zmiernenie pôrodných bolestí je tu možnosť podania epidurálnej analgézie. Ide o platenú službu - 100 €.

Pôrodná sála

Pôrodnícka časť je spolu s operačnou sálou pre cisárske rezy57 priestorovo samostatnou jednotkou v rámci oddelenia. Je vybavená kompletným technickým zabezpečením vrátane 4 kardiotokografických prístrojov i s možnosťou monitoringu dvojičiek. Jej súčasťou je aj novorodenecká časť ako súčasť detskej kliniky nemocnice.

Štandardná izba

Štandardné izby sú 3-posteľové. Mamička má k dispozícii posteľ, stolík,skrinku a postieľku pre dieťa. Izba je vybevená prebaľovacím pultom, ktorý je spoločný pre všetky mamičky v izbe. Sociálne zariadenie je spoločné (WC, sprcha a 2 umývadlá).
Pôrodnica Lučenec - štandard

Nadštandardná izba

K dispozícii sú dve nadštandardné izby. Poplatok za pobyt počas jednej noci je 20 €. Izba sa nedá objednať dopredu.

K vybaveniu izby patrí: malá chladnička, rýchlovarná kanvica, jedna veľká skrina, posteľ polohovateľná, nočný stolík, krásny prebalovací pultík, mobilná postieľka a pohodlné kreslo aj s malou taburetkou na vyloženie nôh.

Návštevy v nadštandardnej izbe sú povelené kedykoľvek. Návšteva musí mať prezúvky.

Čo si priniesť do pôrodnice

 • občiansky preukaz
 • sobášny list
 • tehotenskú knižku2
 • kartu poistenca
 • veci osobnej hygieny
 • 1 balík jednorázových plienok
 • 1 balík vlhčených utierok
 • nepremokavé podložky na posteľ
 • výbavičku pre novorodenca1
 • hygienické vložky
 • prezuvky
 • oblečenie pre dieťatko (pôrodnica poskytuje len zavinovačku a oblečenie tesne po pôrode)
 • fľašku pre dieťatko (ak by nenabehlo dojčenie)

Návštevy

Návštevné hodiny sú od 14:00 - 16:00 na chodbe.
Pôrodnica Lučenec - návštevy

Do izieb na oddelení je zakázaný vstup návštevám. Dieťatko je možné vidieť cez sklenené dvere. Výnimkou sú nadštandardné izby, kde je návštevám vstup povolený (potrebné sú prezúvky).

Parkovanie

Parkovanie je možné aj pri nemocnici za poplatok.

Máš viac informácií alebo fotky z tejto pôrodnice. Napíš nám a pomôž nám tak rozšíriť tento Wiki článok.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Lučenec na modrykonik.sk

Použité zdroje

 1. https://web.archive.org/web/20130814195320/http://www.lcnsp.sk/web/gynekologicko-porodnicke-oddel...
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Lučenec

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Lučenec?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
denka001
5. aug 2019

Veľmi dobrá skúsenosť

Dvanásť dní som prenášala.
 • Výborné novorodenecké sestry.
 • Profesionálny personál.
 • Príjemné izby.
 • Strava nič moc, ako všade.
0 poďakovaní
soulmate9
31. júl 2019

Skúsenosť s pôrodnicou

Rodila som nedávno v tejto pôrodnici a musím povedať, že som bola nad očakávanie spokojná. Čo sa týka pôrodu, ten nikdy nebude dobrý, pretože je to bolestivá záležitosť.

Pôrodní doktori, odborníci. Klobúk dole pred pôrodnými sestrami. Že sa o mňa pekne postarali počas pôrodu. Nie je to veru robota pre slabšie povahy, ja by som to robiť nikdy nechcela...

A klobúk dole samozrejme aj pred sestričkami na novorodeneckom oddelení. Boli úžasné. Veľmi nápomocné, pekne sa ku mne aj k dieťatku správali, vysvetlili čo bolo treba, pomohli keď bolo s niečím treba. Za mňa super. Neľutujem, že som sa nakoniec aj tak rozhodla pre Lučenec. A tie ženy čo sa im nepáčilo, neviem aký ešte full servis očakávate. Keď sa vám nepáči, nabudúce si odroďte doma 👌😉
1 poďakovanie
kuravesele
7. feb 2017

Nespokojnosť

Ja ako prvorodička, tento rok som priviedla na svet moje prvé bábo. Pôrod, podľa mňa, úplná katastrofa, nakoľko plodová voda mi praskla doma, po pol hodine som bola už v pôrodnici. Následne ma sestričky nechali stáť asi 4 hodiny, kým som sa neotvorila. Ako prvorodička som očakávala, že my vysvetlia, kedy a ako tlačiť, ale nič také . Čiže aj pôrod bol celý zlý. Bábo malo šnúru okolo krku, ale cisarák nespravili, ale skákali mi dobre že nie už po bruchu. Bábätko sa narodilo s kefalhematomom, nespravili mu žiadne vyšetrenia hlavičky, až obvodná detská lekárka nás poslala na sono hlavičky, keď sme prišli domov.

Vrátim sa ešte ku kojeniu, ani jedna sestrička nevie poradiť, ako si priložiť správne babátko na prsník (inak sestričky sú zlaté len nevedia poradiť), iba Vám ho donesú a nachovajte si ho ako chcete (poprípade Vám ho dajú na prsník takým štýlom, že bábo ma zaborený noštek v prsníku, že nevie ani dýchať). Mali by tam mať aspoň pár sestričiek, ktoré by plnili funkciu laktačnej poradkyne, ktorá by hneď bábo správne prisala a taktiež kontrolovala ďalšie prisávanie. V nemocniciach napr. Martin, Žilina, Bratislava atď. sú takéto sestričky samozrejmosťou. Lučenec by som volila už iba v takom prípade, ak by som nestíhala utekať do inej nemocnice.
1 poďakovanie
adusko123456
16. okt 2016

Môj pôrod

Takže moja skúsenosť je taká 50:50, doma mi odtiekla plodová voda, hneď smer nemocnica, len skontrolovali či je to naozaj plodová voda. To bolo ráno, cca o7 hod. Večer už nastúpili kontrakcie, ktoré sa stupňovali.

Nechali ma tam celý deň samú, až večer som šla povedať, že mám bolesti, dali ma len na pásy, to bolo všetko, tak som už nevládala. Bola som hore celú noc.

Takto som sa trápila dva dni, vôbec som sa neotvorila, no hrabali sa vo mne, ako dajakí mäsiari, hnusný zážitok. Doktorka hrôza, potom prišiel doktor Varga a určil sekciu, ktorá má zachránila.

Sestričky hnusné, no našli sa aj ľudské. Teraz budem znovu rodiť, ale tisíckrát si rozmyslím, či to bude v Lučenci.
0 poďakovaní
libiakmonika
5. okt 2016

Dobrá skúsenosť

V Lučenci som rodila ako prvorodička, vzhľadom na určité činitele sa páni doktori v mojom prípade rozhodli pre plánovanú sekciu. Všetko prebehlo v najlepšom poriadku, narodila sa nám dcérka - 4580 gramov.

Prístup personálu na pôrodníckom oddelení bol vysoko profesionálny a hlavne ľudský. O všetkom, čo ma čakalo, som bola informovaná.

Po pôrode som hneď videla bábätko a potom mi ju ešte doniesli ukázať poumývanú v perinke. Na izbu mi ju doniesli na 2. deň po sekcii.

Zdravotné sestry a pôrodná asistenka na pôrodnickom oddelení boli jednoducho skvelé. Vypočuli, poradili, pomohli.

Na novorodeneckom oddelení som mala podobnú skúsenosť, pracujú tam aj milé a ochotné sesteričky. Prešli sme školením - starostlivosť o bábätko. Trochu som však ostala sklamaná, keď mi v noci nechceli dať mlieko pre malú / vraj ho majú na prídel a mám si malú prikladať - nedarilo sa mi /. Teraz už chápem, že im možno išlo o podporu kojenia, len to bolo treba vysvetliť a nie odbiť ma s plačúcim dieťaťom v náruči, že mlieko nebude.

Do pôrodnice som si nezobrala odsávačku, ani klobúčiky. Bolo by fajn, keby ich držali na novorodeneckom oddelení, mne by sa boli zišli, nemyslela som, že ich budem potrebovať.

Strava na oddelení : dalo sa, ja nie som náročný konzument.

Som veľmi spokojná s rozhodnutím rodiť v Lučenci, celému oddeleniu prajem veľa spokojných mamičiek.
1 poďakovanie
denka133
13. jún 2015

Otrasný zážitok

Dobrý deň,
ja som rodila 3.5.2015. A moja skúsenosť? Katastrofa.

Mala som doktorku, tá mi prepichovala plodovú vodu rukou, neskutočná bolesť. Nahala ma tam, keď som rodila a išla gratulovať známej, ktorej dcéra rodila. Bola nepríjemná až arogantná, kričala. No nikdy viac.

Novorodenecké sestry otras. Nepomohli, ani neporadili. A nakoniec mi malému ani mlieko nedali, že sa vraj minulo.

Súkromie a intimita žiadna. Hocikedy nabehli opravári bez varovania do izby- neskutočné.

A to som rodila pred 12-mi rokmi a bolo tam dobre. Teraz nula bodov. Uvažujem nad žalobou. Príjemný deň.
3 poďakovania
maggie37
8. jún 2013

Pôrod - najlepší zážitok

Rodila som nedávno v našej nemocnici a priznám sa, že to bolo najlepšie rozhodnutie rodiť v Lučenci. Sestričky na gynekologickom oddelení veľmi milé, nápomocné. Sestričky na pôrodnici veľmi milé, pôrodné asistentky tak isto. Aj lekársky tím hodnotím veľmi pozitívne. Mladé, ale veľmi profesionálne doktorky, starostlivé, nápomocné, hocikedy poradia. Samozrejme chválim aj mužskú časť lekárskeho tímu, s nimi som však mala skúsenosť len na vizite. Snažili sa však riešiť problém, keď nejaký bol. Stačilo povedať.

Ja som naopak rada, že nevyvolávajú zbytočne predčasne pôrod. Ja som prenášala a na desiaty deň som prirodzene porodila, tak som bola rada, že to bolo bez zbytočných "urýchľovačov" :-)

Pôrod som mala rýchly. Prvú dobu som strávila sama na izbe. Chodila ma kontrolovať sestra, lebo som ležala na gyn. oddelení. Bola som na izbe sama ako som chcela.
Pri samotnom pôrode som mala po celý čas pri sebe asistentku a aj doktorku, keďže som porodila za 10 minút. Asi preto neodišla. Oceňujem dobru náladu a vtipné poznámky počas pôrodu, značne to odľahčovalo celú situáciu. Aj pri zašívaní doktorka vtipkovala. Dieťa som videla po pôrode. Keď ho skontrolovali, doniesli mi ho v perinke ešte. Myslím si, že keď je rodička slušná a vie čo má robiť, nemá prečo vzniknúť problém.

Negatívne však musím zhodnotiť tzv. Novorodenecké oddelenie. Až na dve výnimky, sestričky bez úsmevu, bez vysvetlenia, človek sa musel doprosovať všetkého. Dojčenie prvorodičke skôr komplikujú kvôli UM a fľaške ako uľahčujú. Toto by určite mali zmeniť. Aj Mudr. pediater bol veľmi nepríjemný a neochotne odpovedal na otázky.
Jedlo hodnotím kladne, zjedla som všetko okrem jednej polievky.

Izbu som mala nadštandardnú, dieťa pri sebe, bola som veľmi spokojná.

Moja rada pre ženy, keď ste vy slušné, budú takí istí k vám. Všetko sa dá slušne vyriešiť, o kadečo poprosiť.

Umožňujú mať pri pôrode aj manžela, ten môj nestihol, takže viac sa vyjadriť neviem. Ak by ste mali nejaké otázky, kľudne mi napíšte IP, rada odpoviem, mám to ešte čerstvé všetko :-)

Moje veľké poďakovanie patrí všetkým sestričkám z Gyn. odd. (aj vrchnej sestre), sestričkám z Pôrod. odd. a špeciálne MUDr. Kožíkovej za to, že aj kvôli nej, bol môj pôrod pozitívnym zážitkom v mojom živote a pomohla mi priviesť na svet moje Zlatíčko.

Najbližšie pôjdem určite rodiť do pôrodnice v Lučenci ;-)
3 poďakovania
evinalc
6. jún 2013

Pôrod v LC

V tejto nemocnici som rodila dvakrát. Prvýkrát pred piatimi rokmi a teraz pred necelými dvoma mesiacmi. Skúsenosť je v podstate rovnaká pri oboch pôrodoch, len s tým rozdielom, že pri strednej dcére nastúpili pôrodné bolesti doma a pri synovi som nastúpila na hospitalizáciu 9 dní po termíne pôrodu.

Hospitalizácia - naivne som si tiež myslela, že tak dlho po termíne nastúpim do nemocnice a v priebehu max. druhého dňa porodím...Postup bol rovnaký, ako tu už bol opísaný. Po prehliadke mi bolo povedané, že nález z poslednej poradne sa mierne zmenil, a že teda mi budú každý deň pichať vitamín na zmäknutie krčka. Ak to nezaberie, tak o nejaké 3-4 dni mi dajú už aj tabletku a teda do týždňa(!!!) by som mohla aj porodiť...No a na druhý deň urobia aj oxytocínový záťažový test. Neviem, či k tomu prispelo to, že som večer, keď mi odišla návšteva, vykráčala hore na 3.poschodie peši, alebo som sa tak zľakla toho,že to môže byť ešte aj týždeň, kým vôbec porodím. V noci ma začali pravidelne pobolievať kríže a keďže mi aj 2.pôrod začal takýmto spôsobom, vydržala som 3 hodiny a išla som za sestrou,že "už je to tu". Tá sa na mňa dívala, že ona ma rodiť nepustí, že rodiť ešte nemôžem, lebo sa usmievam :-D Tak som si to doslova "vydupala", že tam chcem ísť :-)

Pôrod - keďže som na sálu prišla o piatej ráno, čerstvo zobudené sestry ma dali na monitor (keď som sa jednej pýtala, či je to teda naozaj pôrod, odpovedala mi štýlom, že ja som treťorodička a musím to vedieť) a s inštrukciami - keby niečo, povedzte, odišli vedľa. Nechcem im krivdiť, ale mala som z nich taký pocit, akoby ich to nesmierne obťažovalo, že ja sama som sa odvážila prísť, zobudiť ich a povedať, že rodím. Keď prišla doktorka, po vyšetrení skonštatovala, že áno, môžeme rodiť. Zrazu sa všetci nahrnuli okolo a o 5.55 bol malý na svete. Hneď po pôrode sa pôrodné asistentky vymenili (to bol potom prístup "nebo a zem"). Keďže však nastali nejaké komplikácie, museli privolať iného lekára, mňa uviesť do narkózy atď. Každopádne lekári - profesionáli so skvelým prístupom, ľudskí, ešte sme sa aj nasmiali.

Oddelenie šestonedelia - sestry milé, ochotné, nebol najmenší problém.

Izby - ležala som na klasickej izbe, nie na nadštandarde, cez okná prefukovalo, miestami bola zima.

Kúpeľne - spoločné pre 2 izby, so sprchou som spokojná nebola.

Novorodenecké oddelenie - prístup sestier katastrofálny, až na 2-3 výnimky, ktoré ma doslova psychicky "zachránili". Žiaden záujem, poradenstvo, pomoc, prístup povýšenecký, niekedy až arogantný.

Ak by som to zo svojho subjektívneho pohľadu mala zhrnúť, lučeneckú nemocnicu napriek určitým nedostatkom odporúčam. Lekári sú naozaj profesionáli no a to ostatné je ako všade inde - o ľuďoch :-)
0 poďakovaní
anett9
29. máj 2013

Má svoje klady aj zápory

Staršiu dcéru (7,5r.) som rodila tu. Prišla som ako prvorodička s malými kontrakciami večer. Do rána už to bolo ťažkéééé. Bolesti príšerné,sestrička na nočnej nič-moc, ale boli sme na akejsi provizórnej izbe 4 (oddelenie bolo plné), takže aspoň tie baby mi psychicky pomáhali. Ráno našťastie prišla známa pôrodná asistentka. Službu mal Dr. Križo. Pustili mi plodovú vodu, aby to nabralo obrátky. Na sále som narýchlo požiadala z posledných síl o epidurál, kedže som po prebdenej noci a v tých bolestiach, mala toho dosť :-| Dr. Asisi prišiel za pár minút, pichol mi epi a o chvíľu bolo všetko fajn. Dali ma na primársku izbu (vtedy tam ešte neboli VIP izby,neviem ako je teraz), čo som ocenila, kedže ma odmalička iritujú spoločné (verejné) sociálne zariadenia. Oddelenie bolo stále plné, takže bolo fajn, že som mala súkromie. Strava o ničom. Jedla som, čo mi doniesli z domu. Lekári sú poväčšinou výborní, hlavne starí osvedčení. Sestra z novorodeneckého tiež nič moc, okrem jednej, čo sa snažila okolo kojenia. Čo sa mi nepáčilo bolo to, že aj keď som nemala mlieko po celý čas pobytu, sestry z novorodeneckého mi len veľmi neochotne, alebo vôbec nedali pre malú UM. Teda bola takmer celý čas len na vlažnom čaji. Dosť plakala od hladu a ja som bola z toho na nervy :-( Inak v podstate v pohode. Druhé som rodila v Ilave, kedže nežijem v LC, ale to bola katastrofa a kebyže mám ďalšie dieťa, tak sa ako "stará lučenčanka" určite opäť rozhodnem pre pôrodnicu v LC ;-)
0 poďakovaní
emusska
20. máj 2013

Skúsenosť

Tiež mám podobný názor na našu nemocnicu, prístup sestričiek na novorodeneckom oddelení bol katastrofálny. Nakoľko som druhorodička druhý pôrod a tú starostlivosť som už znášala a zvládala lepšie, predsa som mala ako také skúsenosti, ale pri prvom pôrode sa ku mne chovali asi tak ako k tebe. Nič nepovedali, ani neukázali, až na jednu výnimku, nepamätám sa ako sa volala, ale bola to ,, pani ,, sestrička a keď som zazvonila vždy som sa modlila, aby prišla ona. Ako keby provorodičky boli nejako extra skúsené. Keď som rodila pred 2 rokmi, už tam asi nepracovala, lebo som ju tam nevidela. Primára som nevidela celý týždeň, vizita o ničom, pekne sa k Tebe chovajú, len keď máš známosti. Taktiež tá strava sa nedala jesť, popritom kuchyňa varí x diét, určite by sa pre dojčiace matky našlo niečo výživnejšie. Rátala som dni, kedy nás pustia domov. Keby sa dalo, radšej by som rodila doma, tam by sa mi dostalo 100 x lepšej starostlivosti.
2 poďakovania
matuskova003
16. máj 2013

Môj pôrod , môj veľký deň "D" v tejto pôrodici

Môj prvý pôrod som prežila v Lučeneckej nemocnici.

Bola som tam poslaná pár dní po termíne a plná očakávaní som vkročila na oddelenie , kde som si myslela , že mi behom pár hodín vyvolajú pôrod a následne budem mať svoj vysnívaný uzlík šťastia v rukách..to však bola iba moja ilúzia absolútne nezlúčiteľná s realitou.
Bola som maximálne nespokojná s riešením, ktoré tam majú zaužívané pri rodičkách, ktoré sú po termíne. Nechajú len tak čakať každú jednu, pichajú len Tiamin na zmäkčenie krčka maternice.

Jedno však bolo super, dvakrát denne som chodila na pásy a počula srdiečko môjho malinkého, spoznala " zákulisie " pôrodnice ( tam sme chodili na pásy ) a počula príchod detí na svet . Napriek tomu, po psychickej strane to čakanie a neistota, čo bude, je nesmierne náročné. Prístup personálu na gynekologickom oddelení by som medzi jedna až pät označila číslom 3 . Niečo medzi,
Pôrod prišiel po týždni , sám, slabými kontrakciami ktoré sa stupňovali , ja som sa po tom týždni pre mňa mučenia nesmierne tešila, s úsmevom som prekonávala každú jednu kontrakciu ( Až na tie posledné ) :) .

Sestričky boli od prvej až po tretiu pôrodnú dobu moc milé ( ja to však prikladám tomu , že bol pri mne manžel, mala som tú česť ich spoznať, kedže som tam bola týždeň pred pôrodom a moc sa mi nevideli milé vtedy ) , asi 3 hodiny pred pôrodom ma napichli na oxytocín , kontrakcie sa začali stupňovať , pravidelne mi chodili na vzdycháreň kontrolovať činnosť srdiečka malého, samotný pôrod bol skvelý a to doslovne. Mala som pri pôrode úžasnú doktorku , super sestričky, no najdôležitejšou osobou bol môj manžel , ktorý tam mohol byť vďaka papieru, v ktorom bolo potvrdenie, že sme absolvovali posedenie s pôrodnou asistentkou .

Bolo to tam pohodové, možno aj preto, lebo som rodila sama( bez ďalších rodičiek na sále ). Musím však povedať, že som bola hrozne nespokojná s tým, ako to majú na pôrodnici poriešené priestorovo. Pôrodné " stoly " boli doslovne pri sebe, jedna rodila za hlavou druhej, bola tam taká pomyselná stena.. ja som mala to šťastie , že som tam bola sama. Žiadna iná žena nerodila, ale nebolo by mi to asi príjemné.
Maličký mal 3740g a 53 cm :) Po pôrode ho zvačša držia oni na rukách a len ho žene ukážu a hneď odnesú, ja som si však vydupala, aby mi ho hneď po pôrode dali na ruky a tak som si ho aspoň pár minút mohla poláskať. Potom ho umyli a ešte mi ho nechali v perinke počas šitia .
Keď odišiel manžel, po takmer dvoch hodinách po pôrode, bola jedna sestrička ku mne veľmi nepríjemná.

Na novorodeneckom to nebolo také ružové, hrozne arogantné tri sestričky, ktoré mi tak znepríjemnili štvordňový pobyt na oddelení, že moju popôrodnú depresiu prikladám aj im prístupu. Strava neskutočne zlá, dojčiacim matkám korenené jedlá, jahodové jogurty, med na rožky. Zle zle zle , absolútne neprispôsobené nám - matkám.

Keby som mohla vrátiť čas, nejdem tam rodiť, pretože aj napriek milému personálu ( teda až na pár výnimiek ) mi tam veľa vecí nevyhovovalo.
Hygiena - záchody sú síce nové, ale tie sprchy... Komunizmus by som urazila, keby som ich vrátila do tohto obdobia. Vymenila by som tie sprchy behom sekundy, veď ženy po pôrode sú najviac náchylné na infekcie a tam som sa jej teda naozaj obávala.
Strava - nie korenené jedlá pre dojčiace matky. Aj napriek tomu, že sa varilo pre celú nemocnicu rovnako, mali by si dať námaju a pre matky po pôrode by sa mala variť nekorenená strava bohatá aspoň na nejaké vitamíny.

Sestry na novorodenenckom - prístup štýlu k prvorodičke " tu máte dieťa a kojte " a po otázke " AKO ?" odpoveď " ako chcete " nie je správny !
Prvé priloženie - chýba to tam! Chýba ! Je to podstata do budúcna matky a dieťaťa, oni tam tomu stále nejak asi nerozumejú a nielen tam. Myslím, že by mnoho problémov , ktoré sme s maličkým počas dojčenia museli prekona , ani nevzniklo, keby mi ho priložili.

Dúfam, že som aspoň trošku pomohla v rozhodovaní budúcim mamičkám. Samozrejme, toto je môj subjektívny názor, možno sú mamičky, ktoré nespozorovali tieto nedostatky a boli nadmieru spokojné. Ak by som pre niečo odporučila túto pôrodnicu, tak najmä pre profesionálny personál lekárov. Tiež by som našla výnimky, ale tie sú všade. Tím lekárov je tam na vysoko profesionálnej úrovni ! :)
0 poďakovaní